Uus-Kaledoonia ja Vanuatu
Aastavahetus Okeaanias


26. detsember – 12. jaanuar 2024
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Teet Toome

Uus-Kaledoonia ja Vanuatu

26. dets – 12. jaan 2024  / 7940 €

Vaikse ookeani edelaosas paiknev Uus-Kaledoonia on äärmiselt kaunis. Saari ümbritsevad sinistes toonides sillerdavad laguunid, siinne valgus ning õhk erutavad meie meeli. Uus-Kaledoonia võimas vallrahu on üks suurtest looduse imedest ja väärib igati UNESCO maailmapärandi nimistusse kandmist (2008. aastal) kolmes kategoorias: ülivõrdelise loodusliku ilmingu või loodusliku ilu kategoorias, kestva bioloogilise või ökoloogilise protsessi kategoorias ning bioloogilise liigirikkuse ja ohustatud liikide kategoorias. Uus-Kaledoonia on mõnus kooslus looduse suurest imest ja inimese loodud naudingutest. Siinne kultuur on võluv segu Melaneesia veetlusest, soojusest ja külalislahkusest ning Prantsuse sarmist ja elegantsist. 

Uus-Kaledooniast põhja pool asub Vanuatu saarestik. Ühe uuringu kohaselt on kõigi maailma riikide kodanike seas kõige õnnelikumad just Vanuatu Vabariigi kodanikud. 98% Vanuatu elanikkonnast koosneb põlisrahvast. Mitmed rännumehed peavad seda kogu Okeaania üheks ürgsemaks ja ehedamaks saarestikuks, mille rikkumata loodus ja põlisrahva kultuur lummab ning tekitab sõltuvust. Vanuatu on sündinud vulkaanidest ja praegugi tegutseb üheksal saarel aktiivseid vulkaane. Siinses õhtutaevas punetab sulalaava tuline hiilgus. Saarel kasvavad lopsakad vihmametsad, mis on võimsate laiavõraliste viigipuude kuningriigiks. Vihmametsade tiheda alustaimestiku ehteks on paljud orhidee- ja sõnajalaliigid. Maalilisi randu ja hambulisi kaljusid uhuvad kristallselged veed. 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikud saavad Jaapanisse ja Vanuatule reisida viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul, pass peab kehtima kogu reisi vältel. Uus-Kaledoonias võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni kolm kuud.
 • Jaapanisse, Uus-Kaledooniasse ja Vanuatule sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Tokyo 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 12.45

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 14.45-15.25 (Finnair)
Lend AY73 Helsingi-Tokyo 17.20-10.00+1 (Finnair), lennuaeg 9h 40min

2. päev

Tokyo 

Saabumine Tokyo Narita lennujaama. 

Sõidame bussiga Tokyosse läbi linna erinevate piirkondade. Ginza oma rahuliku elegantsiga on poodlejate jaoks tõeline paradiis. Siin on palju mõnusaid poekesi, kohvikuid ja restorane. Shinjuku meenutab Manhattanit ning on Tokyo kõige äkilisem ja moodsam linnaosa, kus on palju pilvelõhkujaid, säravaid reklaame ja muidugi metsikult inimesi. 

Lõunasöök - shabu shabu - jaapanipärane hot-pot, kus küpsetatakse imeõhukeseks viilutatud liha, tofut ja juurvilju. Laual olevas potis koos küpsetamine on nii hinge ja keha soojendav kogemus.

Vaatame Tokyo panoraami 202 meetri kõrguselt Tokyo Metropolitan Government Office'i katuselt. Seejärel jalutame meelelahutuspiirkonna Kabukicho tänavatel. 

Sõidame hotelli ja puhkus.

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Tokyo Royal Park Shiodome hotell 4*

3. päev

Tokyo - Noumea 

Hommikul sõidame lennujaama.

Lend SB801 Tokyo-Noumea (Uus-Kaledoonia) 12.15-22.50

Jõudes Uus-Kaledooniasse, sõidame Noumeas asuvasse hotelli.

Uus-Kaledoonia vallrahu kogupikkus on umbes 1500 kilomeetrit ja korallriffide ala kogupindala on 24 000 km2 (keskmiseks sügavuseks 25 meetrit). Uus-Kaledoonia laguunide süsteem on maailma üks suuremaid. Korallriffi väärtuseks on väga suur bioloogiline mitmekesisus - siin elab mitmeid endeemilisi liike, mis on iseloomulikud ainult sellele piirkonnale. Arvatakse, et erinevat liiki korallide ja kalade hulgalt ületab Uus-Kaledoonia korallriff isegi suuremat Austraalia Suurt Vallrahu. Uus-Kaledoonia rannavetes elab umbes 3000 erinevat liiki molluskeid. Korallrahu piirkond on dugongide (mereveis) ja rohekilpkonnade elupaik.

Uus-Kaledoonia viis suuremat saart ning seda ümbritsev sõltkondade ala on Prantsusmaale kuuluv meretagune ala. Uus-Kaledoonia peasaar ehk teise nimega Grande Terre asub Austraaliast umbes 1200 kilomeetri kaugusel ida suunas. Uus-Kaledoonia pealinn Noumea on stiilne ja kosmopoliitne, ent samas ka lihtne ja pingevaba. Linn asub poolsaarel ning on ümbritsetud maaliliste lahtedega. Noumea, kus elab rõõmsameelne paljurahvuseline kogukond (umbes 100 000 inimest), on siinse Vaikse ookeani piirkonna tõeliseks keskuseks. Külastajad saavad nautida hõrgutavaid roogi Ladina kvartalisse peidetud särtsakates Prantsuse restoranides või mõnes mereäärses bistroos. Ostlejad saavad avastada uusimat Prantsuse moodi kõrvuti Aasia vürtsidega. Noumea keskus keerleb ümber Place des Cocotiers’i väljaku. Väljaku aiakestes on mõnus kuuma päikese eest varju otsida. Kohalikele meeldib aega veeta Baie des Citronsi ja Anse Vata rannarajoonides, kus on ka restoranid, baarid ja ööklubid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Château Royal hotell 4*

4. päev 

Uus-Kaledoonia. Blue River park

Täna sõidame bussiga lõuna suunas. Meie sihtkohaks on Blue River Parc (eesti k. Sinise Jõe park) - 80 km2 suurune looduskaitseala. Uus-Kaldoonia peasaare Grand Terre lõuna osas asuv Blue River park on ideaalne paik, kus saab tutvuda saare mitmekesise ja väga erakordse elustikuga. Kuna Uus-Kaledoonia on iidse Gondwana hiidmandri jäänuk ja otsekui tänapäeva Noa laev, on siin miljoneid aastaid kestnud omaette eksistentsi jooksul välja arenenud palju unikaalseid eluvorme. Siin pesitsevad paljud värvikirevad linnud, kellest tuntum on üksnes Uus-Kaledoonias elutsev kagu (pr. k cagou). Pargi jalutusradadel matkates loodame selle häbeliku linnuga ka kohtuda. Pargi tiheda võsastiku ja paksu vihmametsa sees näeme ka hiiglaslikku kauripuud. 

Pargi sinised jõed ja lopsakas roheline taimestik moodustavad terava kontrasti erkpunase pinnasega.  Pinnase pealiskihis on taimedele suhteliselt mürgised metallid lausa silmaga seletatavad  ning paljud endeemsed taimed on seetõttu omastanud unikaalseid kohastumise strateegiad. Pargis on mitmeid täiesti erinevaid maastikke – vahemerelaadset rohumaad ja troopilist vihmametsa, kus leidub 37 endeemset palmiliiki, jõed ja tehisjärv.

