Afganistan ja Pakistan


17. veebruar – 27. veebruar 2026
Grupis 8 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Afganistan ja Pakistan

17. veebr – 27. veebr 2026  / 5865 €

Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 01.06.2024):

 • Eesti kodanikud vajavad Afganistani reisimiseks viisat. Pakistani reisimiseks saavad Eesti kodanikud taotleda e-viisa, mis väljastatakse turismi eesmärgil kuni kolmeks kuuks.
 • Reisikindlustus on kohustuslik.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate. Lisainfot riiki sisenemise tingimuste kohta leiab Välisministeeriumi Reisi Targalt lehelt.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Islamabad

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 10.30.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.40-17.20, lennuaeg 3h 40min
Lend TK710 Istanbul-Islamabad 21.15-04.55+1, lennuaeg 5h 40min

2. päev

Islamabad / Rawlpindi

Saabume Islamabadi varahommikul. Islamabad on moodsa Pakistani pealinn. Linna asetseb Potohar platool – maalilise Margalla mäeaheliku mäejalamil. Islamabadi maastik on imekaunis. Pakistani pealinnas Islamabadis anname sisse Afganistani viisataotlused. Oodates võtame sellest modernsest linnast ühes tema ajaloolise sõsarlinna Rawlpindiga, viimast.

Täna avastamegi Islamabadi sõsarlinna, mis erineb uuest pealinnast nagu öö ja päev. Rahvasuus tuntud kui Pindi, on see asum siginat ja saginat täis ajalooline linn. Ehk tuleb üllatusena, et sealne kristlik kogukond on arvukas. Külastame Rawalpindi üht vanimat hoonet – 1852 ehitatud gooti stiilis Christ Churchi kirikut. Sealt siirdume kullaturule ja kitsastele ajaloolistele tänavatele, kus iga nurgatagune pakub üllatuse või väikese seikluse. Kitsastel turutänavatel uidates maitseme muidugi kohalikku tänavatoitu ja puhume kohalikega juttu.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Islamabad Hill View hotell 4*

3. päev

Islamabad

Ootame viisasid ning tutvume Islamabadiga. Käime Pakistani monumendi juures ja tutvume paljude keelte ja rahvastega, kes Pakistanis elavad, Lok Virsa muuseumis. See on üks omalaadne muuseum Pakistanis, mida tasub kindlasti külastada, kes iganes Islamabadi satub. Muuseum tutvustab riigi rikkalikku kultuuripärandit. Siin peetakse lõbusaid Lok Virsa festivale, ühes müügi- ja toidukioskitega. Rahvamuusika ja tantsud on nende rahvapidude lahutamatu osa- kui meil veab, kuuleme isegi imelist qawwali muusikat.

Õhtusöök imekauni vaatega La Montanas. Söö või lõhki!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Islamabad Hill View hotell 4*

4. päev

Islamabad

Täna teeme tuvust Pakistani kaasaegse kunstiga Pakistan National Council of Arts (PNCA) keskuses. Siin on nii püsinäitus, kui ka temaatilised näitused. Pakistani kaasaegne kunst võib pakkuda üllatusi! Seejärel külastame Saidpuri küla, mis on endine hindu küla, kus näeb kohalikku ehedust. Sealne tempel, loomaturg ja kitsad külatänavad on modernsele Islamabadile kena vaheldus. Sufism huvitab inimesi üle ilma. See sõbralik islami mõttevool ning tema muusika, mediatsioon ja muud praktikad on meeliülendavad ja toovad Pakistani inimesi üle ilma. Külastame Hazrat Bari Imam Sarkari, 17. sajandi sufi pühaku matmismaika selle eheda ümbrusega, et kohalikku elu ja usupraktikaid kaeda. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Islamabad Hill View hotell 4*

5. päev

Islamabad – Kabul

Lendame õhtuse lennuga Afganistani pealinna Kabuli. Piiriületuse protseduurid lennujaamas, seejärel transfeer hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Kabulis

6. päev

Kabul / Bamiyan

See päev hõlmab mõnikord ministeeriumi külastamist Kabulis, et koguda dokumente.

Sõit Kabulist Kesk-Aasia päritolu etnilise vähemuse hazarade pealinna Bamiyani vahel. See oli budistide pühapaik iidse Siiditee ääres. Bamiyanisse jõudes on meil aega vaadata mäenõlvu, kus on palju koopaid, kus kunagi asusid budistlikud kloostrid ja budistlikud seintenikerdused. Paik teenis üleilmse tuntuse, kui Talibani rajaja mulla Omari käsul hävitati maailmapärandisse kuuluvad hiiglaslikud Buddha bareljeefid 2001. aasta märtsis, kui Talibani valitsus oli kuulutanud, et need on ebajumalad. Rahvusvaheline ja kohalik üldsus mõistis hävitamise teravalt hukka. Bamiyani budistlik pärand on siiski rikkalik.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Bamiyanis

7. päev

Bamiyan / Band e Amir / Bamiyan

Täna ootab meid ees päevane väljasõit Band e Amirisse.

Band-e Amiri rahvuspark on kuulsaim ja esimene rahvuspark Afganistanis. See loodi, et edendada ja kaitsta looduskauneid järvi, mis on tekkinud tänu looduslikele tammidele kõrgele Hindu Kushi mäestikule. Band-e-Amir on kuuest järvest koosnev ahel mägises kõrbes. Järved moodustusid mineraalirikkast veest, mis voolas välja kivise maastiku lõhedest ja pragudest. Aja jooksul ladestas vesi kivistunud mineraalikihid, mis moodustasid seinad, mis nüüd sisaldavad vett. Wildlife Conservation Society andmetel, kes aitas Afganistani valitsusel pargi rajada, on Band-e-Amir üks väheseid travertiinisüsteeme maailmas.

Band e Amiri lapislazuli sinine vesi on iga Afganistani reisi tipphetk. Legendi kohaselt on järvi eraldavad tammid loonud Ali, prohvet Muhamedi nõbu ja õepoeg. Geoloogid väidavad siiski, et need on looduslikud tammid, mis on tehtud mineraalivarudest. Järvede ja neid ümbritseva karge maastiku kontrast lisab selle piirkonna ilule ainulaadsust.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Bamiyanis

8. päev

Bamiyan / Mazar-i-Sharīf

Pikk päevane sõit Bamiyanist Balkhi provintsi pealinna Mazar-i-Sharīf. Teel külastame Samangani budistlikku stuupat ja Tashkurgani kuru. Linn on tuntud oma kuulsate pühapaikade ning islami ja hellenistliku arheoloogilise mälestiste tõttu. Mazar-i-Sharīf on Afganistani suuruselt neljas linn, hinnanguliselt poolemiljonilise elanikkonnaga ning on ajaloolise teede ühenduspunktina maanteedega ühendatud Kunduzi, Kabuli, Herati ja Termeziga. Mazar-i-Sharīf on umbes 50 km kaugusel Usbekistani piirist.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Mazar-i-Sharīfis

9. päev

Mazar-i-Sharīf ja selle ümbrus

Terve päev Mazaris ja Balkhis.

Külastame majesteetlikku siniste glasuuurplaadiga prohvet Muhamedi mantlipärija püha Ali ehk Hazrat Ali hauakambrit, mis on üks šiiitliku maailma ning Afganistani tähtsamaid religioosseid pühapaiku. Veedame aega iidses Siiditee linnas Balkhis, mida kreeklased nimetasid Baktriaks. Baktria oli nii zoroastrismi rajaja Zarathustra kui ka legendaarse pärsia vaimuliku ja luuletaja Rumi sünnikoht. Selle islami ja budistliku mineviku pärandit võib leida kõikjalt- linna sissepääsu juures asuvatest stuupadest, Khoja Parsa sinise plaadiga pühakojast ja Afganistani vanimast mošeest, 9. sajandi No Gombadi mošeest.

Novembrist kuni märtsi keskpaigani mängitakse Mazar-i-Sharīfis reedeti Buzkashit, iidset ratsamängu, kus oma kiiretel ja osavatel hobustel näitavad oma ratsutamisoskusi linna parimad ratsutajad. Adrenaliinipuhangu saavad ka need, kes ise hobuse seljas ei istu!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Mazar-i-Sharīfis

10. päev

Mazar-i-Sharīf / Kabul 

Pikk päevane sõit Kabuli. See hõlmab üle 2km pikkuse Salangi tunneli läbimist, mille Nõukogude Liit ehitas 1960ndatel aastatel. See ühendab Põhja-Afganistani ja Parwani provintsi ning Kabuli provintsi, Lõuna-Afganistani ja Pakistani Khyber Pakhtunkhwa provintsi. Salangi tunnel on strateegilise tähtsusega, ainus põhja-lõuna suunas kulgev läbipääs mis on aastaringselt kasutuses, kuigi külmadel talvedel on see sageli tugeva lumesaju tõttu suletud.

Reisijuht lubab, et teel kohtume kohalikega, käime vaatamas, kuidas tehakse kuulsaid afganistani vaipu, sööme imemaitsvaid afganistani rahvusroogasid ja teeme muudki huvitavat- seda kõike lisaks niigi põnevale programmile!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Kabulis

11. päev

Kabul – Istanbul – Tallinn

Lend Kabul-Istanbul
Lend Istanbul-Tallinn Reisi hind: 5865 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid 
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades  
 • kõik ekskursioonid vastavalt reisikirjeldusele
 • programmis märgitud söögikorrad
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • viisad (Afganistani viisa Peshawaris maksab u 100 USD)
 • majutus üheses hotellitoas 600 eurot
 • reisikindlustus
 • kõik lisalennud Afganistanis, mis võivad olla vajalikud julgeolekuprobleemide tõttu

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab Covid-19 (sh Covid-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Covid-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse Covid-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab Covid-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis