Suriname - Guyana - Prantsuse Guajaana ja Curacao
Lõuna-Ameerika avastamata paigad


15. november – 3. detsember 2022
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Hendrik Relve

Suriname - Guyana - Prantsuse...

15. nov – 3. dets 2022  / 6225 €

Suriname, Guyana ja Prantsuse Guajaana peidavad ennast Lõuna-Ameerika paksu vihmametsa teki alla nii hästi, et isegi paljudel üsna kogenud reisilistel jääb see paik tahes või tahtmata kahe silma vahele. Kartmatud rännulised, kes siiski otsustavad need üsna eraldatud paigad üles otsida, saavad unustamatu kogemuse võrra rikkamaks. Siin on võimalik kohata mandri kõige haruldasemaid elukaid, hingata kopsudesse ürgse vihmametsa õhku ning puutuda kokku väga eheda ning silumata kultuuriga. Meie retkel õpime tundma kohaliku põlisrahva elu, külastades trio ja wayana indiaani põlisrahvaid ning metsaneegreid maroone. Eelkõige aga naudime puutumatut vihmametsa, olles ümbritsetud sellise bioloogilise mitmekesisusega, mille sarnast pole kusagil mujal maailmas. Ligi 80% Surinamest, Guyanast ja Prantsuse Guajaanast on kaetud Amazonase põliste vihmametsadega. Kreeka naissõdalaste järgi nime saanud ajatu Amazonas on planeedi elu algallikas. Suur osa õhust, mida me hingame, veest, mida me joome, ning kliimast, millest me sõltume, saab alguse just siit. Amazonase tõde pole võimalik edasi anda sõnades või pildis, seda on vaid võimalik kogeda - jalutades hallide puusammaste vahel, mis sirutavad oma loendamatutes rohelistes toonides kroonid otse taevasse, või võrkkiiges tukkudes, võpatades ärkvele möiraahvi ebamaise kisa peale, või maitsedes hapnikurikast, veest ning kõdulõhnast rasket, õhku. Looduse lopsakus ajab siin üle ääre - pakatab, põimub, ronib ja roomab igas suunas. 

1. päev 

Tallinn - Helsingi - Pariis 

Kogunemine lennujaamas kell 16.00

Lend AY1024 Tallinn-Helsingi 17.25-18.00
Lend AY1581 Helsingi-Pariis(Charles de Gaulle) 19.30-21.35

Majutus: Pariisi lennujaama hotell 3*

2. päev

Pariis / Prantsuse Guajaana 

Lend AF852 Pariis(Orly)-Cayenne 10.15-15.15.

Maandume pärastlõunal Cayenne'is. Teeme lühikese Cayenne'i linnaekskursiooni. Cayenne on Prantsuse Guajaana pealinn ja Prantsusmaa ülemere territoorium ning seega ka osa Euroopa Liidust. Sõidame bussiga Kourousse, kus asub ESA (European Space Agency – Euroopa Kosmose Agentuur).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kourou Hotel des Roches 3*

3. päev

Illes du Salut saared / Prantsuse Guajaana 

Pärast hommikusööki sõidame katamaraaniga Illes du Salut saartele. Vulkaanilise tekkega saared asuvad Prantsuse Guajaana rannikust 11 kilomeetri kaugusel Atlandi ookeanis. Saari kutsutakse Lunastuse saarteks, sest elanikud põgenesid sinna maismaal möllava katku eest. Saarestikus on kolm saart: Île du Diable, Île Royale ning Île Saint-Joseph. Saared on väga raskesti ligipääsetavad ning seetõttu kasutas Prantsusmaa neid alates 1852. aastast kurjategijate kolooniatena. Arvati, et saartelt on võimatu põgeneda.  Île Royale ning Île Saint-Joseph saartele saadeti sunnitöölaagritesse asumisele vaid Prantsusmaa kõige hullemad kriminaalid. Saatana saarena tuntud Île du Diable oli poliitiliste vangide jaoks. Siia saadeti ka kapten Alfred Dreyfus poliitilisele asumisele. Kuuldused saartel valitsevatest troopilistest haigustest, vangide omavahelistest tapatöödest ning kohutavast brutaalsusest levisid Prantsusmaale väheste ellujäänud vangide kaudu. Sellised tõsielul põhinevad õudusjutud pidanuksid toimima ennetustööna ning hirmutama potentsiaalseid kriminaale. Tänapäeval on saared üks turistide lemmikpaiku - nüüd soovitakse just siia põgeneda. Veedame saarel terve päeva.

Pärastlõunal naaseme Kourousse. Naudime õhtuseid vaateid terrassilt.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kourou Hotel des Roches 3*

4. päev

Euroopa Kosmoseuuringute keskus / Paramaribo / Suriname 

Pärast hommikusööki tutvume põgusalt Euroopa Kosmoseuuringute Organisatsioonile kuuluva kosmosekeskusega. Amazonase vihmametsa piiril asuv Euroopa kosmosejaam on Singapuri suurune (750 km²). Kosmosekeskus asub ekvaatori lähedal 5˚3’ põhja laiuskraadil ning on ideaalne paik rakettide üleslennutamiseks. Käime Jupiteri kontrollruumis, kus toimub Ariane 5 kanderakettide üleslennutamine.

Pärastlõunal sõidame Guajaana läänepiirile. Ületame kanuu või laevaga Guajaana ja Suriname piiriks oleva jõe. Jätkame teekonda Suriname pealinna Paramaribo poole. Suriname on väikseim iseseisev riik Lõuna-Ameerika kontinendil. Endist Hollandi asumaad Suriname kutsuti 1948. aastani Hollandi Guajaanaks. Pärast ligi 300 aastat kestnud Hollandi ülemvõimu saavutas Suriname 1975. aastal iseseisvuse. Surinames elab vaid veidi üle poole miljoni inimese, kellest pooled elavad pealinnas. Riigi värvikas põhielanikkond moodustub kreoolidest, hindudest ja Jaava saare indoneeslastest, kelle esivanemad olid saarele tulnud orjadena. Lisaks veel maroonid ehk metsaneegrid ja põlisrahvas ehk indiaanlased. Tänu sellisele keeltekompotile on ka suhtlemine kohalikega väga põnev.

Suriname pealinn Paramaribo on tegelikult meie mõistes seal ainuke linna moodi linn. Paramaribos on huvitavad ostupaigad, ööelu ning võrratud restoranid. Siinne kulinaaria on vürtsikas ja rikkalik nagu maa isegi. 17. ja 18. sajandist pärit endise Hollandi koloniaallinna ajaloolise keskuse algne ja väga iseloomulik tänavavõrk on rikkumatult säilinud. Siinsed ehitised osutavad, kuidas hollandi arhitektuurimõjud on aegamööda sobitunud kohalike traditsiooniliste ehitusvõtete ja materjalidega. Suuremad avalikud hooned nagu Fort Zeelandia, presidendipalee, rahandusministeerium, reformeeritud kirik ning roomakatoliku katedraal on püstitatud kivist ja tellistest traditsioonilises hollandi stiilis, ent aegamisi leidsid rakendamist ka pärismaised ehitusviisid. Nii on presidendipalee esimene korrus kivist, kuid ülemised korrused puidust. Siselinna tänavavõrgus kulgeb peatelg Fort Zeelandia (linnplaanis kesksel kohal asuva avalike hoonete kogumi) taga loodesse ning tänavad lõikuvad sellega täisnurkselt. Fort Zeelandiast põhjas asub suur avalik park, mida nimetatakse Palmide pargiks. Laiu tänavaid ja avalikku ruumi ääristavad puud - nõnda on kujundatud rahulik ning avar linnamaastik. Taltsutamatu džungel, vaid mõne laeva- või autosõidu tunni kaugusel, on täiesti puutumata moodsa ühiskonna arengust. Ligi 80% Surinamest on kaetud põliste vihmametsadega.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Torarica Eco Resort hotell

5. päev

Paramaribo / Palumeu Amazonas 

Täna sõidame kohalikule lennuväljale Zorg en Hoop. Pärast hoolikat pagasi kaalumist lendame kohaliku väikese lennukiga Palumeusse.

Palumeu on keset Amazonase vihmametsa Tapanahony jõel asuv kohalike indiaanlaste küla. Troopilises vihmametsas annavad päeva algusest märku möiraahvid ja linnud. Võimsad kärestikud, Amazonase vihmametsa floora ja fauna ning trio ja wayana indiaani põlisrahvaste eluviis on väga paeluvad. Naudime puutumatut vihmametsa ja õpime tundma kohaliku põlisrahva elu.

Trio või tiriyó rahvas kutsub ennast ise "tarëno", mida võiks tõlkida kui „siit pärit rahvas“. Triosid on kokku umbes 1200, kes elavad mõnes suuremas ja paaris väiksemas külakeses Suriname ja Brasiilia piiril. Nad kõnelevad tiriyó keelt, mis on üks Caribani keeltest. 

Eco Resorti kohale jõudes tervitab meid kohalik töötajaskond. Pärast majutuskohta sisseseadmist sõidame kaunile Palawa saarele pikniku pidama. Pärast lõunasööki on võimalus supelda jahutavas jõevees. Seejärel läheme koos kohaliku giidiga Palumeu külla. Siin tutvume Amazonase vanimate asukate tänapäevase eluviisi ning oskustega. Meie tänase ööbimiskoha (Eco lodge'i) töötajad on päritolult trio ja wayana rahvas ning meie majakesed on ehitatud nendele omases traditsioonilises stiilis. Kuna õhtud on suhteliselt jahedad, pole konditsioneere ja ventilaatoreid vaja. Meil on kaitseks sääsevõrgud. Toitu valmistatakse lõkkel kohalikust toorainest. Pärast õhtusööki jutustab giid meile lugusid kohalikust piirkonnast ja Amazonase põlistest asukatest.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Palumeu Eco lodge

6. päev

Amazonase vihmamets 

Tänaseks hommikualarmiks on ilmselt möiraahvide hõiked. Täna on Amazonasega tutvumise päev. Pärast hommikusööki sõidame kanuudega matka alguspunkti. Meie sihtkohaks on Potihilli graniidist mägi. Kanuudega Tapanahony jõge ületades saame rohkem teada kohaliku floora ja fauna kohta. Silmame tuukaneid, papagoisid ning aarasid lendamas üle meie peade, lisaks veel ahve ning hea õnne korral ka suuri jõesaarmaid. Potihilli otsa jõudes avanevad imelised vaated džungli puulatvade kohal. Lõunat sööme Palumeu resordis. Pärastlõunal on võimalus harjutada vibulaskmist. Meie juhendajaks on kogenud vibulaskmise instruktor. Vibulaskmine võib esmapilgul tunduda lihtne, ent tegelikult nõuab teatud annet. Saame oma anded siin proovile panna. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Palumeu Eco lodge

7. päev

Amazonase vihmamets 

Täna külastame Mabuka koske. Pahisevate koskede juures on mõnus teha üks lõõgastav suplus, lasta end loodusjõududel masseerida, ning tukkuda võrkkiikedes. Energilisemad saavad teha džunglimatka koos kohaliku giidiga ning õppida huvitavat kohaliku floora ning fauna kohta. Sööme lõunat keset loodust.  Õhtupoolikul läheme öisele paadiretkele. Öised džunglihääled ja tagasipeegelduvad silmad panevad meie aistingud täispööretel liikuma.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Palumeu Eco lodge

8. päev

Palumeu - Paramaribo

Hommikupoolikul jalutame ringi kohalikus külas. Näeme kohalikku käsitööd ja elu-olu.

Pärastlõunal lendame Paramaribosse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Torarica Eco Resort hotell

9. päev

Paramaribo / Kininipaati Amazonase vihmamets

Täna sõidame bussiga Laduani ning seejärel mööda jõge puutüvest uuristatud kanuuga 40 minutit Kininipaati resorti.

Suriname jõe ülemjooksul asuv Kininipaati on väga meeliköitev paik tänu võimsale vihmametsale, tormakatele kärestikele, liivarandadele ning meelerahule. Siinses kuurordis on meil peatumiseks ehtsad kohalike põlisrahvaste traditsioonilised hütid, mille omanikeks on maroonid ehk metsaneegrid. Kuurort on unikaalne ettevõtmine, parendamaks kohalike maroonide elu-olu turisminduse arendamise abil. Siinne töötajaskond koosneb maroonidest, kes annavad oma parima, et muuta meie siinviibimine võimalikult meeldivaks.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Kininipaati Eco lodge

10. päev

Kininipaati maroonid 

Pärast hommikusööki läheme jalutuskäigule džunglisse, kus meile tutvustatakse vihmametsade aardeid - unikaalseid ravimtaimi ja puid.  

Seejärel sõidame paadiga külla ühele marooni hõimule. Suriname ülemjõe piirkond on tuntud oma unikaalse marooni kultuuri ja puutumatu Amazonase poolest. Sõna maroon on pärit hispaaniakeelsest sõnast "cimarrón" ja tähendab metslooma või põgenikku. Põgenenud orjade järeltulijad maroonid on kunagi 17.-18. sajandil asunud elama läbipääsmatu vihmametsa sügavustesse ning alustanud siin uut elu. Tänu nende isoleeritusele arenes välja väga unikaalne eluviis ning kultuur, millel on tugevad Aafrika mõjutused. Naised kannavad värvikirevaid rõivaid, lapsed mängivad jõe ääres, taustaks troopiline vihmamets. Maroonid on oma kultuuri üle väga uhked ning rõõmuga tutvustavad meilegi ümberkaudsete külade eluviisi.

Saramaccani marooni külas tutvume kohaliku kultuuri ja eluviisiga. 2007. aastal saavutasid saramakid ajaloolise võidu Inter-America Inimõiguste kohtus, kus tunnistati nende ajaloolist õigust maale, kus nad on elanud paarsada aastat. Saramakid - või saamaka, nii nagu nad ise ennast kutsuvad - moodustavad koos teiste Suriname ja Prantsuse Guajaana maroonidega - Ndyuka (90000), Matawai, Paramaka, Aluku ja Kwinti (kokku umbes 25000) - maailma suurima Aafrika päritolu võsaneegrite säilinud populatsiooni.

Pärast lõunasööki alustame teekonda tagasi Paramaribosse. Sõidame paadiga 1 tunni ja seejärel bussiga 3 tundi. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Torarica Eco Resort hotell

11. päev

Paramaribo

Täna läheme Suriname jõele delfiine otsima. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Torarica Eco Resort hotell

12. päev

Paramaribo / Nieuw Nickerie

Sõidame Nieuw Nickerie'i poole. Teeme Bigi Pan linnuvaatlemise tuuri. Loodame näha flamingosid ja punaiibiseid.

Bigi Pan on Suriname läänerannikul asuv looduskaitseala, mille suurus on umbes 68 000 hektarit. Bigi Pan tähendab tõlkes "suur järv" ning on üks suur ala täis ojasid, mongroove ja soid. See piirkond on ligi 120 rändlinnu liigi peamiseks toitumispaigaks nende rännakul põhjast lõuna poole. Bigi Pani kuulsaimaks linnuks on punaiibis. Lisaks võib aastaajast sõltuvalt näha siin ka suurt flamingode populatsiooni. Lisaks lindudele võib siin kohata kalu, kahepaikseid ja harilik saimiri ahve. Retke alguses sõidame paadiga järvele. Seejärel teeme ühe meeldejääva tammi ületuse. Kohalik giid viib meid lindude söömis- ja jahipaikadesse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Regency Nieuw Nickerie hotell 

13. päev

Nieuw Nickerie / Georgetown

Varahommikul asutame end sõitma Nieuw Nickerie'st Guajaana pealinna Georgetowni. Teeme väikese jalutuskäigu linnas.

Georgetown asub Guajaana 4. regioonis, mida tuntakse ka Demerara-Mahaica regioonina. Riigi suurimas linnas elab pisut üle 100 000 elaniku. Linn asub Atlandi ookeani kaldal Demerara jõe ääres ning linna hüüdnimeks on „Kariibi mere aedlinn“. Külastame Stabroek turgu, St. Georges katedraali ja teisi koloniaalaegseid vaatamisväärsusi. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Georgetown Grand Coastal hotell 3*

14. päev

Kaieteuri juga

Pärast hommikusööki suundume kohalikku lennujaama ning lendame Kaieteuri koskede juurde.

Kaieteuri juga peetakse maailma kõige ilusamate jugade hulka kuuluvaks. Kaieteuri juga asub Prantsuse Guajaana keskosas Potaro-Siparuni piirkonna põhjaosas Potaro jõel 4380 meetri kõrgusel merepinnast. Imelist vaatemängu pakkuv juga langeb esimese astanguni vabalt 226 meetrit. Esimesele astangule järgnevad mitmed teised, väiksemad astangud. Kaieteuri joa kogukõrgus üle kõikide astangute on 251 meetrit. Kõrguse poolest ei kuulu Kaieteuri juga maailma 100 kõrgema joa hulka, aga samas on Kaieteuri juga siiski oluliselt kõrgem mitmest rahvusvaheliselt väga tuntud joast - nt Victoria ja Niagara joast. Kaieteuri joa aastakeskmine veevoolu hulk on 660 m3/s. Nimetatud näitaja alusel kuulub Kaieteuri juga maailma võimsamate üksikult langevate jugade hulka.

Ühe kohaliku, patamona indiaanlaste, legendi kohaselt on Kaieteuri juga oma nime saanud indiaanlaste kunagise juhi Kai järgi. Juht ohverdas joast alla sõites oma elu, päästes niiviisi oma rahva. Teise legendi kohaselt on juga oma nime saanud ühe kohaliku vastiku vanamehe järgi, kes pandi paati ja tõugati sugulaste poolt joast alla. Selle legendi järgi võib Kaieteuri joa nime tõlkida kui „vana mehe langemist“. Kaieteuri juga on kaasajal Guyana üks olulisemaid vaatamisväärsusi. Joa juurde ei ole lihtne jõuda. Sinna saab kas lennates või mitu päeva mööda vihmametsi rännates. Juga asub keset sügavat vihmametsa 630 km2 suuruse Kaieteuri rahvuspargi territooriumil. Rahvuspark on loodud Kaieteuri joa ning piirkonna rikkaliku taimestiku ja loomastiku kaitseks.

Pärastlõunal naaseme hotelli ning naudime mõnusat õhtueinet. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Georgetown Grand Coastal 3*

15. päev

Trinidadi saar 

Lend BW600 Georgetown-Port of Spain 10.20–11.30 (Caribbean Airlines)

Täna tutvume Trinidadiga. Port of Spain on Trinidadi ja Tobago pealinn, mis asub Trinidadi saare looderannikul Paria lahe ääres. Kuigi selles Kariibi mere piirkonna ühes suuremas linnas on betoon asendamas traditsioonilist puitarhitektuuri ning ilusad veeäärsed piirkonnad on alla vandumas jõudsatele sadamaareendusprojektidele ja laohoonetele, on linnas vaatamist küllaga: sirged kesklinna tänavad, turuletid, varjulised väljakud, St. James ja Woodbrooki sadamad oma baaride ja restoranidega. Põhja mäeaheliku jalamil paikneva Port of Spain kaunimaks piirkonnaks on linna keskel asuv suur ja roheline Queen’s Park Savannah. Kuninganna pargi ääres asub nn Magnificent Seven - unikaalsete „piparkoogimajakeste“ piirkond. Trinidadi kultuuripärandi hulka kuuluvatel majadel on Šoti parunite, Prantsuse koloniaal, Vahemere mauride ning India arhitektuuri stiilid segunenud Kariibi merele omasega. Tutvume põgusalt peamiste vaatamisväärsustega - Kolmainsuse katedraal, Keskpank, Punane maja. Seejärel liigume edasi Savannah Kuninganna parki. Jalutame läbi botaanikaaia Lady Young vaateplatvormini, nautimaks kaunist vaadet Paria lahele ning laiali puistatud saarekestele ja lääne poolsaarele.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Port of Spain Kapok hotell 4*

16. päev

Trinidad - Curacao 

Pärast hommikusööki lendame Curacaosse.

Lend PY729 Port of Spain-Curacao 12.00-13.30

Curacao saar asub Kariibi meres Venezuela rannikust 65 kilomeetri kaugusel. Saar moodustas koos Klein Curacao saarega Madalmaade Kuningriigi koosseisus oleva Hollandi Antillide omavalitsusliku osa (kuni 2010. aastani), mille halduskeskus on Willemstad. 444 km² suurusel saarel elab umbes 150 000 inimest. Saar on suurim ja rahvarohkeim niinimetatud ABC saartest (Aruba, Bonaire ja Curaçao).

Curacao avastasid konkistadoor Alonso de Ojeda ja Amerigo Vespucci 1499. aastal, misjärel Hispaania koloniseeris saare. 1634. aastal okupeeris saare Hollandi Lääne-India Kompanii Johannes van Walbeecki juhtimisel. Saarest sai seejärel orjakaubanduse keskus. Napoleoni sõdade ajal kuulus saar kahel lühikesel perioodil Suurbritanniale, kuid Pariisi rahulepinguga 1815. aastal tagastati saar Hollandile.

Curacao on puhkamiseks väga mõnus - siin on tasakaalus nii kommerts, UNESCO märgistusega Willemstad, kui lopsakasse rohelusse peidetud kaunid rannad. Willemstad uhkeldab kaunite vanade ehitiste ja suurepäraste muuseumidega, maapiirkondades on endisaegsetesse istandustesse rajatud pargid, rannikul mõnusad sukeldumis- ja snorgeldamiskohad.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kontiki Beach resort hotell 4*

17. päev

Curacao saar 

Päev puhkamiseks Kariibi mere ääres.

Täna teeme bussiekskursiooni Curacaol. Esmalt sõidame saare kagupiirkonda Caracasbay, Janthiel ning Spanish Waters elamurajoonidesse. Teeme põgusa peatuse Kariibi mere traditsioonilises käsitööpoes. Seejärel külastame Blue Curacao pruulimiskoda, mis on olnud avatud juba aastast 1896. Järmisena viib retk meid 1634. aastal ehitatud Willemstadi. Näeme korallidest ja rannaliivast valmistatud ajaloolisi ehitisi Punda, Scharloo ning Otrobanda elamurajoonides. Ehitised on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Teeme peatuse Kuninganna Juliana sillal, kus avanevad suurepärased vaated linnale.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Kontiki Beach resort hotell 4*

18. päev

Curacao 

Päev Curacao saarel. Hilisel pärastlõunal sõidame lennujaama.

Lend KL736 Curacao-Amsterdam 19.45-09.45+1

19. päev

Amsterdam - Helsingi - Tallinn 

Lend AY1306 Amsterdam-Helsingi 19.05-22.30 
Lend AY1035 Helsingi-Tallinn 23.45-00.20Reisi hind: 6225 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik programmis märgitud lennud
 • transport vastavalt programmile
 • majutus kahestes tubades (programmis märgitud või sarnastes hotellides)
 • kõik hommikusöögid
 • programmis märgitud lõuna- ja õhtusöögid
 • programmis märgitud ekskursioonid ja sissepääsud
 • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas 745 eurot
 • Guyana viisa 40 USD - tasumine sularahas
 • Surinamesse sisenemise tasu (turistikaart) 35 EUR - tasumine sularahas
 • Guyanalt lahkumise tasu 25 USD - tasumine sularahas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis