Tansaania safari koos Mati Kaaluga


13. aprill – 21. aprill 2018Välja müüdud 
Reisijuht:  Mati Kaal,  Kaido Haagen,

Tansaania

13. apr – 21. apr 2018  /  3685 € 

Tansaania on safari riik! Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Lake  Manyara, Tarangire, Serengeti ning  Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad  kulgeb maailma  viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava  puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda  oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustal. Hinge kinni hoides jälgime gepardite ja lõvide paaritumismängu või haruldaste linnuliikide tiivalööke Tansaania rohe-kuldse maastiku taustal. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

1. päev

Tallinn-Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.30
Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 12.30-15.50
Lend TK571 Istanbul-Kilimanjaro 18.20-01.20

Saabudes Kilimanjarosse seisab ees viisade vormistamine (igaühel tuleb tasuda 50USD).
Majutus Arushas Serena Mountain Village hotellis.

2. päev

Lake Manyara rahvuspark. Pärastlõunane safari

Hommikusöök hotellis. Sõidame Lake Manyara rahvsuparki, kus teeme pärastõunase safari. Suurematest loomadest leiab siin elevante, gaselle, kaelkirjakuid, jõehobusid, ahve. Akaatsiametsad varjavad rahvuspargi tuntuimaid, kuid raskesti tabatavaid loomi - puudel ronivaid lõvisid. Järve ääres vőib aga kohata tuhandeid flamingosid ja pelikane.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

Majutus Manyara Serena lodžis.

3. päev

Sõidame Serengeti rahvusparki. Pärastlõunane safari.

Sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud  mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enim filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Majutus Serengeti Serena safarihotellis.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

4. päev

Serengeti rahvuspark - suur loomade ränne. Safari hommikust päikeseloojanguni

Hommikusöök. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikse all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid.

Majutus Serengeti Serena safarihotellis.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

5. päev

Serengeti rahvuspark. Safari varahommikust päikeseloojanguni

Hommikusöök. VEEL ÜKS PÄEVA MAAILMAKUULSAS SERENGETI RAHVUSPARGIS! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmek'i raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Majutus Serengeti Serena safarihotellis.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

6. päev

Hommik Serengetis. Inimkonna häll Olduvai org. Ngorongoro kaldeera

Hommikusöök. Hommikune safari ja seejärel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600m sügavusele ja umbes 20 km läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame Olduvai orgu, kust on leitud inimkonna ajaloo ühed vanimad jäljed ja peatume maasai külas.

Õhtuks sõidame majutuskohta - Ngorongoro Farm House, mis on elegante ja koloniaalhõnguline majutuskoht.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

7. päev

Ngorongoro rahvuspark. Safari varahommikust hilise pärastlõunani. 

Veedame päeva Ngorongoro kaldeeras loomi vaadeldes: haruldased teravmokk- ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid,kõrvukrebased.Kui hästi läheb võib kohata ka öiselt jahilt naasvaid arglikke kaslasi karakale ja servaleid.

Õhtuks sõidame majutuskohta - Ngorongoro Farm House, mis on elegante ja koloniaalhõnguline majutuskoht. Ideaalne puhkepaik pärast pikka safarinädalat. 

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

8. päev

Ngorongoro ümbruse kohalik elu

Päev puhkuseks ja külaeluga tutvumiseks. 

Hommiku- ja lõunasöök Ngorongoro Farm House safarilodžis.

Hilisel pärastlõunal sõidame Moshi lähistel asuvasse Protea hotelli, kus meil on tubade kasutamise võimalus kuni lennujaama sõiduni.

9. päev

Kilimanjaro-Istanbul

Lend TK571 Kilimanjaro-Istanbul 02.00-10.50.
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 14.00-17.20.Reisi hind: 3685 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • masai küla ja Olduvai oru külastus
 • kőik hommikusöögid
 • programmis märgitud toitlustus
 • majutus heades safarihotellides
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • joogivesi autodes
 • jootraha
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, vormistame piiril
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Tansaania safari koos Mati Kaaluga

13. aprill 2018 – 21. aprill 2018