Viin
Kultuur koos peidetud võluga


12. september – 17. september 2023
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Thea Karin

Viin

12. sept – 17. sept 2023  / 1370 €

Kuulsaim laul Viinist laseb kõlada sõnadel – oled minu ainuke unistuste linn (Wien, Wien nur du allein kannst die Stadt meiner Träumer sein) ja see ei olnud Strauß ega Lehár, Stolz ega Kálmán vaid tundmatuks jäänud ametnik, Rudolf Sieczynski, kes selle tuleviku jaoks komponeeris. Viin on valitud 10 korda maailma elamisväärseimaks linnaks ja seda õigustatult nii roheluse, kultuurielu kui kogu õhkkonna tõttu.

Reisijuht on pikalt Austrias elanud ja oma ajakirjaniku elu Austria Ringhäälingus ORF alustanud Thea Karin. Kuuel päeval tutvume selle erilise linnaga – tema losside ja Euroopa vanima viinamarjaistandusega, uhkete tänavate ja linna kuulsaima turu Naschmarktiga. Burggarten roosipeenarde ja hulgaliste pinkidega. Läheme muuseumikvartalisse ja nautima Viini juugendstiili Sezessioonist metroopeatusteni. Swarovski kristallkaubamaja suurejoonelie väljapanek ehetest ja kunstitöödest tasub külatamist. Tutvume UNESCO maailmapärandisse kuuluva kohvitraditsiooniga ja maitseme Viini kuulsat šnitslit. Heidame pilgu Viini väga erilisse matusekultuuri Euroopa ühel suuremal ja uhkemal kalmistul Zentralfriedhof ja teeme eksursiooni Euroopa esimeses matusemuuseumis, kus ei puudu Viinile omane huumor. Läheme ühte Viini kuulsamasse veinikõrtsi nimega Heurigen, kus elas ka Beethoven. Viin on ainus pealinn maailmas, millele kuuluvad veiniistandused ja kus uue veinihooaja avab linnapea ise. Samuti kuulub Viini linnale oma eriline vein Wiener Gemischter Satz.

Linnareisile omaselt avastame Viini jalgsi ja ühistransporti kasutades. Omal käel saab igaüks käia ooperis, näitustel, kohvikutes ja restoranides!

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 10.08.2022):

 • Austriasse sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis- läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Viin

Lend AY1036 Tallinn-Helsingi 06.00-06.35, lennuaeg 35min (Finnair)
Lend AY1471 Helsingi-Viin 08.30-09.55, lennuaeg 2h 25min (Finnair)

Peale maandumist sõidame hotelli, teeme check-ini. Ööbime Viini südames asuvas hotellis. https://www.hotelmotto.at/ 

Hotellist jalutuskäigu kaugusel:

 • kaubandustänav Mariahilfer Straße 0 min
 • Naschmarkt 14 min
 • Hofburg 19 min
 • Wiener Staatsoper 19 min
 • Spanische Hofreitschule 23 min

Alustame päeva ühes Viini tüüpilistest kohvikutest Ritter.

Reisi jooksul ööbime Viini kesklinnas, ühes uuematest hotellidest, mille õhkkond ühendab Viini Pariisiga. See on Hofburgist vaid jalutuskäigu kaugusel, mis 13. sajandist alates oli Habsburgi vürstide residentsiks, traditsiooni jätkab täna Austria president .

Jalutame mööda Mariahilfer Straßet Hofburgini. Burggarten, Riigikoguhoone ja raekoda, Burgtheater, mille kõrval asub Viini üks kuulsamatest kohvikutest Landtmann, Sigmund Freudi lemmikkohvik, kus kohtub crème de la crème ja kelnerid hoiavad kõrgel Viini kohvikutraditsiooni. Kohvivalik Austrias ei ole lihtne, sest valida saab 50 eri valmistamisviisi ja maitsenüanssi vahel. Ringstrassel kõlab koos trammikellukesega Viinile nii tüüpiliste hobukaarikute kabjaplagin.

Vaatame Viini kõige rohkem pildistatud katedraali Stepahansdomi, mida kohalikud nimetavad lihtsalt “Steffl”. Tema külje alt algavad Viini uhkemad tänavad, mis jõulude ajal saavad enda kohale lühtrid ja nimetuse Euroopa suurim ballisaal, ülejäänud kuudel saab jalutada kesk luksusbrände ja astuda sisse kuulsatesse 300 aastast traditsiooni ülal hoidvatesse kohvikutesse nagu Sacher, Demel või Hawelka.

Majutus: MOTTO hotell 4*

2. päev

Viin / Klosterneuburg / veinikeldrid / kõrts

Hommikusöök omal käel. Väljasõit Stift Klosterneuburgi, 900 aasta vanusesse Augustiinlaste ordu kloostrisse, millest pidi saama keisrinna Maria Theresia isa Karl VI soovil teine Escorial. Tutvume kloostri baroksete keisri privaatruumidega ja Viini linna patrooni Leopoldi looga, kellega on seotud keskaja kuulsam emailitöö – Nikolaus Verduni poolt loodud altar, mis on maailmas ainulaadne oma tehnilise teostuse poolest. Kloostri traditsioonilises stiilis säilinud aaretekambris on välja pandud keisrikroonid ja hõbeseppade peened kunstitööd. Jalutame viinamarjaistanduses ja kloostriaias.

Kloostri ümber kasvavad Euroopa vanimates viinamarjaistanduses eri sordid, mida saab kloostri veinikeldris degusteerida. 36 meetrit maa all on veinikelder mõnusa veiniaroomiga, kus temperatuur on aasta läbi 12-14 kraadi vahel, mille ees hoolitseb juba 300 aastat vana õhutussüsteem. Kloostripoes saab ka tutvuda sellega, mida kõike viinamarjadest, peale veini, veel teha saab.

Sealt sõidame Austriale tüüpilisse Heurigeni ehk traditsioonilisse kõrtsi, kus saame proovida kuulsat viini šnitslit.

Majutus: MOTTO hotell 4*

3. päev

Viin / muuseumikvartal / kuulsad kohvikud / Belvederi loss

Hommikusöök omal käel. Hommikut alustame muuseumikvartaliga: maailma suurim kunsti- ja kultuuriareaal kõikide oma siseõuede ja kohvikute, moebutiikide ja raamatukauplustega. Arhitektuurselt segu 18. ja 19. sajandi hoonetest ja moodsast muuseumiarhitektuurist on linlaste jaoks MQ. Seal asuv Leopoldsmuseum on maailma tähtsaim kogu Austria kunstist oma 6000 eksponaadiga, milles leiab ühe Austria kuulsaima ekspressionisti, kunstniku Egon Schiele kogu. Leopoldimuuseumi katusel on ka Viini popim ja ilusaim kultuuriterass nimega “Libelle”, kust avaneb suurepärane vaade linnale.

Pärast seda kohvipaus ühes Austria kuulsatest kohvikutest uhkel Kärtnerstrassel või Grabenil – Café Central või õukonnakohvik Demel, Hawelka või sõita reisijuhi ühte lemmikkohvikusse Gumpendorfer strassel Sperl, kus on säilinud veel 18.-19. sajandi hõngu. Või traditsioonilises kohvikus Schwarzenberg, kust saab edasi suunduda Belvederi lossi kaunisse aeda, mis on Euroopa vanim Alpiaed, kus saab ülevaate Austria mägede taimedest (tasuline). Selle kõrval ka prints Eugeni eraed purskkaevude ja paviljonidega. Kõigile avatud on Gastgarten.

Majutus: MOTTO hotell 4*

4. päev

Viini eriline matusekultuur / Donaustadt

Hommikusöök omal käel. Sõidame tram nr 27-ga Viini Keskkalmistule ja räägime matusemuuseumis nii selle trammi kui Viini eriliste traditsioonide kummalisi lugusid. Teeme jalutuskäigu Euroopa ühel suurema ja uhkema Keskkalmistu uhkete ausammaste vahel. Mitmed on pühendatud kuulsustele nagu Schubert ja Beethoven või Austria kuulsaim laulja Falco. Vaatame sisse Kalmistu Püha Karl Bartolomäo juugendstiilikirikusse, kus toimuvad meditsiiniülikooli jumalateenistused.

Sõidame üle Doonau ja heidame pilgu Donaustadti moodsale arhitektuurile ja kus asub ärikeskus Donau City.

Õhtul valik - kas puhkus hotellis või ooperikülastus (lisatasu eest) või omapäi õhtune linnanautlemine.

Majutus: MOTTO hotell 4*

5. päev

Viin / Karlskirche / Secession / Naschmarkt

Hommikusöök omal käel. Jalutame teisele poole Ringstrasset, kus on nii keskaja üks tähtsamatest sakraalehitistest Karlskirche kui kuulsad Otto Wagneri juugendstiilis metroojaamad. Kaarli kiriku sakraalehitis on pühendatud kardinalile ja hilisemale Milano peapiiskop Carlo Borromeole, ühele 16. sajandi suurimale vastureformijale.

Kuldse kupli all peitub Secession, manifestina kunagistest mässuliste kunstnike rühmast, kes protesteerisid akadeemilise kunsti vastu. Algselt Moodsuse Tempel, tänaseks on tast saanud täiesti teistsugust meelelaadi andev kunstihoone. Secessionis on hoiul Gustav Klimti kuulus Beethovenfries, näitused kajastavad kaasaegset kunsti, mis mõnikord ehmatavad ja mõnikord lõbustavad. Vaatame, mida Secession meile seekord pakub.

Paar sammu edasi on juba üle saja aastase turutraditsiooniga Naschmarkt, mida nimetatakse ka “viini kõhukeseks”, sest seal on kuni 120 müügiputkat. Nendes on mitte ainult vürtsid ja puu- ning juurviljad, nii mõnedki on kasutusele võetud kui tillukesed gurmeerestoranid. See on kohtumispaik ka viinlastele, kus juuakse klaas veini ja valitakse erinevate maade köökide vahel. Laupäeviti leiab seal asset hiiglaslik vanakraami turg ja kuuleb kunagise K.u.K ehk Keisri- ja kuninga ajastu erinevaid dialekte.

Majutus: MOTTO hotell 4*

6. päev

Viin - Helsingi - Tallinn

Hommikusöök omal käel. Vaba hommikupoolik. Pärastlõunal transfeer lennujaama.

Lend AY1476 Viin-Helsingi 19.15-22.35, lennuaeg 2h 20min (Finnair)
Lend AY1035 Helsingi-Tallinn 23.45-00.20+1, lennuaeg 35min (Finnair)Reisi hind: 1370 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • majutus Viini kesklinna 4* hotellis
 • transport lennujaam-hotell-lennujaam
 • ühistranspordi piletid
 • buss väljasõiduks Klosterneuburgi lossi
 • eestikeelne reisiprogramm

Lisatasu eest:

 • tasuliste muuseumide külastused
 • kõik söögikorrad
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf

Broneeri reis