Tansaania safari Mati Kaaluga
Puhkus Sansibari saarel


24. november – 7. detsember 2023
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Mati Kaal

Tansaania safari Mati Kaaluga

24. nov – 7. dets 2023  / 6869 €

Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustall. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu, hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult Dar es Salaamist paarikümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania Ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar (seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid. Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 14.11.2022):

 • Eesti kodanikud vajavad Tansaaniasse sisenemiseks e-viisat, mis väljastatakse turismi eesmärgil 90 päevaks.
 • Riiki sisenemiseks on vaja esitada üks järgnevatest: 
  • Kehtiv tõend (ELi digitõend) COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta (kasutusjuhendis märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva), VÕI
  • Sertifikaat koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse PCR või NAAT testi kohta, mis on tehtud 72h jooksul enne Tansaaniasse sisenemist.
 • Lapsed: 12-aastased ja nooremad lapsed ei pea teste tegema ega ülaltoodud tõendeid esitama.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn-Doha-Kilimanjaro

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.30.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.40-17.25, lennuaeg 3h 45min
Lend TK567 Istanbul-Kilimanjaro 19.25-02.40, lennuaeg 7h 15min

Saabudes Kilimanjarosse seisab ees viisade vormistamine (igaühel tuleb tasuda 50 USD). Soovitame vormistada e-viisa, saadame vormistamise juhendi kõigile registreerunutule.

2. päev

Arusha / Tarangire rahvuspark / pärastlõunane safari

Saabume Tansaaniasse öösel-varahommikul. Sõidame kohe hotelli puhkama. Majutus: Arusha Lake Duluti Serena hotell 4*

Pärast hommikusööki alustame teekonda (2-3 tundi) safariautodega Tarangire rahvusparki, kus teeme safari. Seejärel sõidame majutuskohta, mis on tõeline safarilaager!

Tarangire rahvuspargi rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangiret elevantide koduks. Siit leiame veel selliseid liike nagu sinignuud, savannisebrad, aafrika pühvlid, gasellid ja suured antiloobid. Soisel madalikul leidub üle 550 erineva linnuliigi, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangires elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Toidukorrad: lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Maramboi Tented Safari Camp http://twctanzania.com/accommodation/maramboi-tented-lodge/

3. päev

Tarangire / Lake Manyara rahvuspark / hommikune safari / Serengeti rahvuspark

Sõidame Lake Manyara rahvusparki, kus teeme ennelõunase safari. Suurematest loomadest leiab siin elevante, gaselle, kaelkirjakuid, jõehobusid ja ahve. Akaatsiametsad varjavad rahvuspargi tuntumaid, kuid raskesti tabatavaid loomi. Järve ääres võib aga kohata tuhandeid pelikane ja flamingosid.

Sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enam filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Wildbliss

4. päev

Serengeti rahvuspark / suur loomade ränne

Juba päikesetõusul läheme safarile. Seejärel tuleme hotelli hommikusöögile. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikese all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid. 

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Wildbliss

5. päev

Serengeti rahvuspark / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmeki raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti Wildbliss

6. päev

Hommik Serengetis / Maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera

Hommikune safari, mille järel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetri sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame maasai küla.

Tänane majutus asub 2.3 kilomeetri kõrgusel kaldeera serval, kus toa rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Serena safarihotell 4*, mis asub Ngorongoro kaldeera serval - väga võimsa vaatega!
https://www.serenahotels.com/serenangorongoro/en/default.html

7. päev

Varahommikune safari Ngorongoro kaldeeras 

Varavalges suundume Ngorongoro kaldeerasse loomi vaatlema: haruldased teravmokk-ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid ja kõrvukrebased. Kui hästi läheb, võib kohata ka öiselt jahilt naasevaid arglikke kaslasi karakale ja servaleid.

Pärastlõunal sõidame majutuskohta, milleks seekord on valitud uhke farm, meie mõitses "mõis".

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Acacia Farm Lodge https://www.karatuacacialodge.com

8. päev

Easy järv / datoga, hadzabe, maasia hõimud / Kohalik külaelu. 

Sõidame Easy järve äärde, tutvume datoga ja hadzabe hõimudega. Meie autojuhid tunnevad hästi piirkonda ja saame tänu sellele kohaliku elu väga lähedalt vaadelda.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Arusha Lake Duluti Serena hotell 4*

9. päev

Lend Kilimanjaro - Sansibar

Sõidame lennujaama ja lendame Sansibarile. Sõidame looderannikul asuvasse hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort 4*

10. päev

Sansibar

Päev Sansibaril. Palju huvitavaid võimalusi aktiivseks puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort 4*

11. päev

Sansibar

Päev Sansibaril. Palju huvitavid võimalusi aktiivseks puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort 4*

12. päev

Sansibar

Päev Sansibaril. Palju huvitavid võimalusi aktiivseks puhkuseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Ocean Paradise Resort 4*

13. päev

Sansibar / Stone Town

Pärastlõunal sõidame ajaloolisesse Stown Towni, kus majutume vanalinnas ja mere kaldal asuvad Serena Sansibar luksushoitellis. Siit on hea jalgsi linna avastada.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Zanzibar Serena hotell 5*

14. päev

Sansibar

Varahommikul sõidame lennujaama.

Lend TK567 Sanibar-Istanbul 05.30-12.50, lennuaeg 7h 20min
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.10-18.05, lennuaeg 3h 55min

Toidukorrad: hommikusöök

Vaata Kaido Haageni tehtud slaidiprogrammi meie 2019. aasta Tansaania reisist!Reisi hind: 6869 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Turkish Airlines
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • Maasai küla külastus
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • binokkel igas autos
 • joogivesi autodes
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht (safari osal, mitte Sansibaril)
 • Lend Kilimanjaro-Sansibar
 • Transfeerid Sansibaril
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, soovitame vormistada e-viisa
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis