Teravmäed - põhjala polaaröö
Virmaliste otsinguil


6. jaanuar – 10. jaanuar 2022
Grupis 14 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Polaarteadlane Enn Kaup

Teravmäed - põhjala polaaröö

6. jaan – 10. jaan 2022  / 1916 €

Unikaalne võimalus külastada Teravmägedesid kõige sügavamas Põhjala polaaröös! Teravmägede pealinn Longyearbyen asub polaarjoonest 1260 kilomeetrit põhja pool, 78º-l laiuskraadil, kus keskmine talvine temperatuur on -13C kuni -20C. Siin kogeme arktilist vaikust, rahu ja virmalisi. Meeldejääv elamus kogu eluks! Lisaks programmis mainitud tegevusele võtab reisijuht vabal ajal ette jalutuskäike Lonyearbyenis, veedetakse koos mõnusalt aega linna söögikohtades ja on aega reisikaaslastega jutustamiseks.

Riiki sisenemise tingimused (14. septembri seisuga):

 • Eesti kodanikule on Norrasse reisimine viisavaba.
 • Norrasse sisenemise tingimused sõltuvad riikide nakatumisnäitajatest. Madala nakatumisnäitajaga riikidest saab siseneda piiranguteta. Eesti kuulub kõrge nakatumistnäitajaga ehk punaste riikide nimekirja.
 • Kõrge nakatumisnäitajaga (punastest) riikidest (sh Eestist) saavad riiki siseneda: täielikult vaktsineeritud isikud, kes tõendavad vaktsineeritust ELi COVID digitõendiga või viimase 180 päeva jooksul koroonaviiruse läbipõdenud isikud, kes esitavad ELi COVID digitõendi.
 • Ilma eelnevas punktis nimetatud nõuete täitmiseta kehtivad riiki sisenemisel teised reeglid, sh tuleb viibida karantiinis. 
 • Seega meie reisil on kõigil vaja kehtivat ELi COVID digitõendit kas vaktsineerimise või läbipõdemise kohta.
 • Lastele alates 12-ndast eluaastast kehtivad samad reeglid mis täiskasvanutele.
 • Kõik reisijad peavad enne Eestisse tagasi saabumist piiriületaja deklaratsiooni (juhendid saadab Albion).

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Hoiame neil jooksvalt silma peal ning teavitame, kui midagi peaks muutuma. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Riia - Oslo - Longyearbyen 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 03.40 varahommikul.

Lend BT362 Tallinn-Riia 05.40-06.30, lennuaeg 50min (AirBaltic)
Lend BT151 Riia-Oslo 07.30-08.15, lennuaeg 1h 45min (AirBaltic)
Lend SK4414 Oslo-Longyearbyen 09.50-14.00, lennuaeg 4h 10min (Scandinavian Airlines)

NB! Soovijatel on võimalus alustada reisi Riiast!
NB! Lennud on lisatasu eest ja soovi korral võib Teravmägedele lennata varem ja naasta hiljem.

Meie saabumine maailma põhjapoolseimasse ning Teravmägede suurimasse asulasse Longyearbyeni kell 14 "päeval" saab olema erakordne kogemus - tegemist on müstiliselt pimeda polaarööga. Kuigi peab kohe mainima, et tänu lumele ikkagi kottpime ei ole.

Teravmäed ehk Svalbard (1925. aastani tuntud kui Spitsbergen) on Norra saarestik Põhja-Jäämeres, mis asub Norra mandriosa ning põhjapooluse vahel. Lisaks tuhandetele jääkarudele elab saarestikul veidi alla 3000 elaniku, kellest enam kui 2000 (rohkem kui 50 erinevast rahvusest) elab Longyearbyenis, mis on saarestiku administratiivkeskus. Teravmägede maastik ja eluolu on ainulaadne - majesteetlikud mäed, sinine merejää, võrratud liustikud. Arktiline vaikus ja rahu on midagi sellist, mille laadsele pole maailmas võrdväärset. Teravmägedel oleme me külalisteks Arktika kuninga - jääkaru - territooriumil ning kõik ekskursioonid reisi jooksul teeme kohalike ekspertidest giidide juhtimisel, et austada nii kaitse all olevate kiskjate elu, kui ka seeläbi tagada meie endi turvalisus. 

Pärast majutuskohta registreerimist Svalbardi muuseumi külastus. Sissepääs 100 NOK (u 10€). Muuseum asub meie hotelli vahetus läheduses.

Majutus: Spitsbergen Radisson Blu Polar hotell 4*

2. päev

Longyearbyen / matk Arktilises tundras / kohalik pruulikoda

Hommikul suundume retkele Arktilisse tundrasse. Teravmägede muust maailmast eraldatus, karm elukeskkond ja ühtlasi selle kõige kirjeldamatu ilu tuleb esile matkates radadel, kus omal ajal jahimehed metsloomadele püüniseid seadsid. Jaht polaarrebastele ning jääkarudele sai alguse 17. sajandil, kui saarestikule saabusid venemaa jahimehed. Püünised seati üles hilissügisel ning neid tuli järjepidevalt inspekteerida kogu polaaröö jooksul. Tänapäevaks on Teravmägede keskkonnaseadusega sätestatud ranged piirangud ja reeglid kohaliku ökosüsteemi säilimiseks, sh on jääkarud ohustatud liigina looduskaitse all. Kõndides arktilises tundras saame aga vahetu kogemuse, mis tunne võis olla jahimeestel karmis tundras oma tööd teha. Tuuri alguses sõidame bussiga Adventdalenisse, kust alustame oma elamuslikku matka. Retk kestab ligi 3 tundi.

Pärastlõunal on soovijatel võimalus ühineda maailma kõige põhjapoolsemaima õlletehase külastusega. Svalbardi õlletehas loodi 2011. aastal ning esimene õlu pruuliti 2015. aastal. Esimesed viis aastat kulusid 1928. aasta seaduse muutmiseks, millega omal ajal keelustati Teravmägedes alkoholi tootmine. Meile tutvustatakse lähemalt tehase loomislugu ning kohaliku õlle tootmise protsessi. Seejärel maitseme ainulaadset õlut, mille tootmisel kasutatakse 2000 aastat vana Teravmägedel asuva Boge liustiku vett. Ekskursiooni hind 429 NOK (u 43€).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Spitsbergen Radisson Blu Polar hotell 4*

3. päev

Longyearbyen / virmaliste safari kelgukoertega

Hommikupooliku saame veeta Longyearbyenis maailma kõige põhjapoolseimate poodide, kohvikute, kino ja teiste asutustega tutvumiseks. 

Polaaröö tõeliseks kogemiseks pole paremat võimalust, kui üks safari tähistaeva ja virmaliste valguses kelgukoerte juhtimisel. Pärastlõunal alustame oma seiklust kelgukoerte rakmetesse seadmisega. Koerad klähvivad esialgu kannatamatult, kuid niipea kui oodatud sõit algab, on kuulda vaid lummavat arktilist vaikust. Esialgu juhivad kelkusid kohalikud giidid, kuid hiljem on ka soovijatel võimalus oma käsi kelgukoerte juhtimises proovile panna. Sõitu alustame otsmikulampide valguses, kuid mõne aja möödudes saame need välja lülitada. Kauguses ilmuvad majesteetlikud mägede kontuurid ning horisondil võime näha omapärast valgust, mis tekib kuu ja tähistaeva valguse peegeldumisel lumivalgel maastikul. Hea õnne korral võime näha ka virmalisi. Safari kestab ligi 4 tundi.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Spitsbergen Radisson Blu Polar hotell 4*

4. päev

Longyearbyen / virmaliste safari "lumekassiga" / õhtusöök ja virmalised Barentzi laagris

Täna sõidame suure punase "lumekassiga" (inglise keeles snowcat - lumes sõitmiseks loodud maastur, kuhu kogu grupiga mõnusalt sisse mahume) linnast välja virmalisi otsima. Võtame suuna Advent orgu. Marsruut sõltub ilmaoludest ning meie kohalikud ekspertidest giidid valivad just parima teekonna, tehes mitmeid peatusi parimates virmaliste vaatluspaikades. Meie teejuhid selgitavad, kuidas tekivad virmalised (aurora borealis) ning vestavad lugusid Teravmägedest. Vaatleme võrratut värvidemängu taevas ning kogeme polaarööd selle täies hiilguses, müstilisuses ning võimsuses. Avastusretk kestab ligi 2h 30min. 

Õhtul sõidame Longyearbyenist 10 kilomeetri kaugusel asuvasse Barentzi laagrisse, kus naudime kohalikku õhtusööki, soojendavaid jooke ja kuulame kohalike lugusid ja legende Teravmägedest ning Arktika kuningast - jääkarust. Kuigi polaaröö ajal võib Teravmägedel virmalisi näha terve 24h öö vältel, on asulavalgusest eemal olles "polaarilutulestiku" nägemise tõenäosus veel suurem ja kogemus erakordsem. Barentzi laager asub lumises orus majesteetliku Breinosa mäe jalamil ning üks hütt laagris on tehtud koopiana Teravmägede esimese "avastaja" William Barentzi ööbimispaigast Novaya Zemlya saarestikul 1596. aastal. Barentzi laagris kohatakse tihti Svalbardi põhjapõtra ning hea õnne korral ka polaarrebaseid. Väljasõit ja õhtusöök kestavad ligi 3 tundi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Spitsbergen Radisson Blu Polar hotell 4*          

5. päev

Longyearbyen - Oslo

Mõnus pikk hommik ja hea hommikusöök, aeg iseendale. 

Soovijatel võimalik osaleda virmaliste safaril mootorsaaniga, mis maksab 1795 NOK (u 180€). Soovijad, kellel on olemas juhiluba, saavad ise mootorsaani juhtida - maastik on tasane ning lihtne sõitmiseks ka ilma eelneva mootorsaani juhtimise kogemuseta. Safari kestab u kolm tundi ning selle käigus läbime 40 kilomeetrit. Teeme mitmeid pause ja loodame näha virmalisi. Grupijuht tutvustab loodust ning kui hakkab jahe, pakub ka sooja jooki ning küpsiseid. Korraldaja poolt on ka välimine riietekiht, saapad, kindad ja kiiver. NB! Safari toimumine selgineb reisi jooksul - sõltuvalt ilmastikuoludest, soovijate/juhilubadega osalejate arvust, kohtade saadavusest.

Pärastlõunal sõidame lennujaama.

Lend SK4419 Longyearbyen-Oslo 15.45-18.40, lennuaeg 2h 55min (Scandinavian Airlines)
Lend BT154 Oslo-Riia 19.50-22.25, lennuaeg 1h 35min (Air Baltic)
Lend BT361 Riia-Tallinn 23.15-00.05+1, lennuaeg 50min (Air Baltic)

Toidukorrad: hommikusöökReisi hind: 1916 € 

Paketis sisaldub

 • majutus programmis märgitud hotellis või sarnases
 • hommikusöök hotellis
 • programmis märgitud ekskursioonid
  a) virmaliste safari lumekassiga
  b) matk arktilises tundras
  c) väljasõit ja õhtusöök Barentzi laagris
  d) virmaliste safari koos kelgukoertega
 • transport Teravmägedel lennujaama ja hotelli vahel
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest

 • lennupiletid - soovijad saavad lende alustada ka Riiast. Lennupileti hind seisuga 27.11.2020 on alates 640€
 • Svalbardi õlletehase külastus 429 NOK (43€)
 • Svalbardi muuseumi külastus 100 NOK (10€)
 • virmaliste safari mootorsaaniga 1795 NOK (180€)
 • soovitame vormistada reisitõrkekindlustuse samaaegselt reisiga ja kontrollida, et teie kindlustus kataks kõik Covid-19 seotud juhtumid
 • majutus üheses hotellitoas 281€
 • söögikorrad, mida ei ole progammis lubatud

Reisi ärajäämine 

Kui reis jääb ära seoses piiride sulgemisega või muul, reisikorraldajast mittesõltuvatel põhjustel, on reisijal pakettreiside direktiivist tulenevalt õigus kogu ettemaksu tagastusele. Reisikorraldaja ja reisija vahelise kokkuleppe alusel on võimalik ka reisi edasilükkamine, ettemaksu kasutamine mõne teise reisi jaoks või vautšeri väljastamine.

Reisitingimused ja dokumendid

VIISA: Eesti kodanik ei vaja viisat.
PASS: peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõpukuupäeva

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Palun tutvuge meie pakettreisitingimustega ja Covid -19 infolehega

 

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis