Arhitektuuri- ja muusikareis läbi Ameerika südame
Chicago-Cleveland-Louisville-Nashville-Memphis-New Orleans


24. september – 7. oktoober 2021
Grupis 16 reisijat
Reisijuhid: Neeme Raud, Reigo Ahven

Arhitektuuri- ja muusikareis...

24. sept – 7. okt 2021  / 4884 €

Ainulaadne võimalus, mille sarnast ihkab iga muusikahuviline: külastada ühe reisi ajal kõigi Ameerika muusika-žanrite Hall of Fame ehk kuuluste halle, suuri ja ainulaadseid muuseume, kus jutustatakse kogu selle muusika lugu. Cleavland - Rock 'n' Roll Hall of Fame, Nashville - Country Hall of Fame, Memphis - Blues Hall of Fame, Memphis - Soul and Rock Hall of Fame, Memphis - rockikuninga Elvise kodumaja Graceland, New Orleans - Museum of Jazz. 

Ameerika maanteede mütoloogia on sama pikk ja sügav kui Grand Canyon. Muusika, filmid ja raamatud on lisanud sisu, glamuuri ja kummitusi road-tripile, mis paljudes teistes riikides tähendaks pikki ja tihti igavaid tunde mööda maanteed.

Ameerika kõige kuulsam road-trip on mööda 66-maanteed idast läände. Paljudele reisihuvilistele on see omaette eesmärk – Põhja-Ameerika kontinent ristipidi läbi sõita. Kuid sel teel on pikki päevi, mil tee ääres ainult tühi preeria või suured maisipõllud. Meie pakume oma teekonnal põhjast lõunasse pidevalt palju põnevat näha. Lisaks sisustame enamuse oma õhtuid Ameerika muusikaga kogu ta kirevuses – R&B, rock and roll, kantri, soul, bluegrass ja jazz. Seega kuuleme peaaegu kõiki USA oma muusikastiile ja oleme nende sünnikohtades!

Meie teekond algab Chicagost. Seejärel on suunaks Cleveland, Cincinnati, Louisville, Nashville, Memphis ning reisi lõpetame New Orleansis.

Enam lähemale kogu maailma mõjutanud jazz- ja bluesmuusika juurte lätetele ei ole võimalik sattuda, kui kolistades mööda Chicago ja New Orleansi jazzbaare ja bluesiurkaid. Kuna jazziklubide omanikud kuuluvad ühte väga erilisse gildi, siis on nii Green Milli, Buddy Guy’s Legendsi, kui Preservation Halli ning Fritzel’s Jazz Clubi uksed meie jaoks pärani lahti, sest Philly Joe’s jazziklubi tagasihoidlik uksehoidja Ahven tahab joviaalse Eestlaste seltskonnaga külla tulla. Saavad olema erakordselt kirevad ja kordumatud reisid nii kultuuriliselt kui muusikaliselt!

1. päev

Tallinn - Chicago 

Kogunemine Tallinna lennujaamas 09.00

Lend AY1014 Tallinn-Helsingi 11.10-11.40
Lend AY009 Helsingi-Chicago 13.55-15.20

Majutus: Chicago südalinn, "Magnificent Mile" piirkonnas asuv Palmer House hotell 4*

2.-3. päev

Chicago 

Frank Sinatra laulis, et Chicago on "tema tüüpi linn”. Ja tal on õigus, Chicago USA keskel on tõeline pärl – metropol, kuhu paljud USA avastajad ei jõua, kuna külastatakse enamasti New Yorki ja läänerannikul asuvaid Los Angelest ja San Franciscot, aga Tuuline linn Chicago on väga põnev koht. Ühendriikide suuruselt kolmas linn – New Yorgi ja Los Angelese järel – pakub lummatavat arhitektuuri, majesteetlikke linnaparke ja muuseume ning värvikaid eri rahvusgruppide naabruskondi. Ja palju muusikat.

Meie reisi üheks eesmärgiks ongi õhtuti süüvida erinevatesse Ameerika muusikastiilidesse ja seda aitab meil teha jazztrummar ja Eesti ainsa jazziklubi – loodetavasti ka peatselt New Yorgis avatava Eesti jazziklubi – juht Reigo Ahven, kelle sõnul on üks õhtu kindlasti bluusi pärast ja teine Ameerika koduse R&B ehk rhythm and blues'i muusika päralt. Päeviti vaatame Neeme Raua juhtimisel Chicago arhitektuuri ja vaatamisväärsusi nii maalt kui jõelt ning räägime ajaloost, ka legendaarsest maffioosost Al Caponest, kelle Chicago aastad on eesti keeles kuulsaks laulnud Jaak Joala. Igal õhtul on meil muusikaprogramm.

Majutus: Chicago südalinn, "Magnificent Mile" piirkonnas asuv Palmer House hotell 4*

4. päev

Chicago / Cleveland (Ohio)

Chicagost võtame kursi itta mööda maanteed number 66 – just Chicagost see kuulus tee algab. Esmalt sõidame Indiana osariigi põhjaossa, kus vaatame seal elavate vana-usuliste amishite elu-olu (range riietumisstiil, kaarikud, elektrit ei kasuta) ja sõidame edasi Ohio osariiki Clevelandi.

Majutus: Cleveland Westin Downtown hotell 4*

5. päev

Cleveland / Columbus (Ohio)

Hommikut alustame Clevelandis asuvas Ameerika Rock n Rolli kuulsustekojas (Rock n Roll Hall of Fame) – muusikasõbrale ja arhitektuurihuvilisele kindlasti kohustuslik. Edasi siirdume Ohio osariigi pealinna Columbusesse, mida peetakse üheks kesk-lääne inimsõbralikumaks metropoliks. 

Majutus: Columbus LeVeque Sheraton hotell 4*

6. päev

Columbus / Louisville (Kentucky)

Hommikul võtame kursi kolmandale Ohio linnale, Cincinnatile, kus on maailmakuulus kunstimuuseum, mille arhitekt on Zaha Hadid, kelle firma (Hadid ise kahjuks suri) kavandab ka Tallinna Admiraliteedi piirkonda. Sööme seaslses mõnusalt populaarses jõeäärses naabruskonnas lõunat ja vaatame ära linna naabruses asuva, jalgpalliväljaku suuruse Noa laeva. See on Ameerika ümbersündinud kristlaste (evangeelsete) hariv ja meelelahutuslik paik, läheduses on ka evangeelsete Loomise muuseum. Saame aimu, kes on evangeelsed ja miks nad on USA poliitikas praegu, president Trumpi tugevate toetajatena, väga mõjukas grupp.

Edasi sõidame Kentucky suurimasse linna Louisville'i, kus vaatame ära maailmakuulsa Churchill Downsi hobuste võiduajamise raja – seal toimuvat Kentucky Derby't peetakse maailma üheks kuulsamaks hobuste võiduajamiseks; uurime USA viski, bourboni ajalugu; Louisville'is näeme ka maailma suurimat pesapalli kurikat ja seal on suur legendaarse poksija Muhhammed Ali Mälestusmuuseum (ta sündis Louisville'is). Samas linnas ka ööbime.

Majutus: Louisville Riverside hotell 4*

7. päev

Louisville / Nashville

Hommikul jätkame sõitu Nashville'i suunas. USA kantripealinnas veedame kogu järgneva päeva, külastame kantrimuusika Hall of Fame muuseumit ja õhtul oleme sealsetes klubides. Öö Nashville'is.

Majutus: Nashville Sheraton Grand hotell 4*

8. päev

Nashville / Memphis

Hommikul jätkame sõitu Memphise suunas. Seal külastame legendaarse Elvis Presley kunagist elupaika Gracelandi. Ning jätkates oma reisi muusikalist teemat käime ära ka sealses Rocki ja Souli muuseumis. Õhtu klubides. 

Majutus: Memphis Westin Beale Street hotell 3*+

9. päev

Memphis / New Orleans

Hommikul jätkame sõitu New Orleansi suunas, kuhu pärast mitmeid vahepeatusi tee peal jõuame välja õhtuks.

Majutus: New Orleansi prantsuse kvartal, Q&C hotell 3*+

10.-11. päev

New Orleans

Päeval vaatame ajaloolist Prantsuse kvartalit, uurime selle meretasemest allpool asuva linna kaitsetõkkeid, mis 2005. aastal järgi andsid ning lasid orkaan Katrina tõttu paisunud Mississippi voogudel suure osa linnast uputada. Surnuaiad on just Mississippilt lähtuva ohu tõttu New Orleansis maa peal, neid vaatame samuti! Muidugi möödub üks päev legendaarsel Old Man Riveril, maailma pikkuselt neljandal jõel, Mississippil endal aurulaevaga seilates. New Orleansis ei saa me mööda ka seal seni hingitsevalt mustanahaliste religioonilt woodoolt ning linna kuulsast kohast Ameerika kirjanduses (Tramm nimega Iha – kuna ta sõidab mööda Iha nimelisest tänavast – on seal seni olemas). 

Õhtud selles linnas, mille prantsuse minevikku meenutab ta moto – Laissez les bons temps rouler! (laske headel aegadel võidutseda!), on mõistagi muusika jazzi ja swingi päralt. Muidugi teeme tutvust ka kohaliku köögiga – New Orleans uhkeldab oma prantsuse talupoegadest jäänud cajun-köögiga (väidetavalt on kõik cajun, mis on pruuni kastmega) ning creoli köögiga, mis jõudis siia koos mustanahalistega Kariibimere saartelt.

Majutus: New Orleansi prantsuse kvartal, Q&C hotell 3*+

12. päev

New Orleans - Chicago - Helsingi

Varasel hommikutunnil suundume lennujaama.

Lend AA2513 New Orleans-Chicago 06.30-09.05
Lend AY010 Chicago-Helsingi 17.35-10.20

13. päev

Helsingi - Tallinn

Lend AY1015 Helsingi-Tallinn 11.55-12.25Reisi hind: 4884 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennud
 • majutus programmis märgitus hotellides
 • hommikusöök New Orleansi hotellis (Chicagos ei ole hommikusöök hinnas)
 • Chicagos ja New Orleansis programmiks vajalik ühiskondlik transport
 • programmis märgitud ekskursioonid ja sissepääsud: Rock and Roll Hall of Fame, Cincinnati Museum of Art, Noah's Ark museum, Country Music Hall of Fame, Rock n Soul Museum, Graceland w/ Airplanes
 • ekskursioon: Chicago arhitektuur jõelaevalt vaadatuna (75 minutit)
 • eksursioon: aurikuga Missisipi jõel (kaks tundi)
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • sissipääsud muuseumidesse jne. mis ei ole märgitud "hinna sees"
 • õhtused üritused, klubide külastused, sissepääsu piletid jne
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas - 1150 eurot

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Arhitektuuri- ja muusikareis läbi Ameerika südame

24. september 2021 – 7. oktoober 2021