Uus-Meremaa
Suur loodusreis, aastavahetuse pidustused Sydneys


27. detsember – 19. jaanuar 2020
Grupis 20 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Teet Toome

Uus-Meremaa

27. dets – 19. jaan 2020  /  7995 € 

"Aotearoa – Pika Valge Pilve Maa. Nii umbes võib tõlkida maori-(hääldub nagu meie maaori!)keelse Uus-Meremaa nime. Uus-Meremaa on viimane suur tükk maismaad, mille inimesed asustasid: maorid jõudsid sinna umbes 1000. aasta paiku meie ajaarvamise järgi. Uus-Meremaa asub kaugel kontinentidest, Austraaliani on ligi 2000 km, tema läheduses on vaid väiksemaid saari. Nii oli Uus-Meremaa kaksiksaarel ka looma- ja taimeriik muust maailmast eraldatud ja sääl võime nüüdki veel kohata omapäraseid olevusi. Ennekõike linde, sest Uus-Meremaa oli enne inimeste sinnasaabumist lindude päralt. Siin ei olnud imetajaid pääle nahkhiirte ja rannal lesivate hüljeste. Inimene tõi endaga kaasa rotid, kassid, koerad jm loomad, kes on teinud saartel palju pahandust, hävitades siinseid üsna kaitsetuid loomi. Seda tegi otse ka inimene. Juba maori küttide käe läbi kadusid olematusse jaanalinnust tükk maad suuremad hiidlinnud moad ja hiidkotkad. Ent Uus-Meremaa vapilinnud kiivid on alles ja neid püütakse hoida ja kaitsta. Uusmeremaalased nimetavad ennastki "kiwi". Ei ole ehk ülearune meenutada sedagi, et reis Uus-Meremaale saab teoks keset Eesti talve, mil seal, lõunapoolkeral, on südasuvi, kõige parem aeg tutvuda ühe maailma omapärasema maaga, näha tema veel säilinud ürgloodust, kuulata ja vaadata imelisi linde, näha mitmekesiseid maastikke subtroopikast karmide lumiste mägedeni ja tutvuda oma algkodust – müütiliselt Hawaikilt kaugele lõunasse purjetanud polüneesia meresõitjate järeltulijatega."

/Jaan Kaplinski/

1. päev

Tallinn-Helsingi-Singapur (27.detsember)

Kogunemine Tallinna lennujaamas 20.00
Lend AY1032 Tallinn–Helsingi 221.35-22.10
Lend AY131 Helsingi–Singapur 23.55-17.10+1, lennuaeg 11h15min.

2. päev

Singapur-Brisbane (28. detsember)

Saabume Singapuri kell 17.10. Singapuri lennujaama peetakse üheks parimaks maailmas. 
Lend QF052 Singapur-Brisbane 20.50-06.45, lennuaeg 6h45min.

3. päev

Austraalia. Brisbane (29. detsember)

Jõuame Brisbane kell 6.45 hommikul. Sõidame kesklinna kus teeme enne hotelli registreerumist tutvustava ekskursiooni.

Pärastlõuna puhkamiseks.

Lähistroopilise kliimaga Brisbane on elukeskonnana suurepärane linn.
Majutus Brisbane kesklinnas Mercure King Square 4* hotellis.

4. päev

Austraalia. Sydney (30. detsember)

Hommikusöök.
Hommikune lend QF513 Brisbane-Sydney, lennuaeg 1h35min.

Sõidame Sydney kesklinna ja teeme esmase bussiekskursiooni: Bondi beach, Watson Bay, Rose Bay, Double Bay, Kings Cross, Hiinalinn, Sydney Harbour Bridge.

Majutus kesklinnas The Travelodge Wynyard hotellis 3+*.

5. päev

Austraalia. Sydney. Ajalooline kesklinn -The Rocks (31. dets). Aastavahetuse õhtusöök ja pidustused (31. detsember)

Pärast hommikusööki tutvume Sydney  The Rocks piirkonnaga. Linna ajaloos oluline piirkond sai oma nime sakiliste kaljude järgi, mis siinkandis vanasti domineerisid. Circular Quayd nimettakse tihti "Austraalia sünnikohaks". Just siin toimetas 1788.a. esimene eskaadermaismaale oma lasti, mis kooosnes sunnitöölistest, sõduritest ja ametnikest ning maabumise ärel kuulutati Briti Impeeriumi Uus-Lõuna-Walesi koloonia asustatuks. Esimese eskaadriga saabujad asusid kuberner Philipi juhtimisel maju ehitama, ulatuslikumateks töödeks, näiteks tänavate rajamiseks, kasutati sunnitöölisi. Argyle Cutile kulus alates 1843.a. tervelt 18 aastat, sest tänav tuli vasarate ja meislite abil kaljudest läbi raiuda. 20. sajandi hakul oli piirkond muutunud nakkuskoldeks ja nüüd tuntakse seda Suezi Canalina. Tol ajal nimetati paika Roiskveekanaliks (Sewer's Canal).  Sydney Cove'i kaldad kihasid rahvast, kui kohale jõudis mõni laev, mis tõi "kodunt" palavalt armastatud kaupu. Ka tänapäeval tullakse siia kkokku pühadel ja pidupäevadel. Sõõrjal sadamakail (Circular Quay) kogunes 1994.a. juubeldav rahvas, kui Sydney võitis õiguse 2000.a. olümpiamängude korraldamiseks. Tänapäevalgi kõneleb Rocks oma värvikast koloniaalajaloost, kuid jäljed rottidest kubisevast linnajaost, lobudikest, kuritegelikest kampadest, on ammuilma kadunud. Nüüdisaegne Rocks on puhtaksküüritud. Siit Sadamasilla juurest läheb mõnus jalutuskäik suurejoonelise Sydney Ooperimajani. 

Pärastlõunal puhkus.

Õhtul on plaanis ühine õhtusöök (hinna sees).

Seejärel suundume aastavahetuse pidustustele. Sydneys on maailma uhkeimad ilutulestikud! Aga nende nägemiseks tuleb vaeva näha, nimelt saab ilutulestikku hästi vaadelda vaid teatud parkidest, kuhu aga kogunetakse juba hommikul, kui õigel ajal platsis ei ole ja park rahavast täis, siis enam sisse ei lasta! Meie kasutame võimalust ja ostame piletid (hinna sees) ja pääseme seetõttu hõlpsalt ilutulestikku vaatama.

Majutus kesklinnas The Travelodge Wynyard hotellis 3+*.

6. päev

Austraalia. Sydney (1. jaanuar)

Hommikusöök. Vaba päev Sydneys. Sydney pakub meeletud palju erinevaid avastamisrõõme, ka neile, kes seal juba korduvalt käinud.
Soovitame kasutada võimalust ja minna vaatama etendust Sydney ooperimajas. 

Majutus kesklinnas The Travelodge Wynyard hotellis 3+*.

7. päev

Austraalia. Sydney ooperimaja.  Uus-Meremaa. Auckland (2. jaanuar)

Hommikusöök.
Ekskursioon Sydney ooperimajas. Meile näidatakse ruume mida ise ei näeks!
Pärastlõunal vaba aeg.

Hilisel pärastlõunal sõidame lennujaama. Lend QF Sydney-Auckland 18.40-23.55, lennuaeg 3h10 min.

Saabume Aucklandi rahvusvahelisse lennujaama, sõidame linnasüdames asuvasse hotelli. 

Auckland on põnev, elav ja kultuurne linn, mis on laotunud kitsale maaribale, kahe sadama vahele. Waitemata ja Manukau sadamad on linna peamised tunnusmärgid, lisaks arvukatele vulkaanikoonustele nagu Edeni mägi ja Rangitoto saar. Aucklandi metropol on Uus-Meremaa suurim linn, mille rahvastiku moodustavad eurooplased, maoorid ja okeaanlased, muutes Aucklandi suurimaks polüneesia linnaks maailmas.

Majutus: Stamford Plaza hotellis 5*.
Hommikusöök hinna sees.

8. päev

Aucklandi ümbruse rannik (3. jaanuar)

Hommikusöök. Täna on plaanis vaatamisväärsuste tuur Aucklandi linnas ja läänerannikul.

Ekskursioon Aucklandis, Külastame  Aucklandi Sõjamälestuste muuseumi. Sõjamälestuste muuseumi väljapanek on pühendatud Vaikse ookeni ja Uus-Meremaa rahvaste põnevatele lugudele ning maa taimestikule ja loomastikule. Muuseum asub Uus-Meremaa ühes ajaloolises hoones linna keskel Domain'is. Siin koorub lahti Vaikse ookeani rahvaste - maooride kunstiline pärimus ja kultuur puidunikerduste, kanuude ja taonga (aarded) näol. Moodsa Uus-Meremaa erinevate rasside, rahvuste ja religioonide põnev sulam joonistub välja ning ergutab mõtlema ning mõistma maailma kultuure, kunsti, teadust ning keskkonda. 

Pärastlõunal sõidame Muriwaisse, mis asub läänerannikul. Külastame Arataki külastuskeskust, vaatleme suulade kolooniat ning musta liiva randa.

Majutus Stamford Plaza 5* hotellis.
Hommikusöök hinna sees.

9. päev

Waipoua Kauri mets (4. jaanuar)

Hommikusöök. Täna sõidame Aucklandist põhjapool asuvasse Waipoua metsa, kus võib näha üht vähestest Uus-Meremaa säilinud kaurimetsadest. Seal kasvavad kaks teadaolevaist kõige suuremat kauripuud – Tane Mahuta ja Te Matua Ngahere. Mets kuulutati ametlikult pühapaigaks 1952. aastal, vanad puud on maooridele pühad olnud muistsetest aegadest, neid peetakse meiesugusteks elusolevusteks, keda tuleb teretada. Maooride suhtumine puudesse on sarnane vanade eestlaste omaga.

Teeme metsas lühikesed matkad: Tane Mahuta (15min), Te Matua Ngahere (40min), Nelja õe matk (20 min).

Külastame Kauri muuseumi, kus näeb kõike, mis on seotud kauripuudega. Tõeliselt võimas muuseum! Seda muuseumi peetakse üheks parimaks Uus-Meremaal. Väljapanek kõneleb kauri puidu- ja kummitööstuse pioneeridest. Esimesed asunikud saabusid Matakohele ja Paparoale 1862. aastal. Siin näeme kauripuust mööblit, Uus-Meremaa esimest traktorit ning saeveskit. Siin on ka ühiselamu, kool, postkontor ning fantastiline telefonide kollektsioon.

Majutus Kingsgate Autolodge 3,5* hotellis.
Hommikusöök hinna sees.

10. päev

Saarte laht. Waitangi Rahu maja (5. jaanuar)

Hommikusöök.
Saarte laht (Bay of Islands) – sellise nime andis lahele kapten James Cook, kui ta 200 aastat tagasi seda paika kirjeldas. Laht, millesse on pikitud üle 150 saare, on "uppunud jõgede süsteem" – piirkond, kus meri on vallutanud ja enda alla matnud hulgaliselt jõesänge. Selle varjulised veed pakuvad ideaalseid paadisõidu- ja kalastusvõimalusi. Saarte laht oli esimese kristliku misjoni asupaik Uus-Meremaal. Sealne väike vaikne mereäärne linnake, Russell, oli Uus-Meremaa esimene pealinn.

Kruiis Saarte lahel: asume kiirkatamaraani pardale ja suundume läbi kalastusvete Cape Bretti majaka juurde. Meid ootab Motukokako saar ja kuulus "Hole in the Rock" (’avaus kaljus’). Sõidame läbi avause (see sõltub ilmast) ja oleme majesteetlikus Grand Cathedrali koopas. Maoori legendi kohaselt sõudsid iidsed sõdalased avausest läbi enne lahingusse minemist. Avause laest pähe kukkuvad veepiisad olid heaks endeks.

Merel hoiame silmad lahti märkamaks delfiine, vaalu ning teisi mereelukaid. Võimalusel teeme peatuse kaunil Urupukapuka saarel.

Pärastlõuna jätkub Waitangi Treaty aladel. Waitangi Rahvusfondi valdused katavad 506 hektarit ja hõlmavad koha, kus sõlmiti esmakordselt Waitangi leping (kokkulepe Uus-Meremaa maoori pealike ja Suur-Britannia vahel) 6. veebruaril 1840. Lord ja leedi Bledisloe omastasid need valdused 1932. aastal ning andsid selle üle fondile Uus-Meremaa inimeste jaoks.

Majutus Kingsgate Hotel Autolodge 3,5*
Hommikusöök hinna sees.

11. päev

Cape Reinga – kõige põhjapoolsem tipp (6. jaanuar)

Hommikusöök. Täna sõidame põhjasaare kõige kaugemasse tippu – Cape Reingasse, mis on maooride jaoks üks pühamaid paiku. Alustauseks jalutame Puketi Kauri metsas. Meie jäkub põhja suunas, piki 90 miili randa, kus sõidame aeg-ajalt ka liiva ja vee piiril. Veedame mõnusa pärastlõuna Cape Reinga majaka juures, silmapiirini paistab vaid ooekean, siin kohtub Tasmaania meri Vaikse ookeaniga.

Tagasiteel peatume Mangonui kalurikülas. Õhtuks tagasi Paihiasse. 

Majutus Kingsgate Hotel Autolodge 3,5*
Hommiku- ja lõunasöök hinna sees.

12. päev

Coromandeli poolsaar – Tairua (7. jaanuar)

Hommikusöök. Täna sõidame Saarte lahest läbi Matapouri Tutukaka rannikut pidi, läbi Whangarei Tairuaaae, mis on väike mereäärne puhkekeskus ja kalastusküla Coromandeli poolsaare idaranniku. Tairualt saame avastada paiku piki rannajoont põhja ja lõuna poole, mis Coromandeli poolsaare unikaalseks muudavad – kauripuudest ja puukujulistest sõnajalgadest koosnevatest metsadest kuni kaunite mererandadeni välja.

Majutus Pacific Harbour Motor Lodge 3,5*.
Hommikusöök hinna sees.

13. päev

Kuumaveeallikate rand. Uus-Meremaa üks kaunim rand (8. jaanuar)

Hommikusöök. Sõltuvalt ookeani tõusu-mõõna ajast läheme "kuumaveeallikate rannale" (Hot Water Bech), kus saame kaevuda liiva sisse ja luua omaenda spaabasseini. Selle ranna külastus sõltub tõusu ja mõõna ajast. Võibolla jääb see käik järgmise hommiku peale.

Seejärel teeme matka Uus-Meremaa ühe kaunima ranna juurde, mille ehteks on koopakatedraal (Cathedral Cove).
Majutus Pacific Harbour Motor Lodge 3,5*.
Hommikusöök hinna sees.

14. päev

Põhjasaare lambakasvatus, kultusfilmi "Sõrmuste isanda " maastikud,  majutus peredes (9. jaanuar)

Hommikusöök. Reis jätkub Kääbikute külas – filmi "Sõrmuste isand" võttepaika, kus tutvume Uusmeremaa filmitööstusega. Jalutuskäik võtteplastil. Näeme lambakasvatus farmi, kus avanevad kaunid vaated Kaimai mäeahelikule. Filmide režissöör Peter Jackson leidis J. R. R. Tolkieni raamatute võttepaigaks just siin ideaalsed võttekohad. Kääbiku augud, Rohelise Lõhe kõrts, Veski on kääbikusõprade jaoks tõeliseks maiuspalaks.

Meie päev jätkub Cambridges. Ilus väikelinn Cambridge asub Waikato hobusearetuspiirkonna südames. Seal on kenad puudega ääristatud tänavad ja palju hästi säilinud muinsuskaitse all hooneid. Viimased 50 aastat on Cambridge'il olnud ülisuur mõju Austraalia suurimale hobuvõidusõidule – Melbourne Cupile. 13 selle võidusõidu võitjat on aretatud Cambridge'is. 

Cambridges kohtume majutust pakkuvate peredega, kelleks on enamasti farmiomanikud.

Majutus uus-meremaalste peredes. Suurepärane võimalus heita pilk kodudesse ja õhtustada koos pererahvaga.
Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

15. päev

Wai-o-Tapu termaalala. Rotorua (10. jaanuar)

Hommikusöök. Hommikul toovad võõrustajad teid tagasi kohtumispaika Cambridges.
Reisime Cambridge'ist Wai-o-Tapu termaalalale, kus saame jalutada ja mällu jäädvustada unikaalseid vaatamisväärsusi, sealhulgas maailmakuulsaid šampanjabasseine, kuumaveeallikaid, mullitavat muda, auravat maapinda, suurejoonelisi vaateid, hiiglaslikke vulkaanikraatreid ja mineraalastangute moodustisi.

Pärastlõunal suundumine Rotoruasse. Asudes vulkaanilisel platool, on kunagine spaalinn Rotorua kõige paremini tuntud geotermaalsete harrastuste poolest. Rotorua on Uus-Meremaal peamine koht, kus võib näha erinevaid tahke maoori traditsioonidest, alates puunikerdistest ja palvemajadest kuni hangi õhtusöögi ja maoori tantsudeni. Näeme lähedalt Uusmeremaa rahvuslindu kiivit, kuumaveegeisreid ja mudabasseine.

Õhtune kultuurisündmus "hangi" – toidu, kultuuri ja sõpruse pidu.  Külaliste toitmist peetakse maooride seas auasjaks ja märgiks hõimu seisusest, seetõttu kostitatakse meid õhtu jooksul rikkaliku pidusöögiga. Pidusöögis põimub tänapäevane köök traditsioonilise hang’iga (maa sees küpsetatud roog).

Majutus Sudima Lake Rotorua 4* hotellis. 
Hommiku- ja õhtusöök hinna sees.

16. päev

Queenstown. Te Anau jaaniussikoopad (11. jaanuar)

Hommikusöök. Hommikul lendame Rotoruast Queenstowni, kust jätkame sõitu Te Anausse linnakesse. 
Te Anau on Uus-Meremaa suuruselt teine järv, 417 meetrit sügav. Sõidame väikeste paatidega maa-alustesse koobastesse. Näeme paekivi koopaid, langevaid koskesid, keeriseid ning maagilist jaaniussikoobast.

Majutus Distinction Luxmore 4* hotellis.
Hommiku- ja õhtusöök hinna sees.

17. päev

Milfordi fjord. Queenstown (12. jaanuar)

Hommikusöök. Hommikul sõidame Milfordi fjordi. Tee viib läbi metsade, teeme mitmeid peatusid nii pildistamiseks kui jalutamiseks. Jõudes Milfordi fjordi, asume laevale ja teeme vaatluskruiisi.

Maoori legendi järgi ei loonud fjorde mitte jääjõed, vaid Tu Te Raki Whanoa, jumalik olevus, kes kasutas selleks maagilist kirvest, lausudes loitse. Milford Sound (Piopiotahi) on kahtlemata tema geniaalseim skulptuur. Külluslik vihmamets klammerdub paljastele kiviseintele, mida uhuvad kosed. Esiplaanil on Mitre mäetipp, valitsedes taevapiiri. Milline fjordi tuju ka ei oleks, kihagu ta vihmast või päikesest, mis sillerdab sügava vee pinnal – ta annab sulle inspiratsiooni.

Kruiisi lõppedes bussireis Milford Soundist Te Anau kaudu Queenstowni. Queenstown on Lõunasaare kõige populaarsem puhkeküla. Wakatipu järve kallastelt, iidsete liustike kohal kõrguvad mäeahelike tervad tipud. Kohalik pärimus pajatab, et üks 19.sajandi kullakaevaja kirjeldas paika sõnadega "sobilik igale kuningannale" ning nii saigi paik kuningliku nime - Queenstown. 

Majutus Heartland Queenstown 3* hotellis.
Hommikusöök hinna sees.

18. päev

Queenstown - maailma seikluspealinn. Wild Earth Wines veinimaja (13. jaanuar)

Hommikusöök. Päev Queenstownis. Skyline'i Gondola reis Bobi mäe tippu, kust saab imetleda panoraamilisi vaateid Queenslandile ja Wakatipu järvele. Vaatame kuulsat Bungee silda, kust sooritatakse hullumeelseid hüppeid.
 
Heidame pilgu armsate puumajadega Arrowtownile, mis on ajalooline kullakaevandajate küla.

Külastame Wild Earth Wines veinimaja. Otago piirkonnas asuvad maailma lõunapoolseimad viinapuude istandused ja ühtlasi ka veinimajad.

Pärastlõunal vabaaeg Queenstownis, mis on Lõunasaare kõige populaarsem puhkekeskus.

Majutus Heartland Queenstown 3* hotellis.
Hommikusöök hinna sees.

19. päev

Lõunasaare läänerannik (14. jaanuar)

Hommikusöök.
Päev looduses, sõidame Queenstownist piki Wanaka ja Hawea järvesid üle Haasti kuru lõunasaare läänerannikule.

Foxi liustik. Raamitud rikkaliku rohelise põõsastikuga, kulgeb Foxi liustik orgu mööda alla, ning on ääristatud taamal kõrguvate mägedega.  

Majutus Heartland Glacier Country 3,5* hotellis.
Hommikusöök hinna sees.

20. päev

Franz Josefi liustik. Punakaiki pannkoogimäed (15. jaanuar)

Hommikusöök. Teeme lühikese jalutuskäigu Franz Josefi liustiku juurde. Kuna liustikud liiguvad kogu aeg siis on liustikele minek keeruline.
Pärastlõunal saabume Punakaikisse. Külastame kuulsat Pancake Rocks'i- pannkoogimägesid. Jalutame kuulsatel Punakaiki Pancake'i kaljudel ja õhuaukude juures.

Pannkoogi kaljud, mille poolest on Punakaiki tuntud, on lubjakivikihistused, mis hakkasid moodustuma 30 miljonit aastat tagasi. Merepõhi tõusis maavärinate tagajärjel üle merepinna, tekkisid rannikukaljud ja rannajoon. Meri, tuul ja vihm on aegadega pehmeid kihte uuristanud, tekitades ebatavalisi kivistisi, nagu neid tänapäeval näha võime. Õigete tingimuste korral paiskab suur ookean välgu kaljude all olevatesse õõnsustesse, rohkelt vett purskab õhuaukudest taeva poole, korraldades erakordse vaatepildi.

Majutus Kingsgate Greymouth 3,5* hotellis.
Hommikusöök hinna sees.

21. päev

 Rongisõit läbi mägede, lõunasaare läänekaldalt Christchurchi (16. jaanuar)

Hommikusöök.
Hommikul on Monteith pruulikoja ekskursioon. Tutvume parima Monteith õlu valmistamise saladustega.

Rongisõit Greymouthist Christchurchi, lõunasaare läänekaldalt idakaldale. Teekond on 223,8 km pikk, läbime 16 tunnelit, 5 viadukti, millest kõrgeim on 73-meetrine Staircase. Vagunist avaneb vaade Canterbury tasandikele, kaunitele mäekurudele ja Waimakariri jõe orgudele; imetlusväärsetele Lõuna-Alpidele ja lopsakale lõunapöögi-vihmametsale. Avatud vagun võimaldab vapustavat maastikku veelgi lähemalt imetleda.

Christchurch on tasandikul asuv aedlinn, kuhu kunagi asusid elama Inglise kiriku toetajad. Lõunasaare üks suurim linn on säilitanud Inglise atmosfääri - pajude ja tammedega ääristatud Avoni jõe kallastel on kobaras huvitavad keskaegsed ehitised. 

Tutvustav ekskursioon Christchurchis.

Majutus Heartland Cotswold 3,5* hotellis.
Hommikusöök hinna sees.

22. päev

Christchurch-Auckland (17. jaanuar)

Hommikusöök. 

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama.
Lend NZ538 Christchurch–Auckland 11.00-12.20, lennuaeg 1h20min.
Sõidame Aucklandi kesklinna, kus on vaba aeg. 

Ühine õhtusöök (hinna sees) Aucklandi teletorni pöörlevas restoranis.

Sõidame lennujaama.
Lend NZ289 Auckland-Shanghai 23.59-07.05, lennuaeg 12h6min.

23. päev

Shanghai. Hiina kõrgeim pilvelõhkuja (18. jaanuar)

Jõuame Shanghaisse hommikul kell seitse. Sõidame kesklinna ja teeme Shanghai ekskursioon.  
Alustame pilvelõhkujate piirkonnas Pudongis. Meie järgmine eesmärk on Shanghai Tower - 623m kõrgune pilvelõhkuja, mis oli kuni 2015.aastani maailma kõrgeim hoone. Tõuseme maailma ühe kiireima liftiga (20,5m/s ehk 74km/h) 561m kõrgusel olevale vaateplatvormile. Milline vaade! Aga kui on pilvine, siis võib juhtuda, et maad ei näegi!
Seejärel jalutame Bundil, mis on piki Huangpu jõge kulgev 2 km pikkune kaldapromenaad. Öeldakse, et kes pole Bundil käinud, pole Shanghaid näinud. Jõe läänekaldal paiknevad 19.-20. sajandi koloniaalajastu finantskeskuse arhitektuuripärlid (seda piirkonda peetakse Shanghai Wall Street´iks), idakaldal sirguvad uusaja pilvelõhkujad. Eriti võimas on vaade õhtuti pärast tulede süütamist. 

Lõunasöök (hinna sees).
Pärastlõunal vaba aeg. Võimalus küastada fantastilist Shanghai muuseumi, kus on väga rikkalik ja haruldane kollektsioon hiina portselani, ehteid, käsitööd, mööblit, kalligraafiat

Majutus Shanghai kesklinnas The Bund Riverside Hotel  3,5-4* hotellis.

24. päev

Shanghai-Helsingi -Tallinn (19. jaanuar)

Hommikusöök. Sõidame lennujaama.
Lend AY088 Shanghai-Helsingi 10.05-14.20, lennuaeg 10h15min.
Lend AY1023 Helsingi–Tallinn 16.25-17.00Reisi hind: 7995 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik lennupiletid
  • lennujaamamaksud
  • majutus programmis märgitud hotellides koos hommikusöögiga
  • peremajutus (1 öö) koos õhtusöögiga
  • programmis märgitud söögikorrad
  • kogu ekskursiooniprogramm koos transpordi ja kõikide sissepääsudega, nii nagu reisikirjelduses
  • eestikeelne ekskursiooniprogramm
  • Albion Reiside reisijuht

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • ühene majutus – 1300 €

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Uus-Meremaa

27. detsember 2019 – 19. jaanuar 2020