Venezuela võimas loodusreis
Metsikud retked Los Llanose ääretutel tasandikel, Orinoco delta soodes ja metsades, maailma kõrgeima joa, Angeli juures. Puhkus Los Roquesi paradiisisaartel


10. veebruar – 27. veebruar 2020
Grupis 12 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Indrek Park

Venezuela võimas loodusreis

10. veebr – 27. veebr 2020  /  4395 € 

Kui Kolumbus Lõuna-Ameerika mandril just Venezuelas oma esimesed sammud astus nimetas ta paiga kohalike „rõõmsate, sõbralike ja külalislahkete“ asunike järgi Tierra de Gracia ehk „kaunis maa“.  Ja seda Venezuela kindlasti siiani on. Lisaks maailmakuulsale Angeli joale ootavad Venezuelas avastamist peaaegu Eestimaa suurune Orinoco delta oma looduslike kanalite rägastikuga, Amazonase ja Bolivari madaliku vihmametsad täis võrreldamatut liigirikkust, 2800 km pikkune Kariibide rannik oma imeliste randade ja saartega ning paeluv koloniaalarhitektuur. Venezuela üheks haruldasemaks vaatamisväärsusteks on tepui'd- lameda tipuga mäed, mis kerkivad üle 1000 m ümbritsevast savannist või džunglist kõrgemale nagu looduslikud hiidkindlused. Auyan-nimelise tepuy tipust kihutab alla ka maailma kõrgeim-Angeli juga (979 m). Andidest Orinoco jõe deltani ulatuv hiiglaslik tasandik Llanos ja Amazonase vihmametsad on koduks rahvastele, kes elavad justkui meie tsivilisatsiooni ja minevikku kihutava maailma vahel. Uudistajatel on sinna keeruline pääseda ning seiklused saabuvad siin väga mitmel kujul. Kuigi Venezuela maadleb hetkel kohutava maine, hüperinflatsiooni, suletuse ja vaesusega, on enam kui kindel, et Venezuela metsik loodus ja  kordumatu veetlus on tuhandeid kordi võimsam kui Venezuela päritolu Miss Universumite ilu summa.  

1. päev

Tallinn-Frankfurt-Caracas

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.00
Lend LH885 Tallinn - Frankfurt 05.30-07.10
Lend LH534 Frankfurt-Caracas 10.10-15.30 Lendu teenindab Lufthansa.

Majutus Caracases, hotellis Eurobuilding Express 4****. 

2. päev

Caracas - Los Llanos

Hommikusöök. Varajane lend Caracas-Barinas. Sõidame kolm tundi oma majutuskohta, milleks on Los Llanose südames asuv rantšo Hato El Cedral. Los Llanos - suur troopiline tasandik, mis hooajaliselt üle ujutab. Los Llanos on ka tuntud kui Lõuna-Ameerika Serengeti, sest siin on suur lindude paradiis ja leidub hulgaliselt loomi, neist huviäratavaim on kindlasti maailma suurim roomaja - anakonda. Los Llanose ääretul madalikul on kaks aastaaega. Vihmaperiood kestab maist novembrini, siis on kõik väga lopsakas ja suured tasandikud on üleujutatud. Kuival perioodil detsembrist aprillini kogunevad loomad ja linnud tiikide ning El Cedrali jõe kallastele. Siin on maailma linnuparadiis. Siit leiab tuhandeid haigruid, kurgesid, vileparte, redulinde, hoatsiine, selvahanesid, maskkiivitajaid, sarvik-ogatiibu, seitset liiki ibiseid, tandempistrikuid. Lisaks veel kapibaarad, kaimanid, krabisööja rebased, suured sipelgaõgijad, otselotid ning isegi puumad ja jaaguarid. Kõrghetkeks vőib pidada anakonda leidmist.

Lõuna-ja õhtusöök hinna sees.

Majutus rantšos Hato El Cedral.

3-4. päev

Los Llanos

Hommikusöök. Kahe päeva jooksul teeme hommikused ja pärastlõunased loodusretked. Sõidame lahtise veoauto mugavas kastis, millest avaneb suurepärane vaade. Sõltuvalt veetasemest sőidame ringi erinevates suundades ja jälgime loodust, olles ise selle keskel. Õhtupimeduses suundume puuma- ja jaaguarisafarile, kus püüame vőimsate valgustite abil tabada nende haruldaste loomade tegevust.

Lõuna-ja õhtusöök hinna sees.

Majutus rantšos Hato El Cedral.

 

5. päev

Los Llanos - Caracas

Hommikusöök. Hommikune loodusretk Los Llanoses, seejärel sõidame Barinasi ja lendame Caracasesse.

Venezuela pealinn ja suurim linn Caracas asub 920 m kõrgusel Avila mäeaheliku jalamil, vaid 18 km kaugusel Kariibi mere rannikust. Mägede vahel asuv 5 miljoni elanikuga Caracas on täis kontraste nagu iga teine suurlinn. Caracase kesklinn on tihedalt täis  rahvusvaheliste suurfirmade siltidega kaunistatud  kõrghooneid. Veidi eemal kesklinnast aga algab getode rajoon, kus üksteise otsas ilma vee, kanalisatsiooni ja elektrita seisavad lihtsalt aknaaukudega majaseinad. 

Lõunasöök hinna sees.

Majutus Caracases, hotellis Eurobuilding Express 4****. 

6. päev

Orinoco delta

ORINOCO DELTALE LÄHEME ILMA KOHVRITA -SEE JÄÄB PUERTO ORDAZI.

Hommikusöök. Lend Caracas-Puerto Ordaz. Sõidame jõe äärde ja sealt edasi juba mootorpaadiga otse laagripaika. Orinoco delta on Eesti suurune ala, mille on peamiselt asustanud warao hõim. Pärastlõunal loodusretk deltal. Sõidame paadiga ja jälgime ümbritsevat loodust.

Orinoco jõe delta pindala on 41 000 ruutkilomeetrit, peaaegu niisama suur, kui kogu Eesti kokku. Delta koosneb suuremate ja väiksemate jõeharude labürindist, mille kallastel laiub troopiline džungel. Inimasustus on seal hõre ja maismaateid peaaegu ei ole. Teedevõrguks on jõed ja peaaegu ainsaks liiklusvahendiks paat.
Õhtusöök hinna sees.
Majutus Abujene lodžis. 

7. päev

Orinoco delta

Hommiksöök. Külastame kohalikke põlisrahvaid ja uurime loodust. Päev täis põnevat tegevust.

Venezuela rahvastikust moodustab vaid 2% põlisrahvad. Põlisrahvaste hulgas on 26 tuntuimat rahvusgruppi, nende hulgas waraod, pemonid, baniwad, janomamõd. Warao tähendab tõlkes "paadirahvas". Nimetus kirjeldab tabavalt seda kuidas selle rahva elu on väga tihedat seotud veega. Soises ja üleujutuste rohkes Orinoco deltas elavad inimesed rookatusega, osaliselt seinteta vaimajades. Ainsaks mööbliesemeks on tihtipeale võrkkiik. Warao beebid hakkavad enne käima õppimist ujuma. Peamiseks transpordivahendiks on siin ühest puutüvest  välja tahutud kanuud ehk bongod.  Üsna peatselt pärast Kolumbuse retki oli Alonso Ojeda üks esimesi eurooplasi, kes Orinoco jõge pidi rännates waraode külasid märkas. Külad täis jõel asuvaid vaimaju meenutasid kuulsale maadeavastajale Veneetsia kanaleid ja maju nende kohal. Sellest ka Venezuela nimi "väike Veneetsia".

Lõuna-ja õhtusöök hinna sees.

Majutus Abujene lodžis.

8. päev

Orinoco delta

Hommiksöök. Hommikune retk Orinoco deltal. Pärastlõunal läheme Puerto Ordazi linna, mis on osa suuremast, Ciudad Guayana linnast. Puerto Ordaz on ühe suurfirma linn (CVG), seal on keskmisest suurem elatustase, linn on täis poode, restorane ja ööklubisid.

Lõunasöök hinna sees.

Majutus Puerto Ordazis, Mara In hotellis 3***. SAAME KÄTTE OMA KOHVRID

9. päev

Metsik Canaima - lähtepunkt Angeli joale minekuks

ANGELI JOALE LÄHEME ILMA KOHVRITA.
Hommiksöök. Hommikune lend Puerto Ordazis-Canaima. Väike dzunglilinn Canaima on lähtepunktiks Angeli joale minekul. Sinna ei saa mööda maad, sest puuduvad teed. Canaima asub Carrao jõe ääres ja on ümbritsetud imeliste koskedega nagu Hacha ja Ucaima. Läheme jőepaadiga oma majutuskohta, milleks on Ucuima hotell - hea koht kőigile loodussőpradele! Pärastlőunal vaatame Sapo juga ja Canaima laguuni.

Lõuna-ja õhtusöök hinna sees.

Majutus Ucuima lodžis. 

10. päev

Eralennukiga Angeli joa platoole. Kavaci kanjon.

Hommikusöök. Hommikul lendame eralennukiga Angeli joa juurde, vaatame hiiglaslikku, 270 ruutkilomeetri suurust platood, millelt langeb alla maailma kőrgeim juga - Angel (979m, mis on 16 korda kõrgem kui Niagara). Maandume Kavacis, mis on siinse põlisrahva Pemoni küla. Teeme loodusmatka Kavaci kanjonisse, kus saab ennast koskede all värskendada. Matkame tagasi Kavaci ja lendame (25min) Canaimasse.

See on mägine piirkond, kus levimas kummalise välimusega mäed, nagu looduslikud hiidkindlused. Pealt tasased, kuid igast küljest piiratud püstloodis seintega, mille kõrguseks vahel kilomeeter või enam.  Niisuguseid laudmägesid nimetatakse Venezuelas tepuideks. Pikki sajandeid oli inimestel võimatu nende otsa pääseda, seepärast on tepuid olnud alati ümbritsetud salapära ja müstiliste lugudega.

Lõuna-ja õhtusöök hinna sees.

Majutus Ucuima lodžis. 

11. päev

Angeli juga - algul paadiga ja seejärel matkates joa juurde

Hommikusöök. Varahommikul asume mootorpaadiga mööda Carraro jõge teele Angeli joa juurde. Jõe veetase sõltub otseselt vihmast, kohati võib olla vajadus, et mehed lükkavad paati üle madaliku. Läbime Põrgu kanjoni ja jõuame Ratoni saareni, kust alustame 1,5 tunnist kerget matka Angeli joa juurde. Kuna Angeli juga  kukub kilomeetri kõrguselt, aurustub see vahepeal ära ja moodustab keskel aurupilve, mis all taas veerohkeks joaks muutub. Aurupilvedes murduvad päikesekiired moodustavad imelisi vikerkaari.  Tänu sellele, et vesi aurustub ei mürise ja kõmise Angeli joa juures nii nagu tavaliselt teiste hiigelsuurte jugade juures.  Maailma eri nurkadest pärit rännumehed on kindlasti  Angeli juga külastanud juba oluliselt varem kui 20 sajandil, kuid kindlaid tõendeid selliste reiside kohta ei ole. Teada on, et USA seikleja, lendur ja kullaotsija Jimmie Angel lendas üle Angeli joa 16. novembril 1933.a.  Jimmie Angeli auks ongi juga saanud rahvusvaheliselt kasutuses oleva nime. Joa nimi kohaliku pemoni põlisrahva keeles on Kerepakupai Merú ehk tõlkes "sügavaima koha juga". 

Seejärel matkame veel 30 minutit ja jõaume ujumiskohta. Hea lõdvestus ja seejärel pöördume tagasi oma majutuskohta.

Lõuna-ja õhtusöök hinna sees.

Majutus Angeli joal Ucuima lodžis. 

12. päev

Canaima-Caracas

Hommikusöök. Hommikul lend Canaima-Puerto Ordaz ja seejärel lend Puerto Ordaz-Caracas.

Majutus Caracases, hotellis Eurobuilding Express 4****.

PUERTO ORDAZIS VÕTAME KOHVRID JA LENDAME CARACASESSE. 

13. päev

Caracas-Los Roques arhipelaag

Hommikusöök. Lend Caracas-Los Roques. Los Roques on arhipelaag, kus on 50 nimega saart ja üle 200 ookeanist vaevu väljaulatuva liivaseljandiku. Soe merevesi (30 kraadi) ja valged liivarannad on kohale meelitanud maailmakuulsaid näitlejaid ja sportlasi. Lisaks rannamõnudele on siin hea kalastada, tegeleda snorgeldamise või veespordiga, sõita jahiga saarte vahel või lihtsalt raamatut lugeda....

Õhtusöök hinna sees.

Majutus Acuarela hotellis.

14. päev

Los Roques arhipelaag

Hommikusöök. Los Roques. Sõidame mootorpaadiga Madriskey saarele.

Õhtusöök hinna sees.

Majutus Acuarela hotellis. 

15. päev

Los Roques arhipelaag

Hommikusöök. Los Roques. Sõidame mootropaadiga Los Roquese arhipelaagi kaugematele saartele.

Õhtusöök hinna sees.

Majutus Acuarela hotellis.
  

16. päev

Los Roques arhipelaag

Hommikusöök. Los Roques. Sõidame mootorpaadiga Franciskey saarele.

Õhtusöök hinna sees.

Majutus Acuarela hotellis.

 

17. päev

Los Roques arhipelaag - Caracas - Frankfurt

Hommikusöök. Hommikune lend Los Roques - Caracas.  

Lend LH535 Caracas - Frankfurt 17.40-09.10+1

18. päev

Frankfurt - Tallinn
Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.10-16.30 

Majutus

Hotellide nimed on märgitud reisikirjelduses. Venezuela hotellide tase, ka rahvusvahelistesse kettidesse kuuluvatel, on suhteliselt madal. Olge valmis aeglaseks ja mitte kõige viisakamaks teeninduseks. Hotellides võib olla probleeme ka puhtusega.

 

Venezuelas on turism veel väga vähe arenenud. Arusaamad teenindusest on sageli teistsugused kui harjunud oleme.  Majutuskohtade tasemel on veel kõvasti arenguruumi.  Kohalike lendude ajad võivad muututa,  võib isegi juhtuda, et lend lükkub päev hilisemaks või hoopis varasemaks. Meil on lendude piletid kõik ostetud, kuid kohapeal on “omad reeglid”.  Näiteks, võib tekkida olukord, kus peame Los Roquese saartelt päev varem Caracasesse lendama. Meie eelmise grupiga läks kõik plaanipäraselt. Informeerin teid IGAKS JUHUKS, et ootamatusteks valmis olla!

 

 

 Reisi hind: 4395 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid (Lufthansa)
  • majutus programmis märgitud hotellides, kahesed toad
  • programmis märgitud söögikorrad
  • transport vastavalt programmile
  • eestikeelne ekskursiooniprogramm
  • rahvusparkide maksud
  • jootrahad

Programmiga seonduvaid lisakulutusi reisil ei ole.

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas 490 eurot
  • reisikindlustus

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Venezuela võimas loodusreis

10. veebruar 2020 – 27. veebruar 2020