Uus-Meremaa
Põhjalik reis põhja- ja lõunasaarel


16. veebruar – 2. märts 2024
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Uus-Meremaa

16. veebr – 2. märts 2024  / 6885 €

"Aotearoa – Pika Valge Pilve Maa. Nii umbes võib tõlkida maori-(hääldub nagu meie maaori!)keelse Uus-Meremaa nime. Uus-Meremaa on viimane suur tükk maismaad, mille inimesed asustasid: maorid jõudsid sinna umbes 1000. aasta paiku meie ajaarvamise järgi. Uus-Meremaa asub kaugel kontinentidest, Austraaliani on ligi 2000 km, tema läheduses on vaid väiksemaid saari. Nii oli Uus-Meremaa kaksiksaarel ka looma- ja taimeriik muust maailmast eraldatud ja sääl võime nüüdki veel kohata omapäraseid olevusi. Ennekõike linde, sest Uus-Meremaa oli enne inimeste sinnasaabumist lindude päralt. Siin ei olnud imetajaid pääle nahkhiirte ja rannal lesivate hüljeste. Inimene tõi endaga kaasa rotid, kassid, koerad jm loomad, kes on teinud saartel palju pahandust, hävitades siinseid üsna kaitsetuid loomi. Seda tegi otse ka inimene. Juba maori küttide käe läbi kadusid olematusse jaanalinnust tükk maad suuremad hiidlinnud moad ja hiidkotkad. Ent Uus-Meremaa vapilinnud kiivid on alles ja neid püütakse hoida ja kaitsta. Uusmeremaalased nimetavad ennastki "kiwi". Ei ole ehk ülearune meenutada sedagi, et reis Uus-Meremaale saab teoks keset Eesti talve, mil seal, lõunapoolkeral, on südasuvi, kõige parem aeg tutvuda ühe maailma omapärasema maaga, näha tema veel säilinud ürgloodust, kuulata ja vaadata imelisi linde, näha mitmekesiseid maastikke subtroopikast karmide lumiste mägedeni ja tutvuda oma algkodust – müütiliselt Hawaikilt kaugele lõunasse purjetanud polüneesia meresõitjate järeltulijatega."   /Jaan Kaplinski/

Riikidesse sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Uus-Meremaale ega Katari sisenemisel ei kehti enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID tõendi (vaktsineerimis-, läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.
 • Eesti kodanikud võivad viibida Uus-Meremaal viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riiki sisenemise hetkest.
 • Viisavaba reisimise korral Uus-Meremaale on kohustuslik eelnevalt taotleda elektroonses reisi eelregistreerimise süsteemis NZeTA reisiluba (New Zealand Electronic Travel Authority). Juhendi saadab Albion.
 • Katar: Eesti kodanikud saavad saabumisel mitmekordse turismiviisa kehtivusajaga 180 ja viibimisajaga kuni 90 päeva.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Helsingi – Doha

Lend AY1014 Tallinn-Helsingi 10.35-11.10, lennuaeg 35min (Finnair)
Lend AY1981 Helsingi-Doha 16.00-23.45, lennuaeg 6h 45min (Finnair)

Majutus: Dohas 4* hotellis

2.-3. päev

Doha ekskursioon / lend Doha – Auckland 

Täna teeme poolepäevase ekskursiooni Dohas. Õhtul suundume lennujaama ja lendame Uus-Meremaale Aucklandi.

Lend QR914 Doha-Auckland 20.30-01.15+2, lennuaeg 18h 45min (Qatar Airways),
vahemaandumine Adelaide'is 1h 30min

4. päev

Auckland

Saabume Aucklandi rahvusvahelisse lennujaama kell 01.15 varahommikul. Sõidame linnasüdames asuvasse hotelli. Puhkus.

Päeval Aucklandi linnaekskursioon. Külastame Aucklandi rahvusmuuseumi, Harbour Bridge'i, Missioni lahte, Michael Joseph Savage memoriaalparki, Parnelli roosiparki ja sõidame mööda rannikuäärset teed (Tamaki Drive). 

Auckland on põnev, elav ja kultuurne linn, mis on laotunud kitsale maaribale, kahe sadama vahele. Waitemata ja Manukau sadamad on linna peamised tunnusmärgid, lisaks arvukatele vulkaanikoonustele nagu Edeni mägi ja Rangitoto saar. Aucklandi metropol on Uus-Meremaa suurim linn, mille rahvastiku moodustavad eurooplased, maoorid ja okeaanlased, muutes Aucklandi suurimaks Polüneesia linnaks maailmas.

Aucklandi rahvusmuuseumi on pühendatud Vaikse ookeni ja Uus-Meremaa rahvaste põnevatele lugudele ning maa taimestikule ja loomastikule. Muuseum asub Uus-Meremaa ühes ajaloolises hoones linna keskel Domainis. Siin koorub lahti Vaikse ookeani rahvaste - maooride kunstiline pärimus ja kultuur puidunikerduste, kanuude ja taonga (aarded) näol. Moodsa Uus-Meremaa erinevate rasside, rahvuste ja religioonide põnev sulam joonistub välja ning ergutab mõtlema ning mõistma maailma kultuure, kunsti, teadust ning keskkonda. 

Vaba õhtu puhkuseks ja ajavahega kohanemiseks.

Majutus: Auckland M Social hotell 4*

5. päev

Auckland / Kauri muuseum / Waipoua mets

Täna hommikul sõidame üle Harbour silla Aucklandist põhja poole.

Külastame tõeliselt võimsat Kauri muuseumi, kus näeb kõike, mis on seotud kauripuudega. Seda muuseumi peetakse üheks parimaks Uus-Meremaal. Väljapanek kõneleb kauri puidu- ja kummitööstuse pioneeridest. Esimesed asunikud saabusid Matakohele ja Paparoale 1862. aastal. Siin näeme kauripuust mööblit, Uus-Meremaa esimest traktorit ning saeveskit. Siin on ka ühiselamu, kool, postkontor ning fantastiline telefonide kollektsioon.

Edasi sõidame Waipoua metsa, kus võib näha üht vähestest Uus-Meremaa säilinud kaurimetsadest. Seal kasvavad kaks teadaolevaist kõige suuremat kauripuud – Tane Mahuta ja Te Matua Ngahere. Mets kuulutati ametlikult pühapaigaks 1952. aastal. Vanad puud on maooridele pühad olnud muistsetest aegadest, neid peetakse meiesugusteks elusolevusteks, keda tuleb teretada. Maooride suhtumine puudesse on sarnane vanade eestlaste omaga.

Teeme metsas mõned lühikesed matkad: nt Tane Mahuta (15 minutit) ja Te Matua Ngahere (40 minutit).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Auckland M Social hotell 4*

6. päev

Auckland / Cambridge / majutus peredes

Täna sõidame Aucklandist Cambridge'i. Ilus väikelinn Cambridge asub Waikato hobusearetuspiirkonna südames. Seal on kenad puudega ääristatud tänavad ja palju hästi säilinud muinsuskaitse all olevaid hooneid. Viimased 50 aastat on Cambridge'il olnud ülisuur mõju Austraalia suurimale hobuvõidusõidule – Melbourne Cupile. 13 selle võidusõidu võitjat on aretatud Cambridge'is. 

Cambridge'is kohtume oma majutust pakkuvate peredega, kelleks on enamasti farmiomanikud. Meil avaneb suurepärane võimalus heita pilk kodudesse ja õhtustada koos pererahvaga.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: ööbime uusmeremaalaste kodudes, õhtusöök koos pererahvaga

7. päev

Cambridge / Pauanui

Täna sõidame Coromandeli piirkonda. Sõltuvalt ookeani tõusu-mõõna ajast läheme "kuumaveeallikate rannale" (Hot Water Beach), kus saame kaevuda liiva sisse ja luua omaenda spaabasseini. Selle ranna külastus sõltub tõusu ja mõõna ajast. Seejärel teeme matka Uus-Meremaa ühe kaunima ranna juurde, mille ehteks on koopakatedraal (Cathedral Cove). Siin on aega ka mere-rannamõnude nautimiseks.

Jõuame Pauanuisse. Uus-Meremaa kaunis Coromandeli piirkonnas asuvat Pauanuid peetakse üheks maailma ilusaimaks kohaks. Pauanui taga on vaikne sadam, mis muudab selle kaitstud ja idülliliseks asulaks. Pauanuis on ohutu ujuda ja surfata, saab matkata Pauanui mäele või sõita praamiga lähedalasuvasse Tairausse ja avastada ümbruskonda.

Ülejäänud päev vaba. Coromandel on tuntud suurepäraste matkaradade poolest, millest paljud asuvad Pauanuis ja selle ümbruses – valikuid tutvustab reisijuht.

Toidukorrad: hommikusöök peredes
Majutus: Grand Mercure Puka Park Resort 4*

8. päev

Pauanui / Wai-o-Tapu termaalala / Rotorua 

Reisime Pauanuist Rotoruasse. Asudes vulkaanilisel platool, on kunagine spaalinn Rotorua kõige paremini tuntud geotermaalsete harrastuste poolest. Rotorua on Uus-Meremaal peamine koht, kus võib näha erinevaid tahke maoori traditsioonidest, alates puunikerdistest ja palvemajadest kuni hangi õhtusöögi ja maoori tantsudeni. Näeme lähedalt Uus-Meremaa rahvuslindu kiivit, kuumaveegeisreid ja mudabasseine.

Seejärel sõidame Wai-o-Tapu termaalalale, kus saame jalutada ja mällu jäädvustada unikaalseid vaatamisväärsusi, sealhulgas maailmakuulsaid šampanjabasseine, kuumaveeallikaid, mullitavat muda, auravat maapinda, suurejoonelisi vaateid, hiiglaslikke vulkaanikraatreid ja mineraalastangute moodustisi.

Õhtune ekskursioon ja kultuurisündmus – teeme ringkäigu ühe Te Puia giidiga. Ekskursiooni raames külastame Uus-Meremaa rahvuslikke nikerdus- ja kudumiskoole. Külastame ka auhinnatud interaktiivseid galeriisid, kus näeme lähedalt kiivit – Uus-Meremaa rahvuslikuks sümboliks saanud lindu ja, mis kõige tähtsam, kuuleme lugusid, mida räägivad kohalikud põliselanike järeltulijad. Ringreisi lõpetuseks külastame kuumaveeallikaid ja mudabasseine ning seejärel teeme põgusa puhkuse enne õhtust elamust.

Õhtune kultuurisündmus "hangi" – toidu, kultuuri ja sõpruse pidu. Külaliste toitmist peetakse maooride seas auasjaks ja märgiks hõimu seisusest, seetõttu kostitatakse meid õhtu jooksul rikkaliku pidusöögiga. Pidusöögis põimub tänapäevane köök traditsioonilise hang’iga (maa sees küpsetatud roog).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sudima Lake Rotorua hotell 4*

9. päev

Rotorua – Christchurch / Cooki mägi

Täna lendame lõunasaarele. 

Lend NZ5785 Rotorua-Christchurch 12.00-13.55, lennuaeg 1h 55min (Air New Zealand)

Christchurchi jõudes sõidame Cooki mäe juurde. Cooki mägi, maori nimega "Aorangi", on umbes 3753.5 meetri kõrgune ja seda ümbritsevad muljetavaldavalt kõrged tipud. Cooki mägi on Uus-Meremaa kõrgeim mägi ja seda võib üsna sageli ümbritseda pilv, tingitud kiiresti muutuvatest ilmastikutingimustest.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: The Hermitage hotell 4*

10. päev

Queenstown

Hommikune vaba aeg Cooki mäe juures. Seejärel austame sõitu Queenstowni.

Queenstown on Lõunasaare populaarseim kuurort, mis asub Wakatipu järve kaldal. Linn on tuntud erinevate ekstreemspordi võimaluste (sh benjihüppamise ja suusatamise) ning aukartust äratava maastiku poolest. Kohalikud legendid räägivad, et 19. sajandi kullaotsijad kuulutasid linna "sobivaks igale kuningannale" ja seetõttu nimetati see Queenstowniks.

Vaba õhtu linnaga tutvumiseks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Queenstown Scenic Suites hotell 4*

11. päev

Queenstown

Täna teeme poolepäevase ekskursiooni Queenstownis. Sõidame Skyline Gondolaga Bobi mäe tippu, kust näeb panoraamilisi vaateid Queenstownile ja Wakatipu järvele. Vaatame kuulsat Bungee silda, kust sooritatakse hullumeelseid hüppeid. Heidame pilgu armsate puumajadega Arrowtownile, mis on ajalooline kullakaevandajate küla.

Külastame ka Wild Earth Wines veinimaja. Otago piirkonnas asuvad maailma lõunapoolseimad viinapuude istandused ja ühtlasi ka veinimajad.

Pärastlõunal vabaaeg Queenstownis, mis on Lõunasaare kõige populaarsem puhkekeskus.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Queenstown Scenic Suites hotell 4*

12. päev

Lõunasaare läänerannik / Foxi liustik

Päev looduses, sõidame Queenstownist piki Wanaka ja Hawea järvesid üle Haasti kuru lõunasaare läänerannikule. Teeme peatuse Cromwellis, mis asub Dunstani järve sädeleva vee kõrval. Peatume kohalikus viljapuuaias, et maitsta mõnda maitsvat luuvilja. Reisime edasi Kesk-Otagosse ja näeme Hawea järve erksat sinist vett, millele järgneb Wanaka järv. Näeme võimsat Thunder Creek koske ja suurepärast vaadet Hookeri mäele, mida ääristavad kolmest küljest ulatuslikud liustikud. 

Foxi liustik, mis on raamitud rikkaliku rohelise põõsastikuga, kulgeb mööda orgu alla ja on ääristatud taamal kõrguvate mägedega.  

Jõuame hotelli, õhtu vaba puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Franz Joseph Glacier Scenic hotell 4*

13. päev

Franz Josefi liustik / Hokitika / Punakaiki

Täna teeme jalutuskäigu Franz Josefi liustiku juures. Kuna liustikud liiguvad kogu aeg, siis on liustikele minek keeruline.

Seejärel suundume Hokitikasse, mis on maavarade poolest üks rikkamaid lääneranniku kogukondi. Külastame pounamu tehast (kohalik nefriit), et näha käsitöölisi loomas keerukaid ehteid ja kunsti. Maooride traditsioon ütleb, et pounamu endale ostmine on halb õnn, seega kui soovite midagi soetada, on soovitatav paluda seda teha mõnel reisikaaslasel. 

Pärastlõunal saabume Punakaikisse, mis on tuntud Pancake Rocks’i ehk pannkoogimägede poolest.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Ocean View Retreat hotell 4*

14. päev

Punakaiki / Christchurch

Pärast hommikusööki külastame kuulsat Pancake Rocks'i ehk pannkoogimägesid. Jalutame kuulsatel Punakaiki Pancake'i kaljudel ja õhuaukude juures.

Pannkoogi kaljud, mille poolest on Punakaiki tuntud, on lubjakivikihistused, mis hakkasid moodustuma 30 miljonit aastat tagasi. Merepõhi tõusis maavärinate tagajärjel üle merepinna, tekkisid rannikukaljud ja rannajoon. Meri, tuul ja vihm on aegadega pehmeid kihte uuristanud, tekitades ebatavalisi kivistisi, nagu neid tänapäeval näha võime. Õigete tingimuste korral paiskab suur ookean välgu kaljude all olevatesse õõnsustesse, rohkelt vett purskab õhuaukudest taeva poole, korraldades erakordse vaatepildi.

Seejärel sõidame läbi Greymouthi Christchurchi – lõunasaare läänekaldalt idakaldale. Teekond on ligi 224 kilomeetrit pikk. Meile avanevad vaated Canterbury tasandikele, kaunitele mäekurudele ja Waimakariri jõe orgudele; imetlusväärsetele Lõuna-Alpidele ja lopsakale lõunapöögi-vihmametsale. Sõidame ka läbi Arthur Pass rahvuspargi.

Christchurch on tasandikul asuv aedlinn, kuhu kunagi asusid elama Inglise kiriku toetajad. Lõunasaare üks suurim linn on säilitanud Inglise atmosfääri – pajude ja tammedega ääristatud Avoni jõe kallastel on kobaras huvitavad keskaegsed ehitised. Teeme lühikese ekskursiooni – külastame Hayley parki, botaanikaaeda, mälestussilda ja Cardboard katedraali.

Toidukorrad: hommikusöök 
Majutus: Christchurch Distinction hotell 3*

15. päev

Christchurch – Auckland / Auckland – Doha

Hommikune vaba aeg Christchurchis. Seejärel lendame Aucklandi ja alustame teed tagasi koju.

Lend NZ542 Christchurch-Auckland 12.00-13.25, lennuaeg 1h 25min (Air New Zealand)
Lend QR915 Auckland-Doha 18.25-04.30+1, lennuaeg 20h 05min (Qatar Airways),
vahemaandumine Adelaide'is 1h 30min

Toidukorrad: hommikusöök

16. päev

Doha – Helsingi – Tallinn

Lend AY1982 Doha-Helsingi 08.00-14.15, lennuaeg 7h 15min (Finnair)
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.45-17.20, lennuaeg 35min (Finnair)Reisi hind: 6885 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid
 • lennujaamamaksud
 • majutus programmis märgitud hotellides koos hommikusöögiga
 • peremajutus (1 öö) koos õhtusöögiga
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kogu ekskursiooniprogramm koos transpordi ja kõikide sissepääsudega, nii nagu reisikirjelduses
 • eestikeelne ekskursiooniprogramm
 • Albion Reiside reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • ühene majutus – 1300 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument  (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis