Tansaania safari ja Sansibari saar


18. veebruar – 1. märts 2021
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kaido Haagen

Tansaania safari ja Sansibari...

18. veebr – 1. märts 2021  / 4986 €

Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustal. Hinge kinni hoides jälgime gepardite ja lõvide paaritumismängu või haruldaste linnuliikide tiivalööke Tansaania rohe-kuldse maastiku taustal. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu, hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult Dar es Salaamist paarikümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania Ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar (seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis orje, kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid. Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

1. päev

Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.00.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.00-17.15
Lend TK675 Istanbul-Kilimanjaro 20.25-05.55+1

Saabudes Kilimanjarosse seisab ees viisade vormistamine (igaühel tuleb tasuda 50 USD). Soovitame vormistada e-viisa, saadame vormistamise juhendi kõigile registreerunutule.
 

2. päev

Arusha / Tarangire rahvuspark / pärastlõunane safari

Saabume Kilimanjaro lennujaama kell 6 hommikul. Sõidame (2-3 tundi) safariautodega Tarangire rahvusparki, kus teeme safari ja seejärel läheme hotelli hommikusöögile. Seejärel sõidame Tarangire rahvusparki. 

Tarangire rahvuspargi rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangiret elevantide koduks. Siit leiame veel selliseid liike nagu sinignuud, savannisebrad, aafrika pühvlid, gasellid ja suured antiloobid. Soisel madalikul leidub üle 550 erineva linnuliigi, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangires elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Tarangire Osupoko safarihotell 4*

3. päev

Tarangire / Lake Manyara rahvuspark / hommikune safari / Serengeti rahvuspark

Sõidame Lake Manyara rahvusparki, kus teeme ennelõunase safari. Suurematest loomadest leiab siin elevante, gaselle, kaelkirjakuid, jõehobusid ja ahve. Akaatsiametsad varjavad rahvuspargi tuntumaid, kuid raskesti tabatavaid loomi. Järve ääres võib aga kohata tuhandeid pelikane ja flamingosid.

Sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enam filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Sopa safarihotell 4*

4. päev

Serengeti rahvuspark / suur loomade ränne

Juba päikesetõusul läheme safarile. Seejärel tuleme hotelli hommikusöögile. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikese all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid. 

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Sopa safarihotell 4*

5. päev

Serengeti rahvuspark / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmeki raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Sopa safarihotell 4*

6. päev

Hommik Serengetis / Maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera

Hommikune safari, mille järel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetri sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame maasai küla.

Tänane majutus asub 2.3 kilomeetri kõrgusel kaldeera serval, kus toa rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Sopa safarihotell 4*

7. päev

Varahommikune safari Ngorongoro kaldeeras

Varavalges suundume Ngorongoro kaldeerasse loomi vaatlema: haruldased teravmokk-ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid ja kõrvukrebased. Kui hästi läheb, võib kohata ka öiselt jahilt naasevaid arglikke kaslasi karakale ja servaleid.

Pärastlõunal sõidame Arushasse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Arushas, Mountain Village lodge 4*

8. päev

Sansibari saar

Hommikune lend Kilimanjaro-Sansibar. Sõidame Sansibari idarannikule.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult, Dar es Salaamist paarkümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania Ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar (seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis orje, kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid. 

Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort & Spa hotell 4*

9. päev

Sansibari saar

Päev Sansibari saarel. Võimalus osaleda erinevatel ekskursioonidel (lisatasu eest).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort & Spa hotell 4*

10. päev

Sansibari saar

Päev Sansibari saaremõnude nautimiseks. Võimalus osaleda erinevatel ekskursioonidel (lisatasu eest).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort & Spa hotell 4*

11. päev

Sansibari saar

Sõidame saare pealinna - Stone Town'i.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Stone Town vanalinn, Serena hotell 4*

12. päev

Sansibar-Istanbul-Tallinn

Varahommiku sõidame lennujaama.

Lend TK567 Sansibar-Istanbul 04.50-13.45
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 14.55-17.25

 Reisi hind: 4986 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Turkish Airlines)
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • Maasai küla külastus
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • siselend Kilmanjaro-Sansibar
 • binokkel igas autos
 • joogivesi autodes
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, soovitame vormistada e-viisa
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Reisikindlustus

Hea on teada, et PZU katab ka COVID-19 juhtumid.

Enne reisi:
a) Reisija haigestumine enne reisi COVID-19 käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, kusjuures reisija ise tunneb ennast hästi ja haigusnähud puuduvad, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

Reisi ajal:

a) Meditsiiniabi katab COVID-19 seotud ravikulud ja kui reisija jääb oma lennust maha, siis katab kindlustus ka kojulennu.
b) Kui reisijale tehakse välisriigis COVID-19 test, mis on positiivne (reisija tunneb aga ennast hästi ja sümptomeid ei ole) ning ta peab jääma kohapeal karantiini, siis reisikindlustus hüvitab 14-päevase karantiini öömaja (hotelli) kulud. Samuti tagasilennu maksumuse. Samuti hüvitab PZU kaasreisija (juhul, kui ta otsustab ka karantiini jääda) kulud kuni 7p summas 100€ öö kohta ja tagasilennu kulud.
c) Kasutamata jäänud teenuseid reisi katkemise kindlustuskaitse ei hüvitata.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Tansaania safari ja Sansibari saar

18. veebruar 2021 – 1. märts 2021