Seišellid
Aktiivne puhkus India ookeani paradiisisaartel


17. oktoober – 28. oktoober 2021
Grupis 20 reisijat
Reisijuhid: Argo Schneider, Paul Lablache

Seišellid

17. okt – 28. okt 2021  / 3993 €

Seišellid on ainulaadsed! 

Emake loodus on Seišellide loomisel olnud ülevoolavalt helde - kaunid pärlikarva liivarannad, topaas-siniselt veiklevad lahed ning tuulte ja päikese poolt lihvitud graniitkaljud justkui keskaegsed kindlusevallid lopsaka roheluse taustal. Maailma ainsad graniitsaared keset ookeani, maailma suurim tektooniliste jõudude poolt tõstetud koralliatoll ja suur hulk vaatamisväärsusi moodustavad kahtlemata maailma ühe kauneima troopilise paradiisi. 115 graniit- ja korallsaarest koosnev Seišellide saarestik India ookeanis pole suuremate maakoore laamadega kokku puutunud juba dinosauruste ajast saadik, mistõttu elab ja kasvab siin palju eriskummalisi loomi ja taimi. Suuruselt teise saare Praslini keskel asub salapära täis palmide org Vallée de Mai, kus puuvõra on kohati nii tihe, et läbi ei pääse ükski päikesekiir. Ojades elutsevad mageveekrabid ja hiiglaslikud jõevähid ning puude vahel vilksatavad haruldased linnud. Siin kasvavad erakordsed seišelli ehk coco de mer'i palmid. See puu kannab maailma suurimaid pähkelvilju, mis võivad kaaluda koguni 18 kilogrammi! Nii pähkel kui ka palmi isasõied on paljutähendusliku kujuga, andes ainet paljudel legendidele ja rahvapärimustele. Korallatollidel elab maailma ühe suurima hiidkilpkonna Aldabrachelys gigantea populatsioon. Lisaks käivad siinsetele liivarandadele oma mune poetamas rohekilpkonn ja bissa. Seišellid on paradiis kaugel eemal moodsa maailma kiirest argipäevast. Kord külastanute jaoks asub just siin Eedeni aed!

Fotod: Argo Schneider

1. päev

Tallinn - Istanbul - Seišellid

Kogunemine lennujaamas kell 16.30

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 18.55-22.10
Lend TK 748 Istanbul-Mahe 01.40-11.00

2. päev

Mahé / Beau Vallon

Saabume Seišellidele suurimale saarele Mahéle hommikul kell 11.

Seišellide saarestik koosneb 115 graniit- ja korallsaarest, mis kokku moodustavad 455 ruutkilomeetrit maismaad - vaid 1/100 Eesti pindalast! Saarestik on laiali pillutatud enam kui 1.3 miljonile ruutkilomeetrile 4. ja 10. laiuskraadi vahel ekvaatorist lõunas. Igal Seišelli saarestiku saarel on oma eripärane nägu ja veetlus. Seišellide rahvastikuarv on ligi 97000 inimest, kes elavad valdavalt kolmel peamisel saarel: Mahél, Praslinil ja La Digue'il.

Mahé on suurim (32 x 8 kilomeetrit) ning enimasustatud saar, kus elab 90% Seišellide elanikkonnast. Siin asub pealinn Victoria, peamine sadam ja rahvusvaheline lennujaam. Selle silmapaistva saare ilmes domineerivad suured mäed (Morne Seychellois kõrgus ulatub 905 meetrini) ja seda kattev lopsakas troopiline taimestik. Saart ümbritsevad seitsekümmend viis liivaranda.

Teeme tutvust Aafrika väikseima pealinna Victoriaga. Seejärel sõidame läbi Mahe saare mägise keskosa ja jõuame välja looderannikul asuvasse Beau Valloni, kus on meie majutuskoht. Meie hotell asub vaid mõne sammu kaugusel ookeanist. Beau Valloni pikk rannariba on ääristatud promenaadiga, mida mööda jalutades on hea tutvust teha kohaliku eluga.

Toidukorrad: õhtusöök
Majutus: Savoy Seychelles Resort & Spa hotell 5*

3. päev

Mahé / Praslin

Pärast hommikusööki sõidame sadamasse, et minna laevaga Praslini saarele. Laevasõitu alustame kell 11.00 ja see kestab tund aega. Jõudes Praslini saarele, sõidame oma majutuskohta.

Rahvaarvuga 6500 inimest on Praslin Seišellide suuruselt teine saar. See asub 45 kilomeetrit Mahést kirdes ning selle suurus on 10 x 3.7 kilomeetrit. Rahulik autosõit ümber saare võtab aega umbes kaks tundi. Praslinil asub muinasjutuline Vallée de Mai, üks kahest UNESCO maailmapärandi paikadest Seišellidel. Saarele on iseloomulikud tõeliselt kaunid rannad nagu Anse Lazio ja Anse Georgette, mis mõlemad kuuluvad viimastel aastatel maailma parimate randade top kümnesse. Enne prantslaste saareleasumist 18. sajandi keskel oli Praslini Côte d'Or piraatide lemmikpeatuspaigaks. Saar nimetati Prasliniks Prantsuse merendusministri Duc de Praslini järgi 1768. aastal, mil saarele toodi algupärane "Valduste kivi" (Stone of Possession). 

Praslin on hea lähtepunkt ekskursioonideks naabersaartele, millest mõned on olulised varjupaigad haruldastele endeemsetele taime- ja loomaliikidele. 

Meie hotell Paradise Sun asub kauni Côte d'Or ranna lõpus - parim asukoht avastamaks kahe kilomeetri pikkust valge liivaga randa või jalutamaks lähedal asuvasse väikesesse külasse. Kõik Albioni grupid on alates 2012. aastast majutunud just selles hotellis, sest rand on võrratu ning vaid mõne sammu kaugusel tubadest, teenindus sõbralik ja vaba aja veetmise võimalusi on palju - snorgeldamine, kajakisõit, aerusurf, erinevad temaatilised õhtud jpm. Mõõna ajal on mõnus kas niisama ujuda või teisi veespordialasid proovida, sest lained on rahulikud ja vesi alati 27-29 kraadi!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

4. päev 

Praslin / Vallée de Mai / Anse Lazio

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil: Vallée de Mai ürgne palmimets + matk Anse Lazio randa. 

Kõigepealt teeme väga põhjaliku matka läbi Vallée de Mai palmimetsa (2-3 tundi). Vallée de Mai on rahvuspargi südames asuv org, mis on alates 1930. aastatest puutumatuks jäetud. Praegugi võrsuvad siin peaaegu põlises looduslikus seisundis iidsed palmimetsad. Vallée de Mais kasvab kuus palmiliiki, mida leidub vaid Seišellidel. 19. sajandil saart külastanud Briti kindral Charles George Gordon oli veendunud, et Vallée de Mai on algne Eedeni aia asukoht. Niisugune mõte tärkas tal eelkõige tänu siin kasvavale erakordsele seišelli ehk coco de mer'i palmile. Gordon leidis "tõestuse", et coco de mer on Eedeni aias kasvav hea ja kurja tundmise puu. See puu kannab legendaarseid seišellipalmi pähkelvilju, mis koosnevad kahest poolest ja on naise vaagna kujulised. Ka ogakujuline isasõis on äärmiselt paljutähendusliku kujuga. Kohalikud räägivad, et öösiti kallutavad isased puud end emaste puude vastu ja... Kuna ükski inimene pole seni veel seda pealt näinud, on tegemist kuulujutuga. Pähkel võib kaaluda kuni 18 kilogrammi ning selleks, et see saaks idanemisvalmis, võib aega minna 10 aastat. Sellele palmiliigile kuulub ka maailma suurima lehe rekord - 3.3 ruutmeetrit. Kuni Vallée de Mai avastamiseni uskusid kohalikud, et need veidrad pähklid tulevad merepõhjast - sellest ka palmi prantsuskeelne nimi, mis tähendab "mere kookospähklit". Tähelepanuväärsete linnuliikide hulka kuulub endeemne must papagoi, kes sõltub täielikult Vallée de Maist ja ümberkaudsest palmimetsast.

Siit edasi sõidame saare loodeserva ja matkame Anse Lazio randa. Matkatee viib läbi küla ja üle rannikumägede (matk on kõigile võimetekohane). Meil on ujumisvõimalus kuulsas Anse Lazio rannas, mida ääristavad graniitkaljud ning palmi- ja takamakapuud. Päikeseloojanguks jõuame tagasi oma hotelli. Selle ekskursiooniga teeme Praslini saarele ringi peale.

Ekskursiooni hind on 90 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4* 

5. päev 

Praslin / Curieuse kilpkonnasaar

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil kilpkonnade saarele: Curieuse Marine Park.

Sõidame paadiga Praslini saare läheduses asuvale Curieuse saarele, kus näeb vabas looduses hiidkilpkonnasid. Kilphonnad toodi saarele 1970-ndate lõpus tuhande kilomeetri kaugusel asuvalt Aldabra atollilt ning tänapäeval on neid saarel vabas looduses elamas ligikaudu paarsada isendit. Näeme ka hiidkilpkonnade "lastetuba", kus kaitstakse kõige nooremaid kilpkonni kuni viie aastaseks saamiseni. Seejärel matkame mööda laudteed läbi mangroovimetsa ja supleme saare lõunaosas asuvas imelises rannas. Loe lähemalt Seišellide hiidkilpkonnade kohta Hendrik Relve reisiloost: www.albion.ee/reisilugu/artikkel/seisellide-haruldases-palmimetsas-ja-hiid-kilpkonnade-juures

Ekskursiooni hind 90 eurot. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

6. päev 

Praslin / Cocos ja Grande Sœur saared

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Võimalus osaleda ekskursioonil: väljasõit Cocos ja Grande Sœur saartele.

Tänase päeva märksõna on snorgeldmine. Kõigepealt sõidame pisikesele Cocos saarele, mis on tõeline Robinsoni saar. Uskumatud graniitkaljud, palmid ja superilus liivarand. Siin on meil plaanis snorgeldamine - kogu varustus on laevas olemas ja seda saab tasuta kasutada. Snorgeldame kalda ääres ja kes soovib, võib niisama saarel ringi turnida - just turnida, sest saare keskosas on suured graniitkaljud. Järgmine saar Grande Sœur on erasaar vaid ühe maja ja piknikukohaga. Kuniks laevameeskond meile lõunasöögiks grillkala valmistab, jalutame läbi saare ja jõuame meie arvates Seišellide ühte ilusaimasse randa. Vähemalt nii meie reisijad arvavad! 

Vahepeal on pikniklõuna valmis saanud - maitsev värskelt tulel küpsetatud kala ning erinevad kohalikud lisandid. Seejärel möödume Félicité saarest ja sobivate ilmastikuolude korral seilame ka ümber La Digue'i saare.

Ekskursiooni hind 170 eurot - sisaldab barbeque lõunasööki.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Paradise Sun hotell 4*

7. päev 

Praslin / La Digue

Täna sõidame laevaga La Digue'i saarele. Laevasõit kestab 30 minutit (12.15-12.45).

La Digue on lähinaaber Praslinile ja selle satelliitsaartele Félicitéle, Mariannele ja Grande Sœurile ning Petite Sœurile (koondnimega Sõsarsaared ehk Sisters Islands). La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar ning oma nime saanud maadeavastaja Marion Dufresne laevastiku ühe laeva järgi, mille prantslased saatsid 1768. aastal Seišellide graniitsaari uurima. La Digue'il praktiseeritakse jätkuvalt traditsioonilisi paadiehitusvõtteid ja kookose töötlemisviise nagu näiteks kopra. See sõbraliku õhkkonnaga privaatne saar oma loiu elutempo, traditsioonilise arhitektuuri ja hingematvalt ilusate randadega on külastamiseks absoluutselt kohustuslik.

Võtame soovijatega hotellist jalgrattad ja teeme esmalt tutvust saare läänerannikuga. Kõigest 15 minutiga (jalgsi ligikaudu kolmveerand tunniga) jõuame Anse Source d'Argent randa, mis on väidetavalt üks enim pildistatud randadest maailmas. 

Kõik Albioni grupid on alates 2012. aastast majutunud just Le Domaine de L'Orangeraie hotellis, sest see on üks parimatest hotellidest La Digue'i saarel ning meie aastatepikkusele kogemusele tuginedes ületab ülejäänud saarel asuvate 4* hotellide taset mäekõrguselt. Meie hotell asub otse ranna ääres ning mäeservale grantiikaljude vahele ehitatud puidust villad on harmoonias ümbritseva loodusega. Villa de Charme majakeste vannituba asub õues ning selge ilma korral saab õhtul duši all olles tähistaevast imetleda. Hotellil on olemas "infinity" bassein, päikesevarjudega diivanid, rannaala koos võrkkiikedega, mitu erinevat baari ja restorani, spa, väike suveniiripood ning raamatukogu. Le Domaine de L'Orangeraie asub vaid viieminutilise jalutuskäigu kaugusel La Digue'i peamisest sadamakülast La Passe'ist. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

8. päev 

La Digue 

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks. Hotelli kaudu saab rentida jalgratta, millega saarel külaelu nautida ja lõputuid randasid avastada. Saare keskosas on aktiivne elu, rattaga on hea mööda külateid piirkonda avastada.

Saare kaguosas asub võimas Grand Anse ("Suur rand"), kuhu on mõnus just jalgrattaga sõita. Grand Anse'ilt saab omakorda edasi matkata Petite ja Coco randadesse, mis on metsikus looduses ning kaugel hotellidest - sinna on võimalik minna vaid mööda matkarada. Kes soovib, saab ühineda meie reisijuhiga, et teekond ette võtta üheskoos. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

9. päev 

La Digue / matk Marroni randa

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks.

Soovijatel võimalus osaleda erakordsel matkal La Digue'i saare lõunaosas asuvasse Marroni randa.

La Digue'i saare lõunaosa rannad on erakordselt raskesti ligipääsetavad ja sinna ei vii ükski tee. Tuleb tunda rada ja selleks on meil kohalik teejuht Henry. Henry on üles kasvanud siinsete kaljude ja randade vahel ning tunneb oma kodusaare igat nurka. Kahetunnine teekond kulgeb piki metsikuid randasid, ületab graniitkaljusid, vahel tuleb pugeda läbi kitsaste avauste, siis jälle hüpata üle meetriste kaljulõhede. Füüsiliselt aktiivsele inimesele ei ole siin miskit ületamatut ning meie teejuht aitab keerulisematest kohtadest kõik rahulikult üle. Marroni rannas on matkajuhi poolt puuviljavaagen ja aega vees sulistamiseks. Pärast puhkust matk jätkub - eesmärgiga jõuda maailmakuulsasse Anse Source d'Argent randa. Selleks tuleb osa teest matkata mõõna ajal läbi vee. Alustame matka kell kaheksa ja lõpetame pärastlõunal kahe paiku.

Matka hind 50 eurot, tasumine kohapeal sularahas otse matkajuhile.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

10. päev 

La Digue 

Vaba päev saare iseseisvaks avastamiseks. Soovitame kindlasti käia Anse Sévère'i rannas, mis asub meie hotellist vaid 6-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Siin on mõnus ujuda, snorgeldada või lihtsalt puude varjus raamatut lugeda. Jalgrattaga on huvitav avastada saare idarannikut, kus nelja kilomeetriga saab näha lausa seitset erinevat randa!

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Le Domaine de L'Orangeraie Resort & Spa hotell 4*

11. päev 

La Digue / Mahé - Istanbul

Vaba hommik ja lõunapoolik. Võimalus nautida Seišellide päikest ja käia rannas, mõnuleda basseini ääres või saata koju mõned postkaardid.

Õhtul sõidame laevaga tagasi Mahe saarele. Lahkume La Digue'i saarelt kell 17.00 ja jõuame Mahé saarele kell 19.00. Seejärel suundume lennujaama.

Lend TK749 Mahe-Istanbul 23.10-06.30+1

Toidukorrad: hommikusöök

12. päev 

Istanbul - Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.40-12.05

 

Vaata videot meie 2017. aasta Seišellide reisist!Reisi hind: 3993 € (hind alla 12 a lapsele, kui jagab tuba kahe täiskasvanuga, on 3250 eurot)

Paketis sisaldub:

  • kõik lennud ja lennujaamamaksud
  • majutus väga heades 4* hotellides
  • hommiku- ja õhtusöögid
  • laevasõidud: Mahé – Praslin – La Digue – Mahe
  • transfeerid saartel (lennujaam–hotell; hotell–sadam–hotell)
  • eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

  • reisikindlustus
  • majutus üheses hotellitoas 1870 eurot
  • ekskursioonid

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Seišellid

17. oktoober 2021 – 28. oktoober 2021