Tansaania safari ja Sansibari saar koos Mati Kaaluga


18. aprill – 29. aprill 2019grupp reserveeritud Ülle reisijatele (lugejareisid)
Reisijuht:  Mati Kaal,  Kaido Haagen,

Tansaania safari ja Sansibari saar koos Mati Kaaluga

18. apr – 29. apr 2019  /  3850 € 

Tansaania on safari riik! Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Tarangire, Serengeti ning  Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad  kulgeb maailma  viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava  puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda  oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustal. Hinge kinni hoides jälgime gepardite ja lõvide paaritumismängu või haruldaste linnuliikide tiivalööke Tansaania rohe-kuldse maastiku taustal. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub  keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult, Dar es Salaamist paarkümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar ( seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist  ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik  ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis orje, kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt  rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad  nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid. Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

1. päev

Tallinn-Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.00
Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.00-17.15
Lend TK675 Istanbul-Kilimanjaro 19.00-02.00
Saabudes Kilimanjarosse seisab ees viisade vormistamine (igaühel tuleb tasuda 50USD).
Majutus Arushas Gold Crest Suites 4* hotellis.

2. päev

Arusha-Tarangire Rahvuspark. Pärastlõunane safari

Sõidame Tarangire’i Rahvusparki, kus rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire’i Rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangire’it elevantide koduks. Siit leiame veel selliseid liike nagu sinignuud, savannisebrad, aafrika pühvlid, gasellid ja suured antiloobid. Soisel madalikul leidub üle 550 erineva linnuliigi, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangire’is elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

Majutus Tarangire Sopa 4* safarihotellis.

3. päev

Tarangire hommikune safari. Sõidame Serengeti rahvusparki

Hommikune safari Tarangire rahvuspargis.

Sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud  mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile  iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enim filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Majutus Serengeti Sopa 4* safarihotellis.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

4. päev

Serengeti rahvuspark - suur loomade ränne. Safari varahommikust päikeseloojanguni

Juba päikesetõusul  läheme safarile. Seejörel tuleme hotelli hommikusöögile. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikse all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid. 

Majutus Serengeti Sopa 4* safarihotellis.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

5. päev

Hommik Serengetis. Maasai hõimu külad. Ngorongoro kaldeera

Hommikusöök. Hommikune safari ja seejärel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600m sügavusele ja umbes 20 km läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame maasai küla.

Majutus Ngorongoro Sopa safarihotellis 4*, mis asub 2,3 km kõrgusel kaldeera serval, teie rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

6. päev

Varahommikune safari Ngorongoro kaldeers

Varavalges suundume Ngorongoro kaldeeras loomi vaadeldes: haruldased teravmokk- ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid,kõrvukrebased.Kui hästi läheb võib kohata ka öiselt jahilt naasvaid arglikke kaslasi karakale ja servaleid.

Pärastlõunal sõidame Arushasse. Majutus Cold Crest hotellis.

Hommiku- ja lõunasöök hinna sees.

7. päev

Sansibari saar

Hommikune lend Kilimanjaro-Sansibar.
Sõidame Sansibari idarannkule, majutus Ocean Paradise Resort & Spa 4* hotellis.

Vürtsisaarena tuntud Sansibar asub  keset sinavat India ookeani Tansaania rannikult, Dar es Salaamist paarkümneminutlise lennusõidu kaugusel. Sansibar on tegelikult saarestik, Tansaania ühendvabariigi poolautonoomne osa, kuhu kuulub Unguja saar ( seal asub Sansibari linn), Pemba saar ja veel ligi viiskümmend väikest saart. Sajandeid tagasi oli Araabia maadest, Indiast, Hiinast, Portugalist  ja Aafrikast pärit kaupmeeste jaoks see paik  ideaalilähedane kauplemiskoht. Siit suundusid ookeanile laevad täis orje, kulda, elevandiluud ja vürtse. Kaupmehed tõid endaga erinevad religioonid, arhitektuuristiilid kui ka kultuurid, mis on tänaseks kenasti kokku põimunud. Omaani sultanite poolt  rajatud pealinnas Sansibari keskel istub UNESCO maailmapärandinimistusse kuuluv „Kivilinn“. Kivist majade labürindis peegeldub kõik see, mis mõjutanud siinset suahiili kultuuri. Sansibar on õigustatult teeninud vürtsisaare nime, sest siinsel turul ringi jalutades heljuvad ninas vaimustavad  nelgi, kaneeli, muskaatpähkli, musta pipra ja vanilli vürtsikad aroomid. 

Aafrika parimate korallrandadega ümbritsetud saari peetakse üheks parimaks sukeldumissihtkohaks nii India ookeanis kui ka kogu maailmas.

Majutus Ocean Paradise Resort & Spa 4*hotellis.

Hinnas hommiku-ja õhtusöök.

8. päev

Sansibari saar

Päev Sansibari saarel. Võimalus osaleda erinevatel ekskursioonidel (lisatasu eest).

Majutus Ocean Paradise Resort & Spa 4*hotellis.

Hinnas hommiku-ja õhtusöök.

9. päev

Sansibari saar

Päev Sansibari saarel. Võimalus osaleda erinevatel ekskursioonidel (lisatasu eest).

Majutus Ocean Paradise Resort & Spa 4*hotellis.

Hinnas hommiku-ja õhtusöök.

10. päev

Sansibari saar

Sõidame saare pealinna - Stone Towni. Ekskursioon iidses "kivilinnas".

Majutus vanalinnas asuvas elegantses Dhow Palace 4*hotellis.

Hinnas hommikusöök.

11. päev

Sansibar-Istanbul

Varajane hommikusöök ja sõit lennujaama.

Lend TK567 Sansibar-Istanbul 04.45-13.45

12. päev

Hommikusöök hotellis. Vaba aeg Istanbulis, sõit lennujaama
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 14.55-17.25

 Reisi hind: 3850 € 

Paketis sisaldub:

 • Lennupiletid - Turkish Airlines
 • Transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • Rahvusparkide maksud
 • Maasai küla külastus
 • Kõik hommikusöögid
 • Programmis märgitud toitlustus, kolm toidukorda safaripäevadel
 • Majutus programmis märgitud hotellides
 • Lend Kilmanjaro-Sansibar
 • Binokkel igas autos
 • Joogivesi autodes
 • Jootraha
 • Eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • PROGRAMMIGA SEONDUVAID LISAKULUTUSI EI OLE

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, vormistame piiril
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Tansaania safari ja Sansibari saar koos Mati Kaaluga

18. aprill 2019 – 29. aprill 2019