Chicago - New Orleans Neeme Raua ja Reigo Ahvenaga


10. mai – 18. mai 2019
Grupis 16 reisijat
Reisijuhid: Neeme Raud, Reigo Ahven

Chicago - New Orleans Neeme Raua ja Reigo Ahvenaga

10. mai – 18. mai 2019  /  2995 € 

Frank Sinatra laulis, et Chicago “on tema tüüpi linn.” Ja tal on õigus, Chicago USA keskel on tõeline pärl, metropol, kuhu paljud USA avastajad ei jõua, kuna külastatakse enamasti New Yorki ja lääneranniku linni Los Angelest ja San Franciscot, aga Tuuline linn Chicago on väga põnev koht. Ühendriikide suuruselt kolmas linn - New Yorgi ja LA järel, pakub lummatavat arhitektuuri, majesteetlike linnaparke ja muuseume, värvikaid eri rahvusgruppide naabruskondi. Ja palju muusikat. Meie reisi üheks eesmärgiks ongi õhtuti süüvida erinevatesse Ameerika muusikastiilidesse ja seda aitab meil teha jazztrummar ja Eesti ainsa jazziklubi – loodetavasti ka peatselt New Yorgis avatava Eesti jazziklubi - juht Reigo Ahven, kelle sõnul on üks õhtu kindlasti bluusi pärast ja teine Ameerika koduse R&B – rhythm and blues – muusika päralt. Nii et kui päeviti vaatame Neeme Raua juhtimisel Chicago arhitektuuri – nii maalt kui jõelt vaatamisväärsusi - ja räägime ajaloost, ka legendaarsest maffioosost Al Caponest, kelle Chicago aastad on eesti keeles kuulsaks laulnud Jaak Joala, siis igal õhtul on meil muusikaprogramm.

Ning Chicagost lendame otse Ameerika jazzipealinna, New Orleansi, kus maandume, sümboolselt!, Louis Armstrongi nimelisel lennuväljal. Õhtud selles linnas, mille prantsuse mineviku meenutab ta moto -  Laissez les bons temps rouler (laske headel aegadel võidutseda!), on mõistagi muusika jazzi ja swingi päralt. Muidugi kohaliku teeme tutvust kohaliku köögiga  - New Orleans uhkeldab oma prantsuse talupoegadest jäänud cajun-köögiga (kõik, mis on pruuni kasmega on cajun, selgitatakse) ning creoli köögiga, mis jõudis siia koos mustanahalistega Kariibimere saartelt. Päeval vaatame ajaloolist Prantsuse kvartalit, uurime selle mere-tasemest allpool asuva linna kaitsetõkkeid, mis 2005. aastal järgi andsid lasid okraan Katrina tõttu paisunud Mississippi voogudel suure osa linnast uputada. Surnuaiad on just Mississippilt lähtuva ohu tõttu New Orleanis maa peal, neid ka vaatame! Muidugi möödub üks päev legendaarsel Old Man Riveril, maailma pikkuselt neljandal jõel, Mississippil endal aurulaevaga seilates. New Orleansis ei saa me mööda ka seal seni hingitsevalt mustanahaliste religioonilt woodoolt ning linna kuulsast kohast Ameerika kirjanduses (Tramm nimega Iha – kuna ta sõidab mööda Iha nimelisest tänavast -  on seal seni olemas.) Õhtud on aga muusikalised pärlid.

1. päev

Tallinn-Chicago 

Kogunemine Tallinna lennujaamas 06.30

Lend AY1014 Tallinn-Helsingi 11.10-11.40
Lend AY009 Helsingi-Chicago 13.30-14.40

Majutus: Palmer House hotell 4*, Chicago südalinnas "Magnificent Mile" piirkonnas

2.-3. päev

Chicago 

Frank Sinatra laulis, et Chicago “on tema tüüpi linn.” Ja tal on õigus - Chicago USA keskel on tõeline pärl, metropol, kuhu paljud USA avastajad ei jõua, kuna külastatakse enamasti New Yorki ja lääneranniku linnu, Los Angelest ja San Franciscot. Aga Tuuline linn, Chicago, Ühendriikide suuruselt kolmas linn - New Yorgi ja LA järel, pakub lummatavat arhitektuuri, majesteetlike linnaparke ja muuseume, värvikaid eri rahvusgruppide naabruskondi. Ja palju muusikat.

Meie reisi üheks eesmärgiks ongi õhtuti süüvida erinevatesse Ameerika muusikastiilidesse ja seda aitab meil teha jazztrummar ja Eesti ainsa jazziklubi – loodetavasti ka peatselt New Yorgis avatava Eesti jazziklubi - juht Reigo Ahven, kelle sõnul on üks õhtu Chicagos kindlasti bluusi pärast ja teine Ameerika koduse R&B – rhythm and blues – muusika päralt. Nii et kui päeviti vaatame Neeme Raua juhtimisel Chicago arhitektuuri – nii maalt kui jõelt vaatamisväärsusi - ja räägime ajaloost – see on kahe kuulsa USA presidendi Abraham Lincolni ja Barack Obama kodulinn, kõneleme ka legendaarsest maffioosost Al Caponest, kelle Chicago aastad on eesti keeles kuulsaks laulnud Jaak Joala, siis igal õhtul on meil muusikaprogramm.

Majutus: Palmer House hotell 4*

4. päev

Lend Chicago-New Orleans

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama.

Lend Chicago-New Orleans 11.45-13.58

Majutus: New Orleans Q&C hotell 3*+, prantsuse kvartalis

5.-7. päev

New Orleans

New Orleans on linn, mil on eriline lummus ja tõmme. Ta prantsuse minevik, vanalinn – Prantsuse kvartal, jazzi klubid. Linna moto on prantsuse minevikku meelde tuletav - Laissez les bons temps rouler (laske headel aegadel võidutseda!), on mõistagi muusika jazzi ja swingi päralt.

Muidugi kohaliku teeme tutvust kohaliku köögiga  - New Orleans uhkeldab oma prantsuse talupoegadest jäänud cajun-köögiga (kõik, mis on pruuni kastmega on cajun, selgitatakse) ning creoli köögiga, mis jõudis siia koos mustanahalistega Kariibimere saartelt.

Päeval vaatame ajaloolist Prantsuse kvartalit, uurime selle mere-tasemest allpool asuva linna kaitsetõkkeid, mis 2005. aastal järgi andsid lasid orkaan Katrina tõttu paisunud Mississippi voogudel suure osa linnast uputada. Surnuaiad on just Mississippilt lähtuva ohu tõttu New Orleanis maa peal, neid ka vaatame! Üks päev möödub legendaarsel Old Man Riveril, maailma pikkuselt neljandal jõel, Mississippil endal aurulaevaga seilates, aga teeme ka Lousiana sootuuril, et näha seal elavaid ja turistide suhtes mitte eriti pelglikke alligaatoreid – me vaatame neid eemalt, paadilt! New Orleansis ei saa me mööda ka seal seni hingitsevalt mustanahaliste religioonilt woodoolt ning linna kuulsast kohast Ameerika kirjanduses (Tramm nimega Iha – kuna ta sõidab mööda Iha nimelisest tänavast - on seal seni olemas.) Õhtud on aga muusikalised pärlid.

Majutus: New Orleans Q&C hotell 3*+

8.-9. päev

New Orleans - Helsingi - Tallinn

Lend AA2513 New Orleans-Chicago 08.15-10.53
Lend AY010 Chicago-Helsingi 17.35-10.25+1
Lend AY1015 Helsingi-Tallinn 11.55-12.25Reisi hind: 2995 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennud 
 • majutus programmis märgitus hotellides
 • hommikusöögid
 • transfeerid lennujaam-hotell-lennujaam
 • Chicagos ja New Orleansis programmiks vajalik ühiskondlik transport
 • ekskursioon: Chicago arhitektuur jõelaevalt vaadatuna (75 minutit)
 • eksursioon: aurikuga Missisipi jõel (kaks tundi)
 • õhtused muusikaklubide külastused Reigo Ahvenaga (sissepääsud ei ole hinna sees)
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • sissipääsud muuseumidesse jne. mis ei ole märgitud "hinna sees"
 • õhtused üritused, klubide külastused jne
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas - 709 eurot

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Chicago - New Orleans Neeme Raua ja Reigo Ahvenaga

10. mai 2019 – 18. mai 2019