Teravmäed
Virmaliste otsinguil - põhjala polaaröö ja esimene päike


21. veebruar – 25. veebruar 2024
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kaido Haagen

Teravmäed

21. veebr – 25. veebr 2024  / 2913 €

Unikaalne võimalus külastada Teravmägedesid kohe pärast sügava Põhjala polaaröö lõppu! Teravmägede pealinn Longyearbyen asub polaarjoonest 1260 kilomeetrit põhja pool, 78º-l laiuskraadil, kus keskmine talvine temperatuur on -13C kuni -21C. Siin kogeme arktilist vaikust, rahu ja loodetavasti ka virmalisi. Meeldejääv elamus kogu eluks!

Alates 25. oktoobrist jääb päike Teravmägedel horisondi alla ja tõuseb uuesti horisondile alles 15. veebruaril. Longyearbyen asub orus ning üle mägede tõuseb päike märtsi alguses. Teravmäed ärkavad pärast pikka pimedat aega ja tervitavad külalisi kaunite päikesetõusude- ja loojangutega. Veebruari lõpus on koidu ja hämariku ajal võimalik näha ka kuulsat pastelset sinist valgust. Meie reisi ajal on valget aega ligikaudu üheksast hommikul kolme-neljani pärastlõunal.

Lisaks programmis mainitud tegevusele võtab reisijuht vabal ajal ette jalutuskäike Lonyearbyenis, veedetakse koos mõnusalt aega linna söögikohtades ja on aega reisikaaslastega jutustamiseks.

Teravmäed ehk Svalbard (1925. aastani tuntud kui Spitsbergen) on Teravmägede lepinguga Norra valitsemise alla antud saarestik Põhja-Jäämeres, mis asub Norra mandriosa ning põhjapooluse vahel. Teravmäed on viisavaba, demilitariseeritud ja tollivaba piirkond. Lisaks tuhandetele jääkarudele elab saarestikul veidi alla 3000 elaniku, kellest enam kui 2000 (rohkem kui 50 erinevast rahvusest) elab Longyearbyenis, mis on saarestiku administratiivkeskus. Teravmägede maastik ja eluolu on ainulaadne - majesteetlikud mäed, sinine merejää, võrratud liustikud. Arktiline vaikus ja rahu on midagi sellist, mille laadsele pole maailmas võrdväärset. Teravmägedel oleme me külalisteks Arktika kuninga - jääkaru - territooriumil ning kõik ekskursioonid reisi jooksul teeme kohalike ekspertidest giidide juhtimisel, et austada nii kaitse all olevate kiskjate elu, kui ka seeläbi tagada meie endi turvalisus. 

Fotod: Kaido Haagen

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikele on Norrasse reisimine viisavaba.
 • Norrasse saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti, testitõendit ega deklaratsiooni. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Oslo 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.00.

Lend AY1036 Tallinn-Helsingi 06.00-06.35
Lend AY0911 Helsingi-Oslo 07.30-08.05

Lend DY396 Oslo-Longyearbyen 11.10-15.3

Meie saabumine maailma põhjapoolseimasse ning Teravmägede suurimasse asulasse Longyearbyeni kell 14 "päeval" saab olema erakordne kogemus - tegemist on müstiliselt pimeda polaarööga. Kuigi peab kohe mainima, et tänu lumele ikkagi kottpime ei ole.

Teravmäed ehk Svalbard (1925. aastani tuntud kui Spitsbergen) on Norra saarestik Põhja-Jäämeres, mis asub Norra mandriosa ning põhjapooluse vahel. Lisaks tuhandetele jääkarudele elab saarestikul veidi alla 3000 elaniku, kellest enam kui 2000 (rohkem kui 50 erinevast rahvusest) elab Longyearbyenis, mis on saarestiku administratiivkeskus. Teravmägede maastik ja eluolu on ainulaadne - majesteetlikud mäed, sinine merejää, võrratud liustikud. Arktiline vaikus ja rahu on midagi sellist, mille laadsele pole maailmas võrdväärset. Teravmägedel oleme me külalisteks Arktika kuninga - jääkaru - territooriumil ning kõik ekskursioonid reisi jooksul teeme kohalike ekspertidest giidide juhtimisel, et austada nii kaitse all olevate kiskjate elu, kui ka seeläbi tagada meie endi turvalisus. 

Majutus: Spitsbergen Radisson Blu Polar hotell 4*

2. päev

Longyearbyen / matk Arktilises tundras / virmaliste safari "lumekassiga"

Hommikul suundume retkele Arktilisse tundrasse. Teravmägede muust maailmast eraldatus, karm elukeskkond ja ühtlasi selle kõige kirjeldamatu ilu tuleb esile matkates radadel, kus omal ajal jahimehed metsloomadele püüniseid seadsid. Jaht polaarrebastele ning jääkarudele sai alguse 17. sajandil, kui saarestikule saabusid venemaa jahimehed. Püünised seati üles hilissügisel ning neid tuli järjepidevalt inspekteerida kogu polaaröö jooksul. Tänapäevaks on Teravmägede keskkonnaseadusega sätestatud ranged piirangud ja reeglid kohaliku ökosüsteemi säilimiseks, sh on jääkarud ohustatud liigina looduskaitse all. Kõndides arktilises tundras saame aga vahetu kogemuse, mis tunne võis olla jahimeestel karmis tundras oma tööd teha. Tuuri alguses sõidame bussiga Adventdalenisse, kust alustame oma elamuslikku matka. Retk kestab ligi 3 tundi.

Pärastlõunal sõidame suure punase "lumekassiga" (inglise keeles snowcat - lumes sõitmiseks loodud maastur, kuhu kogu grupiga mõnusalt sisse mahume) linnast välja virmalisi otsima. Võtame suuna Advent orgu. Marsruut sõltub ilmaoludest ning meie kohalikud ekspertidest giidid valivad just parima teekonna, tehes mitmeid peatusi parimates virmaliste vaatluspaikades. Meie teejuhid selgitavad, kuidas tekivad virmalised (aurora borealis) ning vestavad lugusid Teravmägedest. Vaatleme võrratut värvidemängu taevas ning kogeme polaarööd selle täies hiilguses, müstilisuses ning võimsuses. Avastusretk kestab ligi 2h 30min. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Spitsbergen Radisson Blu Polar hotell 4*

3. päev

Longyearbyen / virmaliste safari kelgukoertega / jääkoobas

Polaaröö tõeliseks kogemiseks pole paremat võimalust, kui üks safari tähistaeva ja virmaliste valguses kelgukoerte juhtimisel. Pärastlõunal alustame oma seiklust kelgukoerte rakmetesse seadmisega. Koerad klähvivad esialgu kannatamatult, kuid niipea kui oodatud sõit algab, on kuulda vaid lummavat arktilist vaikust. Esialgu juhivad kelkusid kohalikud giidid, kuid hiljem on ka soovijatel võimalus oma käsi kelgukoerte juhtimises proovile panna. Sõitu alustame otsmikulampide valguses, kuid mõne aja möödudes saame need välja lülitada. Kauguses ilmuvad majesteetlikud mägede kontuurid ning horisondil võime näha omapärast valgust, mis tekib kuu ja tähistaeva valguse peegeldumisel lumivalgel maastikul. Hea õnne korral võime näha ka virmalisi. Safari kestab ligi 4 tundi.

Vaba pärastlõuna Longyearbyenis maailma kõige põhjapoolseimate poodide, kohvikute, kino ja teiste asutustega tutvumiseks. 

Läheme soovijatega jääkoobast avastama. Meile antakse võimsad esilaternad ja laskume kordamööda jääkoopaasse. ja kui te järgite üksteise järel sisse. Koobas muutub aasta-aastalt, kui üldiselt saame paarsada meetrit koopasse kõndida, enne kui koobas kaob või muutub raskesti jälgitavaks. Sageli avaneb käik, et näidata katedraali sarnast maailma. Liustik toimib tohutu kliimaarhiivina. Igal aastal ladestatakse uusi lumekihte ja surutakse kokku, kui nad liustikusse vajuvad. Ekskursiooni hind 1200 NOK (120€)

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Spitsbergen Radisson Blu Polar hotell 4*

4. päev

Longyearbyen / lumesaanide retk / õhtusöök ja virmalised Barentzi laagris

Soovijatel võimalik osaleda virmaliste safaril mootorsaaniga, mis maksab 1795 NOK (u 180€). Soovijad, kellel on olemas juhiluba, saavad ise mootorsaani juhtida - maastik on tasane ning lihtne sõitmiseks ka ilma eelneva mootorsaani juhtimise kogemuseta. Safari kestab u kolm tundi ning selle käigus läbime 40 kilomeetrit. Teeme mitmeid pause ja loodame näha virmalisi. Grupijuht tutvustab loodust ning kui hakkab jahe, pakub ka sooja jooki ning küpsiseid. Korraldaja poolt on ka välimine riietekiht, saapad, kindad ja kiiver. NB! Safari toimumine selgineb reisi jooksul - sõltuvalt ilmastikuoludest, soovijate/juhilubadega osalejate arvust, kohtade saadavusest.

Õhtul sõidame Longyearbyenist 10 kilomeetri kaugusel asuvasse Barentzi laagrisse, kus naudime kohalikku õhtusööki, soojendavaid jooke ja kuulame kohalike lugusid ja legende Teravmägedest ning Arktika kuningast - jääkarust. Kuigi polaaröö ajal võib Teravmägedel virmalisi näha terve 24h öö vältel, on asulavalgusest eemal olles "polaarilutulestiku" nägemise tõenäosus veel suurem ja kogemus erakordsem. Barentzi laager asub lumises orus majesteetliku Breinosa mäe jalamil ning üks hütt laagris on tehtud koopiana Teravmägede esimese "avastaja" William Barentzi ööbimispaigast Novaya Zemlya saarestikul 1596. aastal. Barentzi laagris kohatakse tihti Svalbardi põhjapõtra ning hea õnne korral ka polaarrebaseid. Väljasõit ja õhtusöök kestavad ligi 3 tundi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Spitsbergen Radisson Blu Polar hotell 4*          

5. päev

Longyearbyen - Oslo

Mõnus pikk hommik ja hea hommikusöök, aeg iseendale.

Sõidame lennujaama.

Lend DY397 Longyearbyen-Oslo 12.15-16.35
Lend AY0918 Oslo-Helsingi 20.35-23.15
Lend AY1035 Helsingi-Tallinn 23.50-00.30+1

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 2913 € 

Paketis sisaldub

 • lennupiletid
 • majutus programmis märgitud hotellis või sarnases
 • hommikusöök hotellis
 • programmis märgitud ekskursioonid:
  a) virmaliste safari lumekassiga
  b) matk arktilises tundras
  c) väljasõit ja õhtusöök Barentzi laagris
  d) virmaliste safari koos kelgukoertega
 • transport Teravmägedel lennujaama ja hotelli vahel
 • majutus Oslos hotellis (minnes)
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest

 • Svalbardi muuseumi külastus 100 NOK (10€)
 • virmaliste safari mootorsaaniga 2195 NOK (225€)
 • soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse samaaegselt reisiga ja kontrollida, et teie kindlustus kataks kõik Covid-19 seotud juhtumid
 • majutus üheses hotellitoas 481€
 • söögikorrad, mida ei ole progammis lubatud

Reisi ärajäämine 

Kui reis jääb ära seoses piiride sulgemisega või muul, reisikorraldajast mittesõltuvatel põhjustel, on reisijal pakettreiside direktiivist tulenevalt õigus kogu ettemaksu tagastusele. Reisikorraldaja ja reisija vahelise kokkuleppe alusel on võimalik ka reisi edasilükkamine, ettemaksu kasutamine mõne teise reisi jaoks või vautšeri väljastamine.

Reisitingimused ja dokumendid

VIISA: Eesti kodanik ei vaja viisat.
PASS: peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõpukuupäeva

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Palun tutvuge meie pakettreisitingimustega ja Covid -19 infolehega

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis