Uus-Meremaa
Suur loodusreis, aastavahetuse pidustused Sydneys


28. detsember – 19. jaanuar 2020
Grupis 12 reisijat2 vaba kohtagaranteeritud väljumine
Reisijuht: Teet Toome

Uus-Meremaa

28. dets – 19. jaan 2020  / 8955 €

"Aotearoa – Pika Valge Pilve Maa. Nii umbes võib tõlkida maori-(hääldub nagu meie maaori!)keelse Uus-Meremaa nime. Uus-Meremaa on viimane suur tükk maismaad, mille inimesed asustasid: maorid jõudsid sinna umbes 1000. aasta paiku meie ajaarvamise järgi. Uus-Meremaa asub kaugel kontinentidest, Austraaliani on ligi 2000 km, tema läheduses on vaid väiksemaid saari. Nii oli Uus-Meremaa kaksiksaarel ka looma- ja taimeriik muust maailmast eraldatud ja sääl võime nüüdki veel kohata omapäraseid olevusi. Ennekõike linde, sest Uus-Meremaa oli enne inimeste sinnasaabumist lindude päralt. Siin ei olnud imetajaid pääle nahkhiirte ja rannal lesivate hüljeste. Inimene tõi endaga kaasa rotid, kassid, koerad jm loomad, kes on teinud saartel palju pahandust, hävitades siinseid üsna kaitsetuid loomi. Seda tegi otse ka inimene. Juba maori küttide käe läbi kadusid olematusse jaanalinnust tükk maad suuremad hiidlinnud moad ja hiidkotkad. Ent Uus-Meremaa vapilinnud kiivid on alles ja neid püütakse hoida ja kaitsta. Uusmeremaalased nimetavad ennastki "kiwi". Ei ole ehk ülearune meenutada sedagi, et reis Uus-Meremaale saab teoks keset Eesti talve, mil seal, lõunapoolkeral, on südasuvi, kõige parem aeg tutvuda ühe maailma omapärasema maaga, näha tema veel säilinud ürgloodust, kuulata ja vaadata imelisi linde, näha mitmekesiseid maastikke subtroopikast karmide lumiste mägedeni ja tutvuda oma algkodust – müütiliselt Hawaikilt kaugele lõunasse purjetanud polüneesia meresõitjate järeltulijatega."

/Jaan Kaplinski/

1. päev

Tallinn - Frankfurt - Singapur (28. detsember)

Kogunemine Tallinna lennujaamas 16.00

Lend LH883 Tallinn-Frankfurt 18.15-19.40 (Lufthansa)
Lend SQ325 Frankfurt-Singapur 21.55-17.15 (Singapore Airlines)

2. päev

Singapur - Sydney (29. detsember)

Lend SQ221 Singapur-Sydney 20.40-07.40+1

3. päev

Sydney (30. detsember)

Saabume Sydneysse kell 7.40 hommikul. Sõidame kesklinna ja teeme esmase bussiekskursiooni: Bondi Beach, Watson's Bay, Rose Bay, Double Bay, Kings Cross, Hiinalinn, Sydney Harbour Bridge. 

Pärast check-ini kesklinnas asuvas hotellis teeme 1.5-2-tunnise jalgsiekskursiooni ajaloolise Rocki piirkonnas. Linna ajaloos oluline piirkond sai oma nime sakiliste kaljude järgi, mis siinkandis vanasti domineerisid. Circular Quayd nimettakse tihti "Austraalia sünnikohaks". Just siin toimetas 1788. aastal esimene eskaader maismaale oma lasti, mis kooosnes sunnitöölistest, sõduritest ja ametnikest ning maabumise järel kuulutati Briti Impeeriumi Uus-Lõuna-Walesi koloonia asustatuks. Esimese eskaadriga saabujad asusid kuberner Philipi juhtimisel maju ehitama. Ulatuslikumateks töödeks nagu näiteks tänavate rajamiseks, kasutati sunnitöölisi. Argyle Cutile kulus alates 1843. aastast tervelt 18 aastat, sest tänav tuli vasarate ja meislite abil kaljudest läbi raiuda. 20. sajandi hakul oli piirkond muutunud nakkuskoldeks ja nüüd tuntakse seda Suezi Canalina. Tol ajal nimetati paika Roiskveekanaliks (Sewer's Canal). Sydney Cove'i kaldad kihasid rahvast, kui kohale jõudis mõni laev, mis tõi "kodunt" palavalt armastatud kaupu. Ka tänapäeval tullakse siia kokku pühadel ja pidupäevadel. Circular Quay'l kogunes 1994. aastal juubeldav rahvas, kui Sydney võitis õiguse 2000. aasta olümpiamängude korraldamiseks. Tänapäevalgi kõneleb Rocks oma värvikast koloniaalajaloost, kuid jäljed rottidest kubisevast linnajaost, logudikest ja kuritegelikest kampadest on ammuilma kadunud. Nüüdisaegne Rocks on puhtaks küüritud. Siit Sadamasilla juurest läheb mõnus jalutuskäik suurejoonelise Sydney Ooperimajani. 

Õhtul vaba aeg ning võimalus külastada ümbruskonna kaubandust, restorane, teatreid ja palju muud.

Majutus: Sydney Travelodge Wynyard hotell 4*

4. päev

Sydney / aastavahetuse õhtusöök ja pidustused (31. detsember)

Vaba hommikupoolik Sydney avastamiseks. Mõned paljudest valikuvõimalustest on näiteks Bondi rannas surfamine, praamiga erinevate linnaosade avastamine, galeriide ja muuseumide külastamine, parkides jalutamine ja kaubandusega tutvumine.

Õhtul on plaanis ühine õhtusöök, pärast mida suundume aastavahetuspidustustele. Sydneys on maailma uhkeimad ilutulestikud! Aga nende nägemiseks tuleb vaeva näha - nimelt saab ilutulestikku hästi vaadelda vaid teatud parkidest, kuhu aga kogunetakse juba hommikul. Kui õigel ajal platsis ei ole ja park rahvast täis, siis enam sisse ei lasta! Meie kasutame võimalust ja ostame piletid (hinna sees) ja pääseme seetõttu hõlpsalt ilutulestikku vaatama.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Sydney Travelodge Wynyard hotell 4*

5. päev

Sydney (1. jaanuar)

Vaba päev Sydneys. Sydney pakub meeletult palju erinevaid avastamisrõõme ka neile, kes seal juba korduvalt käinud. Soovitame kasutada võimalust ja minna näiteks vaatama etendust Sydney ooperimajas. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sydney Travelodge Wynyard hotell 4*

6. päev

Sydney - Auckland (2. jaanuar)

Pärast hommikusööki teeme ekskursiooni Sydney ooperimajas. Meile näidatakse ruume, mida ilma majapoolse giidita ei näeks!

Pärastlõunal vaba aeg, hilisel pärastlõunal sõidame lennujaama.

Lend VA141 Sydney-Auckland 10.00-15.10 (Virgin Australia)

Saabume Aucklandi rahvusvahelisse lennujaama ning sõidame linnasüdames asuvasse hotelli. 

Auckland on põnev, elav ja kultuurne linn, mis on laotunud kitsale maaribale, kahe sadama vahele. Waitemata ja Manukau sadamad on linna peamised tunnusmärgid, lisaks arvukatele vulkaanikoonustele nagu Edeni mägi ja Rangitoto saar. Aucklandi metropol on Uus-Meremaa suurim linn, mille rahvastiku moodustavad eurooplased, maoorid ja okeaanlased, muutes Aucklandi suurimaks Polüneesia linnaks maailmas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Auckland Stamford Plaza hotell 5*

7. päev

Aucklandi ümbruse rannik (3. jaanuar)

Täna on plaanis vaatamisväärsuste tuur Aucklandi linnas ja läänerannikul.

Külastame Aucklandi Sõjamälestuste muuseumi. Sõjamälestuste muuseumi väljapanek on pühendatud Vaikse ookeni ja Uus-Meremaa rahvaste põnevatele lugudele ning maa taimestikule ja loomastikule. Muuseum asub Uus-Meremaa ühes ajaloolises hoones linna keskel Domainis. Siin koorub lahti Vaikse ookeani rahvaste - maooride kunstiline pärimus ja kultuur puidunikerduste, kanuude ja taonga (aarded) näol. Moodsa Uus-Meremaa erinevate rasside, rahvuste ja religioonide põnev sulam joonistub välja ning ergutab mõtlema ning mõistma maailma kultuure, kunsti, teadust ning keskkonda. 

Pärastlõunal sõidame Muriwaisse, mis asub läänerannikul. Külastame Arataki külastuskeskust, vaatleme suulade kolooniat ning musta liivaga randa.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Auckland Stamford Plaza hotell 5*

8. päev

Waipoua Kauri mets (4. jaanuar)

Täna sõidame Aucklandist põhjapool asuvasse Waipoua metsa, kus võib näha üht vähestest Uus-Meremaa säilinud kaurimetsadest. Seal kasvavad kaks teadaolevaist kõige suuremat kauripuud – Tane Mahuta ja Te Matua Ngahere. Mets kuulutati ametlikult pühapaigaks 1952. aastal. Vanad puud on maooridele pühad olnud muistsetest aegadest, neid peetakse meiesugusteks elusolevusteks, keda tuleb teretada. Maooride suhtumine puudesse on sarnane vanade eestlaste omaga.

Teeme metsas lühikesed matkad: Tane Mahuta (15 minutit), Te Matua Ngahere (40 minutit) ning Nelja õe matk (20 minutit).

Külastame tõeliselt võimsat Kauri muuseumi, kus näeb kõike, mis on seotud kauripuudega. Seda muuseumi peetakse üheks parimaks Uus-Meremaal. Väljapanek kõneleb kauri puidu- ja kummitööstuse pioneeridest. Esimesed asunikud saabusid Matakohele ja Paparoale 1862. aastal. Siin näeme kauripuust mööblit, Uus-Meremaa esimest traktorit ning saeveskit. Siin on ka ühiselamu, kool, postkontor ning fantastiline telefonide kollektsioon.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kingsgate Autolodge hotell 3.5*

9. päev

Saarte laht / Waitangi Rahu maja (5. jaanuar)

Saarte laht (Bay of Islands) – sellise nime andis lahele kapten James Cook, kui ta 200 aastat tagasi seda paika kirjeldas. Laht, millesse on pikitud üle 150 saare, on "uppunud jõgede süsteem" – piirkond, kus meri on vallutanud ja enda alla matnud hulgaliselt jõesänge. Selle varjulised veed pakuvad ideaalseid paadisõidu- ja kalastusvõimalusi. Saarte laht oli esimese kristliku misjoni asupaik Uus-Meremaal. Sealne väike vaikne mereäärne linnake, Russell, oli Uus-Meremaa esimene pealinn.

Kruiis Saarte lahel: asume kiirkatamaraani pardale ja suundume läbi kalastusvete Cape Bretti majaka juurde. Meid ootab Motukokako saar ja kuulus "Hole in the Rock" (’avaus kaljus’). Sõidame läbi avause (see sõltub ilmast) ja oleme majesteetlikus Grand Cathedrali koopas. Maoori legendi kohaselt sõudsid iidsed sõdalased avausest läbi enne lahingusse minemist. Avause laest pähe kukkuvad veepiisad olid heaks endeks.

Merel hoiame silmad lahti märkamaks delfiine, vaalu ning teisi mereelukaid. Võimalusel teeme peatuse kaunil Urupukapuka saarel.

Pärastlõuna jätkub Waitangi Treaty aladel. Waitangi Rahvusfondi valdused katavad 506 hektarit ja hõlmavad koha, kus sõlmiti esmakordselt Waitangi leping (kokkulepe Uus-Meremaa maoori pealike ja Suur-Britannia vahel) 6. veebruaril 1840. Lord ja leedi Bledisloe omastasid need valdused 1932. aastal ning andsid selle üle fondile Uus-Meremaa inimeste jaoks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kingsgate Autolodge hotell 3.5*

10. päev

Cape Reinga ehk kõige põhjapoolsem tipp (6. jaanuar)

Täna sõidame põhjasaare kõige kaugemasse tippu – Cape Reingasse, mis on maooride jaoks üks pühamaid paiku. Alustuseks jalutame Puketi Kauri metsas. Meie jäkub põhja suunas, piki 90 miili randa, kus sõidame aeg-ajalt ka liiva ja vee piiril. Veedame mõnusa pärastlõuna Cape Reinga majaka juures, silmapiirini paistab vaid ooekean, siin kohtub Tasmaania meri Vaikse ookeaniga.

Tagasiteel peatume Mangonui kalurikülas. Õhtuks tagasi Paihiasse. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kingsgate Autolodge hotell 3.5*

11. päev

Coromandeli poolsaar / Tairua / Kuumaveeallikate rand / Uus-Meremaa üks kaunim rand (7. jaanuar)

Täna sõidame Saarte lahest läbi Matapouri Tutukaka rannikut pidi, läbi Whangarei Tairuasse, mis on väike mereäärne puhkekeskus ja kalastusküla Coromandeli poolsaare idaranniku. Tairualt saame avastada paiku piki rannajoont põhja ja lõuna poole, mis Coromandeli poolsaare unikaalseks muudavad – kauripuudest ja puukujulistest sõnajalgadest koosnevatest metsadest kuni kaunite mererandadeni välja.

Sõltuvalt ookeani tõusu-mõõna ajast läheme "kuumaveeallikate rannale" (Hot Water Beach), kus saame kaevuda liiva sisse ja luua omaenda spaabasseini. Selle ranna külastus sõltub tõusu ja mõõna ajast. Võib ka juhtuda, et see käik jääb järgmise hommiku peale.

Seejärel teeme matka Uus-Meremaa ühe kaunima ranna juurde, mille ehteks on koopakatedraal (Cathedral Cove).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Pacific Harbour Villas hotell 3*

12. päev

Tairua (8. jaanuar)

Tänase päeva veedame Tairua mereäärses kalastuskülas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Pacific Harbour Villas hotell 3*

13. päev

Põhjasaare lambakasvatus / kultusfilmi "Sõrmuste isanda" maastikud / majutus peredes (9. jaanuar)

Reis jätkub Kääbikute külas – filmi "Sõrmuste isand" võttepaika, kus tutvume Uus-Meremaa filmitööstusega. Jalutuskäik võtteplastil. Näeme lambakasvatusfarmi, kus avanevad kaunid vaated Kaimai mäeahelikule. Filmide režissöör Peter Jackson leidis J. R. R. Tolkieni raamatute võttepaigaks just siin ideaalsed võttekohad. Kääbiku augud, Rohelise Lõhe kõrts ning Veski on kääbikusõprade jaoks tõelisteks maiuspaladeks.

Meie päev jätkub Cambridge'is. Ilus väikelinn Cambridge asub Waikato hobusearetuspiirkonna südames. Seal on kenad puudega ääristatud tänavad ja palju hästi säilinud muinsuskaitse all olevaid hooneid. Viimased 50 aastat on Cambridge'il olnud ülisuur mõju Austraalia suurimale hobuvõidusõidule – Melbourne Cupile. 13 selle võidusõidu võitjat on aretatud Cambridge'is. 

Cambridge'is kohtume oma majutust pakkuvate peredega, kelleks on enamasti farmiomanikud. Meil avaneb suurepärane võimalus heita pilk kodudesse ja õhtustada koos pererahvaga.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: kohalikes peredes

14. päev

Wai-o-Tapu termaalala / Rotorua (10. jaanuar)

Hommikul toovad võõrustajad teid tagasi kohtumispaika Cambridge'is.

Reisime Cambridge'ist Wai-o-Tapu termaalalale, kus saame jalutada ja mällu jäädvustada unikaalseid vaatamisväärsusi, sealhulgas maailmakuulsaid šampanjabasseine, kuumaveeallikaid, mullitavat muda, auravat maapinda, suurejoonelisi vaateid, hiiglaslikke vulkaanikraatreid ja mineraalastangute moodustisi.

Pärastlõunal suundumine Rotoruasse. Asudes vulkaanilisel platool, on kunagine spaalinn Rotorua kõige paremini tuntud geotermaalsete harrastuste poolest. Rotorua on Uus-Meremaal peamine koht, kus võib näha erinevaid tahke maoori traditsioonidest, alates puunikerdistest ja palvemajadest kuni hangi õhtusöögi ja maoori tantsudeni. Näeme lähedalt Uus-Meremaa rahvuslindu kiivit, kuumaveegeisreid ja mudabasseine.

Õhtune kultuurisündmus "hangi" – toidu, kultuuri ja sõpruse pidu. Külaliste toitmist peetakse maooride seas auasjaks ja märgiks hõimu seisusest, seetõttu kostitatakse meid õhtu jooksul rikkaliku pidusöögiga. Pidusöögis põimub tänapäevane köök traditsioonilise hang’iga (maa sees küpsetatud roog).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Sudima Lake Rotorua hotell 4*

15. päev

Rotorua / Queenstown / Te Anau jaaniussikoopad (11. jaanuar)

Lend NZ8231 Rotorua-Wellington 08.35-09.45
Lend NZ605 Wellington-Queesntown 12.15-13.35

Hommikul lendame Rotoruast Queenstowni, kust jätkame sõitu Te Anausse linnakesse. Te Anau on Uus-Meremaa suuruselt teine järv ja on 417 meetrit sügav. Sõidame väikeste paatidega maa-alustesse koobastesse. Näeme paekivi koopaid, langevaid koskesid, keeriseid ning maagilist jaaniussikoobast.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Distinction Luxmore hotell 4*

16. päev

Milfordi fjord / Queenstown (12. jaanuar)

Hommikul sõidame Milfordi fjordi juurde. Tee viib läbi metsade ning teeme mitmeid peatuseid nii pildistamiseks kui jalutamiseks. Jõudes Milfordi fjordini, asume laevale ja teeme vaatluskruiisi.

Maoori legendi järgi ei loonud fjorde mitte jääjõed, vaid Tu Te Raki Whanoa, jumalik olevus, kes kasutas selleks maagilist kirvest, lausudes loitse. Milford Sound (Piopiotahi) on kahtlemata tema geniaalseim skulptuur. Külluslik vihmamets klammerdub paljastele kiviseintele, mida uhuvad kosed. Esiplaanil on Mitre mäetipp, valitsedes taevapiiri. Milline fjordi tuju ka ei oleks, kihagu ta vihmast või päikesest, mis sillerdab sügava vee pinnal – ta annab sulle inspiratsiooni.

Kruiisi lõppedes bussireis Milford Soundist Te Anau kaudu Queenstowni. Queenstown on Lõunasaare kõige populaarsem puhkeküla. Wakatipu järve kallastelt, iidsete liustike kohal kõrguvad mäeahelike tervad tipud. Kohalik pärimus pajatab, et üks 19. sajandi kullakaevaja kirjeldas paika sõnadega "sobilik igale kuningannale" ning nii saigi paik kuningliku nime - Queenstown. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Queensland Heartland hotell 3*

17. päev

Queenstown kui maailma seikluspealinn / Wild Earth Wines veinimaja (13. jaanuar)

Päev Queenstownis. Skyline Gondola reis Bobi mäe tippu, kust saab imetleda panoraamilisi vaateid Queenslandile ja Wakatipu järvele. Vaatame kuulsat Bungee silda, kust sooritatakse hullumeelseid hüppeid. Heidame pilgu armsate puumajadega Arrowtownile, mis on ajalooline kullakaevandajate küla.

Külastame ka Wild Earth Wines veinimaja. Otago piirkonnas asuvad maailma lõunapoolseimad viinapuude istandused ja ühtlasi ka veinimajad.

Pärastlõunal vabaaeg Queenstownis, mis on Lõunasaare kõige populaarsem puhkekeskus.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Queensland Heartland hotell 3*

18. päev

Lõunasaare läänerannik / Foxi liustik (14. jaanuar)

Päev looduses, sõidame Queenstownist piki Wanaka ja Hawea järvesid üle Haasti kuru lõunasaare läänerannikule.

Foxi liustik, mis on raamitud rikkaliku rohelise põõsastikuga, kulgeb mööda orgu alla ja on ääristatud taamal kõrguvate mägedega.  

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Heartland Glacier Country hotell 3.5*

19. päev

Franz Josefi liustik / Punakaiki pannkoogimäed (15. jaanuar)

Teeme lühikese jalutuskäigu Franz Josefi liustiku juurde. Kuna liustikud liiguvad kogu aeg, siis on liustikele minek keeruline. Pärastlõunal saabume Punakaikisse. Külastame kuulsat Pancake Rocks'i ehk pannkoogimägesid. Jalutame kuulsatel Punakaiki Pancake'i kaljudel ja õhuaukude juures.

Pannkoogi kaljud, mille poolest on Punakaiki tuntud, on lubjakivikihistused, mis hakkasid moodustuma 30 miljonit aastat tagasi. Merepõhi tõusis maavärinate tagajärjel üle merepinna, tekkisid rannikukaljud ja rannajoon. Meri, tuul ja vihm on aegadega pehmeid kihte uuristanud, tekitades ebatavalisi kivistisi, nagu neid tänapäeval näha võime. Õigete tingimuste korral paiskab suur ookean välgu kaljude all olevatesse õõnsustesse, rohkelt vett purskab õhuaukudest taeva poole, korraldades erakordse vaatepildi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Punakaiki Resort hotell 3*

20. päev

Punakaiki / rongisõit läbi mägede lõunasaare läänekaldalt Christchurchi (16. jaanuar)

Hommikul ootab meid ees Monteithi pruulikoja ekskursioon. Tutvume parima Monteith õlu valmistamise saladustega.

Rongisõit Greymouthist Christchurchi, lõunasaare läänekaldalt idakaldale. Teekond on 223.8 kilomeetrit pikk. Selle jooksul läbime 16 tunnelit ja viis viadukti, millest kõrgeim on 73-meetrine Staircase. Vagunist avaneb vaade Canterbury tasandikele, kaunitele mäekurudele ja Waimakariri jõe orgudele; imetlusväärsetele Lõuna-Alpidele ja lopsakale lõunapöögi-vihmametsale. Avatud vagun võimaldab vapustavat maastikku veelgi lähemalt imetleda.

Christchurch on tasandikul asuv aedlinn, kuhu kunagi asusid elama Inglise kiriku toetajad. Lõunasaare üks suurim linn on säilitanud Inglise atmosfääri - pajude ja tammedega ääristatud Avoni jõe kallastel on kobaras huvitavad keskaegsed ehitised. 

Tutvustav ekskursioon Christchurchis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Heartland Cotswold hotell 3.5*

21. päev

Christchurch / Auckland (17. jaanuar)

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama.

Lend NZ550 Christchurch-Auckland 14.00-15.20

Sõidame Aucklandi kesklinna, kus on vaba aeg. Seejärel ühine õhtusöök Aucklandi Skycity teletorni pöörlevas restoranis.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Auckland Stamford Plaza hotell 5*

22. päev

Auckland - Singapur - Frankfurt (18. jaanuar)

Vaba hommik Aucklandis. Pärastlõunal sõidame lennujaama.

Lend SQ286 Auckland-Singapur 15.15-20.40 (Singapore Airlines)
Lend SQ026 Singapur-Frankfurt 23.55-06.20 + 1 (Singapore Airlines)

Toidukorrad: hommikusöök

23. päev

Frankfurt -  Tallinn (19. jaanuar)

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 13.50-17.15 (Lufthansa)
 Reisi hind: 8955 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik lennupiletid
  • lennujaamamaksud
  • majutus programmis märgitud hotellides koos hommikusöögiga
  • peremajutus (1 öö) koos õhtusöögiga
  • programmis märgitud söögikorrad
  • kogu ekskursiooniprogramm koos transpordi ja kõikide sissepääsudega, nii nagu reisikirjelduses
  • eestikeelne ekskursiooniprogramm
  • Albion Reiside reisijuht

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • ühene majutus – 1600 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Uus-Meremaa

28. detsember 2019 – 19. jaanuar 2020