Tansaania safarireis
Aastavahetus Serengetis!


27. detsember – 5. jaanuar 2021
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Kaido Haagen

Tansaania safarireis

27. dets – 5. jaan 2021  / 4444 €

Tansaania on safaririik! Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Lake Manyara, Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustal. Hinge kinni hoides jälgime gepardite ja lõvide paaritumismängu või haruldaste linnuliikide tiivalööke Tansaania rohe-kuldse maastiku taustal. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu, hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Fotod: Kaido Haagen

1. päev

Tallinn - Kilimanjaro

Lennuajad täpsustuvad, valime kas lendame Turkishi või Qatar Airlines'ga.

2. päev

Jõuame Tansaaniasse / Tarangire rahvuspark / pärastlõunane safari

Jõuame Kilimanjaro lennujaama hommikul. Vormistame piiril viisa, igaühel tuleb tasuda 50 USD. Soovitame vormistada e-viisa, täpse juhendi saadame infokirjas.

Sõidame Tarangire’i rahvusparki, kus rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire’i rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangire’it ka elevantide koduks. Siit leiame veel selliseid liike nagu sinignuud, savannisebrad, aafrika pühvlid, gasellid ja suured antiloobid. Soisel madalikul, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas, leidub üle 550 erineva linnuliigi. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangire’is elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Toidukorrad: õhtusöök
Majutus: Tarangire Osupuko lodge

3. päev

Safari Tarangire rahvuspargi lõunapiirkonnas

Tänase pika päeva veedame Tarangire'i rahvuspargi lõunapiirkonnas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Tarangire Osupuko lodge

4. päev

Sõidame Serengeti rahvusparki / pärastlõunane safari

Hommikul sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile  iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enim filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra ning üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike ning jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Serena lodge

5. päev

Serengeti rahvuspark / suur loomade ränne / safari varahommikust päikeseloojanguni/ AASTAVAHETUS

Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi-savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikese all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale keset rüselevaid raisakotkaid. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Serena lodge

6. päev

Serengeti rahvuspark / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmeki raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Serena lodge

7. päev

Hommik Serengetis / inimkonna häll Olduvai org / Maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera

Hommikune safari ja seejärel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetri sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin.Teel Serengetist Ngorongorosse külastame Olduvai orgu, kust on leitud inimkonna ajaloo ühed vanimad jäljed ja teeme peatuse tüüpilises maasai külas.

Tänane safarihotell asub 2.3 kilomeetri kõrgusel kaldeera serval, seega rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Serena lodge

8. päev

Ngorongoro rahvuspark / safari varahommikust hilise pärastlõunani

Veedame päeva Ngorongoro kaldeeras loomi vaadeldes: haruldased teravmokk-ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid ning kõrvukrebased. Kui hästi läheb, võib kohata ka öiselt jahilt naasvaid arglikke kaslasi, karakale ja servaleid.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Farmhouse 4*

9. päev

Easy järv / datoga, hadzabe, maasia hõimud / Kohalik külaelu. 

Sõidame Easy järve äärde, tutvume datoga ja hadzabe hõimudega. Meie autojuhid tunnevad hästi piirkonda ja saame tänu sellele kohaliku elu väga lähedalt vaadelda.
Õhtuks süidame Arushasse, öine lend Euroopasse.

Toidukorrad: hommikusöök
 

10. päev

Kilimanjaro - Tallinn

Lennuajad täpsustuvad, valime kas lendame Turkishi või Qatar Airlines'gaReisi hind: 4444 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • maasai küla ja Olduvai oru külastus
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus heades safarihotellides
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • joogivesi autodes
 • jootraha

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, soovitame vormistada e-viisa
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Reisikindlustus

Hea on teada, et PZU katab ka COVID-19 juhtumid.

Enne reisi:
a) Reisija haigestumine enne reisi COVID-19 käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, kusjuures reisija ise tunneb ennast hästi ja haigusnähud puuduvad, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

Reisi ajal:

a) Meditsiiniabi katab COVID-19 seotud ravikulud ja kui reisija jääb oma lennust maha, siis katab kindlustus ka kojulennu.
b) Kui reisijale tehakse välisriigis COVID-19 test, mis on positiivne (reisija tunneb aga ennast hästi ja sümptomeid ei ole) ning ta peab jääma kohapeal karantiini, siis reisikindlustus hüvitab 14-päevase karantiini öömaja (hotelli) kulud. Samuti tagasilennu maksumuse. Samuti hüvitab PZU kaasreisija (juhul, kui ta otsustab ka karantiini jääda) kulud kuni 7p summas 100€ öö kohta ja tagasilennu kulud.
c) Kasutamata jäänud teenuseid reisi katkemise kindlustuskaitse ei hüvitata.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Tansaania safarireis

27. detsember 2020 – 5. jaanuar 2021