Sudaan


16. veebruar – 26. veebruar 2026
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Sudaan

16. veebr – 26. veebr 2026  / 4965 €

“Elephantinest lõunas on maa … Pärast neljakümne päeva pikkust reisimist mööda maad tuleb sõita veel ühe laevaga ja siis jõuab kaheteistkümne päeva pärast suurde linna, mille nimi on Meroe ja mis öeldakse olevat etiooplaste pealinn. Seal elab Zeusi oraakel … “ Nii kirjutas Herodotos 5. sajandil eKr maa kohta, mida täna tunneme Sudaanina. Juba kreeklaste ja roomlaste jaoks oli Meroe romantiline paik, kauge ja eksootiline maa, kuid siiski oli sinna võimalik pääseda. Tänane põletav kõrb kohas, kus Sinine ja Valge Niilus saavad üheks, oli kord troopiline karjakasvatajate maa. Põliste elanike kultuur oli keerukas segu pärismaisest kuši kultuurist ja tugevatest egiptuse mõjutustest, seda eriti religioonis ja arhitektuuris. Ükskõik mis suunas Sudaani kõrbedüünide vahel pilk heita lebavad liiva peidetuna aarded, mille väärtust maailm alles hakkab mõistma. Muistses Niiluse idakalda linnas kerkivad päiksetõusul kuldsed püramiidid justkui vanade aegade jumalikud kuningad kõrbeliivast ning neid on siin rohkem kui Egiptuses.

Kuni 2011. aastani oli Sudaan Aafrika suurim riik, ent kui Lõuna-Sudaan sai iseseisvaks riigiks, sai Aafrika kaart uuesti joonistatud. Rahvuspiiride muutumine tähendab Sudaani jaoks suuri kultuurilisi, geograafilisi, poliitilisi ning majanduslikke muutusi. Reisijate jaoks on Sudaan aga alati muutumatult külalislahke ning täis uskumatuid avastusi.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2023):

 • Eesti kodanikud vajavad Sudaani reisimiseks viisat. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud riigist lahkumise kuupäevast ning passis peab olema kaks tühja lehte. Passis ei tohi olla Iisraeli templit.
 • Sudaani saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti ega testitõendit.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Khartoum

Koguneme Tallinna Lennujaamas kell 10.40.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.55-17.20
Lend TK680 Istanbul-Khartoum 20.50-23.55+1

Majutus: Khartoum Grand Holiday Villa hotell 4*

2. päev

Khartoum / Lääne kõrb / Vana Dongola (400 km)

Pärast hommikusööki külastame Rahvusmuuseumi aeda ja templeid. Seejärel alustame u 6-tunnist teekonda läbi Lääne kõrbe põhja suunas. Sõiduvahenditeks on võimsad maasturid - Toyota Landcruiserid. Igal reisijal on aknaäärne koht.

Sõidame umbes 200 kilomeetrit asfaltteedel. Meie silmapiiril ei ole 360˚ mitte ühtegi takistust. Jõuame Vana Dongola arheoloogiliste muististe juurde. Kristliku Kopti kiriku valged sambad ning veel teistegi kirikute varemed on Niiluse jõe ääres mälestused muistsetest aegadest. 

Majutus kõrbelaagris, iglu telkides. Igas telgis kaks inimest. Meil on kaasas kõrbelaagri varustus: madratsid (5cm, 2x06m), kokkupandavad toolid ja lauad, gaasivalgustus, termos vee jaoks, vesi, esmaabipakett. Kaasa tuleb võtta oma magamiskott. Soovi korral saab selle reisi ajaks rentida 15 euro eest.

Õhtusöök kõrbes - selle valmistab meiega kaasas reisiv kokk. 

Kogu ringreisi jooksul on meiega kaasas kokk ja vajalik varustus. Mitmed lõunasöögid on meil piknikustiilis, mõned kohalikes nuubia söögikohtades.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: kõrbelaagri iglutelk

3. päev 

Vana Dongola / Nuubia külad / Kerma / Tombos (170 km)

Pärast hommikusööki liigume Nuubia piirkonna keskusesse ja külastame mõningaid kohalikke külasid. Siinsed elanikud elavad väikestes külakestes kollaste kõrbeliiva düünide ja palmipuude vahel. Kohalikud räägivad araabia keelest erinevat keelt ning siinne islami usk ei ole nii „range“ kui mõnes teises piirkonnas. Naised ei kata oma nägusid ja on valmis ka väliskülalistega suhtlema. Mõned elamud on kaunistatud värvikate mustrite ja lilledega. Külalislahkelt kutsutakse võõramaalasi meelsasti oma koju einestama või  tassikest vürtsikat teed jagama.

Sööme pikniklõuna. Seejärel sõidame Kermasse majesteetlikku „Defuffa't“ külastama. Õpime 2500-1500 eKr õitsenud iidse Kerma tsivilisatsiooni ajaloo kohta. Kermas on Charles Bonnet poolt rajatud väike muuseum, kuhu on välja pandud seitsme kuninga kaunid kujud. Šveitsi arheoloogid avastasid need kujud vähem kui 10 aastat tagasi. Hilisel pärastlõunal jõuame Tombosesse.

Täna ööbime telklaagris. Telgid on mõõtudega 3x3x2m, igas telgis on 1-2 voodit korraliku madratsi ja voodipesuga. Olemas on ka laagrisse sobilik wc ja dušš. Söögikorrad on eraldi telgis. Laagris kasutatakse päikeseenergiat ning kõik toidud on valmistatud kohalikust toorainest. Õhtul saab matkatoolis istudes telgi ees tähistaevast imetleda.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

4. päev

Tombos / Wadi Sebu / 3. kärestik / Soleb / Karima (450 km)

Pärast hommikusööki külastame Tombosi iidse graniidikaevanduse muistiseid, kus lebab 3000 aastat tagasi kõrbesse mahajäetud kuningas Taharqa kuju. Niiluse kallastele on uuristatud Egiptuse raidkirjadega iidsed kivisambad. See piirkond oli kunagi pikki sajandeid Egiptuse kuningriigi lõunapiiriks. Edasi sõidame Sebu wadi’sse (orgu). Külastame Sudaani kõige rikkalikumat raidkirja leiukohta. Sajad kujutised eelajaloolistest aegadest kuni Egiptuse ajastuni on otse meie silme ees Niiluse kaldal. Hiiglaslikud graniitrahnud Niiluse Kolmanda kärestiku (katarkti) juures olid kunagi üüratuks takistuseks, millega tuli iidsetel egiptlastel silmitsi seista seilamaks maailma pikimal jõel. 

Sööme pikniklõuna. Pärast lõunasööki ületame kohaliku parvlaevaga - pontoniga - Niiluse. Parvedel käib vilgas elu – jagame parve inimeste, eeslite, kaamelite ning kitsedega.  Pärastlõunal jõuame Solebisse. Solebis on Sudaani kõige kaunim Egiptuse tempel, mis annab tunnistust Nuubia Uue Kuningriigi võimsusest. Mitmed seinad on kaunistatud hieroglüüfkirja, seintele graveeritud skulptuuride ning paljude sammastega. Esimene siinne asustus oli Egiptuse koloonia  1500 eKr paiku. 

Õhtuks jõuame Karimasse. Karima on väike linnake Niiluse paremal kaldal, kuulsa Gebel Barkali mäejalami arheoloogiliste muististe juures. Karima asub Niiluse 4. Kärestikust (katarktist) lõunas. Väikeses, tolmuses ja rahulikus linnas toimub hommikuti suur turg. 

Majutus  Karima Nuubia hotellis, mis kuulub meid vastuvõtvale partnerfirmale. See võluv väike hotell, mis on ehitatud Nuubia stiilis, asub Egiptuse ja Nuubia vaaraode püha mäe Gebel Barkali jalamil. Hotelli ümber on privaatne, kinnine aed. Iga tuba on erilaadse Nuubia uksega ning igas toas on privaatne vannituba ning veranda. Mõnusas rustikaalses ent elegantses stiilis hotellis on enamasti Itaalia päritolu, hoolikalt viimistletud ning valitud interjöör. Kõik ehitised, restoran, vastuvõtuala ning toad on ehitatud kohalikest tellistest ning kaetud käsitsi valmistatud Nuubiale tüüpilise krohviga. Itaallasest direktori juhtimisel toimetavad laagris kogenud Sudaani päritolu töötajad.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Karima Nubian Rest House hotell

5. päev 

Karima / Gebel Barkal / El Kurru / Karima (30 km) 

Täna külastame tuntud Gebel Barkali (Gebel tähendab araabia keeles „mägi“)  Nuubia kõrbes. Seda võrratut ja üsna eraldiseisvat liivakivist mäge on kohalikud iidsetest aegadest pidanud pühapaigaks. Mägi on pühendatud Uue-Kuningriigi  vaaraodele ning nende kaitsejumalusele Amonile. Amoni iidne „Puhas Mägi“, nuubialaste Olümpus, oli Nuubia südameks üle 1000 aasta.  See paik on UNESCO maailmapärandi nimistus kui inimese loomegeniaalsuse, väärtuste vastastikuse vahetuse ja üldiste tähtsündmustega seostatav pärand. Gebel Barkal ja teisedki asulapaigad tunnistavad, et aastast 900 eKr kuni meie aja 600. aastani eksisteerisid piki Niilust Napata, Meroe ja Kuši tsivilisatsioonid. Gebel Barkali Amoni tempel on kunagise peaaegu universaalse religiooni peamine kese, mis koos teiste paikadega tunnistavad Egiptuse usuväärtuste taassündi. Umbes 60 kilomeetri pikkusel alal leidub  püramiididega või nendeta hauakambreid, templeid, elukomplekse ja paleesid. Paljud templid on veetlevalt kaunistatud ning kannavad hieroglüüf-raidkirju. Kolmkümmend hauakambrit on läbi uuritud, neisse pääseb treppe mööda, kuid Gebel Barkalis leidub ikka veel ulatuslikke uurimata alasid, kus pole kunagi korraldatud väljakaevamisi. Sealsed püramiidid erinevad paljuski kuulsamatest Egiptuse püramiididest. Suured Egiptuse püramiidid ehitati hauakambri paigutamiseks ja varjamiseks, kuid Napata omad on maa-alustesse hüpogeumidesse maetud lahkunute mälestusmärgid. Niisuguse püramiidi ette ehitati väike ohverdamistempel.

Külastame iidse pealinna Napata (Nuubia pealinn 800-400 eKr, praegune Karima) nekropole El Kurrus. Siin on võimalik näha ühte püramiidi alla kivi sisse uuristatud hauda. Haud on kaunistatud vaarao  ja jumalate kujutistega ning mitmevärviliste hieroglüüf-kirjadega. Napatast ei asu kaugel ka huvitav sadade hiiglaslike puutüvedega, tardunud, iidne mets.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Karima Nubian Rest House hotell

6. päev 

Karima / Nuri / Gebel Atrun (120 km) 

Pärast hommikusööki ületame Niiluse ning külastame Nuri püramiide - siin asub Sudaani kõige suurem püramiid (kuulus kunagi kuningas Taharqale). Seejärel sõidame läbi Bayuda kõrbe Atruni kraatrini, kus nomaadid käivad soola kogumas.

Täna ööbime taas telklaagris. Telgid on mõõtudega 3x3x2m, igas telgis on 1-2 voodit korraliku madratsi ja voodipesuga. Olemas on ka laagrisse sobilik wc ja dušš. Söögikorrad on eraldi telgis. Laagris kasutatakse päikeseenergiat ning kõik toidud on valmistatud kohalikust toorainest. Õhtul saab matkatoolis istudes telgi ees tähistaevast imetleda.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

7. päev

Bayuda kõrb / Meroe (250 km)

Bayuda kõrbe iseloomulikuks tunnuseks on teravad, mustad, basaltkivimist, koonusekujulised mäed, millest enamik on vulkaanilise tekkega. Mäed vahelduvad kruusaväljadega ning laiade orgudega, kus näeme wadisid ehk kuivanud jõesänge - siin piirkonnas kasvab vähe taimi. Üsna tõenäoliselt võime siin aga kohata Bisahrin nomaadide isoleeritud gruppe. Nomaadid elavad perekonniti väikestest okstest põimitud hüttides, siinpaigus haruldaste kaevude lähikonnas. Neil on karavanid ning kaameli- ja loomakarjad. Meie teekond viib mööda kiiremat teed läbi kõrbe Atbarasse, kus ületame jõe. Jõe teisele kaldale jõudes jätkame teekonda lõuna suunas. Äkitselt püüab meie pilku 40 püramiidi mäe otsas. Mõned väga hästi säilinud püramiidid on osa Meroe Kuninglikust Nekropolist (surnute linnast).

Meroe saare arheoloogilised paigad on UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud 2011. aastal  kui oluline kultuuritraditsioonide tunnistaja ning põline inimasustuse paik. Meroe saare arheoloogiline paik hõlmab Niiluse ja Atbara jõe vahele jääva poolkõrbemaastiku. 8. sajandist eKr kuni 4. sajandini AD oli seal Vahemerest kuni Kesk-Aafrikani ulatunud määratu suurt ala valitsenud suurjõu Kuši kuningriigi süda. Tänu rauatöötlemise oskusele arenes Meroe rikkaks kuningriigiks, mis kauples koguni kaugel Indias ja Hiinas elevate ühiskondadega. Riigi tippajal ulatusid Meroe kuningate valdused piki Niiluse orgu enam kui 1000 kilomeetri kaugusele. Praegusel kultuuripaigal asuvad Kuši valitsejate kuninglik Meroe linn Niiluse lähedal, kalmistu, ning Naqa ja Musawwarat es Sufra usukeskused. Sealsel troonil istusid kord valitsejad, kes allutasid Egiptuse ligi sajandiks ning püstitasid kolmes grupis üle 200 püramiidi, samuti templeid, elamuid ning suuri veemajanduse rajatisi. See paik tunnistab kohaliku ning võõrkultuuride kunsti-, religiooni-, arhitektuuri- ja keelesidemeid.

Täna majutume möbleeritud täismugavustega alalises telklaagris, mis kuulub meid vastuvõtvale partnerfirmale. Meroe laager asub Bagarwyias (umbes 230 kilomeetrit Khartoumist põhjas), kuninglikust surnute linnast vaid 3.5 km kaugusel. Laagrist avanevad kaunid vaated Meroe püramiididele. Laagris on 22 luksulikku ning maitsekalt möbleeritud telki (4x4m), igas on olemas voodid ning privaatne vannituba tualeti ning dushiga. Igal telgil on ka terrass, kus on mugavates toolides istudes võimalik nautida kauneid vaateid 40 püramiidile. Elektrit toodab generaator päikeseloojangust kuni kella 23.00ni (C tüüpi pistikud, 240V). Etnilises restoranis on mõnus terrass, kus mõnusaid jahutavaid jooke juues saab imetleda unustamatuid päikeseloojanguid. Itaallasest direktori juhtimisel toimetavad laagris kogenud Sudaani päritolu töötajad. Sellises kõrbelises, väga erilise arheoloogilise väärtusega ning kauni maastikuga paigas, on tänu mugavale laagrile mõnus peatuda.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Meroe Camp

8. päev

Meroe / Mussawarat / Naga / Meroe (220 km)

Pärast hommikusööki sõidame Mussawarat El Suffrasse. Mägedega ümbritsetud kaunis orus on hiigelsuured templivaremed. 1. sajandil ehitatud tempel  oli kunagi väga oluline paik kohalikus elus. Paiga eripäraks on paljude rajatiste ning kaitsemüüriga ümbritsetud „suur suletud ala“. Seintel kujutatud elevandid annavad tunnistust, et kunagi oli elevandil suur tähtsus siinses piirkonnas. Teisel pool wadit asub jumal Apedemakile pühendatud tempel, mis on restaureeritud Saksa arheoloogide poolt.

Seejärel liigume 30 kilomeetrit ida suunas kaunisse Nagasse. See on Meroe ajastul arenenud teine oluline keskus. Naqa on tüüpiline Sahara - kivi ja liiv. Naqas asub Apedemakile pühendatud tempel (ehitatud 1. sajandil). Templi seinad on kaunistatud võrratute reljeefidega, mis kujutavad lõvipeaga jumalaid, vaaraosid, ülikuid ning rituaale. Paari meetri kaugusel asub sammaste ja võlvidega väike imelik ehitis - „kiosk“. Ehitisel on üheaegselt märgata stiilinäiteid nii Egiptusest, Roomast ja Kreekast. Pisut eemal asub Amonile pühendatud tempel. Templi juures on mitmed skulptuurid ning kaunite reljeefidega dekoreeritud väravad.

Pärast seda sõidame tagasi Meroesse.

Ööbime telklaagris. Telgid on mõõtudega 3x3x2m, igas telgis on 1-2 voodit korraliku madratsi ja voodipesuga. Olemas on ka laagrisse sobilik wc ja dušš. Söögikorrad on eraldi telgis. Laagris kasutatakse päikeseenergiat ning kõik toidud on valmistatud kohalikust toorainest. Õhtul saab matkatoolis istudes telgi ees tähistaevast imetleda.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: telklaager

9. päev

Meroe nekropol / Khartoum

Täna tutvume Meroe surnute linnaga. Kuninglik nekropol asub umbes 3 kilomeetrit Niilusest eemal. Püramiidide teravad tipud kõrguvad kollastel liivadüünidel selge sinise taeva taustal. Igal püramiidil on oma matusekamber, kus seinad on kaunistatud kuninga elu ja jumalate ohvriande kujutavate reljeefidega.

Seejärel sõidame lõunasse ja teeme 6. kärestiku juures (Sabaloka) lühikese kruiisi.

Õhtuks Khartoumi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Khartoum Grand Holiday Villa hotell 4*

10. päev

Khartoum / Omdurman

Täna külastame Khartoumi. Ekskursiooni käigus näeme Presidendi paleed, kus 1885. aastal hukati Kindral Gordon mahdi väeosade poolt. 

Enam kui sada aastat tagasi valitsesid Sudaanis mahdistid ja nende võim sarnanes tänapäeva Afganistani talibide omaga. Mahdistid olid fanaatilised koraani tõlgendajad ning Sudaanis kehtestati samasugune naiste rõhumine. Mahdistid olid pidevas sõjas vastastega nii siseriigis kui väljaspool. Režiim kukutati alles siis, kui Suurbritannia vallutas Sudaani. Usk Mahdisse (Allahi juhitud) pärineb islami usust. Mahdi on usu-uuendaja, kes taastab prohvet Muhamedi aegse õige õpetuse. Tuntuim nendest, kes on pretendeerinud Mahdi nimele, oli Muhammed Ahmed ibn Abdullah (1844-1885), kes 1881. aastal algatas pindalalt Aafrika suurimas riigis Sudaanis mahdistide ülestõusu. Pärast tulirelvade kasutuselevõttu vallutati aastaga terve riik. Pealinn Hartum alistus jaanuaris 1885, surma sai väikese briti üksuse ülem kindral Charles Gordon. Triumfeeriv Mahdi marssis Hartumi, kuid asus elama Omdurmani teisel pool Valget Niilust, kuhu rajati uus pealinn. Mahdi valitses võimsat ja militaristlikku islamiriiki. Mahdi suri 1885. aasta juunis. Mahdistide uueks juhiks sai Mahdi lähedane võitluskaaslane kaliif Abdullah. Ühe esimese sammuna sundis ta kõiki Hartumi elanikke ümber asuma Omdurmani. Kaksteist aastat hiljem oli Hartum mahajäetud, inimtühi tondilinn. 1896. aastal anti Briti armeele korraldus Sudaan vallutada, mille ajendiks oli Euroopa riikide võidujooks Aafrika asumaade kahmamisel. Mahdistid said hävitavalt lüüa Omdurmani all 1898. aasta septembris. Kindral Kitcheneri käsul Mahdi haud avati, tema kondid visati Niilusesse, välja arvatud pea, mis maeti ühte moslemite matusepaika.

Sõidame Sudaani vanasse pealinna Omdurmani, kus külastame Sudaani suurimat turgu - Omdurman Souk.

Hilisõhtul sõidame lennujaama.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Khartoum Grand Holiday Villa hotell 4* - hotellitube saame kasutada kuni hilisõhtuni, seejärel sõidame lennujaama.

11. päev

Khartoum - Istanbul - Tallinn

Lend TK861 Khartoum-Istanbul 00.55-06.50
Lend TK1423 Istanbul-Tallinn 09.30-12.05Reisi hind: 4965 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud söögikorrad
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • ekskursiooniporgamm koos vajalike sissepääsutasudega
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • arheoloogilistes paikade tasud (passi registreerimine jm), mis tuleb tasuada sulaharas, kokku 280 €. Lisame selle reisi lõpparvele ja tasume kõige eest korraga
 • viisatasu 100 €. lisandub lõpparevele
 • viisa "enrty" tasu 150 USD, lisandub lõpparvele
 • maalt lahkudes kohustuslik PCR test, hind 85€
 • eraldi tasu on arheoloogilistel paikadel filmimise eest, 25 € ühe paiga kohta, see täpsustub, võibolla pääseme sellest
 • soovi korral võimalik rentida magamiskott kõrbes telgiööks, 15 €
 • majutus üheses toas 390 €
 • reisikindlustus
 • reisiload, tervisedeklaratsioonid, testimised jms

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Khartoumist välja sõites liigume ringi maasturitega (Toyota Land Cruisers ja Toyota hi-lux double kupee), kus neljal inimesel on lahedasti ruumi. Lisaks meie reisijuhile on meiega alati kaasas kohalik giid (ning kokk kõrbelaagris). Meie reis toimub veebruaris, mis on ilmastiku mõistes kõige mõnusam kuu Sudaanis reisimiseks. Tavapäraselt on veebruaris kuiv kliima ning valitsevad kirdetuuled. Põhja-Sudaanis on turvalisus normaalsel tasemel ning FCO (Briti Välisministeerium) on Põhja-Sudaanis reisimiseks andnud rohelise tule. Meie ning ka Sudaani partnerite jaoks on turvalisus olulisem kui äri. Kui olukorras on muutusi, teavitame sellest koheselt. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument  (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis