Tansaania safari ja Sansibari saar koos Mati Kaaluga


19. aprill – 30. aprill 2019
Grupis 20 reisijat  / välja müüdud
Reisijuhid: Mati Kaal, Kaido Haagen

Tansaania safari ja Sansibari saar koos Mati Kaaluga

19. apr – 30. apr 2019  /  3850 € 

Tansaania on safaririik! Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Lake Manyara, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustal. Hinge kinni hoides jälgime gepardite ja lõvide paaritumismängu või haruldaste linnuliikide tiivalööke Tansaania rohe-kuldse maastiku taustal. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu trummipõrina saatel hüpates. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult Dar es Salaamist paarkümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar (seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis orje, kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid. Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

1. päev

Tallinn-Istanbul-Kilimanjaro

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.30

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.25-15.45
Lend TK675 Istanbul-Kilimanjaro 19.00-05.05 (lend Kilimanjarole on vahemaandumisega Sansibaril)

Saabudes Kilimanjarosse seisab ees viisade vormistamine (igaühel tuleb tasuda 50USD).

2. päev

Safari Lake Manyara rahvuspargis

Jõuame lennujaama päikesetõusuks. Alustame 3-tunnist sõitu Lake Manyara rahvusparki, kus teeme safari. Suurematest loomadest leiab siin elevante, gaselle, kaelkirjakuid, jõehobusid ning ahve. Akaatsiametsad varjavad rahvuspargi tuntuimaid, kuid raskesti tabatavaid loomi. Järve ääres võib aga kohata tuhandeid pelikane ja flamingosid.

Pärastlõunal pöördume Maramboi safarihotelli, kus ootab ees kosutav puhkus!

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Maramboi Tented Lodge safarihotell 4*

3. päev

Sõidame Serengeti rahvusparki / safari Serengetis

Täna sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile  iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka enim filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra ning üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Sopa safarihotell 4*

4. päev

Serengeti rahvuspark / suur loomade ränne / safari

Juba päikesetõusul läheme safarile. Seejärel tuleme hotelli hommikusöögile. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikse all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale keset rüselevaid raisakotkaid. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Sopa safarihotell 4*

5. päev

Serengeti rahvuspark / safari varahommikust päikeseloojanguni

Veel üks päev maailmakuulsas Serengeti rahvuspargis. Soovitame lugeda Bernhard Grizmek'i raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Serengeti Sopa safarihotell 4*

6. päev

Hommik Serengetis / Maasai hõimu külad / Ngorongoro kaldeera

Hommikune safari ja seejärel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600 meetru sügavusele ja umbes 20 kilomeetrise läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame maasai küla.

Tänane majutus asub 2.3 kilomeetri kõrgusel kaldeera serval, kus toa rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Ngorongoro Sopa Lodge 4*

7. päev

Varahommikune safari Ngorongoro kaldeeras

Varavalges suundume Ngorongoro kaldeerasse loomi vaatlema: haruldased teravmokk-ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid, kõrvukrebased. Kui hästi läheb, võib kohata ka öiselt jahilt naasvaid arglikke kaslasi - karakale ja servaleid.

Pärastlõunal sõidame Arushasse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Serena Mountain Village hotell 4*

8. päev

Sansibari saar

Hommikune lend Kilimanjaro-Sansibar. Sõidame Sansibari idarannikule.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult Dar es Salaamist paarkümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar (seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis orje, kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid.

Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Blue Bay Beach Resort hotell 4*

9. päev

Sansibari saar

Päev Sansibari saarel. Meeldiv puhkus mere ääres!
Võimalus osaleda erinevatel ekskursioonidel (lisatasu eest).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Blue Bay Beach Resort hotell 4*

10. päev

Sansibari saar

Päev Sansibari saarel. Meeldiv puhkus mere ääres!
Võimalus osaleda erinevatel ekskursioonidel (lisatasu eest).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Blue Bay Beach Resort hotell 4*

11. päev

Sansibari saar

Sõidame saare pealinna - Stone Town'i. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Stone Town'i vanalinnas asuv Serena hotell 4*

12. päev

Sansibar-Istanbul

Sõit lennujaama.

Lend TK567 Sansibar-Istanbul 04.00-12.50
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 14.35-17.50

 Reisi hind: 3850 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid - Turkish Airlines
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • maasai küla külastus
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • majutus programmis märgitud hotellides
 • lend Kilmanjaro-Sansibar
 • binokkel igas autos
 • joogivesi autodes
 • jootraha
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, vormistame piiril
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Tansaania safari ja Sansibari saar koos Mati Kaaluga

19. aprill 2019 – 30. aprill 2019