Tansaania safarireis


9. jaanuar – 17. jaanuar 2022
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kaido Haagen

Tansaania safarireis

9. jaan – 17. jaan 2022  / 3873 €

Tansaania on safaririik! Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Lake Manyara, Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustal. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu, hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Fotod: Kaido Haagen

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 27.09.2021):

 • Eesti kodanikud vajavad Tansaaniasse sisenemiseks e-viisat, mis väljastatakse turismi eesmärgil 90 päevaks.
 • Riiki sisenemiseks on vaja: 1) esitada sertifikaat koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse PCR-testi kohta, mis on tehtud 96h jooksul enne Tansaaniasse sisenemist, ja 2) täita ametlik tervisedeklaratsioon 24h jooksul enne riiki sisenemist.
 • Lapsed: alla 5-aastased lapsed teste tegema ega ülaltoodud tõendeid esitama ei pea. 
 • Lisaks peavad kõik reisijad enne Eestisse tagasi saabumist täitma Eesti piiriületaja deklaratsiooni (juhendid saadab Albion).

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Hoiame neil jooksvalt silma peal ning teavitame, kui midagi peaks muutuma. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Kilimanjaro

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.30

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.50-17.10 (Turkish Airlines)
Lend TK675 Istanbul-Kilimanjaro 20.25-05.40+1 (Turkish Airlines)

2. päev

Jõuame Tansaaniasse / Tarangire rahvuspark / pärastlõunane safari

Jõuame Kilimanjaro lennujaama hommikul kell kuus. Vormistame piiril viisa, igaühel tuleb tasuda 50 USD. Soovitame vormistada e-viisa, saadame selleks igale registreerunule täpse juhendi.

Lennujaamast sõidame Arushasse hotelli, kus sööme korraliku hommikusöögi. Seejärel sõidame Tarangire’i rahvusparki, kus rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire’i rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangire’it ka elevantide koduks. Siit leiame veel selliseid liike nagu sinignuud, savannisebrad, aafrika pühvlid, gasellid ja suured antiloobid. Soisel madalikul, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas, leidub üle 550 erineva linnuliigi. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangire’is elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Tarangire Lake Burunge Tented Camp

3. päev

Sõidame Serengeti rahvusparki / pärastlõunane safari

Hommikul sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile  iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enim filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra ning üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike ning jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Kati Kati Tented Camp

4. päev

Serengeti rahvuspark / suur loomade ränne / safari varahommikust päikeseloojanguni

Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi-savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikese all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale keset rüselevaid raisakotkaid. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Kati Kati Tented Camp

5. päev

Serengeti rahvuspark / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmeki raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Kati Kati Tented Camp

6. päev

Hommik Serengetis / inimkonna häll Olduvai org / Maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera

Hommikune safari ja seejärel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetri sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin.Teel Serengetist Ngorongorosse külastame Olduvai orgu, kust on leitud inimkonna ajaloo ühed vanimad jäljed ja teeme peatuse tüüpilises maasai külas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Rhino Lodge

7. päev

Ngorongoro rahvuspark / safari varahommikust hilise pärastlõunani

Veedame terve päeva Ngorongoro kaldeeras loomi vaadeldes: haruldased teravmokk-ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid ning kõrvukrebased. Kui hästi läheb, võib kohata ka öiselt jahilt naasvaid arglikke kaslasi, karakale ja servaleid.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Rhino Lodge

8. päev

Easy järv / datoga, hadzabe, maasia hõimud / Kohalik külaelu. 

Sõidame Easy järve äärde, tutvume datoga ja hadzabe hõimudega. Meie autojuhid tunnevad hästi piirkonda ja saame tänu sellele kohaliku elu väga lähedalt vaadelda.

Pärastlõunal alustame sõitu Arusha suunas.  Majutume hotelli kuniks hilise ärasõiduni. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Arushas 3* hotellis (kuniks lennujaama sõiduni kell 03.45)

9. päev

Kilimanjaro - Istanbul - Tallinn

Lend TK567 Kilimanjaro-Istanbul 06.35-13.35 (Turkish Airlines)
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 15.25-17.45 (Turkish Airlines)

 

Vaata Kaido Haageni tehtud slaidiprogrammi meie 2019. aasta Tansaania reisist!Reisi hind: 3873 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro-Istanbul-Tallinn
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • Olduvai oru, maasai ja Easy järve hõimude külade külastus
 • programmis märgitud hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud, või sarnastes safarihotellides
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • joogivesi autodes
 • jootraha

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, soovitame vorimstada e-viisa - saadame vastava juhendi kõigile registreerunutele
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis