Prantsuse Polüneesia ja Cooki saared
Ringiga ümber maakera: Tahiti, Moorea, Bora Bora, Rarotonga, Aitutaki. Aastavahetuse Moorea saarel


29. detsember – 18. jaanuar 2024
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Kertu Bramanis

Prantsuse Polüneesia ja Cooki...

29. dets – 18. jaan 2024  / 13550 €

Kuulsa maadeavastaja James Cooki järgi nime saanud viisteist troopilist saarekest hiiglasliku Vaikse ookeani sinas on tõelised Pipi Pikksuka Kurrunurruvuti saared. Cooki saared asuvad ekvaatorist lõunas ja pisut idapool rahvusvahelist kuupäevajoont. Kahe miljoni ruutkilomeetri ehk terve Lääne-Euroopa suurusel alal Lõunamere avarustesse laiali puistatud vulkaanilise tekkega mõniteist tillukest maapisarat kokku annaks välja ühe Muhumaa mõõtu saare. Arvatakse, et saartele jõudsid Tahitilt teele asunud polüneeslastest meresõitjad juba 6. sajandil. Torme ja tuuli trotsides, taevatähtede järgi navigeerides, ületasid nad tuhandeid kilomeetreid tundmatut vett, et leida killukest "uut maad". Ookeani avarustest leiti pisikesed ent lopsaka taimestikuga kaetud sõbralikud saarekesed. Saari ümbritsesid siis ja nüüd suurepärased korallrifid, laguunid täis vikerkaarevärvilisi troopilisi kalu ning lumivalge liivaga kaunid rannad. Esimestest asunikest said hiljem Uus-Meremaa maoride esiisad. Külalisi võtavad siin vastu iidsetest väärtustest ja lugulauludest lugupidavad värvikad kohalikud. Ehtsate polüneeslastena on neil lilled juustes ja särgimustril, soe süda ning tervituseks lahke naeratus ja kaugele kaikuv "kia orana".  

Prantsuse Polüneesia territoorium koos ookeaniga on võrreldav Euroopaga. Prantsuse Polüneesia koosneb umbes 118-st saarest, mis omakorda on jagatud viieks arhipelaagiks - Seltsi saared, Tuamotu, Markii, Gambieri ja Australi saarestikud. Polüneesia saared on pea kõik vulkaanilise tekkega. Lõunamere põhjas, umbes 4000 meetri sügavusel, on maakoores kuumad täpid. Et kuum täpp püsib ühe koha peal, tema kohal olev laam aga liigub, siis on kuuma täpi vulkanism moodustanud ahelikus paiknevaid saarestikke. Kui vulkaani tegevus vaibub, siis kasvatab vulkaan endale korallriffi ümber. Mõned saared nagu Rangiroa on pelgalt atollid, sest iidne vulkaan on oma raskuse tõttu vajunud meresügavustesse ning merepinnale on jäänud vaid korallidest niinimetatud vöö. Poolel teel Los Angelesest Sydneysse asuv Tahiti saar on noorem ja seetõttu on nähtaval ka vulkaanid. Tahiti noorem õde Moorea annab vast kõige paremini edasi Prantsuse Polüneesia külalislahket murevaba elustiili.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

  • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus. Prantsuse Polüneesias võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 3 kuud. Cooki saartel võivad Eesti kodanikud turismi- või ärieesmärgil viisavabalt viibida kuni 31 päeva.
  • Prantsuse Polüneesiasse ja Uus-Meremaale saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti, testitõendit ega deklaratsiooni. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn  - Los Angeles - Tahiti

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 13.55-15.15, lennuaeg 40min (Finnair)
Lend AY001 Helsingi-Los Angeles 16.00-17.05, lennuaeg 11h 5min (Finnair)

Lend TN101 Los Angeles - Papeete (Tahiti) 122.25-05.05 lennuaeg 8h 10min (Air Tahiti

2. päev

Prantsuse Polüneesia / Moorea saar

Jõuame hommiku Tahitile ja siit kohe edasi Moorea saarele 

Moorea on eksootiline südamekujuline saar, mille ümbermõõt on umbes 60 kilomeetrit. Moorea kohalik nimi Eimeo tähendab kollast sisalikku. Saare pindala on 132 ruutkilomeetrit ning elanikke on saarel ligi 20 000.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Hilton Moorea Lagoon Resort & Spa 5*, Garden Pool Bungalow

3. päev

Prantsuse Polüneesia / Moorea / aastavahetus

Päev Moorea saarel. 

Prantsuse Polüneesia on multikultuurne ja seetõttu ka pakutavad road esindavad paljusid maailma erinevaid kööke. Polüneesia õhtusöögil saame nautida kohalikke traditsioonilisi roogi, mis kaovad laualt kiiremini kui ükski teine suutäis. Kohalikku rooga küpsetatakse traditsioonilistes maa-ahjudes himaa. Kõigepealt kaevatakse auk maa sisse, kuhu asetatakse hõõguvad kivid. Kividele asetatakse lehtedesse mässitult taro maguskartulid, jamss, sealiha, kana, kala, koorikloomad jms. Kõik kaetakse veel kord paksult lehtedega ning jäetakse mitmeks tunniks hauduma. Tulemuseks on väga hõrk maitsete ning aroomide segunemine. Vahel lisatakse veel kreemikama konsistentsi saamiseks kookospiima. Kindlasti laual ka poisson cru, mis tähendab prantsuse keeles toores kala - Tahiti toore kala salat juurviljadega on väga maitsev! Õhtusöögi kõrvale saame nautida kohalikku tantsu. Tants on tahitilaste ehk Maohi'de jaoks nende pärimus ning see määrab nende identiteedi. Polüneesia tantsud kannavad endas lugusid. Nii õpetatakse lastele oma eeposed selgeks. Kuninganna Pomaregi ruttas pimeda saabudes mägedesse tantsima, sest teisiti lihtsalt ei saanud. Tants on siin nii omane nagu ei miski muu. Kujutame vaimusilmas ette, mis toimus siis, kui esimesed siia saabunud eurooplased Wallis või Cook ning nende kaaslased Polüneesia tantse nägid. Ilmselt ei suutnud ükski korralik meremees kohalikule afrodisiakumile - kaunitaride pehmete puusade õõtsumisele ning käte ühemõtteliselt võrgutavatele zestidele - vastu panna. Kapten Cook 1769. aastal kirjeldab tantsu: "Kui vähemalt 8-10 noort tüdrukut kokku koguneb, siis hakkavad nad koos tantsima kõige ebasündsamat tantsu, mida nad ise nimetavad Timorodeeks. Laulavad kõige ebasündsamaid laule ning käituvad üldse kõige ebasündsamalt vastavalt nendele tavadele, mille kohaselt neid on varajasest lapsepõlvest üles kasvatatud". Cooki ja teiste maadeavastajate laevadele saadeti vastu just kõige kaunimad tütarlapsed selleks, et tütarlapsed uinutaksid võõramaalastes röövimis- ning tapmislusti ja et võõramaalased anduksid pigem ühele teisele kirele.

Täna õhtul on meil ühine vana-aasta õhtusöök

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus:  Hilton Moorea Lagoon Resort & Spa 5*, Garden Pool Bungalow

4. päev

Prantsuse Polüneesia / Moorea

Täna on võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil "Aito 4 Wheel Drive Safari Tour". Sõidame ringi Moorea saare kaunimates paikades. Esimene peatus ongi hingematvalt kaunis vaade meie hotellile ja lahele. Edasi hakkame ronima väga järsu, kohati 45-kraadise mäenõlva Magic Mountain otsa. Mäeotsast avaneb vaade Cooki ja Opunohu lahele. Edasi sõidame Belvedere'i - mis tähendabki kaunist vaatekohta. Koha nimetuse vääriliselt näeme kauneid vaateid lahtedele, mägedele, lopsakale taimestikule mäenõlvadel. Saludes kasvavad mangod, avokaadod, kookospähklid jms. Saarel uitab ringi tuhandeid kanu, kes on kunagi ammu toodud siia esimeste sisserändajate poolt. Belvedere asub nn Hai Hamba ehk Bali Hai kõrval. Mõistame, et oleme iidse vulkaani kraatris. Meie ees on püha mägi Rotui (886 meetrit, mis oligi vulkaani peamine avaus), mis vajub iga 10 aastaga 4 sentimeetrit. Mäenõlval teeme peatuse ühes iidses pühapaigas Titiroa Maraei, kus saame aimu iidsetest rituaalidest. Sõidame läbi nn ananassitee, kus mäenõlvadel on erinevate suurustega ananassipõllud. Ananass on kaktuseline taim ja ananassipõllule tasuks minna korraliku kaitseriietuse ning matšeetega varustatult. Ananassi "lehe" okkad on lõikavalt teravad. Kasutame neljarattaveolisi kastiga maastikuautosid (8 inimest ühes kastis), ekskursiooni pikkus 3h 30min. Hind 95 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus:  Hilton Moorea Lagoon Resort & Spa 5*, Garden Pool Bungalow

5. päev

Prantsuse Polüneesia / Bora Bora 

Hommikusöök hotellis.

Lend VT266 Moorea-Bora Bora 10.55-12.15

Päev Bora Boral.

Eksootiline Bora Bora saar, mida hüütakse Vaikse ookeani pärliks. Saar asub 260 kilomeetrit Tahitist loodes. Bora Bora on ümmargune. Saare rannikul jookseb ümber saare 32 kilomeetri pikkune autotee - viidates sellele, et saar on päris pisike. Rannajoont ilmestavad väljaulatuvad maaninad ja nende vahele jäävad mõnusad lahesopid. See on justkui kauni polüneeslanna harali sõrmedega käsi, mille ümber on visatud täiuslik korallkäevõru. Saar on ümbritsetud peaaegu täielikult laguuni ning korallriffiga või motudega. Läbipääs rifist on vaid ühest kohast. See ongi põhjuseks, miks USA merevägi valis II maailmasõja ajal, 1942. aastal, just Bora Bora saare oma baasiks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Bora Bora by Pearl Resort 4*, Garden Villa & Pool

6. päev

Prantsuse Polüneesia / Bora Bora 

Võimalus osaleda ekskursioonil "Veesafari". Istume mootorpaati ja tuiskame vett pritsides üle helesinise laguuni. Pärast 15-minutilist paadisõitu oleme jõudnud korallrahude juurde, kus vees on kihamas vilgas veealune elu. Järjekorras ronime redelit mööda alla veepiirile. Kui oleme õlgadeni vees, siis lastakse vintsiga meile hapnikuvoolikuga varustatud kiiver pähe ja võibki lasta end laguuni põhja vajuda. Nagu võluväel ilmub meie ümber sadu kalu - mustvalge-triibulised (polüneesia keeles "Mamo"), hallikad kollaste uimedega ja oranžid klounkalad jpm. Loomulikult tuiskavad meie ümber ka raid. Turvalisuse mõttes on vee all meiega koos ka kaks akvalangiga instruktorit. Meist kõigist tehakse ka veealuseid pilte. Vee all võib hapnikukiiver peas nii joosta, hüpata, tantsida kui oma armsamat süles kanda. Täiesti turvaline ja ülimalt meeldejääva kogemus. Hind 105 eurot. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Bora Bora by Pearl Resort 4*, Garden Villa & Pool

7. päev

Prantsuse Polüneesia / Bora Bora 

Päev rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Bora Bora by Pearl Resort 4*, Garden Villa & Pool

8. päev

Prantsuse Polüneesia / Bora Bora - Tahiti

Vaba hommikupoolik. Pärastlõuanal lendame Tahiti saarele.

Lend VT243 Bora Bora - Moorea 15.30-16.10

Tahitile jõudes sõidame hotelli.

Tahiti saar ise on number kaheksa kujuline, tekkinud kahest suurest vulkaanist umbes kaks miljonit aastat tagasi. Number kaheksa rõngad moodustuvad poolsaartest: Tahiti Iti - mis tähendab Väike Tahiti ja Tahiti Nui mis tähendab Suur Tahiti. Tahiti pindala on 670 ruutkilomeetrit, kõige kõrgem tipp on Rohena mägi, mis on 2241 meetri kõrgune. Elanikud on koondunud enamasti kitsastele rannikuäärsetele tasandikele. Mägine saare keskosa on väga dramaatilise ilmega ning läbi kasvanud troopilistest taimedest, sõnajalgadest. Siin-seal paistavad silma langevad kosed. Koskedes jätkub alati vett, sest saare mägiste vulkaanide tippudes on suured järved. Siin on kaks aastaaega: kuiv ja niiske. Meie oleme siia saabunud niiskel hooajal. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Te Moana Tahiti Resort 3*+, Ocean view room

9. päev

Tahiti / lend Cooki saartele / Rarotonga

Lendame Tahitilt otse Cooki saartele.

Lend VT035 Papeete - Rarotonga 08.44-11.25

Rarotonga saar on Cooki saarte pumpavaks südameks. Kuigi Rarotonga on Cooki saarte hulgas kõige suurem ja rahvarohkem, ei ole siin ühtegi valgusfoori, McDonald’sit ja kookospalmist kõrgemat maja. Rarotongal elab umbes 14 000 inimest, kellest enamik on Polüneesia päritolu maorid. Rarotongal elab enam kui 3/4 kogu Cooki saarte elanikkonnast. Alates 1961. aastast on saared saanud omavalitsusliku staatuse Uus-Meremaaga assotsieerunud riigina.

Viisteist Cooki saart on jagatud lõuna- ja põhja-saarteks, mida eraldab umbes 1000 km tühja ookeani. Põhjapoolsed saared on vanemad ning seetõttu ka madalamad, enamasti korallatollid. Lõuna-saared on üldiselt suuremad ning moodustavad umbes 90% kogu pindalast. Saarte hulgas on noorim ja suurim umbes 2 miljonit aastat tagasi tekkinud Rarotonga (67.2km²), mille kõrgeim tipp Te Manga kerkib 658 meetri kõrgusele. Saare ümbermõõt on umbes 32 km. Rarotonga saar on ümbritsetud laguuniga, mis kohati ulatub 100 meetri kaugusele korallrifini. Saare põhjaküljel on riff väga kalda lähedal ning seetõttu pole see sobilik ujumiseks ja veespordiks. Saare lõunaküljel, eriti Muri ranna piirkonnas, on laguun mõnusalt sügav ja lai ning ideaalne paik veemõnude nautimiseks. Saare mägises keskosas valitsevad tuultest, vihmast ja ajast kulunud vulkaanide tipud. Mäenõlvad on kaetud tiheda ja lopsaka taimestikuga. Mägisel saarel toovad vaheldust sügavrohelised orud, kus vulisevad ojad ja pahisevad karged kosed. Orgudes on põllumaad ja soised alad. Saare keskel maantee puudub. Saare ainuke, umbes 29 km pikkune, ringikujuline maantee kulgeb mööda rannikut. Maanteed pidi saab sõita nii päripäeva kui vastupäeva. Maantee rajati juba 11. sajandil, mil suur osa maanteest sillutati suurte kividega. 

Cooki saared on kõik vulkaanilise tekkega. Lõunamere põhjas, umbes 4000 meetri sügavusel, on maakoores kuumad täpid. Et kuum täpp püsib ühe koha peal, tema kohal olev laam aga liigub, siis on kuuma täpi vulkanism moodustanud ahelikus paiknevaid saarestikke. Kui vulkaani tegevus vaibub, siis kasvatab vulkaan endale korallriffi ümber. Mõned põhjapoolsemad Cooki saared on pelgalt atollid, sest iidne vulkaan on oma raskuse tõttu vajunud meresügavustesse ning merepinnale on jäänud vaid korallidest vöö. Rarotonga saar on noorem ja seetõttu on nähtaval ka vulkaan. Lõunasaarte hulgas on huvitavad ka ligi 8 miljonit aastat tagasi pursanud vulkaanidest tekkinud nn “kerkinud saared” Atiu, Mauke, Mitiaro ja Mangaia, kus miljoneid aastaid tagasi toimunud vulkaaniline tegevus, kliima ja aeg on koos tekitanud huvitavaid karstimoodustisi ja koopaid. Nendel kivistunud korallrifiga ehk makatea'ga ümbritsetud saartel on künklikel paekivi platoodel väga tihe ja lopsakas taimestik ning haruldane linnuriik. Atiu on linnuvaatlejate paradiis ja seiklejate magnet.

Rarotonga saare kauneim laguun on lõunas eriti Muri piirkonnas. Muri laguunis eriti selle nelja motu (laiu) ümber silkab ringi tuhandeid värvilisi troopilisi kalu. Siin on mõnus, valge liivane põhi, sätendav kristallselge vesi ja ohutu ujuda. Saartel ei ole mürgimadusid ega kiskjaid, laguunis pole meduuse, haisid ega krokodille. Siin on mõnus snorgeldada, sukelduda, ujuda, kala püüda, sõita paadi või kanuuga laidudele.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus Rarotonga saarel:  Pacific Resort Rarotonga 4*+

10. päev

Cooki saared / Rarotanga 

Päev Rarotangal.

Võimalik osaleda Rarotonga saare ekskursioonil (lisatasu eest, hind 60€)

Täna teeme umbes 3-tunnise bussiekskursiooni, mis on hea sissejuhatus saare kultuuri, legendide ja ajalooga tutvumiseks. Teel peatume saare huvitavamates paikades. Sõidame mööda iidset sillutatud Ara Metua või „Toi teed“, mis ehitati juba 1050 AD. Külastame pühapaiku marae’sid - Arai Te Tonga, Pa Ariki Marae Arai Te Tonga Marae (umbes 1250 AD) ja Pa Ariki Marae. Siin kuuleme iidsete riituste ja tseremooniate kohta, mis on olulised ka saare tänapäeva kogukonna jaoks. Käime Seitsme Kanuu aias Avana läbipääsu juures. Just siit asusid seitse kanuud eepilisele mererännakule Uus-Meremaa poole 1350. aastal, märkides seeläbi Polüneesia suure migratsiooni lõpphetke. Mereretke mälestatakse kiviringiga, mida kutsutakse Seitsme Kivi aiaks. Vaatame üle saare esimese paekivist kiriku, mis ehitati 1800ndatel aastatel. Rarotonga saarel on mitmeid paekivist kirikuid, mis kõik suure vaevaga käsitsi ehitatud. Titikaveka ajalugu ulatub 1841. aastasse. Teeme peatuse laguuni ääres oleva suure vulkaanilise rahnu ehk Musta kalju juures. Siinsete uskumuste kohaselt lahkusid hinged siit Avaikile ehk teispoolsusesse. Teel silmame ka Nõelapunkti ehk Te Rua Manga - vulkaaniline paljand, mis tähistab saare keskpaika ning on ühtlasi ka selle kõrgeim punkt. Siinsed graveeringud sarnanevad Lihavõttesaare omadele. Tsitrusviljade, banaanide, tapioca, taro ja papaya ning teiste viljade istandused palistavad teeääri. Sisemaa istandustes kasutavad kohalikud siiani misjonäride-eelseid põllumajanduse meetodeid. Ekskursiooni jooksul teeme mõned puhkeapausid ja meil on võimalus soetada kohalikku käsitööd ja suveniire. Naudime puhkepausi 1853. aastal ehitatud koloniaalajastu istanduses. Meie giid tutvustab Cooki saarte „elu puu“ ehk kookospalmi erinevaid kasutusvõimalusi. Käime Tokerau Jimi ateljees, kes on maailma üks vähestest pärli-nikerdajatest. Tema mitmete auhindadega pärjatud pärlmutter-teosed on teistest samalaadsetest võrreldamatult peenemalt teostatud. Cooki saarte raamatukogu-muuseumis on pisike väljapanek ajaloolistest fotodest ja esemetest, mis kajastavad esimeste Euroopa päritolu asunike ajastut. Siin on ka mõned suurepärased punutised ja puunikerdused.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus Rarotonga saarel: Pacific Resort Rarotonga 4*+

12. päev

Cooki saared / Rarotonga 

Päev Rarotangal.

Võimalik osaleda Te Vara Nui küla õhtusöögil ja show (lisatasu eest, hind 125 €).

Külalistena saame väga ainulaadses kohas nautida kohalikku kultuuri koos Rootsi laua stiilis õhtusöögiga, mis valmistatud kohalike ja rahvusvaheliste kokkade poolt. Rarotonga parimad tantsijad ja muusikud teevad veepealsel hõljuval laval unustamatu show. Lõõmavate tõrvikute valgel elustub kirglike esinejate tantsude ja laulude läbi saarerahva esivanema Tongaiti legendi. Kunagi ammu, ammu, mitme mere taga seadis rändav sõdalane Tongaiti purjed koos oma hõimuga ja seilas Rarotongale. Tantsudes ärkab ajalugu ellu ning mõistame, kuidas saarerahva esivanemad siin sajandite jooksul ellu jäid.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus Rarotonga saarel: Pacific Resort Rarotonga 4*

13. päev

Cooki saared / Rarotonga 

Päev Rarotangal. Lihtsalt puhkus või siis saare peal!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus Rarotonga saarel: Pacific Resort Rarotonga 4*+

14. päev

Cooki saared / Rarotonga - Aitutaki

Lendame Rarotangalt Aitutaki saarele.
Lend Air Rarotonga 11.15-12.05

Pisikeste asustamata saarte rõngaga ümbritsetud Aitutaki saar on kahtlemata Vaikse ookeani kauneim juveel. 15 motut on justkui jumaliku frangipani õie kroonlehed ümber Aitutaki lillesüdame. Palmidega ääristatud säravsinine laguun, päikeselised motud ja elust kihavad korallrifid on eeden keset suurt sinavat vett. Aitutaki on Rarotongast vaid 45-minutilise lennu või 220 km kaugusel. Aitutakil elab umbes 1800 inimest, kes lahkesti kutsuvad külalisi osa saama saare paradiisilikust elust. Peasaarest Rarotongast kaugemal kerkivad iidsed Polüneesia traditsioonid üha enam pinnale.

Aitutaki elanikud usuvad end olevat kuulsa meresõitjast sõdalase Ru järglased. Ru olevat seilanud polüneeslaste ürgkodust Avaikist Aitutakile ning asunud siia elama koos oma nelja naise, sõdalaste ning kaunite kõrgemast soost neitsitega. Ühel täiskuuööl olevat nad puidust kanuudes maabunud saarele. Kuuvalguses peegelduva laguuni ilust nõiutuna nimetasid nad maabumispaiga O’otu ehk täiskuu. Aitutaki pakitseb sellistest müütidest ja lugudest, mis elustuvad külastades iidseid esivanemate riituse- ja pühapaiku marae’sid või kaasa lüües polüneeslaste tantsudele ja lauludele.

Saare eluolule on ajalugu jätnud oma pitseri. Pärast suurt maoride rännet märkasid esimeste eurooplastena saarekesi Hispaania meresõitjad Alvaro de Mendana (1595) ja Pedro Fernandez de Quiros (1606). Saare rahulik elu kestis veel umbes 160 aastat kuni kuulus kapten James Cook silmas Palmerstoni, Takutea, Mangaia ja Atiu atollsaarekesi. 1789. aastal jõudis Aitutaki saarele kurikuulus kapten William Bligh. Filmilinadele jõudnud „Bounty“ laevamässu korraldanud Fletcher Christiani kiikri ette jäi Rarotonga saar.

Õnneks on Aitutaki kordumatu ilu säilinud vaatamata verejanulistele meresõitjatele. Tänaseks on paik mähitud romantilise auraga mitte piraatide lugudega. Siinsed unenäolised päikeseloojangud asustamata motudel, kristalsed laguunid ja peen valge liiv võtavad ka paljureisinud inimesed imetlusest ohkama.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus Aitutaki saarel: Pacific Resort 5* 

15. päev

Cooki saared / Aitutaki 

Päev Aitutaki saarel.

Võimalik osaleda: Punarei kultuuriküla (lisatasu eest, hind 75€)
Täna avastame Aitutaki rahva iidset ajalugu nii nagu see oli enne ristiusu saabumist. Punarei küla ajalugu ulatub 200 aasta taha. Hiljuti avastati umbekasvanud rohelusest küla, kus olid elanud aitutakilaste põlised esivanemad. Puhastus- ja raietööde käigus avastati külast iidsed pühapaigad marae’d, rida esemeid, maa-alused umu ahjud, mida kasutati roogade valmistamiseks riituste ajal 200 aastat tagasi. Tänapäeval seisavad põlises külas iidsete hoonete täpsed koopiad. Külas kohatavad inimesed on siin kunagi elanud inimeste otsesed järeltulijad ning uhked selle üle, et on suutnud vanale külale jälle elu sisse puhuda. Kohalike suu läbi kuuleme müüte ja loomislugusid. Koos katsetame kudumist ja lõunasöögi valmistamist. Küla lopsakas troopilises aias jalutades õpime tundma iidseid ravimtaimi ja ravimeetodeid. Hiljem saame ka harjutada Cooki saarte tantsu põhisamme. Kõige lõpuks naudime koos valmistatud pidusööki.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus Aitutaki saarel: Pacific Resort 5*

16. päev

Cooki saared / Aitutaki 

Päev Aitutaki saarel.

Võimalik osaleda The Vaka laguuni kruiisil (lisatasu eest, hind 175€)

Igaüks, kes Aitutakil käib, peaks leidma võimaluse lähemalt tutvumiseks saare suurepärase laguuniga. Asutame end täna Titi ai Tonga katamaraanile, mis on ehitatud just Aitutaki laguuni ilu nautimiseks. Meie saare tuur kestab 6 tundi, mille jooksul külastame 3 kaugemat saart - Akaiami, Moturakau, seejärel One Foot saart. Tuuri ajal on mitmeid ujumise ja snorgeldamise võimalusi, saame troopilisi kalu käest toita. Tuuri ajal pakutakse mittealkohoolseid jooke ja ka BBQ lõunasööki, milleks on maitsev kohalik grillitud kala ja värske salat. Päikesekreem ja fotokas kaasa!

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus Aitutaki saarel: Pacific Resort 5

17. päev

Cooki saared / Aitutaki 

Päev Aitutaki saarel.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus Aitutaki saarel: Pacific Resort 5*

18.-19. päev

Cooki saared / Aitutaki - Rarotonga - Auckland

Kui jõuame Uus-Meremaale, siis oleme ületanud kuupäevajoone ja Aucklandis on siis juba järgmise päeva õhtu!

Lendame Aitutakilt Rarotongale ja sealt Uus-Meremaale.

Lend Aitutaki-Rarotonga 11.40-12.30
Lend Rarotonga-Auckland 15.00-18.20

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: MSocial Hotel Auckland 4* 

20. päev

Auckland / Uus-Meremaa

Päev Aucklandis, Uus-Meremaa pealinnas. Jalutame koos kesklinnas ja jahisadama piirkonnas, kus on palju põnevaid kohvikuid. Auckland on parim koht kodustele kingituste ostmiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: MSocial Hotel Auckland 4* 

21.-22. päev

Auckland - Singapur

Vaba hommik Aucklandis. Keskpäeval sõidame lennujaama.

Lend koju, paketis pakume Qatar Airways lende:

Lend QR915 Auckland-Doha 18.25-04.30

Lend QR6122 Doha-Helsingi 08.00-14.15

Lend AY1023 Helsing-Tallinn 16.25-1700

Variant 2: Sinagpore Airlines+Finnair suunal Auckland-Singapur-Helsingi-Tallinn, soovi korral majutusega Singapuris. Selle lennumarsruudi puhul lisandub 450€Reisi hind: 13550 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik programmis märgitud lennud
  • majutus kahestes tubades (programmis märgitud hotellides või sarnastes)
  • programmis märgitud söögikorrad
  • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • majutus üheses hotellitoas, hind 3500€
  • programmis kirjeldatud ekskursioonid ja sissepääsud

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument  (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis