Alaska
Suurejooneline loodusreis - Alaska kuulsad rahvuspargid, avarad põhjamaised maastikud, haruldane elustik ja kohalik kultuur


5. august – 18. august 2025
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Indrek Park

Alaska

5. aug – 18. aug 2025  / 6940 €

Alaska ehk aleuudi keeles „Suur maa“ eristub kõikidest teistest paikadest maakeral. Alaska on Ameerika Ühendriikide pindalalt suurim ja kõige hõredamini asustatud osariik. Karmikoeline ja looduslikult ürgne Alaska suudab endast ikka ja jälle vaimustama panna! Uhked mäed, sealhulgas Põhja-Ameerika kõrgeim hiiglane Denali (McKinley), liustikud ning kalu täis jõed on suurepärased paigad matkamiseks, loodusretkedeks ja huvitavateks avastusteks. Rändamine siin pakub unustamatuid mälestusi - kalu püüdvad karud, tundras uitavad sametiste sarvedega karibud või emapõder koos oma väikese vasikaga, ainulaadsed põlisrahva kultuurid ning Venemaa ja kullapalaviku päevade pärandid. Alaskal on seda kõige võimalik tunnetada vahetult – just oma ihukarvadega.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.05.2024):

 • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus.
 • USAsse sisenemisel ei kehti enam Covid-19 reisipiirangud.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn - Frankfurt - Fairbanks

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.05

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.05-07.35
Lend DE2050 Frankfurt-Anchorage 10.40-10.30

Ajavahe Frankfurdi ja Anchorage vahel on 10 tundi.

Kuna asume nii kaugel põhjas, siis on meil valgust palju – päevad on pikad ja ööd lühikesed!

Majutus: Anchorages, 3-4* hotellis

2. päev

Talkeetna / Denali rahvuspark

Alustame sõitu põhju suunas. Peatume Talkeetnas, mis on elav väikelinn. Edasi suundume Denali rahvusparki, kus veedame kolm ööd Denali Grizzly Bear hotellis, mis kuulub juba neljandat põlvkonda põlisele Alaska perekonnale. Täna hoolitseb hotelli ja meie eest Scott Reisland.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Denali Grizzly Bear Resort hotell

3. päev

Maailmakuulus ürgse loodusega Denali rahvuspark

Tõuseme vara, sööme hommikust ja sõidame rahvuspargi bussiga Denali looduses. Siin näeme ürgset loodust, kus elavad grislid (pruunkaru alamliik, kelle ladinakeelne nimi horribilis viitab ta suurusele ja ohtlikusele), põdrad ja sametiste sarvedega karibud (Põhja-Ameerika põhjapõdrad). Roheline tundra ilmutab juba sügise märke, puudel võib märgata esimesi kollaseid lehti. 

Sõidame rahvuspargi südamesse. Selge ilmaga saadavad meid vaated Põhja-Ameerika kõrgeimatest lumistest tippudest. Teeme kerge matka ja tutvume loodusega.

Põhja-Ameerika kõrgeim mägi, Denali (endise nimega McKinley), on kõrgmägironijate sihiks olnud alates 1913. aastast, mil mäe tipp esmakordselt vallutati. Mägi asub põhjapolaarjoone ja Vaikse ookeani lähedal, mistõttu on sealsed ilmastikutingimused väga karmid. See muudab 6190 meetri kõrguse mäe vallutamise eriti ihaldusväärseks. Sobiva kliima ja hõlpsa ligipääsu tõttu kasutatakse mäge ka treenimispaigana, et hiljem vallutada Himaalaja enam kui 8000 meetri kõrgusel asuvaid tippe, sealhulgas Everesti mäge. Denali mäel on palju nimesid ja enamik neist tähendavad tõlkes (atabaski keelest) "hiiglast või hiiglaslikku".

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Denali Grizzly Bear Resort hotell

4. päev 

Denali rahvuspark / lend maandumisega liustikul / matk Healy mäele

Soovijatel on võimalus haruldaseks lennuks Denali mäe juurde, kus väikelennuk maandub suuskadel liustikule. Lend on lisatasu eest, 649 USD, vaata lähemalt www.flydenali.com

Külastame Denali rahvuspargi peamist looduskeskust, kus on esmaklassilised loodusväljapanekud ja suurepärane raamatupood. Keskuses saab vaadata loodusteemalist lühifilmi Denali rahvuspargist.

Seejärel võtame ette Mount Healy Overlook matka. See on ligikaudu neljatunnine matk Healy mäele, kust selge ilma korral avaneb võimas panoraamvaade Denali mäeahelikule. Matkarada on 4.3 kilomeetri pikkune ning keskmiselt kulub selle läbimiseks 2 tundi, allatulek on tavaliselt 1.5 tundi. Kõrguste vahe on 600 meetrit. Esimene pool matkast on läbi kuusemetsa, seejärel oleme avatud maastikul, kust avanevad head vaated. Matka ajal on alati võimalik poolelt teelt tagasi alla pöörduda. Healy mäe kõrgus on 1737 meetrit.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Denali Grizzly Bear Resort hotel

5. päev 

Nenana / atabaski keskus / Fairbanks

Alustame sõitu ja jällegi põhja suunas. Nenana külas külastame kultuurikeskust, kus tutvume atabaski põlisrahvaste kultuuriga. Kõrge mäeahelik pakub jalustrabavaid vaateid ning põhjasuunal näeme Yukoni jõgikonda ja lõunasuunal täielikku Alaska panoraami. Pärastlõunal jõuame Fairbanksi.

Tutvume Fairbanksi - kuldse südame linnaga. Külastame Fairbanksi Ülikooli muuseumi ning sealset Alaska loodusteaduslike väljapanekute kuldvaramut. Külastame Fairbanksi muuseumi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fairbanks Spring Hill Suites by Marriott

6. päev 

Fairbanks / Alaska kelgukoerad 

Sõidame külla Fairbanksist 15 miili kaugusel elavale Kyia Bouchardile, kes on tuntud huskyde ehk alaska kelgukoerte kasvataja. Kyia annab täieliku ülevaate kelgukoertest ja nende võistlustest (Yukon Quest, Ititarod). Kyia kodus on fantastiline kollektsioon kõigest, mis on seotud kelgukoertega ja loomulikult, üle 40 koera!

Siinkandis on ka parim koht kogu Alaskat (Põhja-Jäämerest Vaikse ookeanini) läbiva naftajuhtme uurimiseks. Selleks on spetsiaalne külastuskeskus, vaatame ka siin ringi.

Hilisel pärastlõunal jõuame tagasi Fairbanksi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Fairbanks Spring Hill Suites by Marriott

7. päev 

Delta Junction / Alaska kelgukoerad / Gakona

Varahommikul võtame suuna lõunasse, imelisele ja metsikule mägitundrateele. See mägine tundrapiirkond pakub unustamatuid vaateid Alaska aheliku karmikoelistele ja kõrgetele jääga kaetud mägedele. Meile avaneb tõeliselt lummav vaatepilt. Pühendunud loodussõpradele pakub avastamisrõõmu maastikult karibude ja tundralindude otsimine.

Pärast kolmetunnist sõitu peatume John Sandelmeieri ja Zoya DeNure'i koduhoovis. John ja Zoya tegelevad kelgukorete treenimisega. Samuti hoolitsevad nad oma parimast võistlemise east väljakasvanud koerte eest. John on tuntud üle Alaska tänu mitmetele võitudele kuulsas kelgukoerte võistlussarjas Yukon Quest. John räägib meile kelgukoerte treenimisest, võistlustest ja paljust muust. Hea võimalus vaadata, kuidas Alaskal elatakse!

Pärast lõputuid fotopeatuseid jõuame õhtuks Wrangell-St Eliase rahvuspargi lähedusse. 

Majutus Gakona Lodge'is, mille omanik on meie hea tuttav Clif Potter. Clifi pere peab Alaska üht vanimat majutuskohta – Gakona Road House  mida võiks võrrelda meie kõrtsiga. Meie seltskond on jagatud kahe majutuskoha vahel: Gakona Lodge (3 majakest) ja 2 miili edasi asuvas Riverview Inn palkmajades (5 maja).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gakona Lodge või Riverview Inn

8. päev

Gakona / päev aktiivseks puhkuseks

Siinne piirkond pakub kalastuseks suurepäraseid võimalusi. Copperi jõe vesikonna lõhed on tavalisest rasvasemad, kuna nad peavad rändama sadu miile ja vajavad selleks tavapärasest suuremaid energiavarusid. Neid peetakse maailma parimateks lõhedeks. Pole vahet, millisest Copper jõekäärust lõhe on püütud, seda nimetatakse alati ühtmoodi Copper jõe lõheks. Augustis tuleb ülesjõge punane lõhe – nerka.

Lõhepüük Copperi lisajõel Gulkanal on meeldejääv elamus. Mida kalaga teeme – fileerime ja küpsetame õhtusöögiks! Clifi abikaasa valmistab õhtusöögiks metsiku ja enda püütud lõhe! Täisvarustusega poolepäevane organiseeritud kalastusretk maksab 250 USD.

Kui kalapüük ei paelu, siis võib osaleda raftingul Gulkana jõel. Selliseid vaateid pole meile senini mujal avanenud. Kaldaäärsetel puudel on mitmeid valgepea-merikotkaste pesasid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gakona Lodge või Riverview Inn

9. päev

Wrangell-St Elias rahvuspark / matk Liberty Falls rajal

Hommikusöök kas Homeri (Riverview Inn'i peremees) või Clifi juures. Sageli juhtub nii, et Clif laseb oma abikaasal kauem magada ja praeb ise meile hommikusöögiks mune.

Sõidame Wrangell-St Eliase rahvusparki, mis asub Kesk-Alaska idaosas. Siin on Chugachi, Wrangelli ja St Eliase mäeahelike ristumispaik, mida kutsutakse ka Põhja-Ameerika mäekuningriigiks. Tegemist on Ameerika Ühendriikide suurima rahvuspargiga, mis on suisa kuus korda suurem kui Yellowstone'i rahvuspark. Wrangell-St Elias hõlmab enda alla üle 60 000 ruutkilomeetri puutumata mägismaad - see on suurem kui Eesti pindala!

Külastame Wrangell-St Eliase rahvuspargi keskust. Teeme siin lühikese (üks kilomeeter) matka Alaska taigas. Jätkame teekonda rahvuspargi mägiteedel. 

Seejärel matkame Liberty Falls rajal. Esimene pool matkast on läbi kuusemetsa, kohati on tõus raske, kuid jõudes avatud maastiku vaadeteni, on pingutus olnud seda väärt! Raja pikkus on ligikaudu kolm kilomeetrit. Kuid kuna seal käib vähe rahvast, on osa rajast tähistamata ning justkui loodusesse kadunud. Seetõttu otsustame kohapeal, kas teeme ringi või matkame tagasi juba eelnevalt tuldud teed.

Edasi suundume Chitina asulasse. Endine vasekaevanduslinn on kui kummitus keset ürgset loodust. Ümberringi kõrguvad üle 5000 meetri kõrgused Wrangelli mäed. See on tõeliselt erakordne vaatepilt.

Sõidame võimsa Copperi jõe juurde, kus näeme kalapüüdmiseks kasutatavaid kalaveskeid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gakona Lodge või Riverview Inn

10. päev

Lambamäed / retk Matanuska liustikul / Kotkajõe looduskeskus

Täna sõidame läände, lambamägede (Sheep Mountains) suunas. Olles juba pikalt Alaskal ringi sõitnud, suudab siinne loodus endast ikka ja jälle vaimustama panna! Uhked mäed ja liustikud, kuhu sa ka ei vaataks. Läheme Matanuska liustikule. Sõidame selleks päris liustiku lähedale ja igaühel on võimalus vastavalt oma võimetele teatud maani liustikul käia

Kotkajõe ümbruses teeme 2.5 kilomeetri pikkuse matka Alberti rajal. Juhul, kui rada on karude kohaloleku tõttu suletud (põhjuseks just grislikarud, kes siia kalale tulevad), siis teeme lühikese jalutuskäigu teistel radadel.

Pärastlõunal jõuame Alaska osariigi pealinna – Anchorage’i.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Anchorage hotell 4*

11. päev 

Karuvaatlus Clarki järve rahvuspargis

Tänaseks pakume välja veeta vaba päev Anchorage'is või terve päev karude otsingul Clarki järve rahvuspargis (lisatasu eest - väljalend kestab 10 tundi ja maksab 950 USD).

Alaskal on lendamine üliolulise tähtsusega, sest suurem osa maast on hõredalt asustatud ja ilma teedeta. Ainuke viis kaugele pärapõrgusse jõuda on kasutada vesilennukeid. Alaskal on rohkem lendureid, kui ükskõik kus mujal maailmas.

Lendame vesilennukitega Anchorage’st Clarki järvele. Juba veest õhkutõusmine ja maandumine järvel on omatte elamus. Olles jõudnud Clarki järvele, asume väikepaatidesse ja seejärel algabki meie karusafari. Karud armastavad lõhekala, selleks tulevad nad järvekaldale, kindlasse kohta, ja mõne hetkega hüppavad vette! Meil avaneb ainulaadne võimalus oma silmaga näha, jälgida ja pildistada maailmakuulsaid Alaska poolsaare pruunkarusid Clarki järve rahvuspargis. Tuleb aga rõhutada, et looduses ei saa kunagi midagi garanteerida.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Anchorage'i hotell 4*

12. päev

Kenai Fjordide rahvuspark / Seward

Täna sõidame Anchorage'ist lõunasse, Kenai poolsaarele. Pärast 2-3 tunnist sõitu jõuame Sewardi - sadamalinna. Teel peatuse ja loodusega tutvumine, Sewardis saab külatsada Alaska mereelu keskust.

Kes on kalamehed, nendele saama organiseerida tänase päeva kalastamiseks - Resurrectioni lahes hõbelõhet püüda (silver salmon). Augusti keskpaik on hõbelõhe kõrgaeg. Kalapüük on lisatasu eest - 150 USD.

Hilisõhtuks jõuame tagasi Anchorage'i.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Anchorage'i hotell 4*

13. päev

Anchorage

Vaba hommik. Soovijatel on võimalus külastada Alaska parimat ajaloo- ja kunstimuuseumi, kus asub ka Arktika uurimiskeskus - Smithsonian Arctic Studies Center. 

Pärastlõunal kell 15.00 sõidame lennujaama.

Lend DE2051 Anchorage-Frankfurt 15.55-14.00+1

Toidukorrad: hommikusöök

14. päev

Frankfurt - Tallinn

Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 21.20-00.35

Vaata videot meie 2017. aasta Alaska reisist!

Albion Alaskal


Video käivitamisel laetakse väline meedia ja Vimeo privaatsuseeskirjad kohalduvadReisi hind: 6940 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Alaskale
 • transport meie grupile vastavalt programmile
 • rahvusparkide maksud
 • hommikusöögid
 • majutus programmis märgitud (või sarnase tasemega) hotellides 
 • reisijuht alates Tallinnast
 • ekskursiooniprogramm vastavalt kirjeldusele

Lisatasu eest:

 • programmis vastavalt märgitud tegevused:
  Karuvaatlus Clarki järvel 950 USD
  Kalapüük Gulkana jõel 250 USD
  Rafting Gulkana jõel 125 USD
 • lend koos maandumisega liustikul 525 USD
 • majutus üheses hotellitoas 950 eurot

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis