Afganistan
Koos Pakistaniga


14. veebruar – 26. veebruar 2025
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Afganistan

14. veebr – 26. veebr 2025  /  €

Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 23.10.2023):

 • Eesti kodanikud vajavad Pakistani reisimiseks e-viisat, mis väljastatakse turismi eesmärgil kuni kolmeks kuuks.
 • Eesti kodanikud vajavad Afganistani reisimiseks viisat.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Istanbul – Lahore

Koguneme Tallinna lennujaamas kell 10.25.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.40-16.15
Lend TK714 Istanbul-Lahore 20.50-04.15+1

Saabume Lahoresse kell 04.15 hommikul. Suundume hotelli puhkama.

Majutus: Lahore Luxus Grand hotell 4*

2. päev

Lahore

Lahore oli Punjabi pealinnaks ligi 1000 aastat. Kord Mughali või Moguli impeeriumi vaateaknaks olnud Lahore on Pakistani kultuuri, akadeemia ja intellektuaalne keskus. Alates 1525. aastast kaunistati Mughali impeeriumi pealinna 200 aasta jooksul uhkete paleede, aedade, monumentide ja mošeedega. Briti võimu ajal kerkis Lahore linna mitmeid monumente, kus mughali, gooti ja viktoriaanlikud stiilid kaunilt üksteist arhitektuuriliselt täiendasid.

Kolame Lahore'i ajaloolise vanalinna nurgatagustes, põikame sisse imelisse Wazir Khani mošeesse, kes tahab, kaupleb värvikatel turgudel. Sööme tänavatoitu ja suhtleme kohalikega. Õhtul külastame Data Darbari – suurimat sufi pühamut Lõuna-Aasias. Sinna on maetud tänapäeva Afganistanist, Ghaznist pärit sufi pühak Ali Hujwiri (rahvasuus tuntud kui Data Ganj Baksh), kes arvatavasti elas siinsamas 11. sajandil.

Seda kohta peetakse Lahore'i kõige pühamaks paigaks ja selle iga-aastane Urs (pühaku mälestamise festival) meelitab kohale kuni miljon külastajat. 

Õhtul jalutame ehedal kohalikul rahvarohkel Anarkali kaubatänaval. Kuulame sellele kohale nime andnud noore iluduse kurvast saatusest legendi. Kui kaks mõjukat meest, isa ja poeg, ühte naisesse armuvad, tuleb eluga maksta nimelt naisel..

Õhtust tuleb süüa ühe unikaalseimas restoranis terves maailmas.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Lahore Luxus Grand hotell 4*

3. päev

Lahore / lipu langetamise tseremoonia Pakistani-India piiril

Jätkame Lahore'i käimata radade avastamist – Lahore on tuntud intellektuaalide ja kunstnike kodulinn – miks mitte tutvuda kohaliku kaasaegse kunstiga?

Prominentse Pakistani kaasaegse kunsti eestvedaja ja kunstniku Shakir Ali maja ja muuseum on tuntud silmatorkava arhitektuuri poolest. See on koht kunstisõpradele. Muuseum panustab jätkuvalt Lahore'i kunstiellu, pakkudes platvormi esilekerkivatele talentidele. Seal on mitu galeriiruumi, kunstniku maalide alaline kollektsioon, suure kunsti- ja kirjandusraamatute raamatukogu, katuseterrass ja kaunis tagaaed kunstiürituste korraldamiseks. Muuseum on erinevate programmide kaudu pakkunud noorte kunstnike liikumistele kogukonda, tuge, esindatust ja võimalusi.

Pealelõunal siirdume India-Pakistani piirile maailmakuulsale liputseremooniale, mis on oma erakordsuses meeldejääv elamus kogu eluks. Seal näitavad kaks võimast riiki üksteisele sümboolses lipulangetamistsremoonias rahva möirgamise saatel koreograafilist rusikat. Võimalus teha pilti ühes kuulsate pakistani hiiglastega, kes marsivad nii, et jalad tõusevad laubani! 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Lahore Luxus Grand hotell 4*

4. päev

Lahore / soolakaevanuds / Islamabad

Asume teele pealinna Islamabadi poole. Kas teadsite, et maailmakuulus Himaalaja sool tuleb nimelt Pakistanist? Khewra soolakaevandus on tõeline pärl. Mägedes on kümnete kilomeetrite kaupa käike, kust veetakse iga päev välja sadu tonne väärtulikku looduslike mineraalidega rikastatud soola. Kolistame neis ringi kaevanduse rongil ja kõnnime jala – igaüks võib endale soola kasvõi maast kaasa haarata. Khewra linnast osta kaasa tervistav soolalamp või muud soolast nänni – valik on meeletu. 

Katas Raj Hindu templid on oma kümblustiigiga tänini Pakistani ja teiste riikide hindudele palverännu sihtkohaks. 

Teel peatume kohalikes külades, et kohalikega suhelda ja osta hooajalisi puuvilju, vürtsikaid samosasid ja muid maitsvaid suuupisteid. Islamabadi jõuame alles pimedas.      

Õhustame juba Afganistani meeleolus – toidud Islamabadi kuulsas Afganistani restoranis viivad keele alla! Kes tahab, läheb peale seda F sektoris jalutama – õhtune melu on mõnus, joo vürtsikat pakistani chai'd või kola mööda poekesi – oma valik!     

Islamabad on moodsa Pakistani pealinn. Linna asetseb Potohar platool – maalilise Margalla mäeaheliku mäejalamil. Islamabadi maastik on imekaunis.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Islamabad Hill View hotell

5. päev

Islamabad

Pealinnas Islamabadis anname sisse Afganistani viisataotlused ja oodates võtame sellest modernsest linnast ühes tema ajaloolise sõsarlinna Rawlpindiga, viimast. 

Täna avastamegi Islamabadi sõsarlinna, mis erineb uuest pealinnast nagu öö ja päev. Rahvasuus tuntud kui Pindi, on see asum siginat ja saginat täis ajalooline linn. Sealne kristlik kogukond on arvukas! Külastame vahelduseks Rawalpindi üht vanimat hoonet – 1852 ehitatud gooti stiilis Christ Churchi kirikut. Sealt siirdume kullaturule ja kitsastele ajaloolistele tänavatele, kus iga nurgatagune pakub üllatuse või väikese seikluse.   

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Islamabad Hill View hotell

6. päev

Islamabad

Ootame viisasid ning tutvume Islamabadiga. Lok Virsa muuseum on üks omalaadne muuseum Pakistanis, mida tasub kindlasti külastada, kes iganes Islamabadi satub. Muuseum tutvustab riigi rikkalikku kultuuripärandit. Siin peetakse lõbusaid Lok Virsa festivale, ühes müügi- ja toidukioskitega. Rahvamuusika ja tantsud on nende rahvapidude lahutamatu osa- kui meil veab, kuuleme isegi imelist qawwali muusikat. 

Õhtusöök imekauni vaatega La Montanas. Söö või lõhki!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Islamabad Hill View hotell

7. päev

Islamabad – Kabul

Saabume õhtuse lennuga pealinn Kabuli. Briifing lennujaamas, seejärel transfeer hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Kabulis

8. päev

Kabul / Bamiyan

See päev hõlmab mõnikord ministeeriumi külastamist Kabulis, et koguda dokumente.

Sõit Kabulist Kesk-Aasia päritolu etnilise vähemuse hazarade pealinna Bamiyani vahel. See oli budistide pühapaik iidse Siiditee ääres. Bamiyanisse jõudes on meil aega vaadata mäenõlvu, kus on palju koopaid, kus kunagi asusid budistlikud kloostrid ja budistlikud seintenikerdused. Paik teenis üleilmse tuntuse, kui Talibani rajaja mulla Omari käsul hävitati maailmapärandisse kuuluvad hiiglaslikud Buddha bareljeefid 2001. aasta märtsis, kui Talibani valitsus oli kuulutanud, et need on ebajumalad. Rahvusvaheline ja kohalik üldsus mõistis hävitamise teravalt hukka. Bamiyani budistlik pärand on siiski rikkalik.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Bamiyanis

9. päev

Bamiyan / Band e Amir / Bamiyan

Täna ootab meid ees päevane väljasõit Band e Amirisse.

Band-e Amiri rahvuspark on kuulsaim ja esimene rahvuspark Afganistanis. See loodi, et edendada ja kaitsta looduskauneid järvi, mis on tekkinud tänu looduslikele tammidele kõrgele Hindu Kushi mäestikule. Band-e-Amir on kuuest järvest koosnev ahel mägises kõrbes. Järved moodustusid mineraalirikkast veest, mis voolas välja kivise maastiku lõhedest ja pragudest. Aja jooksul ladestas vesi kivistunud mineraalikihid, mis moodustasid seinad, mis nüüd sisaldavad vett. Wildlife Conservation Society andmetel, kes aitas Afganistani valitsusel pargi rajada, on Band-e-Amir üks väheseid travertiinisüsteeme maailmas.

Band e Amiri lapislazuli sinine vesi on iga Afganistani reisi tipphetk. Legendi kohaselt on järvi eraldavad tammid loonud Ali, prohvet Muhamedi nõbu ja õepoeg. Geoloogid väidavad siiski, et need on looduslikud tammid, mis on tehtud mineraalivarudest. Järvede ja neid ümbritseva karge maastiku kontrast lisab selle piirkonna ilule ainulaadsust.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Bamiyanis

10. päev

Bamiyan / Mazar-i-Sharīf

Pikk päevane sõit Bamiyanist Balkhi provintsi pealinna Mazar-i-Sharīf. Teel külastame Samangani budistlikku stuupat ja Tashkurgani kuru. Linn on tuntud oma kuulsate pühapaikade ning islami ja hellenistliku arheoloogilise mälestiste tõttu. Mazar-i-Sharīf on Afganistani suuruselt neljas linn, hinnanguliselt poolemiljonilise elanikkonnaga ning on ajaloolise teede ühenduspunktina maanteedega ühendatud Kunduzi, Kabuli, Herati ja Termeziga. Mazar-i-Sharīf on umbes 50 km kaugusel Usbekistani piirist.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Mazar-i-Sharīfis

11. päev

Mazar-i-Sharīf ja selle ümbrus

Terve päev Mazaris ja Balkhis.

Külastame majesteetlikku siniste glasuuurplaadiga prohvet Muhamedi mantlipärija püha Ali ehk Hazrat Ali hauakambrit, mis on üks šiiitliku maailma ning Afganistani tähtsamaid religioosseid pühapaiku. Veedame aega iidses Siiditee linnas Balkhis, mida kreeklased nimetasid Baktriaks. Baktria oli nii zoroastrismi rajaja Zarathustra kui ka legendaarse pärsia vaimuliku ja luuletaja Rumi sünnikoht. Selle islami ja budistliku mineviku pärandit võib leida kõikjalt- linna sissepääsu juures asuvatest stuupadest, Khoja Parsa sinise plaadiga pühakojast ja Afganistani vanimast mošeest, 9. sajandi No Gombadi mošeest.

Novembrist kuni märtsi keskpaigani mängitakse Mazar-i-Sharīfis reedeti Buzkashit, iidset ratsamängu, kus oma kiiretel ja osavatel hobustel näitavad oma ratsutamisoskusi linna parimad ratsutajad. Adrenaliinipuhangu saavad ka need, kes ise hobuse seljas ei istu!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Mazar-i-Sharīfis

12. päev

Mazar-i-Sharīf / Kabul 

Pikk päevane sõit Kabuli. See hõlmab üle 2km pikkuse Salangi tunneli läbimist, mille Nõukogude Liit ehitas 1960ndatel aastatel. See ühendab Põhja-Afganistani ja Parwani provintsi ning Kabuli provintsi, Lõuna-Afganistani ja Pakistani Khyber Pakhtunkhwa provintsi. Salangi tunnel on strateegilise tähtsusega, ainus põhja-lõuna suunas kulgev läbipääs mis on aastaringselt kasutuses, kuigi külmadel talvedel on see sageli tugeva lumesaju tõttu suletud.

Reisijuht lubab, et teel kohtume kohalikega, käime vaatamas, kuidas tehakse kuulsaid afganistani vaipu, sööme imemaitsvaid afganistani rahvusroogasid ja teeme muudki huvitavat- seda kõike lisaks niigi põnevale programmile!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Kabulis

13. päev

Kabul – Istanbul – Tallinn

Lend Kabul-Istanbul
Lend Istanbul-Tallinn Reisi hind:

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid 
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades  
 • kõik ekskursioonid vastavalt reisikirjeldusele
 • programmis märgitud söögikorrad
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • viisad (Afganistani viisa Peshawaris maksab u 100 USD)
 • majutus üheses hotellitoas 600 eurot
 • reisikindlustus
 • kõik lisalennud Afganistanis, mis võivad olla vajalikud julgeolekuprobleemide tõttu

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis