Seišellid
Aastavahetus ekvaatori all!


28. detsember – 8. jaanuar 2021
Grupis 22 reisijat
Reisijuhid: Argo Schneider, Paul Lablache

Seišellid

28. dets – 8. jaan 2021  / 4732 €

Seišellid on ainulaadsed! 

Emake loodus on Seišellide loomisel olnud ülevoolavalt helde - kaunid pärlikarva liivarannad, topaas-siniselt veiklevad lahed ning tuulte ja päikese poolt lihvitud graniitkaljud justkui keskaegsed kindlusevallid lopsaka roheluse taustal. Maailma ainsad graniitsaared keset ookeani, maailma suurim tektooniliste jõudude poolt tõstetud koralliatoll ja suur hulk vaatamisväärsusi moodustavad kahtlemata maailma ühe kaunima troopilise paradiisi. 115 graniit- ja korallsaarest koosnev Seišellide saarestik India ookeanis pole suuremate maakoore laamadega kokku puutunud juba dinosauruste ajast saadik, mistõttu elab ja kasvab siin palju eriskummalisi loomi ja taimi. Suuruselt teise saare Praslini keskel asub salapära täis palmide org Vallée de Mai, kus puuvõra on kohati nii tihe, et läbi ei pääse ükski päikesekiir. Ojades elutsevad mageveekrabid ja hiiglaslikud jõevähid ning puude vahel vilksatavad haruldased linnud. Siin kasvavad erakordsed seišelli ehk coco de mer'i palmid. See puu kannab maailma suurimaid pähkelvilju, mis võivad kaaluda koguni 18 kilogrammi! Nii pähkel kui ka palmi isasõied on paljutähendusliku kujuga, andes ainet paljudel legendidele ja rahvapärimustele. Korallatollidel elab maailma ühe suurima hiidkilpkonna Geochelone gigantea populatsioon. Lisaks käivad siinsetele liivarandadele oma mune poetamas rohekilpkonn ja bissa. Kaleidoskoobi värvides korallide vahel snorkeldades ja metsikus looduses matkates elustub pisisaarte moto: ei telefone, ei võtmeid, ei muresid! Seišellid on paradiis kaugel eemal moodsa maailma argipäevast. Kord külastanute jaoks asub just siin Eedeni aed!

Fotod: Argo Schneider

1. päev

Tallinn - Seišellid

Kogunemine lennujaamas kell 16.20

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.20-22.40
Lend TK 748 Istanbul-Mahe 01.55-11.10

2. päev

Mahé

Saabume Seišellidele suurimale saarele Mahé hommikul kell 11.10.

Seišellide saarestik koosneb 115 graniit- ja korallsaarest, mis kokku moodustavad 455 ruutkilomeetrit maismaad, mis on laiali pillutatud enam kui 1,3 miljonile ruutkilomeetrile erimajandusvööndis 4. ja 10. laiuskraadi vahel ekvaatorist lõunas. Igal Seišelli saarestiku saarel on oma eripärane nägu ja veetlus. Seišellide rahvastikuarv on ligi 80000 inimest, kes elavad valdavalt kolmel peamisel saarel: Mahél, Praslinil ja La Diguel.

Mahé on suurim saar: pikkusega 32 ja laiusega 8 kilomeetrit ning enimasustatud saar, kus elab 90% Seišellide elanikkonnast. Siin asub pealinn Victoria, peamine sadam ja rahvusvaheline lennujaam. Selle silmapaistva saare ilmes domineerivad suured mäed (Morne Seychellois kõrgus ulatub 905 meetrini) ja seda katab lopsakas troopiline taimestik. Saart ümbritsevad seitsekümmend viis liivaranda.

Teeme tutvust Aafrika väikseima pealinna Victoriaga.

Toidukorrad: õhtusöök
Majutus: Savoy Seychelles Resort & Spa hotell 5*

3. päev

Mahé / Praslin

Sõidame laevaga Praslini saarele. Laevasõitu alustame kell 11.00 ja see kestab tund aega. Jõudes Praslini saarele, sõidame oma majutuskohta.

Rahvaarvuga 6500 inimest on Praslin Seišellide suuruselt teine saar. See asub 45 kilomeetrit Mahést kirdes ning selle suurus on 10 x 3.7 kilomeetrit. Rahulik autosõit ümber saare võtab aega umbes kaks tundi. Praslinil asub muinasjutuline Vallée de Mai, üks kahest UNESCO maailmapärandi paikadest Seišellidel. Saarele on iseloomulikud tõeliselt kaunid rannad nagu Anse Lazio ja Anse Georgette, mis mõlemad kuuluvad viimastel aastatel maailma parimate randade top kümnesse. Enne prantslaste saareleasumist 18. sajandi keskel oli Praslini Côte d'Or piraatide lemmikpeatuspaigaks. Saar nimetati Prasliniks Duc de Praslini, prantsuse merendusministri järgi 1768. aastal, mil saarele toodi algupärane "Valduste kivi" (Stone of Possession), kus see on siiani tuntud Anse Possessioni nime all. Samuti on see hea lähtepunkt ekskursioonideks naabersaartele, millest mõned on olulised varjupaigad haruldastele endeemilistele taime- ja loomaliikidele. 

Meie hotell asub kaunil Cote d'Or rannal. Kõik Albioni grupid alates 2012. aastast on majutunud just Paradise Sun hotellis, sest see on väga hea! Rand on siin võrratu, teenindus sõbralik ning toidud fantastilised!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

4. päev 

Praslin

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil: Valle de Mai + matk Anse Lazio randa. 

Teeme väga põhjaliku, 2-3 tunnise matka läbi Vallee de Mai palmimetsa. Siit edasi sõidame saare loodeserva ja matkame Anse Lazio randa. Matkatee viib läbi küla ja ülerannikumägede (matk on kõigile võimetekohane). Järjekordne ujumisvõimalus Anse Lazio rannas. Päikesloojanguks jõuame tagasi oma hotelli. Selle ekskursiooniga teeme Praslini saarele ringi peale.

Valle De Mai - org, mida peetakse tõeliseks Eedeni aiaks! Vallee de Mai on rahvuspargi südames asuv org, mis on alates 1930. aastatest puutumatuks jäetud. Praegugi võrsuvad siin peaaegu põlises looduslikus seisundis iidsed palmimetsad. Vallée de Mais kasvab kuus palmiliiki, mida leidub vaid Seišellidel. Seišellid on ainus paik, kus need kõik koos esinevad. 19.sajandil oli saart külastanud Briti kindral Gordon (Khartoumi kaitsja) veendunud, et Vallée de Mai oli algne Eedeni aia asukoht. Niisugune mõte tärkab eelkõige tänu siin kasvavale erakordsele seišelli ehk coco de mer'i palmile. Gordon leidis "tõestuse", et coco de mer on Eedeni aias kasvav hea ja kurja tundmise puu. See puu kannab legendaarseid seišellipalmi pähkelvilju, mis koosnevad kahest poolest ja on naise vaagna kujulised. Ka ogakujuline isasõis on äärmiselt paljutähendusliku kujuga. Kohalikud räägivad, et öösiti kallutavad isased puud end emaste puude vastu ja... Kuna ükski inimene pole seni veel seda pealt näinud, on tegemist kuulujutuga. Pähkel võib kaaluda kuni 18 kilogrammi ning selleks, et see saaks idanemisvalmis, võib aega minna 10 aastat. Sellele palmiliigile kuulub ka maailma suurima lehe rekord, 3.3 ruutmeetrit. Kuni Vallée de Mai avastamiseni uskusid kohalikud, et need veidrad pähklid tulevad merepõhjast - sellest ka palmi prantsuskeelne nimi, mis tähendab "mere kookospähklit". Tähelepanuväärsete linnuliikide hulka kuulub endeemne must papagoi, kes sõltub täielikult Valle de Maist ja ümberkaudsest palmimetsast.

Ekskursiooni hind 85 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4* 

5. päev 

Praslin 

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks / AASTAVAHETUSE PIDU RANNAS

Võimalus osaleda ekskursioonil kilpkonnade saarele: Curieuse Marine Park - sõidame laevaga Praslini saare läheduses asuvale Curieuse saarele, kus näeb vabas looduses hiidkilpkonnasid. Seejärel matkame läbi mangroovimetsa (mööd laudteed) ja suplemes imelises rannas. 

Ekskursiooni hind 85 eurot. 

Toidukorrad: hommikusöök, pidulik õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

6. päev 

Praslin

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil Sister, Coco ja Felicite saartele. 

Tänase päeva märksõna on snorkeldmine. Kõigepealt sõidame Coco saarele, mis on tõeline Robinsoni saar. Uskumatud graniitkaljud, palmid, superilus liivarand. Siin on meil plaanis snorkeldamine, kogu varustus on laevas olemas ja seda saab tasuta kasutada. Snorkeldme kalda ääres ja kes soovib, võib niisama saarel ringi turnida - just turnida sest saare keskosas on suured graniitkaljud. Järgmine saar Sisters on vaid ühe maja ja piknikukohaga. Kuniks laevameeskond meile grillkala valmistab, jalutame läbi saare ja jõuame meie arvates kogu Seišellide ühte ilusamasse randa. Vähemalt nii meie reisijad arvavad! 

Vahepeal on pikniklõuna valmis saanud ja see tulel küpsetatud kala ületab kõik ootused. Seejärel seilame Felicite saare lähedastesse vetesse, kus on samuti head snorkeldamiskohad.

Ekskursiooni hind 165 eurot (sisaldab barbeque lõunasööki).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

7. päev 

Praslin 

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

8. päev 

Praslin / La Digue

Täna sõidame laevaga La Digue saarele. Laevasõit kestab 30 minutit (12.15-12.45).

La Digue on lähinaaber Praslinile ja selle satelliitsaartele Félicitéle, Mariannele ja Grande Soeurile ning Petite Soeurile (koondnimega Sõsarsaared ehk Sisters Islands). La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar. La Digue on oma nime saanud maadeavastaja Marion Dufresne laevastiku ühe laeva järgi, mille prantslased saatsid 1768. aastal Seišellide graniitsaari uurima. Peale selle, et see on koduks värvulisele tersiphone corvina, maailma ühele kõige haruldasemale linnule, iseloomustavad La Digue'i bioloogilist mitmekesisust staarid nagu kold-väikehüüp, seišelli salangaan, amadiin, samuti kaks haruldast terrapin kilpkonnade liiki. La Digue metsad sisaldavad ka rikkalikku taimestikku õrnade orhideede ja vanillitaimede kujul, samuti puuliike nagu mandliterminaalia ja takamaka. Aiad lõõmavad hibiskist ja kanntaimedest (nepenthes) õõtsuvate kookospalmide foonil. La Digue on saar, kus aeg seisab paigal ja jätkuvalt valitsevad vanad traditsioonid nagu sõitmine härjavankrite ja jalgratastega. La Diguel praktiseeritakse jätkuvalt traditsioonilisi paadiehitusvõtteid ja kookose töötlemisviise (kopra). See sõbraliku õhkkonnaga privaatne saar oma loiu elutempo, traditsioonilise arhitektuuri ja hingematvalt ilusate randadega nagu legendaarne Anse Source d'Argent, on külastamiseks absoluutselt kohustuslik.

Võtame hotellist jalgrattad ja teeme kohe tutvust saare läänerannikuga. Kõigest 10 minutiga (jalgsi ligikaudu kolmveerand tunniga) jõuame Anse Source d'Argent randa.

Kõik Albioni grupid alates 2012. aastast on majutunud just Le Domaine de L'Orangeraie hotellis. Kindlasti üks parimatest hotellidest La Digue'i saarel. Hotell asub otse ranna ääres, villad on ehitatud mäeservale grantiikaljude vahele. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie hotell 4*

9. päev 

La Digue

Hotellist saab jalgratta, millega on hea ja turvaline saarel külaelu nautida ja lõputuid randasid avastada.

Soovijatel võimalus osaleda erakordsel matkal - La Digue'i saare lõunaosas asuvasse Marroni randa.

La Digue'i saare lõunaosa rannad on väga raskesti ligipääsetavad ja sinna ei vii ükski tee. Tuleb tunda rada ja selleks on meil kohalik teejuht. Kahetunnine teekond kulgeb piki metsikuid randasid, ületab graniitkaljusid, vahel tuleb pugeda läbi kitsaste avauste, siis jälle hüpata üle meetriste kaljulõhede. Füüsiliselt aktiivsele inimesele ei ole siin miskit ületamatut. Marroni rannas on matkajuhi poolt puuviljavaagen ja aega vees sulistamiseks. Pärast puhkust matk jätkub, ja eesmärgiks on jõuda maailmakuulsasse Anse Source d'Argent randa. Selleks tuleb osa teest matkata mõõna ajal läbi vee.

Alustame matka kell kaheksa ja lõpetame pärastlõunal kahe paiku. Matka hind 65 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie hotell 4*

10. päev 

La Digue

Hotellist saab jalgratta, millega on hea ja turvaline saarel külaelu nautida ja lõputuid randasid avastada. Saare keskosas on aktiivne elu, rattaga on hea mööda külateid piirkonda avastada. Saare kaugosas asub võimas Grand Anse ('suur rand'). Siia on hea jalgrattaga sõita. Grand Anselt saab omakorda edasi matkata Petite ja Coco randa, mis kõik on metsikus looduses, kaugel hotellidest.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie hotell 4*

11. päev 

La Digue / Mahé - Istanbul

Vaba päev.

Õhtul sõidame laevaga tagasi Mahe saarele. Lahkume La Digue saarelt kell 17.00 ja jõuame Mahé saarele kell 19.00. Seejärel suundume lennujaama.

Lend TK 749 Mahe-Istanbul 21.10-04.35

Toidukorrad: hommikusöök

12. päev 

Istanbul - Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.45-12.05Reisi hind: 4732 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik lennud ja lennujaamamaksud
  • majutus väga heades 4* hotellides
  • hommiku- ja õhtusöögid
  • laevasõidud: Mahé-Praslin-La Digue-Mahe
  • transfeerid saartel (lennujaam-hotell; hotell-sadam-hotell)
  • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • majutus üheses hotellitoas 1400 eurot
  • ekskursioonid

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Lisainfot Seišellide kohta

Geoloogia 

Kakssada miljonit aastat tagasi ühendas Pangaea hiidmanner kogu maakera maismaad. Kui see lagunes, rebenes Pangaea kaheks, Lauraasiaks põhjas ja Gondwanaks lõunas. Gondwana lõhenes samuti kaheks ning hiljem eraldusid Aafrikast India ja Madagaskar. Haripunktil, kui kolm viimast mandrit kohtusid, lükati tükike Edenit triivima. Need ei ole mitte ainult ainsad graniitsaared maailmas, need on ühtlasi vanimad ookeanisaared. Välja arvatud väike murdosa oma ajaloost on need lebanud unustatult ja puutumatult. Nüüd saab neid külastada ja maailmal on voli neid vastavalt kasutada, ainulaadse paradiisina. Lisaks asub rida täiuslikke saari ja koralliatolle teiselpool graniitsaarte gruppi, moodustades osa Seišellidest. Nende hulka kuulub Aldabra, eraldi maailm, millel roomajad on endiselt peamised maismaaloomad ja mille kaldale tulevad tuhanded merikilpkonnad, et turvaliselt pesitseda. Pole ühtki paika, mida võiks Seišellidega võrrelda.

Kliima 
Kliima on üldiselt niiske, keskmise temperatuuriga 29°C. Erinevalt oma naabritest India ookeanis asuvad Seišellid teiselpool tsüklonite vööndit. Troopilist kliimat mõjutavad passaattuuled: maist septembrini toovad kagu passaattuuled vähem niiskust ja mõõdukaid temperatuure vahemikus 24 ja 32°C; oktoobrist aprillini võib temperatuur olla pisut kõrgem, ilm niiskem ning sademetehulk samuti suurem.

Taimestik ja loomastik 
Miljonite aastatega, mil Seišellid on olnud eraldatud ja avastamata, on välja arenenud ainulaadne taimestik ja loomastik. Linnud ja taimed, mida mujal maailmas ei leidu, on siin kaasajani ellu jäänud ja arenevad jätkuvalt tänu teadlikule hoiakule, mille tulemuseks on maismaast enam kui 40% eraldamine looduskaitsealadeks, rahvusparkideks ja kaitsealusteks aladeks. Graniitsaartel kasvab seitsekümmend viis taimeliiki, mida mujal maailmas ei leidu, samuti on vaid Aldabra saartegrupile omistatud veel nelikümmend kaks endeemilist taimeliiki. Ainulaadsed maismaalinnud täiendavad ainult Seišellidel leiduva ridu, nende hulgas India ookeani viimane lennuvõimetu lind, Aldabra ruik ja mõistatuslik seišelli päll, keda leidub vaid Mahél. Roomajatest leidub saarel maailma kaugelt suurim hiidkilpkonnade populatsioon. Puutumatud rifid on koduks tohutule hulgale kalaliikidele (registreeritud üle 1000 liigi), korallidele ja teistele mereelustiku vormidele. Seišellid on ülim metsiku looduse paradiis.

Ajalugu 
Kuigi saared võisid olla tuttavad araabia kaupmeestele, jäid nad avastamata kuni portugallased need 16. sajandi algul kaardile märkisid. Esimene dokumenteeritud randumine toimus 1608. aastal Briti Ida-India Kompanii poolt, kuid esimene, kes saarestikku 1756. aastal endale nõuab, on Prantsusmaa, asustades selle 1770. aastal. Napoleoni sõdade tulemusel loovutati Mauritius koos asumaadega, sealhulgas Seišellidega, Suurbritanniale. 1903. aastal sai Seišellidest eraldi kroonikoloonia, mis saavutas iseseisvuse 1976. aastal. 

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Seišellid

28. detsember 2020 – 8. jaanuar 2021