Tansaania safari koos Mati Kaaluga


17. november – 25. november 2019
Grupis 18 reisijat
Reisijuhid: Mati Kaal, Kaido Haagen

Tansaania safari koos Mati Kaaluga

17. nov – 25. nov 2019  /  3995 € 

Tansaania on safari riik! Albioni Tansaania safari kulgeb läbi mitme maailmakuulsa rahvuspargi: Lake Manyara, Tarangire, Serengeti ning Ngorongoro, kus igas avaneb meile looduse ülivõimas vaatemäng. Jõehobud puristavad ja võitlevad koha pärast mudastes jõesängides. Keset ääretut rohumaad kulgeb maailma viimane siiani säilinud suurte imetajate hiidränne ja mõne üksikult kasvava  puu võras puhkavad lõvipojad või leopardid. Elevandid astuvad väärikalt mööda  oma ürgse rännu radasid. Kaelkirjakute graatsilised siluetid joonistuvad välja suursuguste ahvileivapuude taustal. Hinge kinni hoides jälgime gepardite ja lõvide paaritumismängu või haruldaste linnuliikide tiivalööke Tansaania rohe-kuldse maastiku taustal. Punastesse keepidesse riietatud sõbralikud maasaid võtavad mõõtu hüpates trummipõrina saatel. See paneb põhjamaalasegi karglema.

1. päev

Tallinn-Istanbul

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.00
Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.00-17.15
Lend TK675 Istanbul-Kilimanjaro 19.00-02.00
Viisa vormistamine, igaühel tuleb tasuda 50 USD
Majutus Lake Duluti Serena Lodžis.

2. päev

Arusha-Tarangire Rahvuspark. Pärastlõunane safari

Hommikul sõidame Tarangire’i Rahvusparki, kus rikkalikus taimekoosluses paistavad silma hiiglaslikud ahvileivapuud (baobabid) ja akaatsiad. Tarangire’i Rahvuspargi võluv loodus on lemmikpaigaks paljudele BBC loodusfilmide tegijatele. Avarad puis-savannid, lopsakas taimestik jõekallastel, akaatsia- ja palmisalud. Siin elab üle 3000 elevandi, seetõttu kutsutakse Tarangire’it elevantide koduks. Siit leiame veel selliseid liike nagu sinignuud, savannisebrad, aafrika pühvlid, gasellid ja suured antiloobid. Soisel madalikul leidub üle 550 erineva linnuliigi, mis on üks liigirikkamaid lindude pesitsemispaiku kogu maailmas. Kuivematel aladel võib kohata hiidtrappi, kes on üks raskeimaid lendavaid linde maakeral, samuti jaanalinde ja sarviklinde. Tarangire’is elavad veel haruldased püütonid, kes veedavad suurema osa päevast puude otsas. Samuti kohtab siin lõvisid ja leoparde. 

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

Majutus Tarangire Osupuko safarihotellis.

3. päev

Tarangire-Lake Manyara rahvuspark. Hommikune safari. Pärastlõunal sõidame Serengeti rahvusparki

Sõidame Lake Manyara rahvusparki, kus teeme ennelõunase safari. Suurematest loomadest leiab siin elevante, gaselle, kaelkirjakuid, jõehobusid, ahve. Akaatsiametsad varjavad rahvuspargi tuntuimaid, kuid raskesti tabatavaid loomi. Järve ääres võib aga kohata tuhandeid pelikane ja flamingosid.

Pärastlõunal sõidame Serengeti rahvusparki. Looklev mägitee viib meid läbi külade ja põllumaade, jõudes Ngorongoro kraatrini. Sõidame piki kraatri serva kuni selle läänenõlvani ja jätkame teekonda Serengeti suunas. Serengeti on Tansaania esimene ja tuntuim rahvuspark. Silmapiirini ulatuv lõputu savann (Serengeti tähendabki maasai keeles otsatut tasandikku), kuhu on pikitud  mõned Ida-Aaafrika alanguvööndile  iseloomulikud graniidist moodustised (kapid) ja üksikud akaatsiapuud. Kohati võib tekkida tunne, et maailm lõppebki siin ära. Serengeti on arvatavasti ka kõige enim filmitud rahvuspark maailmas. Siin elab üle miljoni valgehabe-sinignuu, üle kahesaja tuhande böömi savannisebra, üle kolmesaja tuhande Thomsoni gaselli, kes oma igirändel liiguvad kõik pidevalt uutele rohumaadele. Kohtame ka suuri kiskjaid: lõvid, gepardid, leopardid, tähnikhüäänid. Samuti paikseid rohusööjaid: elevante, kaelkirjakuid, mitmeid antiloobiliike, jõehobusid. Samuti pesitseb siin üle 500 linnuliigi.

Majutus Serengeti Serena safarihotellis.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

4. päev

Serengeti rahvuspark - suur loomade ränne. Safari varahommikust päikeseloojanguni

Hommikusöök. Serengeti on kuulus just loomade hiidrände poolest. Läheme otsima suuri loomakarjasid, kus korraga võib liikuda tuhandeid valgehabe-sinignuusid ja böömi savannisebrasid. Samuti võime näha, kuidas lõvid kuuma päikse all lesivad või leopardi saba akaatsiapuu okste vahel paistab. Hea õnne korral võib peale sattuda ka lõvide või gepardipere jahile või söömaajale, keset rüselevaid raisakotkaid. 

Majutus Serengeti Serena safarihotellis.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

5. päev

Serengeti rahvuspark. Safari varahommikust päikeseloojanguni

Hommikusöök. VEEL ÜKS PÄEVA MAAILMAKUULSAS SERENGETI RAHVUSPARGIS! Soovitame Teil lugeda Bernhard Grizmek'i raamatut "Serengeti ei tohi surra" (Eesti Raamat 1978).

Majutus Serengeti Serena safarihotellis.

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

6. päev

Hommik Serengetis. Inimkonna häll Olduvai org. Masai hõimu külad. Ngorongoro kaldeera

Hommikusöök. Hommikune safari ja seejärel sõidame Ngorongoro rahvusparki, mis on tegelikult maailma suurim kaldeera – kunagi lõõride ummistumise tõttu õhku lennanud vulkaani seinte sissevarisemise järel tekkinud hiigelkraater. Vaade kraatri servalt 600m sügavusele ja umbes 20 km läbimõõduga kraatripõhjale on uskumatult võimas. Kui kuskil maakeral võiks olla loomade paradiis, siis on see kindlasti siin. Teel Serengetist Ngorongorosse külastame Olduvai orgu, kust on leitud inimkonna ajaloo ühed vanimad jäljed ja peatume maasai külas.

Majutus Ngorongoro Serena safarihotellis (asub 2,3 km kõrgusel kaldeera serval, teie rõdult avaneb enneolematu vaade ning öösel tekitavad põnevust üles kostuvad tähnikhüaanide häälitsused).

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

7. päev

Ngorongoro rahvuspark. Safari varahommikust hilise pärastlõunani

Veedame päeva Ngorongoro kaldeeras loomi vaadeldes: haruldased teravmokk- ninasarvikud, elevandid, lõvid, savannisebrad, gasellid, tüügassead, tähnikhüäänid,kõrvukrebased.Kui hästi läheb võib kohata ka öiselt jahilt naasvaid arglikke kaslasi karakale ja servaleid.

Õhtuks sõidame majutuskohta - Gibbsi farmi (5*).

Hommiku-, lõuna- ja õhtusöök hinna sees.

8. päev

Kohalik külaelu

Päev külas. Täna saame tutvuda farmi-ja külaeluga.

Hommiku- ja lõunasöök Gibbsi farmis.

Hilisel pärastlõunal sõidame Arushasse.
Majutus Gold Cresti 4* hotelli päevatubades (kuniks lennujaama sõiduni).

Hilisel pärastlõunal sõidame Kilimanjaro lennujaama. 

9. päev

Kilimanjaro-Istanbul

Lend TK675 Kilimanjaro-Istanbul 02.30-11.30
Lend 1423 Istanbul-Tallinn 14.55-17.15Reisi hind: 3995 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • transport vastavalt programmile (sõidame suurte ja võimsate safariautodega - igal reisijal iste akna ääres ja lahtise katuse võimalus)
 • rahvusparkide maksud
 • masai küla ja Olduvai oru külastus
 • kőik hommikusöögid
 • programmis märgitud toitlustus
 • majutus heades safarihotellides
 • lend Kilmanjaro-Sansibar
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast
 • joogivesi autodes
 • jootraha

Programmiga seonduvaid lisakulutusi reisil ei ole.

Lisatasu eest:

 • Tansaania viisa 50 USD, vormistame piiril
 • reisikindlustus
 • ​​​​​​​majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Tansaania safari koos Mati Kaaluga

17. november 2019 – 25. november 2019