Kuigi looduspark on saanud nime pargi keskel voolava Blue river jõe järgi, on pargis tegelikult kolm jõge. Jõed toidavad Yaté tehisjärve, mis tekkis siia tänu 1958. aastal ehitatud tammile. Pérignon silla juures on sürrealistlikuks vaatamisväärsuseks uppunud mets. Kivistunud puud ei mädane tänu paigas leiduvatele metallidele – nikkel, kroom, raud, koobalt, magneesium.  Kunagi oli siin niklikaevandus ja metsatööstus. Sillast edasi matkatakse alati jalgsi. Pargis on mitmeid erineva pikkusega matkaradu, pikniku- ja ujumiskohti.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Château Royal hotell 4*

5. päev

Uus-Kaledoonia. Noumea 

Pärast hommikusööki teeme ekskursiooni Noumeas. Heidame pilgu Noumea linnakeskusele, jahisadamale, randadele, koloniaalmajadele, riigiasutustele jne. Külastame Jean Marie Tjibaou kultuurikeskust. See keskus on pühendatud Uus-Kaledoonia põlisrahva - kanakade - kultuurile. Jean Marie Tjibaou oli tulihingeline kanaka iseseisvusliikumise eestvedaja, kes mõrvati 1989. aastal. Tuntud itaalia arhitekt Renzo Piano poolt kavandatud keskuses saab aimu kanaka arhitektuurist, puitskulptuurist ning keelepärandist. Peatume Ouen Toro vaateplatsil, kus avaneb 360° vaade Uus-Kaledoonia laguunile ning Dore mäele, Anse-Vatale, Baie des Citrons'ile, Promenade Pierre Vernierile ning kaunitele mäeahelikele. Kui aega jätkub, siis sõidame ka Mont Dore linna, kus vaatame katoliku misjoni kirikut. See kirik oli kristluse alguspunktiks Uus-Kaledoonias. "Imedekiriku" ehteks on Neitsi Maarja kuju kellatorni otsas, värvilise klaasiga aknad ning imelised litchi- ja mangopuud kiriku ümber.

Pärastlõunal lendame Vanuatule.

Lend SB230 Noumea-Port Vila (Vanuatu) 16.00-17.05

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Warwick Le Lagon Resort & Spa hotell 4*

6. päev

Vanuatu saar. Vana-aasta õhtu Port Vilas 

Täna teeme paaritunnise ekskursiooni Port Vilas ja selle ümbruses, mis on hea sissejuhatus Vanuatu põnevasse kultuuri. Sõidame maalilise rannikuni ning mööda Lini maanteed linna. Teel näeme Hiina valitsuse poolt ehitatud Parlamendihoonet, kohalikke turge ja ostlemispiirkondi, tüüpilisi vanu ning ka moodsaid linnahooneid. Siin on nii Inglise kui ka Prantsuse vanglad, haigla ning puhkekeskused.

Vana-aasta õhtusöök Port Vilas.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Warwick Le Lagon Resort & Spa hotell 4*

7. päev

Vanuatu. Tanna saar

Pärast hommikusööki läheme kohalikule lennuväljale ning lendame Tanna saarele.

Tanna on Vanuatu saarestiku üks lõunapoolsemaid saari, kus on iidne melaneesia kultuur hästi tunnetatav. Tanna on Hiiumaast ligi kaks korda väiksem. Seal on aga alati elanud hulga rohkem inimesi, sest maa on viljakas ja toidab inimesed ära. Osalt tänu sellele on nad üheskoos suutnud alal hoida traditsioonilist elulaadi. Iidne elatusviis, aialappide tegemine metsa, püsib tänaseni. Tannalase aed metsas näib meile kui väike võssakasvanud raiesmik. Tegelikult on see haritud lapike, kus kasvab hulk erinevaid aedvilju.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tanna Evergreen resort

8. päev

Vanuatu. Tanna saar / retk Yasuri vulkaanile 

Täna teeme retke tuld purskavale Yasuri vulkaanile. Tanna saar, nagu paljud teisedki Vanuatu saarestiku saared, on vulkaaniliselt aktiivne. Yasuri vulkaan sülitab vahetpidamata välja suitsu, väävliaure, tuhapilvi ja hõõguvaid kivikamakaid. Eriti müstiliseks ja ähvardavaks muutub vaatemäng õhtupimeduses, kui seisad otse kraatri serval. Yasuri vulkaani peetakse maailma üheks parima juurdepääsuga tegevvulkaaniks. 365 meetri kõrgune Yasuri vulkaan on olnud aktiivne sisuliselt vahetpidamata viimased 800 aastat. Tannalaste arvates elavad vulkaanis nende surnud eelkäijate hinged, ühes maa-aluses osas kurjad ja teises head hinged. Tuhaväljal on ka paik, kust kaudu siit ilmast lahkuva inimese hing peaks vulkaani sisse pääsema.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tanna Evergreen resort

9. päev

Vanuatu. Tanna saar / kanuuretk ja snorkeldamine 

Pärast hommikusööki läheme kanuuretkele, mis kestab umbes 3 tundi. Siin ei sõideta mitte plastikust kanuudes, vaid kasutatakse traditsioonilisi Tanna saare pirooge. Kanuude ehitamise kunsti on siin perekondades antud edasi juba 10 põlvkonda. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tanna Evergreen resort

10. päev

Vanuatu. Tanna saar / Lamakara küla

Pärastlõunal läheme Yakeli külla, kus külaelanikud kannavad traditsioonilisi rõivaid ning viljelevad oma esivanemate eluviisi. Küla erinevates nurkades tutvume siinse kultuuri eri tahkudega. Saame teada, kuidas rahvameditsiinis otsiti abi ürtidest, juurtest, koortest ja lehtedest, kuidas põlisrahvas püüdis saaki ning kuidas saak ka koju kanti, kuidas säilitati toidu tagavarasid, kuidas tehti süüa ilma elektrita külas. Siinsed elanikud sõltuvad siiani oma päevasaagist.

Lamakara küla meelitab kultuuriantropolooge uurima cargo-kultust. Teise maailmasõja ajal rajasid jaapanlaste vastu sõdivad ameeriklased oma tugipunkte ka Tannale, tuues kaasa rohkelt toitu, relvastust ja varustust. Melaneesia iidse uskumuse järgi tulevat teispoolsusest kord suur juht, kes toob kaasa kõik mõeldavad head asjad. Ja korraga oligi see kohal: taskunoad, konservid... lõputul hulgal igasugu toredaid esemeid. «Kust te neid saate?» küsisid kohalikud ameeriklastelt. «Cargo toob,» vastasid nood. Nii sündis nn cargo-kultus, kus kord on keskse tegelase nimi John Frum, kord Tom Navy, kord mõni muu Ameerika mereväelase nimega müütiline tegelane. Nagu iidsed suulised usundid ikka, nii võtab pidevalt uusi jooni ka John Frumi usk.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tanna Evergreen resort

11. päev

Vanuatu. Imere saar 

Lendame tagasi pealinna (Port Vila), kust suundume otse linna külje all asuvale Iririki saarele, kus asub hotellikompleks, mis hõlmab kogu saare.

Majutus: Iririki Island resort 4*

12. päev

Lahkume Vanuatult / Uus-Kaledoonia

Vaba päev rannamõnude nautimiseks. Pärastlõunal lahkume saarelt ja läheme Port Vilasse.

Lend SB231 Port Vila-Noumea 18.10-19.15

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Château Royal hotell 4*

13. päev

Uus-Kaledoonia. Pines'i saar 

Hommikul sõidame Magenta lennujaama ja lendame sealt Pines'i saarele (inglise k. Isle of Pines). Noumeast 100 kilomeetri kaugusel kagu suunas asuval saarel elab vaid 2000 inimest. Türkiissiniste vetega rannad, lumivalge liiv ning troopilised metsad on andnud Isle of Pines’ile hästi väljateenitud hüüdnime: l'île la plus proche du paradis (tõlkes: lähim saar paradiisile). James Cook jäi  Ile des Pines saare juurde ankrusse 1774. aastal.  Kuulus Inglise admiral pani saarele nime Uus-Kaledoonia mändide järgi, mille sihvakaid siluette ta rannikul silmas.  Admiral Cooki silmatud puud on tegelikult hoopis Uus-Kaledoonia endeemsed araukaariad Araucaria columnaris, mille kuju meenutab tavalist mändi. Araukaariaid leidub nii rannikul kui saare südames.  Saare metsade pimeduse varjus peituvad kummituslikud koopad ning kunagise vangla varemetesse on sisse seadnud lopsaks rohelus. Saarele toodi 19. sajandil Pariisi kommuuni mässajaid asumisele. Saare põlisasukad - kunied - hoiavad siiani au sees iidseid meresõidu pirooge. Nõtked ja saledad puutüvest õõnestatud kanuud libisevad hääletult üle tasase laguuni. Saarel on põnev ja väga haruldane loomastik ja taimestik. Näiteks elab siin harjasgeko ja maailma suurim geko - võrk-hiidgeko.

Saare keskosas on pisut kõrgem platoo saare kõrgeima tipuga N’ga (262 meetrit), kust avanevad hingematvad vaated ümbritsevale maastikule ja kaunitele laguunidele. 

Ile des Pines kaunimaks aardeks ongi eelkõige võrratud lahed Kuto, Oro, Upi ja Kanumera.  

Oro laht on kui selge veega looduslik bassein. Korallidega ääristatud lahe kaldal seisavad sammastena reas majesteetlikud palmid ja teravad kivid. Oro lahe ümbruses on araukaaria salud. Ligi hektari suurune laht on täis värvilisi kalu ja koralle. Korallide ja kalade imetlejatel palutakse austada selle erakordse ökosüsteemi haprust. 

Kanumera ja Kuto lahte eraldab kitsas poolsaar. Kuto ja Kanumera  türkiissiniste lahtede kaldal on säravvalge liivaga rannad. Lahed on ideaalsed paigad snorkeldamiseks ja ujumiseks ning korallrifis elavate põnevate mereelukate imetlemiseks. 

Crabes laht asub saare põhja rannikul. Sellele lahele on iseloomulik eriti peene valge liivaga rand (meenutab savi) ning rannal kasvavad mangroovid.

Upi laht on sügav fjord, mille kristallselged veed on ümbritsetud valgete liivarandadega ja araukaaria saludega. Upi lahe juurde pääseb vaid mööda pikka metsarada matkates või paadiga merd mööda.

Kaunite lahtede ja laguunide vahel asub mitmeid laide ja väiksemaid saarekesi. Üks tuntuim on Nokanhui laid, mille ümber on väga tasane ja madal laguun tänu Uus-Kaledoonia vallrahule. Kogu muu maailma siginast-saginast kaugel oleva Nokanhui ainukesteks püsiasukateks on kaks kulli. 

Oumagne Grotto  ehk kuninganna Hortense koobas on kindlasti koht, mida tasuks saarel külastada. Kuninganna Hortensia koobas pole saarel ainuke koobas aga kindlasti kuulsaim, sest on kuulunud saare kuningannale. Koobas asub metsiku troopilise looduse rüpes pisut põhja pool saare lennuvälja. Koopas voolab allikas ning troonivad paekivist lõõrid. Selles võluvas paigas kasvavad puumõõtu sõnajalad, helikooniad ja paradiisilinnulilled. Legendi kohaselt leidis siin pelgupaiga suure pealiku Kaoua Vendégou tütar Kanedjo (kanaki nimi) rivaalitsevate hõimude konflikti ajal.  Hiljem sai saare ajaloos tähtsat rolli kandnud printsessist  kuulus kuninganna Hortense. Kuninganna oli esimene prantsuse keeles soravalt kõnelev ja kirjutav melaneeslane. 

Saare administratiivne keskus Vao asub saare lõuna osas St Josephi lahe ääres. Vao suurimaks vaatamisväärsuseks on 19. sajandil ehitatud  Notre-Dame de L’Assomption kirik. Kirikus on kenad lakitud pingid, värvilise klaasiga aknad ja pühakute kujud. 

Üks saare huvitavamatest vaatamisväärsustest asub Saint Maurice lahe kaldal. Monument kõneleb esimestest misjonäridest, kes tulid siia ristiusku levitama ja pidasid 1848. aastal esimese katoliikliku jumalateenistuse saarel. Monumendist endast on aga palju põnevam seda ümbritsev  puidust tara. Tara vaiadeks on erinevate hõimude poolt tahutud tootemsambad. Iga sammas sümboliseerib esivanemate hingi, kes valvavad siiani saare üle.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Oure Tera hotell 4*

14. päev

Uus-Kaledoonia. Pines'i saar

Vaba päev Pines'i saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Oure Tera hotell 4*

15. päev 

Uus-Kaledoonia. Pines'i saar

Vaba päev Pines'i saarel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Oure Tera hotell 4*

16. päev

Uus-Kaledoonia 

Pärstlõunal sõidame Pines'i saarel lennuväljale ja lendame Noumeasse. Õhtul asutame ennast öisele lennule Tokyosse.

Lend SB800 Noumea-Tokyo 00.50-07.50

Toidukorrad: hommikusöök

17. päev

Tokyo 

Jõuame Tokyosse hommikul kell 07.50. 

Tokyo kesklinna jõudes läheme Asakusasse, mis kujunes juba 17. sajandil väga aktiivseks ja rahvarohkeks piirkonnaks tänu Kannonile ehk kaastunde bodhisattvale pühendatud Sensoji templile. Tänu palverändurite lahkusele on siin juba sadu aastaid ka aktiivse kauplemisega tegeletud, seetõttu on teil võimalus jalutada sadu meetreid piki käsitöö-ja kaupluste alleesid ning leida siit just see puuduv tükike Jaapanist kodustele kaasavõtmiseks.

Lõunasöögiks on täna sushi. Riis ja kala on Jaapani kokakunstis esmatähtsal kohal ja need kaks on täiusliku kooskõla leidnud just sushi näol. Igas Jaapani piirkonnas on välja kujunenud omad sushiretseptid, millega hoitakse elus kohalike olude ja eelistuste kulinaarse vaheldusrikkuse varakambrit. Traditsioonilise sushi geniaalsus seisneb just erinevate mereandide maitse täiuseni tõstmises. Sushi on oivaline ja samas turvaline - ligi 3000-aastase sushi ajaloo jooksul on Jaapani kokad kasutusele võtnud leidlikke nippe, kuidas muuta mereandide maitseid veelgi hõrgumaks ning tarbimist turvalisemaks. Sushikokk pühendab iga päeva just kõige parema sushi valmistamisele - et tema käes voolitud sushiriisipätsike oleks piisavalt habras laskmaks läbi valguskiiri, ent samas piisavalt sitke, et see ei laguneks koost enne suhu panekut. Kõige hõrgum sushi hakkab suhu pannes mõnusasti sulama!

Pärast lõunasööki teeme jalutuskäigu Tokyo südameks oleva Keiserliku Palee juures. Kaunis park ja keisri eluase on rajatud kunagise Edo ajastu šoguni kindluse kohale. Kahjuks on suursugune šoguni palee ning ka hilisem Meiji keisri palee hävinud täielikult maavärisemistes, tulekahjudes ning ka Teise maailmasõja pommirünnakutes. Alles on jäänud aga aukartustäratavad müürid, vallikraavid, väravad ja mõned hooned, mis annavad meile aimu kunagisest hiilgusest. Idaaia tiikides õõtsuvad aeglaselt uimesid liigutades helkivad keiserlikud koduloomad - "koi" ehk karpkalad. Igal aastaajal on siin midagi imetleda - aprillis kirsiõied, mais graatsiliselt tuules hõljuvad visteeriad, hunnitud asalea hekid, juunis iirised, sügisel värvikirevad vahtralehed, talvel igihaljad puud, bambusesalud jne. Jaapanlaste oskusel nautida aastaaegade vaheldumist on oluline osa nende aedade kujundamisel.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Tokyo Royal Park Shiodome hotell 4*

18. päev

Tokyo - Helsingi - Tallinn 

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama ja suundume tagasi koju.

Lend AY74 Tokyo-Helsingi 11.55-15.20
Lend AY113 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 7940 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik programmis märgitud lennud
 • majutus vastavalt programmile
 • programmis märgitud söögikorrad
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud ekskursioonid
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest: 

 • ühene majutus 1495 eurot
 • programmivälised ettevõtmised
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument  (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis