Tansaania safari Mati Kaaluga


23. november – 2. detsember 2022
Grupis 18 reisijat
Reisijuhid: Mati Kaal, Kaido Haagen

Tansaania safari Mati Kaaluga

23. nov – 2. dets 2022  / 4986 €

Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustall. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu, hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult Dar es Salaamist paarikümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania Ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar (seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid. Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 27.09.2021):

 • Eesti kodanikud vajavad Tansaaniasse sisenemiseks e-viisat, mis väljastatakse turismi eesmärgil 90 päevaks.
 • Riiki sisenemiseks on vaja: 1) esitada sertifikaat koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse PCR-testi kohta, mis on tehtud 96h jooksul enne Tansaaniasse sisenemist, ja 2) täita ametlik tervisedeklaratsioon 24h jooksul enne riiki sisenemist.
 • Lapsed: alla 5-aastased lapsed teste tegema ega ülaltoodud tõendeid esitama ei pea. 
 • Lisaks peavad kõik reisijad enne Eestisse tagasi saabumist täitma Eesti piiriületaja deklaratsiooni (juhendid saadab Albion).

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Hoiame neil jooksvalt silma peal ning teavitame, kui midagi peaks muutuma. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn-Doha-Kilimanjaro

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 05.00

Lend SK1783 Tallinn-Stockholm 07.00-07.00
Lend QR168 Stockholm-Doha 15.25-23.35, lennuaeg 6 tunid ja 10 minutit
Lend QR1499 Doha-Kilimanjaro 01.10-07.40, lennuaeg 8 tundi ja 30 minutit 

Saabudes Kilimanjarosse seisab ees viisade vormistamine (igaühel tuleb tasuda 50 USD). Soovitame vormistada e-viisa, saadame vormistamise juhendi kõigile registreerunutule.
 

2. päev

Arusha / Tarangire rahvuspark / pärastlõunane safari

Saabume Kilimanjaro lennujaama kell 7.40 hommikul. Sõidame (2-3 tundi) safariautodega Tarangire rahvusparki, kus teeme safari. Seejärel sõidame majutuskohta, mis on tõeline safarilaager!

Tarangire rahvuspargi rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangiret elevantide koduks. Siit leiame veel selliseid liike nagu sinignuud, savannisebrad, aafrika pühvlid, gasellid ja suured antiloobid. Soisel madalikul leidub üle 550 erineva linnuliigi, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangires elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Toidukorrad: lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Maramboi Tented Safari Camp
 http://twctanzania.com/accommodation/maramboi-tented-lodge/

3. päev

Tarangire / Lake Manyara rahvuspark / hommikune safari / Serengeti rahvuspark

Sõidame Lake Manyara rahvusparki, kus teeme ennelõunase safari. Suurematest loomadest leiab siin elevante, gaselle, kaelkirjakuid, jõehobusid ja ahve. Akaatsiametsad varjavad rahvuspargi tuntumaid, kuid raskesti tabatavaid loomi. Järve ääres võib aga kohata tuhandeid pelikane ja flamingosid.

Sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enam filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti  Ole Serai Luxury Camp Turner Spring
www.wellworthcollection.co.tz/Ole-Serai-Luxury-Camp-Turner-Springs

4. päev

Serengeti rahvuspark / suur loomade ränne

Juba päikesetõusul läheme safarile. Seejärel tuleme hotelli hommikusöögile. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikese all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid. 

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti  Ole Serai Luxury Camp Turner Spring

5. päev

Serengeti rahvuspark / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmeki raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Serengeti  Ole Serai Luxury Camp Turner Spring

6. päev

Hommik Serengetis / Maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera

Hommikune safari, mille järel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetri sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame maasai küla.

Tänane majutus asub 2.3 kilomeetri kõrgusel kaldeera serval, kus toa rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Toidukorrad: hommiku-, lõuna- ja õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Serena safarihotell 4*, mis asub Ngorongoro kaldeera serval - väga võimsa vaatega!
https://www.serenahotels.com/serenangorongoro/en/default.html

7. päev

Varahommikune safari Ngorongoro kaldeeras 

Varavalges suundume Ngorongoro kaldeerasse loomi vaatlema: haruldased teravmokk-ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid ja kõrvukrebased. Kui hästi läheb, võib kohata ka öiselt jahilt naasevaid arglikke kaslasi karakale ja servaleid.

Pärastlõunal sõidame majutuskohta, milleks seekord on valitud uhke farm, meie mõitses "mõis".

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Acacia Farm Lodge
www.karatuacacialodge.com

8. päev

Easy järv / datoga, hadzabe, maasia hõimud / Kohalik külaelu. 

Sõidame Easy järve äärde, tutvume datoga ja hadzabe hõimudega. Meie autojuhid tunnevad hästi piirkonda ja saame tänu sellele kohaliku elu väga lähedalt vaadelda.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Serena Mountain Village Lodge Arusha

9. päev

Kilimanjaro mägi / Arushua

Avastame ümbrust ning sõidame Aafrika kõrgeima mäe jalamile.

Seejärel sõidame lennujaama. Lend QR1476 Kilimanjaro-Doha 17.10-23.15+1, lennuaeg 6h 05min (Qatar Airways)

10. päev

Saabume koju

Lend QR167 Doha-Stockholm 08.05-12.50,  lennuaeg 6h 45min (Qatar Airways)

Lend SK1744 Stockholm-Tallinn 14.00-16.00, lennuaeg 1h (SAS)

 

Vaata Kaido Haageni tehtud slaidiprogrammi meie 2019. aasta Tansaania reisist!Reisi hind: 4986 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Qatar Airways)
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • Maasai küla külastus
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • binokkel igas autos
 • joogivesi autodes
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht 
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, soovitame vormistada e-viisa
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis