Taiwan


12. aprill – 20. aprill 2023
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Martti Kalda

Taiwan

12. apr – 20. apr 2023  / 3993 €

Taiwan – kui portugallased selle saare 1590. aastal Euroopale avastasid, olid nad nii lummatud saare ilust, et andsid talle nimeks "Ilha Formosa", tõlkes "Kaunis Saar". Formosa jäi sajanditeks Taiwani teiseks nimeks. Tänane Taiwan on lisaks kaunile loodusele – mägedele, metsadele, mererannikule – ka üks Ida-Aasia majandustiigreid ja üha populaarsem turismimagnet. Siin kohtuvad ja lõimuvad kolm kultuuri – hiina, jaapani ja tänapäeva lääne, lisaks polüneeslastest pärismaalaste oma. Soojus, viisakus ja mugavus on Taiwani märksõnad. "Naruwan!" – tere tulemast Taiwanile!

Siinses Aasia nurgas pulseerib tohutu energia, ettevõtlikkus ja loomingulisus koos iidsete traditsioonide väärtustamisega. Reisil leidub igale maitsele midagi: toidugurmaanid saavad hellitada end peenemaitseliste roogadega, ajaloohuvilised saavad ammutada tuhandeaastaseid tarkuseid templites ja pühakodades ning loodusesõbrad saavad unustada end Taiwani maalilisi mägesid ja järvesid imetlema.

1. päev

Tallinn – Frankfurt – Hong Kong

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.45.

Lend LH883 Tallinn-Frankfurt 18.45-20.10
Lend LH796 Frankfurt-Hong Kong 22.10-15.20+1

2. päev

Hong Kong – Taipei

Lend CI920 Hong Kong-Taipei 20.10-22.05

Jõuame õhtul Taoyuani rahvusvahelisele lennuväljale (ligi 40 km Taipeist). Sõidame Taiwani pealinna Taipeisse ning suundume hotelli puhkama.

Majutus: Taipei Sonnien hotell 4*

3. päev

Taipei 

Tänane päev on meil Taipeiga tutvumiseks. Teeme linnaekskursiooni, mille käigus külastame Paleemuuseumi, CKS memoriaali ning Taipei 101, Templit ja ööturgu.

Paleemuuseumis on üks maailma rikkalikum Hiina muististe ja kunstiväärtuste kollektsioon. CKS ehk Chiang Kai-Shek on suursugune monument suurele Hiina juhile. Võimas memoriaal kõrgub üle 25 hektari suuruse, graatsiliste paviljonide ja tiikidega täistipitud, kaunilt kujundatud aia. Kunagise presidendi Chiangi skulptuur vaatab linnale. Peasaali elegantne Ming stiilis võlvkaar sulandub hästi kokku klassikalises stiilis Rahvusteatri ja Kontsertmajaga. Pidulike sündmuste puhul on hoonete-esine väljak populaarne kogunemiskoht. Seejärel külastame Taipei 101 torni, mis valmides 2004. aastal oli maailma kõrgeim hoone, praegu kõrguselt kolmas. 508 meetri kõrgune ja 101-korruseline hoone on ehitatud 30 278 m² suurusele alale. Tornis asuvad kontorid, ostukeskus ning observatoorium.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Taipei Sonnien hotell 4*

4. päev

Taipei lähiümbrus

Pärast hommikusööki külastame Danshui sadamat. Edasi suundume Yehliu loodusparki vaatlema merelainete ja tuulte toimel moodustunud eksootilisi liivakivimoodustisi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Taipei Sonnien hotell 4*

5. päev

Taipei / Taroko rahvuspark

Täna lahkume Taipeist ja sõidame mööda Taiwani idarannikut Taroko rahvusparki, mis on oma nime saanud seal kunagi elanud pärismaalaste hõimu järgi. Sõit kestab ligi 4 tundi; teel teeme peatuse maalilistel Chingshui kaljudel (kõrgeimad, merepinnast kuni 800 meetri kõrgusele kerkivad rannikukaljud Taiwanis), kust naudime hingematvat vaadet Vaiksele ookeanile. Taroko kuristik ja rahvuspark on Taiwani tuntuimad loodusvaatamisväärsused. Alustame tuuri Taroko kuru väravast, külastame Üheksa kurvi tunnelit, Pääsukeste grotte, Igavese Kevade pühamut, Emaarmastuse silda jm. Päeva lõpuks jõuame majutuskohta.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Liiko hotell 

6. päev

Taroko / matk Hehuani mägedes / Päikese ja Kuu järv

Hommikupoolikul teeme ekskursiooni Taroko rahvuspargis. Pärastlõunal alustame sõitu Päikese ja Kuu järve juurde, mis asub Taiwani keskel 748 meetri kõrgusel merepinnast. See on Taiwani ainuke looduslik järv. Lalu saare lõunarannik on noorkuu-kujuline ning põhjarannik päikese-kujuline, millest tuleneb ka järve nimi.

Teekond viib meid läbi Taroko rahvuspargi mägede, mööda legendaarset Kesk-Taiwani maanteed, mis rajati väga rasketes tingimustes 1950. aastate lõpus ja oli esimene saare lääne- ja idarannikut ühendav ühendustee. Teeme kerge matka Hehuani mägedes. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Sun Moon Lake hotell 4*

7. päev

Päikese ja Kuu järv / ajaloolised paigad / laevasõit järvel

Külastame Taiwani ajaloos tuntud heroilise nn Wushe intsidendiga seotud paiku. (Legendaarse pealiku Mona Rudo juhtimisel tõusid kohalikud Seediq’ hõimu pärismaalased 1930. aastal toona saart valitsevate jaapanlaste vastu üles ja pidasid ligi kaks kuud mägedes ebavõrdset võitlust jaapani regulaarvägedega. 2010. aastal valmis Taiwani režissööril Wei Te-Sheng’il sellest ligi 5-tunnine eepiline mängufilm „Seediq Bale“ ehk „Rainbow Warriors“). Jõuame Päikese ja Kuu järve äärde, kus külastame Wen-Wu templit, Tse-en pagoodi ja teeme väikese laevasõidu järvel.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Sun Moon Lake hotell 4*

8. päev

Päikese ja Kuu järv / Tainan / Kaohsiung 

Täna sõidame Taiwani vanimasse linna ja varasemasse pealinna Tainani (Lõuna-Taiwan). Kunagine põliselanike asula oli 17. sajandil hollandlaste koloniaalvõimu tugipunkt saarel ning seda valitsesid kolm põlvkonda Cheng Cheng-Kung. Tainanis külastame ajaloolilisi vaatamisväärsusi Anpingi ja Chikai kindlusi ning naudime selle ajaloolise linna atmosfääri. Taiwani esimene pealinn Tainan asub saare edelaosas Wide Chia-Nan tasandikul.

Pärastlõunal jätkame teekonda lõuna poole Taiwani suuruselt teise linna Kaohsiungi (sõit umbes 1.5 tundi). Kaoshiung on Taiwani lõunasadamaks ning riigi suurim tööstuskeskus. Kaohsiungis naudime õhtust romantilist Armastuse jõe (Ai He) kaldapealset, Kevade ja Sügise paviljoni kunstlikul Lootosjärvel ning praegu muuseumiks ja turismikeskuseks muudetud kunagist Briti konsulaadi hoonet Kaohsiungi sadama lähedal. Kaohsiungis külastame värvikat ja elavat Leo Ho ööturgu.

Toidukorrad: lõunasöök
Majutus: Grand Hi Lai Kaohsiung hotell 5*

9. päev

Kaohsiung – Seoul – Frankfurt – Tallinn

Varahommikul suundume lennujaama ja alustame teekonda koju.

Lend CI160 Kaohsiung-Incheon 07.40-11.10
Lend LH713 Incheon-Frankfurt 14.20-18.45
Lend LH884 Frankfurt-Tallinn 21.25-00.40+1

Tagasi Eestisse jõuame 21. aprillil kell 00.40.Reisi hind: 3993 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid 
 • majutus programmis märgitud hotellides (kahesed toad)
 • programmis märgitud toidukorrad
 • eestikeelsed ekskursioonid
 • kõik programmiga seotud sissepääsud
 • transport igal päeval vastavalt programmile
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • juhul kui soovite majutust üheses hotellitoas, lisandub teie arvele 880 eurot
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis