Seišellid - pikem reis 10 ööd
Aktiivne puhkus


20. oktoober – 1. november 2021
 / broneeritud
Reisijuht: Argo Schneider

Seišellid - pikem reis 10 ööd

20. okt – 1. nov 2021  / 4283 €

Seišellid on ainulaadsed! 

Emake loodus on Seišellide loomisel olnud ülevoolavalt helde - kaunid pärlikarva liivarannad, topaas-siniselt veiklevad lahed ning tuulte ja päikese poolt lihvitud graniitkaljud justkui keskaegsed kindlusevallid lopsaka roheluse taustal. Maailma ainsad graniitsaared keset ookeani, maailma suurim tektooniliste jõudude poolt tõstetud koralliatoll ja suur hulk vaatamisväärsusi moodustavad kahtlemata maailma ühe kauneima troopilise paradiisi. 115 graniit- ja korallsaarest koosnev Seišellide saarestik India ookeanis pole suuremate maakoore laamadega kokku puutunud juba dinosauruste ajast saadik, mistõttu elab ja kasvab siin palju eriskummalisi loomi ja taimi. Suuruselt teise saare Praslini keskel asub salapära täis palmide org Vallée de Mai, kus puuvõra on kohati nii tihe, et läbi ei pääse ükski päikesekiir. Ojades elutsevad mageveekrabid ja hiiglaslikud jõevähid ning puude vahel vilksatavad haruldased linnud. Siin kasvavad erakordsed seišelli ehk coco de mer'i palmid. See puu kannab maailma suurimaid pähkelvilju, mis võivad kaaluda koguni 18 kilogrammi! Nii pähkel kui ka palmi isasõied on paljutähendusliku kujuga, andes ainet paljudel legendidele ja rahvapärimustele. Korallatollidel elab maailma ühe suurima hiidkilpkonna Aldabrachelys gigantea populatsioon. Lisaks käivad siinsetele liivarandadele oma mune poetamas rohekilpkonn ja bissa. Seišellid on paradiis kaugel eemal moodsa maailma kiirest argipäevast. Kord külastanute jaoks asub just siin Eedeni aed!

Fotod: Argo Schneider

Riiki sisenemise tingimused (26. augusti seisuga):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Seišellidel viisavabalt kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
 • Seišellidele reisimiseks on vaja tõendit negatiivsest COVID-19 PCR testist, sooritatud max 72h enne väljalendu (ka lastel).
 • Kõik reisijad peavad enne reisi täitma Seišellide tervisedeklaratsiooni ja enne Eestisse tagasi saabumist piiriületaja deklaratsiooni (juhendid saadab Albion).

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Hoiame neil jooksvalt silma peal ning teavitame, kui midagi peaks muutuma. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

Seišellid - pikem reis 10 ööd - Kaart

1. päev

Tallinn - Doha - Seišellid

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 14.45-15.25 (Finnair)

Lend QR302 Helsingi-Doha 17.10-23.00  (Qatar Airways)

Lend QR678 Doha-Seišellid /Mahe/ 03.30-09.45 (Qatar Airways)

2. päev

Mahé / ühine tutvus pealinn Victoriaga

Jõuame Seišellide suurimale saarele Mahéle hommikul kell 09.45

Seišellide saarestik koosneb 115 graniit- ja korallsaarest, mis kokku moodustavad 455 ruutkilomeetrit maismaad - vaid 1/100 Eesti pindalast! Saarestik on laiali pillutatud enam kui 1.3 miljonile ruutkilomeetrile 4. ja 10. laiuskraadi vahel ekvaatorist lõunas. Igal Seišelli saarestiku saarel on oma eripärane nägu ja veetlus. Seišellide rahvastikuarv on ligi 97000 inimest, kes elavad valdavalt kolmel peamisel saarel: Mahél, Praslinil ja La Digue'il.

Mahé on suurim (32 x 8 kilomeetrit) ning enimasustatud saar, kus elab 90% Seišellide elanikkonnast. Siin asub pealinn Victoria, peamine sadam ja rahvusvaheline lennujaam. Selle silmapaistva saare ilmes domineerivad suured mäed (Morne Seychellois kõrgus ulatub 905 meetrini) ja seda kattev lopsakas troopiline taimestik. Saart ümbritsevad seitsekümmend viis liivaranda.

Tutvume Aafrika väiksema pealinnaga Victoria ja seejärel sõidame hotelli, mis asub Beau Vallonis, kauni ranna kaldal.

Majutus 1: Savoy Hotell 5* 
Majutus 2: STORY Hotell 5*  Garden Junior Suite (hinnalisa 65€ öö eest inimese kohta)
 

3. päev

Mahé saar / tiir ümber saare

Vaba päev. Soovi korral võimalus osaleda ekskursioonil, mis teeb tiiru ümber Mahe saare. Näeme saart iga kandi pealt! Hind 120€

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus 1: Savoy Hotell 5* 
Majutus 2: STORY Hotell 5*  Garden Junior Suite (hinnalisa 65€ öö eest inimese kohta)

4. päev

Mahé / Praslini saar

Vaba hommik, pärastlõunal läheme pealinna Victoriasse, et minna pärastlõunase laevaga Praslini saarele. Jõudes Praslini saarele, sõidame oma majutuskohta.

Rahvaarvuga 6500 inimest on Praslin Seišellide suuruselt teine saar. See asub 45 kilomeetrit Mahést kirdes ning selle suurus on 10 x 3.7 kilomeetrit. Rahulik autosõit ümber saare võtab aega umbes kaks tundi. Praslinil asub muinasjutuline Vallée de Mai, üks kahest UNESCO maailmapärandi paikadest Seišellidel. Saarele on iseloomulikud tõeliselt kaunid rannad nagu Anse Lazio ja Anse Georgette, mis mõlemad kuuluvad viimastel aastatel maailma parimate randade top kümnesse. Enne prantslaste saareleasumist 18. sajandi keskel oli Praslini Côte d'Or piraatide lemmikpeatuspaigaks. Saar nimetati Prasliniks Prantsuse merendusministri Duc de Praslini järgi 1768. aastal, mil saarele toodi algupärane "Valduste kivi" (Stone of Possession). 

Praslin on hea lähtepunkt ekskursioonideks naabersaartele, millest mõned on olulised varjupaigad haruldastele endeemsetele taime- ja loomaliikidele. 

Meie hotell Le Duc De Praslin asub kauni Côte d'Or ranna lõpus - parim asukoht avastamaks kahe kilomeetri pikkust valge liivaga randa või jalutamaks lähedal asuvasse väikesesse külasse.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Duc De Praslin 4*

5. päev 

Praslin / Vallée de Mai / Anse Lazio

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil: Vallée de Mai ürgne palmimets + matk Anse Lazio randa. 

Kõigepealt teeme väga põhjaliku matka läbi Vallée de Mai palmimetsa (2-3 tundi). Vallée de Mai on rahvuspargi südames asuv org, mis on alates 1930. aastatest puutumatuks jäetud. Praegugi võrsuvad siin peaaegu põlises looduslikus seisundis iidsed palmimetsad. Vallée de Mais kasvab kuus palmiliiki, mida leidub vaid Seišellidel. 19. sajandil saart külastanud Briti kindral Charles George Gordon oli veendunud, et Vallée de Mai on algne Eedeni aia asukoht. Niisugune mõte tärkas tal eelkõige tänu siin kasvavale erakordsele seišelli ehk coco de mer'i palmile. Gordon leidis "tõestuse", et coco de mer on Eedeni aias kasvav hea ja kurja tundmise puu. See puu kannab legendaarseid seišellipalmi pähkelvilju, mis koosnevad kahest poolest ja on naise vaagna kujulised. Ka ogakujuline isasõis on äärmiselt paljutähendusliku kujuga. Kohalikud räägivad, et öösiti kallutavad isased puud end emaste puude vastu ja... Kuna ükski inimene pole seni veel seda pealt näinud, on tegemist kuulujutuga. Pähkel võib kaaluda kuni 18 kilogrammi ning selleks, et see saaks idanemisvalmis, võib aega minna 10 aastat. Sellele palmiliigile kuulub ka maailma suurima lehe rekord - 3.3 ruutmeetrit. Kuni Vallée de Mai avastamiseni uskusid kohalikud, et need veidrad pähklid tulevad merepõhjast - sellest ka palmi prantsuskeelne nimi, mis tähendab "mere kookospähklit". Tähelepanuväärsete linnuliikide hulka kuulub endeemne must papagoi, kes sõltub täielikult Vallée de Maist ja ümberkaudsest palmimetsast.

Siit edasi sõidame saare loodeserva ja matkame Anse Lazio randa. Matkatee viib läbi küla ja üle rannikumägede (matk on kõigile võimetekohane). Meil on ujumisvõimalus kuulsas Anse Lazio rannas, mida ääristavad graniitkaljud ning palmi- ja takamakapuud. Päikeseloojanguks jõuame tagasi oma hotelli. Selle ekskursiooniga teeme Praslini saarele ringi peale.

Ekskursiooni hind on 90 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Duc De Praslin 4*

6. päev 

Praslin / Curieuse kilpkonnasaar

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil kilpkonnade saarele: Curieuse Marine Park.

Sõidame paadiga Praslini saare läheduses asuvale Curieuse saarele, kus näeb vabas looduses hiidkilpkonnasid. Kilphonnad toodi saarele 1970-ndate lõpus tuhande kilomeetri kaugusel asuvalt Aldabra atollilt ning tänapäeval on neid saarel vabas looduses elamas ligikaudu paarsada isendit. Näeme ka hiidkilpkonnade "lastetuba", kus kaitstakse kõige nooremaid kilpkonni kuni viie aastaseks saamiseni. Seejärel matkame mööda laudteed läbi mangroovimetsa ja supleme saare lõunaosas asuvas imelises rannas. Loe lähemalt Seišellide hiidkilpkonnade kohta Hendrik Relve reisiloost: www.albion.ee/reisilugu/artikkel/seisellide-haruldases-palmimetsas-ja-hiid-kilpkonnade-juures

Ekskursiooni hind 90 eurot. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Duc De Praslin 4*

7. päev 

Praslin / Cocos ja Grande Sœur saared

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil: väljasõit Cocos ja Grande Sœur saartele.

Tänase päeva märksõna on snorgeldmine. Kõigepealt sõidame pisikesele Cocos saarele, mis on tõeline Robinsoni saar. Uskumatud graniitkaljud, palmid ja superilus liivarand. Siin on meil plaanis snorgeldamine - kogu varustus on laevas olemas ja seda saab tasuta kasutada. Snorgeldame kalda ääres ja kes soovib, võib niisama saarel ringi turnida - just turnida, sest saare keskosas on suured graniitkaljud. Järgmine saar Grande Sœur on erasaar vaid ühe maja ja piknikukohaga. Kuniks laevameeskond meile lõunasöögiks grillkala valmistab, jalutame läbi saare ja jõuame meie arvates Seišellide ühte ilusaimasse randa. Vähemalt nii meie reisijad arvavad! 

Vahepeal on pikniklõuna valmis saanud - maitsev värskelt tulel küpsetatud kala ning erinevad kohalikud lisandid. Seejärel möödume Félicité saarest ja sobivate ilmastikuolude korral seilame ka ümber La Digue'i saare.

Ekskursiooni hind 170 eurot - sisaldab lõunasööki: värkskelt grillitud kala (hommikune püük).

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Duc De Praslin 4*

8. päev 

Praslin / La Digue

Täna sõidame laevaga La Digue'i saarele. Laevasõit kestab 30 minutit (12.15-12.45).

La Digue on lähinaaber Praslinile ja selle satelliitsaartele Félicitéle, Mariannele ja Grande Sœurile ning Petite Sœurile (koondnimega Sõsarsaared ehk Sisters Islands). La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar ning oma nime saanud maadeavastaja Marion Dufresne laevastiku ühe laeva järgi, mille prantslased saatsid 1768. aastal Seišellide graniitsaari uurima. La Digue'il praktiseeritakse jätkuvalt traditsioonilisi paadiehitusvõtteid ja kookose töötlemisviise nagu näiteks kopra. See sõbraliku õhkkonnaga privaatne saar oma loiu elutempo, traditsioonilise arhitektuuri ja hingematvalt ilusate randadega on külastamiseks absoluutselt kohustuslik.

Võtame soovijatega hotellist jalgrattad ja teeme esmalt tutvust saare läänerannikuga. Kõigest 15 minutiga (jalgsi ligikaudu kolmveerand tunniga) jõuame Anse Source d'Argent randa, mis on väidetavalt üks enim pildistatud randadest maailmas. 

Kõik Albioni grupid on alates 2012. aastast majutunud just Le Domaine de L'Orangeraie hotellis, sest see on üks parimatest hotellidest La Digue'i saarel ning meie aastatepikkusele kogemusele tuginedes ületab ülejäänud saarel asuvate 4* hotellide taset mäekõrguselt. Meie hotell asub otse ranna ääres ning mäeservale grantiikaljude vahele ehitatud puidust villad on harmoonias ümbritseva loodusega. Villa de Charme majakeste vannituba asub õues ning selge ilma korral saab õhtul duši all olles tähistaevast imetleda. Hotellil on olemas "infinity" bassein, päikesevarjudega diivanid, rannaala koos võrkkiikedega, mitu erinevat baari ja restorani, spa, väike suveniiripood ning raamatukogu. Le Domaine de L'Orangeraie asub vaid viieminutilise jalutuskäigu kaugusel La Digue'i peamisest sadamakülast La Passe'ist. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

9. päev 

La Digue / läheme saare kauguosa metsikutele randadele

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks. Hotelli kaudu saab rentida jalgratta, millega saarel külaelu nautida ja lõputuid randasid avastada. Saare keskosas on aktiivne elu, rattaga on hea mööda külateid piirkonda avastada.

Saare kaguosas asub võimas Grand Anse ("Suur rand"), kuhu on mõnus just jalgrattaga sõita. Grand Anse'ilt saab omakorda edasi matkata Petite ja Coco randadesse, mis on metsikus looduses ning kaugel hotellidest - sinna on võimalik minna vaid mööda matkarada. Kes soovib, saab ühineda meie reisijuhiga, et teekond üheskoos ette võtta. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

10. päev 

La Digue / matk Marroni randa

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Soovijatel võimalus osaleda erakordsel matkal La Digue'i saare lõunaosas asuvasse Marroni randa.

La Digue'i saare lõunaosa rannad on erakordselt raskesti ligipääsetavad ja sinna ei vii ükski tee. Tuleb tunda rada ja selleks on meil kohalik teejuht Henry. Henry on üles kasvanud siinsete kaljude ja randade vahel ning tunneb oma kodusaare igat nurka. Kahetunnine teekond kulgeb piki metsikuid randasid, ületab graniitkaljusid, vahel tuleb pugeda läbi kitsaste avauste, siis jälle hüpata üle meetriste kaljulõhede. Füüsiliselt aktiivsele inimesele ei ole siin miskit ületamatut ning meie teejuht aitab keerulisematest kohtadest kõik rahulikult üle. Marroni rannas on matkajuhi poolt puuviljavaagen ja aega vees sulistamiseks. Pärast puhkust matk jätkub - eesmärgiga jõuda maailmakuulsasse Anse Source d'Argent randa. Selleks tuleb osa teest matkata mõõna ajal läbi vee. Alustame matka kell kaheksa ja lõpetame pärastlõunal kahe paiku.

Matka hind 50 eurot, tasumine kohapeal sularahas otse matkajuhile.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

11. päev 

La Digue / Mahé 

Vaba hommik saare iseseisvaks avastamiseks. Jalgrattaga on huvitav avastada saare põhja ja kirderannikut, kus nelja kilomeetriga saab näha lausa seitset erinevat randa!

Pärastlõunase laevaga läheme Mahé saarele js sõidame hotelli, mis asub saare loodeosas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Constance Ephelia luxury Resort 5*, Tropical Garden tuba. Soovi korral Junior Suite HB (koos õhtusöögiga), siis on hinnalisa 120€ inimese kohta.

11. päev 

Mahe saar

Päev aktiivseks tegevuseks, hilisõhtul sõidame lennujaama. Toad on kuni kl 1200. Seejärel saab kasutada hotelli väga mugavaid võimalusi, nagu basseinid, rätikud, duššid, riietusruumid jne. Pärast õhtusööki sõidame lennujaama ja alustame kojulendu.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Constance Ephelia luxury Resort 5*, Tropical Garden tuba - kuni kella 1200-ni

12. päev 

Seišellid - Doha - Tallinn

Lend QR679 Mahe-Doha 23.55-03.55, lennuaeg 5h 25min (Qatar Airways)
Lend QR301 Doha-Helsingi 08.40-13.50, lennuaeg 6h 15min (Qatar Airways)
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00, lennuaeg 35min (Finnair)

Vaata videot meie 2017. aasta Seišellide reisist!Reisi hind: 4283 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennud ja lennujaamamaksud
 • majutus väga heades 4* hotellides
 • hommiku- ja õhtusöögid
 • laevasõidud: Mahé – Praslin – La Digue – Mahe
 • transfeerid saartel (lennujaam–hotell; hotell–sadam–hotell)
 • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas 1170 eurot
 • ekskursioonid

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis