Chicago - New Orleans Neeme Raua ja Reigo Ahvenaga


4. mai – 12. mai 2020
Grupis 16 reisijat
Reisijuhid: Neeme Raud, Reigo Ahven

Chicago - New Orleans Neeme Raua ja Reigo Ahvenaga

4. mai – 12. mai 2020  /  3673 € 

Frank Sinatra laulis, et Chicago “on tema tüüpi linn.” Ja tal on õigus, Chicago USA keskel on tõeline pärl - metropol, kuhu paljud USA avastajad ei jõua, kuna külastatakse enamasti New Yorki ja lääneranniku linni Los Angelest ja San Franciscot, aga Tuuline linn Chicago on väga põnev koht. Ühendriikide suuruselt kolmas linn - New Yorgi ja LA järel - pakub lummatavat arhitektuuri, majesteetlikke linnaparke ja muuseume, värvikaid eri rahvusgruppide naabruskondi. Ja palju muusikat. Meie reisi üheks eesmärgiks ongi õhtuti süüvida erinevatesse Ameerika muusikastiilidesse ja seda aitab meil teha jazztrummar ja Eesti ainsa jazziklubi – loodetavasti ka peatselt New Yorgis avatava Eesti jazziklubi - juht Reigo Ahven, kelle sõnul on üks õhtu kindlasti bluusi pärast ja teine Ameerika koduse R&B – rhythm and blues – muusika päralt. Nii et kui päeviti vaatame Neeme Raua juhtimisel Chicago arhitektuuri – nii maalt kui jõelt vaatamisväärsusi - ja räägime ajaloost, ka legendaarsest maffioosost Al Caponest, kelle Chicago aastad on eesti keeles kuulsaks laulnud Jaak Joala, siis igal õhtul on meil muusikaprogramm.

Ning Chicagost lendame otse Ameerika jazzipealinna, New Orleansi, kus maandume - sümboolselt! - Louis Armstrongi nimelisel lennuväljal. Õhtud selles linnas, mille prantsuse minevikku meenutab ta moto - Laissez les bons temps rouler (laske headel aegadel võidutseda!), on mõistagi muusika jazzi ja swingi päralt. Muidugi teeme tutvust ka kohaliku köögiga - New Orleans uhkeldab oma prantsuse talupoegadest jäänud cajun-köögiga (kõik, mis on pruuni kastmega on cajun, selgitatakse) ning creoli köögiga, mis jõudis siia koos mustanahalistega Kariibimere saartelt. Päeval vaatame ajaloolist Prantsuse kvartalit, uurime selle mere-tasemest allpool asuva linna kaitsetõkkeid, mis 2005. aastal järgi andsid ning lasid orkaan Katrina tõttu paisunud Mississippi voogudel suure osa linnast uputada. Surnuaiad on just Mississippilt lähtuva ohu tõttu New Orleansis maa peal, neid ka vaatame! Muidugi möödub üks päev legendaarsel Old Man Riveril, maailma pikkuselt neljandal jõel, Mississippil endal aurulaevaga seilates. New Orleansis ei saa me mööda ka seal seni hingitsevalt mustanahaliste religioonilt woodoolt ning linna kuulsast kohast Ameerika kirjanduses (Tramm nimega Iha – kuna ta sõidab mööda Iha nimelisest tänavast - on seal seni olemas). Õhtud on aga muusikalised pärlid.

1. päev

Tallinn-Chicago 

Kogunemine Tallinna lennujaamas 06.30

Lend AY1014 Tallinn-Helsingi 11.10-11.40
Lend AY005 Helsingi-New York 12.20-14.05
Lend AA1414 New York-Chicago 17.05-19.98

Majutus: Chicago südalinnas, "Magnificent Mile" piirkonnas asuv Palmer House hotell 4*

2.-3. päev

Chicago 

Frank Sinatra laulis, et Chicago “on tema tüüpi linn.” Ja tal on õigus - Chicago USA keskel on tõeline pärl - metropol, kuhu paljud USA avastajad ei jõua, kuna külastatakse enamasti New Yorki ja lääneranniku linnu, Los Angelest ja San Franciscot. Aga Tuuline linn, Chicago, Ühendriikide suuruselt kolmas linn - New Yorgi ja LA järel - pakub lummatavat arhitektuuri, majesteetlike linnaparke ja muuseume, värvikaid eri rahvusgruppide naabruskondi. Ja palju muusikat. Meie reisi üheks eesmärgiks ongi õhtuti süüvida erinevatesse Ameerika muusikastiilidesse ja seda aitab meil teha jazztrummar ja Eesti ainsa jazziklubi – loodetavasti ka peatselt New Yorgis avatava Eesti jazziklubi - juht Reigo Ahven, kelle sõnul on üks õhtu Chicagos kindlasti bluusi pärast ja teine Ameerika koduse R&B – rhythm and blues – muusika päralt. Nii et kui päeviti vaatame Neeme Raua juhtimisel Chicago arhitektuuri – nii maalt kui jõelt vaatamisväärsusi - ja räägime ajaloost – see on kahe kuulsa USA presidendi Abraham Lincolni ja Barack Obama kodulinn, kõneleme ka legendaarsest maffioosost Al Caponest, kelle Chicago aastad on eesti keeles kuulsaks laulnud Jaak Joala, siis igal õhtul on meil muusikaprogramm.

Majutus: Chicago südalinnas, "Magnificent Mile" piirkonnas asuv Palmer House hotell 4*

4. päev

Lend Chicago-New Orleans

Täna sõidame lennujaama ja lendame Chicagost New Orleansi.

Lend AA1119 Chicago-New Orleans 11.45-13.58

Saabudes New Orleansi, sõidame kesklinnas asuvasse hotelli.
Õhtu New Orleansi muusikaklubides.

Majutus: New Orleansi prantsuse kvartalis, Q&C hotell 3*+

5.-7. päev

New Orleans

New Orleans on linn, mil on eriline lummus ja tõmme. Ta prantsuse minevik, vanalinn – Prantsuse kvartal, jazzi klubid. Linna moto on prantsuse minevikku meelde tuletav - Laissezles bons temps rouler (laske headel aegadel võidutseda!), on mõistagi muusika jazzi ja swingi päralt. Muidugi teeme tutvust ka kohaliku köögiga  - New Orleans uhkeldab oma prantsuse talupoegadest jäänud cajun-köögiga (kõik, mis on pruuni kastmega on cajun, selgitatakse) ning creoli köögiga, mis jõudis siia koos mustanahalistega Kariibimere saartelt. Päeval vaatame ajaloolist Prantsuse kvartalit, uurime selle mere-tasemest allpool asuva linna kaitsetõkkeid, mis 2005. aastal järgi andsid ning lasid orkaan Katrina tõttu paisunud Mississippi voogudel suure osa linnast uputada. Surnuaiad on just Mississippilt lähtuva ohu tõttu New Orleanis maa peal, neid ka vaatame! Muidugi möödub üks päev legendaarsel Old Man Riveril, maailma pikkuselt neljandal jõel, Mississippil endal aurulaevaga seilates. New Orleansis ei saa me mööda ka seal seni hingitsevalt mustanahaliste religioonilt woodoolt ning linna kuulsast kohast Ameerika kirjanduses (Tramm nimega Iha – kuna ta sõidab mööda Iha nimelisest tänavast - on seal seni olemas.) Õhtud on aga muusikalised pärlid.

Majutus: New Orleansi prantsuse kvartalis, Q&C hotell 3*+

8.-9. päev

New Orleans-London

Päev New Orleansis. Õhtul sõidame lennujaama.

Lend BA1338 New Orleans-London Heathrow 21.35-12.25

9. päev

London-Helsingi-Tallinn

Lend AY1338 London Heathrow-Helsingi 18.05-23.00
Lend AY1035 Helsingi-Tallinn 23.45-00.20Reisi hind: 3673 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennud 
 • majutus programmis märgitus hotellides
 • hommikusöögid
 • transfeerid lennujaam-hotell-lennujaam
 • Chicagos ja New Orleansis programmiks vajalik ühiskondlik transport
 • ekskursioon: Chicago arhitektuur jõelaevalt vaadatuna (75 min)
 • eksursioon: aurikuga Missisipi jõel (2 tundi)
 • õhtused muusikaklubide külastused Reigo Ahvenaga (sissepääsud ei ole hinna sees)
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • sissepääsud muuseumidesse ja teistesse vaatamisväärsustesse, mis ei ole märgitud "hinna sees"
 • programmis mitte märgitud lisaekskursioonid
 • õhtused üritused, klubide külastused, sisspääsud jne
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 709 eurot

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Chicago - New Orleans Neeme Raua ja Reigo Ahvenaga

4. mai 2020 – 12. mai 2020