Vietnam-Laos-Kambodža


27. veebruar – 13. märts 2023
Grupis 12 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Martti Kalda

Vietnam-Laos-Kambodža

27. veebr – 13. märts 2023  / 4994 €

Vietnamit, Laost ja Kambodžat ette kujutades kangastuvad silme ette imelised pildid: kuldlehtedega kaunistatud pagoodid sätendamas troopilise päikese käes, võbelevate riisipõldude vahelt kerkimas kivised mäenõlvad, naised kandmas kaupu turule korvid kaelakookude otsas, arglikud noored mungad oma safranikarva rüüdes templitreppidel astumas. Albioni reisilistel on võimalik tutvuda küllusliku ja lopsaka Mekongi jõe maailmaga ja avastada peenelt viimistletud budistlikke templeid ja külastades kohalikke hõime, õppimaks tundma siinset mõtteviisi ja hingelaadi. Hanois kerib lahti Vietnami ja Kambodža kurblik ja inspireeriv ajalugu. Luang Prabangis saame aimu Laose mitmekesise ja värvika kultuuri kohta. Grande finale on Kambodža sürreaalne "kadunud linn" - mõistatuslik khmeeri kuningate linn Angkor. Kuldne päike helkimas üle taevasse tõusvate Angkor Wati kivitornide on unustamatu vaatepilt.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 24.01.2023):

 • Eesti kodanik vajab Vietnamisse, Kambodžasse ja Laosesse reisimiseks viisat. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki saabumise kuupäevast.
 • Vietnamisse, Kambodžasse ja Laosesse saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest ning esitada ei ole vaja ühtegi COVID-19 tõendit.
 • Kõigil reisijatel peab olema reisikindlustus, mis katab COVID-19 juhtumid miinimum summas USD 10 000.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev 

Tallinn – Istanbul 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.00.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 12.55-17.20, lennuaeg 3h 25min

2. päev 

Istanbul – Hanoi

Lend TK162 Istanbul-Hanoi 02.05-15.25, lennuaeg 10h 40min

Saabume Hanoisse pärastlõunal. Transfeer hotelli.

Majutus: Hanoi The Lapis hotell 4*

3. päev 

Hanoi / Ninh Binh

Hommikul asume hotellist teele läbi Põhja-Vietnami maakohtade Ninh Binhi provintsi poole. Kiirustavast pealinnast Hanoist lahkudes seame suuna vaiksematele radadele. Pärast umbes 2.5 tunnist sõitu jõuame Vietnami esimese pealinna Hua Lu juurde. Uudistame Hua Lu varemeid, iidseid hauaplatse ja kunagist hiilgavat Tsitadelli. Kuuleme Dinh (968-980) ja Le (980-1009) dünastiate ajalugu. Imetleme ka karstimoodustisi Hoa Lu ümbruses. 

Seejärel sõidame läbi kohalike külade ja imekauni maastiku Tam Coc poole. Pärast lõunasööki asutame end sampani (madalapõhjalise paadi) pardale ja sõidame maastikul, mida kutsutakse kuivaks Halong’i laheks. Lahe muudavad ainulaadseks seal domineerivad paekivist karstimoodustised. Tasastel vetel sõudes imetleme hiiglaslikke paekivi karste roheliste riisipõldude vahel. Hilisel pärastlõunal naaseme hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ninh Binh Emeralda Resort hotell 4*

4. päev

Ninh Binh / Halong / laevaga Lan Ha lahe karstimägede vahel

Hommikul sõidame 3.5 tundi Ninh Binh’ist Halongi. Jõuame Ha Long sadamakaile ning asutame end öisele kruiisile Lan Ha lahes. Laeval sööme lõunasöögi ja naudime lõõgastumist. Ööseks laseb laev ankru vette karstimoodustiste juures. Õhtusöök serveeritakse laeval.

Ha Longi laht on riiklik kaitseala, kus asub vähemalt 1969 saart, mis moodustavad vaimustava lubjakivisammastest meremaastiku. Legend räägib, et Ha Longi lahe (tõlkes "ründava draakoni laht") arvukad saared ja saarekesed on tekitanud draakonid, kes tulid appi kaitsma Vietnami vaenlase armeede eest. Geoloogide arvates aga oli kunagi siin lubjakivimäed, kus voolanud jõed ja sisse varisenud koopad kujundasid iseloomuliku karstimaastiku, mille viimaks ujutas üle meri. Jätkuv erosioon muutis saared sinisest veest välja ulatuvateks fengkongideks (kooniliste tippude kogumid) ja fenglingideks (eraldi kivitornid). Hiiglaslike fantaasiarikaste kujude hulgas on 12-meetrised kanad, 9-meetrine kükitav konn, suur viirukipann ja isegi Egiptuse püramiid. Külluses leidub grotte ja võlvkaari, paljud koopad on kaunistatud uhkete stalamgiitide ja stalaktiitidega. Teadaolevalt kasvab siin vähemalt 170 liiki koralle. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Orchid Classic Lan Ha kruiisilaeva kajut

5. päev

Lan Ha laht ja karstimäed

Naudime värsket hommikut laeval keset Lan Ha lahte, mil serveeritakse laeval hommikusöök. Seejärel asutame ennast päevaks pisematesse paatidesse ning sõidame läbi suurejooneliste karstimoodustiste. Naudime veetunneleid, vaikseid randu, kalurikülakesi ja ujumist tasastes lahesoppides. Õhtuks naaseme emalaevale.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Orchid Classic Lan Ha kruiisilaeva kajut

6. päev

Lan Ha laht / Hanoi / Luang Prabang

Naudime värsket hommikut laeval keset Lan Ha lahte, mil serveeritakse laeval hommikusöök. Sõidame vaikselt kruiisides läbi karstimoodustiste tagasi sadamasse. Astume laevalt maha ja sõidame tagasi Hanoisse.

Lendame Luang Prabangi, mis on Laose vaimne pealinn. 

Lend VN2905 Hanoi-Luang Prabang 19.10-20.30, lennuaeg 1h 20min

Luang Prabang on rohkem kui tuhat aastat vana pisike kuningriik ja meeldiva atmosfääriga linn, kus on parimal viisil liitunud prantsuse koloniaalarhitektuur ja budistlik pärand. Linn on traditsioonilise lao arhitektuuri ning 19. ja 20. sajandi Euroopa koloniaalehitiste sulandumise silmapaistev näide. Selle ainulaadne ja tähelepanuväärselt hästi säilinud linnasiluett ilmestab nende kahe erineva kultuuritraditsiooni liitumise põhistaadiumi. Linna poliitiline ja usukeskus paikneb Mekongi jõe ning selle lisajõgede moodustatud poolsaarel, seal asuvad kuninglikud ja ülikute residentsid, religiooniehitised ning ärihooned. Enamasti on need ehitatud puidust (osa templeid ka kivist). Koloniaalelementi esindavad ühe- ja kahekorruselised tellisest ridamajad. Kloostrites on enamasti religioonirajatised (pühamu, kabel, raamatukogu, stuupa ja kivipost) ning munkade hooned (üldkasutatavad ehitised, kongid ja refektoorium). Traditsioonilised lao puitmajad jagunevad tavaliselt eraruumideks ja avalikeks terrassideks. Enamasti seisavad need puitsammastel, jättes alla ruumi töötamiseks, samuti leiavad seal varju nii inimesed kui ka loomad. Seinad võivad olla laudadest või puitraamile kinnitatud bambussõrestikest. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Luang Prabang Villa Maly Boutique hotell 4*

7. päev

Luang Prabang / Kuang Si joad

Pärast hommikusööki sõidame läbi Luang Prabangi maakonna lainetavate riisipõldude, mägede ja pisikeste külade Kuang Si jugade juurde. Kuang Si jugade juures naudime jalutuskäiku looduses ja värskendavat suplust jugade all. 

Pärastlõunal avastame Luang Prabangi. Külastame UNESCO maailmapärandi paiku ja saame aimu Laose mitmekesise ja värvika kultuuri kohta. Meie ekskursioon algab endise kuningapalee juurest. Palee asub linna keskel ja on tänapäeval rahvusmuuseum, mis on täis huvipakkuvaid ajaloolisi esemeid. Seejärel jalutame Wat Mai budistliku templi juurde. Templi kullatud bareljeef demonstreerib imelisi käsitööoskusi. Siin saame aimu ka Laose budismi olemusest ja kuidas see mõjutab kohalikku kultuuri. Phousi mäe juures ronime üles 328 trepiastet ja naudime päikeseloojangul imelisi vaateid mäe otsast. 

Luang Prabang asub kitsas orus, kus Nam Kangi ja Mekongi jõgi kohtuvad ja moodustavad kaks kaunist koske, Tat Kuang Si ja Tat Sae. Kuang Si on lai, mitmeastmeline kosk, kus vesi kihutab üle siledaks lihvitud lubjakivikaljude, mille vahele jääb hulk jahedaid sinise veega basseine. Kose jalami ümbruses on hoolikalt korrastatud avalik park, kus jalgrajad viivad jõe äärt mööda teise kose juurde. Selle metsast ja aasadest ümbritsetud kose veekardina taga leiame lisaks koopa. Tat Sae juures saavad kaks koske kokku ja moodustavad veel ühe mitmeastmelise kose, mis on iseäranid lai ja millel on eriti palju basseine. 

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Luang Prabang Villa Maly Boutique hotell 4*

8. päev

Luang Prabang / Elava Maa kogukonna farm

Täna hommikul sõidame Luang Prabangist 5 km kaugusel asuvasse maapiirkonda, kus asub Living Land Community Farm – Elava Maa kogukonna farm. See on täielikult mahepõllumajanduslik talu kaunis maapiirkonnas, mida ümbritsevad riisipõllud. Puidust taluhoonetes on interaktiivne muuseum, mis annab ülevaate Laose maaelu paljudest aspektidest. Naudime jalutuskäiku mahejuurviljafarmis ja õpime kõikvõimalikke kohalikku ameteid alates rookatuse ja korvide valmistamisest kuni nuudlite tootmise ja suhkruroost mahla ekstraheerimiseni. Kogeme taluniku elu, proovides erinevaid tegevusi, sealhulgas riisipõldude kündmist pühvliga (mudane kogemus!). Õpime ka riisi tootmise 13 etapi kohta, proovides ühtlasi riisist valmistatud suupisteid.

Pärastlõunal tansfeer tagasi linna, õhtune vaba aeg.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Luang Prabang Villa Maly Boutique hotell 4*

9. päev

Luang Prabang / Siem Riep

Varahommikul sõidame lennuväljale ja lendame Kambodžasse Siem Reapi.

Lend QV513 Luang Prabang-Siem Reap 08.30-11.50, lennuaeg 3h 20min

Siem Reapi jõudes sõidame hotelli. Siem Reap on paik, kust alustame Khmeri impeeriumi Angkori templite avastamist. Pärastlõunal vaba aeg.  

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Siem Reap Somadevi Angkor Boutique hotell 4*

10. päev

Angkori ekskursioon 

Päeva alustuseks külastame iidse Angkor Thomi linna imetlusväärseid templeid. Angkor Thom oli Jayavarman VII ajal Suure Khmeeri Impeeriumi viimane pealinn. Linna ümbritseb ruudukujuliselt 8 meetri kõrgune müür. Siseneme linna iidse Lõunavärava kaudu, mis on muljetavaldav kivivärav, millele on nikerdatud elevandid ja neli hiiglaslikku nägu. Mõlemal pool sissekäigurada on 54 jumalat ja deemonit, kes hoiavad püha madu. Edasi suundume Bayoni templisse, mis asetseb täpselt muistse linna südames. See 12. sajandi meistriteos on suursugususe khmeeride kultuuri musternäide, tuntud oma 54 torni ja mõistatuslike kivist nägude poolest, mis esindavad suure khmeeride impeeriumi 54 provintsi. Ka Elevantide terrass ning Pidalitõbise Kuninga terrass on kindlasti vaatamist väärt, mõlemad on tuntud oma keerukate madalreljeefide poolest.

Lõunapaus restoranis, seejärel Ta Prohmi templi külastus. Ta Prohm on ainulaadne selle poolest, et on jäetud nii nagu ta kord leiti: džunglisse ja võssa kasvanult, seinad mitmest küljest sisse varisemas. See teeb sellest "Tomb Raideri templist" ühe maalilisema ja meeldejäävama Angkori templite seas. Nüüd päeva kõige meelikütkestavama elamuse juurde: suursugune Angkor Wat. Rajatud 12. sajandi alguses kuningas Suryavarman II valitsusajal, sümboliseerib tempel oma konstruktsiooni poolest Meru mäge - jumalate kodu. Templi seintel on kivist nikerdused ja madalreljeefid, millel on kujutatud hindu mütoloogia elemente ning sõdasid, mis Suryavarman II oma valitsusajal pidas. Angkor Wat on tuntud ka templit kaunistavate apsara tantsijannade kujude poolest, mida on üle kahe tuhande. Arvatakse, et rasked ehitustööd võisid kesta umbes 30 aastat. Tänapäeval on Angkor Wat'i kujutatud Kambodža riigilipul, kuivõrd see tempel on khmeeri rahva sümboliks. Viibime templis päikeseloojangu ajal, kui külastajaid on vähem ning mil apsarad saavad särada kõige kaunimas valguses.

Õhtul läheme Kambodža Phare tsirkuse etendust vaatama. Etendus algab õhtul kell kaheksa. Oskuslikud Phare Ponleu Selpak’I (PPS) artistid etendavad Putho või Eclipse etenduse. Etenduses sisuks on Battambang 1994. aastal, mil Kambodža põgenikelaagrist naasnud noored õppisid kunsti kasutama traumadest üle saamiseks. PPS’il on olnud mõjukas roll khmeeri kultuuri edendamisel genotsiidi järel. Kambodža elust pajatavas shows segatakse moodsat ja traditsioonilist, muusikat, tantsu ja akrobaatikat. Naaseme Siem Reapi. 

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Siem Reap Somadevi Angkor Boutique hotell 4*

11. päev

Siem Reap jalgrattamatk

Pärast hommikusööki teeme jalgrattamatka Tonle Sap järve juures. Umbes 25 kilomeetri pikkune matk viib läbi mitmete Siem Reap’i külade. Soovijatel on igal hetkel võimalus jalgratas bussi vastu vahetada. Tonlé Sap on Kagu-Aasia suurim mageveejärv, mille mõõtmed sõltuvalt aastaajast suuresti varieeruvad. Kuival hooajal umbkaudu 2500 kilomeetri suurune järv paisub sajuhooajal pea neljakordseks (10 000 km).

Jõuame Roluos grupi templite juurde. Need templid on pärit Angkori eelsest ajastust ning asuvad Siem Reapist umbes 15 kilomeetrit ida poole. Templite ehitusstiil ja konstruktsioonid erinevad oluliselt Angkori omadest, ent siiski võib leida ka sarnasusi. Roluos on olnud kunagise khmeeri tsivilisatsiooni keskus, toona kandis see linn Hariharalaya nime. See on siinse piirkonna vanim templitekompleks, pärinedes 8. ja 9. sajandist.

Jätkame jalgratastel (soovijatel igal hetkel võimalus jätkata teekonda bussis). Teeme peatuse kohalikul turul ja seejärel astume laevale, et sõita Kampong Phluki. Suundume Kampong Phluki - külla, mis asub küll veidi kaugemal, kuid kus käib võrdlemisi vähe turiste. Selles vaiadele ehitatud külas, üleujutatud mangroovimetsade keskel, näeme kohalike kalameeste ja nende perede igapäevaelu. Istume paati ning teeme tiiru järvel. Näeme vaiadele ehitatud maju, mis on järvega vahetus ühenduses, möödume vee peal ujuvatest majakestest ning pilkupüüdvatest üleujutatud metsadest, mis kõik maalib tõetruu pildi elust vee ääres. Naudime kaunist loodust järve idüllilises rahus ja vaikuses. Pärastlõunal jalgratta- või bussisõit (25 kilomeetrit) tagasi Siem Reapi. 

Tonle Sap on Kagu-Aasia suurim looduslik järv ja maailma tähtsamaid siseveekogusid kalanduse seisukohalt. See tekkis vähem kui 6000 aasta eest Kambodža platvormi kõige viimase vajumise ajal ja etendab nüüd Mekongi üleujutuste reguleerimisel olulist osa. Mekong on unikaalne selle poolest, et muudab kaks korda aastas voolu suunda. Mussoonvihmad paisutavad igal aastal Mekongi sedavõrd, et Phnom Penhi kohal ulatub selle vooluhulk 40 000 kuupmeetrini sekundis, mis põhjustab kuni seitse kuud kestva üleujutuse. Kui jõe veepind tõuseb, hakkab Mekongi 120 km pikkune lisajõgi Tonle Sab, mis tavaliselt vett samanimelisest järvest ära viib, tagurpidi voolama ning järve vett juurde tooma. Järve pindala suureneb neljakordseks ja ujutab üle ümbruskonna metsad ja põllud. Viimaks vihmad raugevad ja Tonle Sab hakkab jälle järvest vett ära viima. Tonle Sabi hooajalise veetaseme tõusu ja languse mõju ulatub Kambodža keskosast palju kaugemale, sest niisugune looduslik veetaset reguleeriv süsteem kahandab soolase vee intrusiooni kuival aastaajal Mekongi deltasse Vietnamis.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Siem Reap Somadevi Angkor Boutique hotell 4*

12. päev

Siem Reap / Sihanoukville / Koh Rong

Pärast hommikusööki sõidame Siem Riepi lennuväljale ning lendame Sihanoukville.

Lend K6131H Siem Reap-Sihanoukville 11.25-12.35, lennuaeg 1h 10min 

Sihanoukville saabudes sõidame sadamasse ning asutame ennast kiirpaadile Koh Rong saarestiku suunas. Koh Rongi saarestik Kambodža edela rannikul Tai lahes on puhkajate jaoks unistuste paik. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Eden Beach Resort 4*

13. päev

Koh Rong puhkus

Vaba päev rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Eden Beach Resort 4*

14. päev

Koh Rong / Phnom Penh / Bangkok - Istanbul 

Pärast hommikusööki sõidame kiirpaadiga tagasi maismaale ja sealt viis tundi Phnom Penhi. Phnom Penhis sõidame lennuväljale. 

Lend PG936 Phnom Penh-Bangkok 19.25-20.40, lennuaeg 1h 15min
Lend TK069 Bangkok-Istanbul, 23.30-06.25+1, lennuaeg 10h 55min

Toidukorrad: hommikusöök 

15. päev

Istanbul - Tallinn

Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 09.30-12.05, lennuaeg 3h 20minReisi hind: 4994 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • transport vastavalt programmile - väikebuss
 • hommikusöögid kõikidel päevadel
 • programmis vastavalt märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • ekskursiooniprogramm koos sissepääsud piletitega
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • ühene majutus hotellides 950 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salva ja PZU-ga.

SALVA

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf


PZU

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2023/01/Uldtingimused-U100_2022.pdf

Broneeri reis