Saudi Araabia suur ringreis ja Bahrein. Punasest merest Pärsia laheni.


1. november – 15. november 2018grupi suurus 20 reisijat
Reisijuht:  Peeter Raudsik,

Saudi Araabia suur ringreis ja Bahrein. Punasest merest Pärsia laheni.

1. nov – 15. nov 2018  /  5950 € 

Saudi Araabiat peetakse islami sünni ja vaimsuse keskuseks. Riik on täis põnevat ajalugu ning sütitavat sümbolismi. Selle riigi külastamine on reisilise jaoks üks keeruliseim kogu maakeral. Need, kellel õnnestub aga riiki pääseda, saavad imetleda Araabia maailma suurepäraseid aardeid. Siit on leitud rohkem kui 11000 kiviaegset, islami-eelset kui ka islami-aegset arheoloogilist paika! Riyadh'ist, kunagisest savitellisetest müüriga ümbritsetud peatuspaigast kaubateedel, on saanud üks rikkaim linn kogu maakeral. Saudi Araabias põimub moodsaim arhitektuur iidsega, säravad pilvelõhkujad kerkivad kõrbe taustal, moodsa väliskesta all on konservatiivsed ning sügavalt juurdunud tavad. Kuningriigi kõrbeline keskkond on voolinud iidsete saudi araablaste ainulaadse eluviisi. Saudide elu, perekonna sidemed ja ühiskonna korraldus on tihedalt seotud nende maaga olgu siis valitsevaks vihm ja viljakus või põud koos põletava kuumusega. 

1. päev

Tallinn - Jeddah

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 11.00
Lend Tallinn-Istanbul 13.00-17.15
Lend Istanbul-Jeddah 21.20-01.10

Saabume Jeddahi ning sõidame hotelli.

Jeddah asub Punase mere rannikul ning hellitlevalt kutsutakse linna ka "Punase mere pruut".  Jeddah on sadamalinn ning ühtlasi ka väravaks Meka püha linna juurde. Jeddahi araabiapärasus ning ainulaadne kultuur on meelitab linna külalisi kaugelt ja lähemalt.
Majutus Jeddah Red Sea Palace 4* hotellis.

2. päev

Saudi Araabia. Jeddah

Pärast hommikusööki külastame traditsioonilisi Ottomani maju. Ottomani majad on enamasti ehitatud korallidest ning toestatud puitvõrestikuga. Puittalad moodustavad siseseintele huvitava mustri. Nasif maja on üks kaunimatetest ning tuntuimatest majadest ehitatud 1850-tel aastatel kuulsa Nasif perekonna jaoks. Nasifid olid mõjukad kaupmehed ning nende maja oli Jeddahis 19. ning 20. sajandil üks tähtsamaid kogu linnas. Kuningas Abdul Aziz veetis selles majas ka oma esimese öö Jeddahis Mohammed Nasifi külalisena pärast seda kui oli juhtinud oma võiduka armee Lääne provintsi pealinna. 

Seejärel külastame kaunist Altaybat Int'l City teaduse ja tarkuse muuseumi. Muuseumis näeme kunsti, etnograafiat ja arheoloogilisi leide.  Pärast muuseumikülastust sööme kohalikus restoranis maitsva lõunasöögi. Meie päev jätkub Abdul Rauf Khalili kunstimuuseumis, kus saame tutvuda haruldase ning väga tähelepanuväärse kollektsiooniga.

Teeme peatuse Jeddahi mereäärsel promenaadil, mis on ühtlasi moodsa kunsti vabaõhumuuseum ning kohalike jaoks mõnus ajaveetmise koht. Naaseme hotelli.

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Jeddah Red Sea Palace 4* hotellis

3. päev

Jeddah. Abha

Pärast hommikusööki läheme värvikale kalaturule ning seejärel sõidame lennuväljale. Lendame Abha'sse. Abha'sse jõudes külastame traditsioonilist korvide turgu, Muftaha küla kunstigaleriid ning Sadha paleed. Õhtupoolikul külastame üht tüüpilist Saudi perekonda ning näeme nende pereelu ja saame suhelda lahkete kohalikega. Seejärel sõidame hotelli.

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Abha al salam Palace

4. päev

Abha

Pärast hommikusööki külastame Souda mäge, Khamis Mushayt, Habala ning Hamsani küla. Abha on Asiri provintsi pealinn. Kõrgustikul asuv provints hõlmab kogu Saudi Araabia kagu piirkonna kuni Jeemeni piirini. Asiri peetakse looduse kingituseks, kus aastaaegade vaheldudes täitub paik ilu ja maagiaga. Siinne kliima on üks mõnusamaid kogu Araabia poolsaarel. Maastikus vahelduvad mäed  tasaste põllumaade, orgude ja metsadega. Mõõduka kuumusega suvi ja vihmane ning jahe talv toovad vihma aastaringselt. Sõidame kõrgeimasse punkti kuhu teed on rajatud ning sealt asutame end edasi 7 km pikkusele ning  2500 meetri kõrgusel asuvale köisraudteele. Siinse piirkonna erilisus peitub kohalikes inimestes - Tihama värvikad lillemehed. Abhast 25 km kaugusel ida suunas asub Khamis Mushayt tööstuslinn. Linna on teinud tuntuks iidne hõbedaturg. Lisaks on siin läheduses ka Al Hamsani tradtsiooniline küla, kus asub kaks kivist torni, 200 aasta vanuse Asiri maja koopia, auditoorium, traditsiooniline restoran ja suveniiripood. Sööme lõunat kohalikus restoranis Bin Himsan Al Habala, kus asub ka Asiri esimene köisraudtee. Köisraudtee on saanud nime 400 meetri kõrgusel asuva Al Habala küla elanike järgi. Külaelanikud elasid kalju järsule küljele rajatud kivist elamutes ning otsisid turvatunnet just sellistest kivistest kaljuseintest. Kaljud on nii järsud, et nii mehed kui naised pidid alla orgu pääsemiseks köiest alla ronima. Naaseme hotelli.

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Abha al salam Palace

5. päev

Abha, Al Ula

Pärast hommikusööki sõidame lennuväljale ning lendame Riyadh'i. Asutame end jätkulennule Al Ula'sse. Lennuväljalt sõidame hotelli.

Majutus Al Ula Arac Hotel

6. päev

Al Ula

Hommikusöök. Seejärel tutvume traditsiooniliste majadega. Meie päev jätkub Al Ula museumis ning seejärel külastame  Madain Saleh'i arheoloogilist paika, Hijaz'i raudteejaama, Nabatean kaevu, Qasr Al Bint, Diwan ja Al Farid paleed. Vadi Al Ula on Madain Salehi väravaks. Paik on saanud tuntuks kui Lihyanite Lõvi. Lihyani hõimud olid Natateanite (100-500. eKr) esivanemad. Madain Saleh'i kutsuti iidsel ajal "Al Hijr" ning siin asus peatuspaik ajaloolisel kaubateel. Al-Hijri (varasema nimega Hegra) tähelepanuväärne arheoloogiline ala on suurim, mida Petrast,Jordaanias eksisteerinud Nabatea tsivilisatsiooni pealinnast, lõuna pool näha saab. Nabatea tsivilisatsioon õitses alates 2. sajandist eKr.  Linn asub täiesti isoleeritult 9km2 alal 845 km kaugusel Jeddah'ist, Saudi Araabia loode osas, Tabouki ja Madinah vahel. Al Hijr kindlus ehitati Abbasidi perioodil 985. a. AD palverändurite peatus- ja puhkekohana.Kindluses on suur siseõu ning kaev. Kindluse kaunimaks ehteks on suurepärased islami võlvkaared. Siin piirkonnas paikneb suurejooneline hauakambrite ja monumentide kogum, mille arhitektuurivormid ning kaunistused on vahetult maastikul leiduvasse liivakivisse tahutud. Kokku on siin 111 hästi säilinud suurejoonilist hauakambrit, mille 94 kaunistusega fassaadid pärinevad esimesest sajandist eKr. Samuti leidub siin 50 Nabatea-eelsel perioodil jäädvustatud raidkirja ja ka koopamaalinguid. Kõik see ilmestab silmapaistval viisil nabatealaste erilist arhitektuuristiili ja sellealaseid saavutusi. Kaitsealal on terve hulk kaevusid, enamasti kaljusse raiutud, mis tunnistavad põldude niisutamiseks vesiehitisi loonud nabatealaste meisterlikkust. Need kaevud on tänini kasutusel. Nabatealaste hüdrotehnikaoskused võimaldasid neil kõrbeid oma tahtele allutada, oaasides maad viljeleda ning Araabia, Vahemere maailma ja Aasia vahelisi kaubateid kontrollida. 2.sajandil allutas Rooma keiser Traianus Nabatea tsisvilisatsiooni oma võimule ning see sulandus aegamisi Rooma maailma.

Naaseme hotelli.

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Al Ula Arac Hotel

7. päev

Al Ula, Al Jouf

Hommikusöök. Pärast hommikusööki sõidame Al Joufi. Teel teeme peatuse Taymas külastamaks  Bir Hadaj, Al Hamra kindlust ning muuseumi. Joufi piirkonda peetakse oliivõli kodupaigaks. Siin kasvab üle 13 miljoni oliivipuu. Al Joufis  oaas on täis tipitud ajaloolistest paikadest mille hulgas Shuwait'hiyah piirkonda peetakse üheks inimkonna vanimaks asulaks. On võimalik , et siin elati juba 1,4 miljonit aastat tagasi. Al Joufi läbivad olulised  kaubateed mis viivad Araabia poolsaarelt Egiptusesse, Türki, Iraaki ja ka islami pühasse linna Mekasse.  Kuningriigi põhjapoolseks väravaks peetav paik on strateeglise tähtusega. Siit algab riigi pikim raudtee ning Joufi elanikud on kogunud kuulsust käsitööga. Käsitöö algmaterjaliks on kaameli-, lamba ning kitsevill. 

Sõidame hotelli.

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Al Jawf Al Nuzul Hotel

8. päev

Al Jouf, Hail 

Hommikusöök. Alustame päeva Sakaka kindluse külastusega. Kindlus asub Sakaka kohal asuval kõrgustikul ning on paljude legendide keskmeks. Usutavasti ehitati kindlus  7. sajandil eKr. Savist konstruktsioon lisati 3. sajandil. Paik on tuntud kui Zaa'bal kindlus või Zaa'bal palee. Tsitadel  on ehitatud liivakivist ning pinnasest 5600 m2-le kõrgustikule vaatega üle Sakaka piirkonna. Kindluses kõrge välissein, vahitornid ning veehoidla. 

Meie päev jätkub Al-Rajajil - see on kivist sammaste grupp, mille ajalugu ulatub rauaaega. Need sambad asuvad umbes 120 000m2 suurusel liivasel tasandikul. Sammaste iidsed kirjutised ja joonised on väga huvipakkuvad. Sammaste ristuv asend päikesetõusu ja päikeseloojangu suhtes viitab tavadele, mille abil saadi iidsetel aegadel aega mõõta. Külastame kuulsat kaevu, kindlust ja Domat Al Jandal'i mošeed. Iidne Marid'i kindlus on ligi 70m kõrgune ning on ehitatud mäenõlvale, mis kõrgub majesteetlikult lõunas asuva linna kohal. Linnas külastame Omar'i mošeed, mis on nime saanud teise moslemi kaliifi Omar Ibn Al Khatab'i järgi. Jätkame sõitu läbi Nafud'i kõrbe Hail'i suunas. Teel külastame Jubbahi'i võimsaid kivinikerdusi. Sõidame hotelli.

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Hail Goldin tulip Hail

9. päev

Hail, Al Qassim

Hommikusöök. Seejärel tutvume Oraif'i ja Qishla kindlustega.  Qishla asub Hail'i linna südames ning järgib unikaalset Najd arhitektuuri stiili. Kindlust peetakse üheks olulisemaks arhitektuuriliseks paigaks. Kindlus ehitati 1940-tel aastatel. Rajatise keskmes on hiiglaslik sõdurite treenimise väljak, mille ümber on võlvkaared. Kivisammastele toetuvate võlvkaarte ehteks on tamariski puud ja sõnajalad. Sõidame Al Qassimi, kus külastame Al Musaugef'i muuseumi, Shenana torni, Jedieah muuseumi ning Fahad'i mošeed. Õhtustame ning sõidame hotelli.

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Al Qassim Ramada Hotel

10. päev

Shagra, Ushaiger, Riyadh

Hommikusöök. Seejärel sõidame Riyadh'i ("Aed"). Teel külastame Shagrat ning Ushaiger'it. Riyadhi jõudes sööme õhtusöögi ning läheme hotelli. 

Majutus Riyadh Holiday Inn Mydan

11. päev

Riyadh

Hommikusöök. Vaba hommik. Pärastlõunal külastame Diriyyah'i, mis on üks Al Saud'i dünastia ajaloo oluliseim paik. Paik asub Najd'i piirkonna ida osas Wadi Hanifa orus. Ajalooline Diryyah on Islah Dawah'i häll ning Saudi riigi esimene pealinn olles nii Saudi Araabia riigi sündimise tunnistajaks. Ryadhi linna tuntuimaks vaatamisväärsuseks on ajalooline Musmak'i kindlus. Palee ehitati aastal 1895 Abdullah bin Rashid'i valitsemise ajal. Ajalooline palee toimis valitseja armee sõjalise garnisonina. Armee juhiks oli Ryadhi linna kuberner. 15. jaanuaril 1902. aastal hõivas kindluse Ibn Saud. Sööme lõunat Assaraya türgi restoranis. Seejärel jätkub päev Rahvusmuuseumis, kus saame tutvuda Araabia ja islami pärandi uhkusega. Rahvusmuuseum on jagatud kaheksaks galeriiks, kus kõneldakse Araabia ajaloost universumi loomisest kuni moodsa ajani. Külastame Murabba paleed, mis on 1937.a. rajatud kuningas Abdulaziz'i  tähtsaim palee. Palee ehitati kuningliku perekonna jaoks ning koosneb presidendi lossidest, abiehitistest ning kuningas Abdulaziz'i nõukogu hoonest. Kuningas koos perekonnaga kolis paleesse 1937.a. Palee on ehitatud traditsioonilise Najid stiilile vastavalt ainult kohalikest ehitusmaterjalidest. Dira Souq. Naaseme hotelli. 

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Riyadh Holiday Inn Mydan

12. päev

Riyadh, Al Hafuf. Dammam

Hommikusöök. Täna asutame end varakult teele Al Ahsa/Hafuf poole. Al Ahsa't peetakse maailma suurimaks oaasiks. Külastame Al-Qara savi, liiva- ja paekivist koopaid. Jabal Al-Qarah'i settekivimitest suurepärased looduse kunstiteosed kõrguvad umbes 230 meetri kõrgusele ning  moodustavad huvitavid labürinte. Käiguteedele on kinnitatud metallist käepidemed, mis võimaldavad ka algaja tasemel ronijatel turvaliselt koobastes liikuda. Jätkame päeva 17. sajandi  Ottomani Türgi kindluses. Kindluse müüride vahel asub 1571. aastal rajatud mošee. Hilisel pärastlõunal jõuame El Khober'i. Sõidame hotelli.

Täna on hommiku-ja lõunasöök hinnas.

Majutus Al Hafouf Coral Hotel

13. päev

Saudi Araabia - Bahrein

Hommikusöök. Seeärel külastame Etrhraa keskust ja Dammam'i muuseumi.
Sõidame üle meretammi Bahreini. 

Pärsia lahe pärliks hüütud Bahreini pindala on praegu kokku vaid 765 km2, seega veelgi väiksem kui Hiiumaa kuid seda pindala suurendatakse pidevalt tehislikult merre uut maad juurde luues. Saareriiki kutsutakse pärliks, sest juba 2000 ekr tegeleti siin pärlipüügiga. Bahrein oli Pärsia lahe riikidest esimene, kus leiti naftat, mis andis suure tõuke riigi edasisele arengule. Tänapäeval sõltub majandus aga juba rohkem pangandusest ja finantsteenustest.  Riigi elanikest on umbes 46% põliselanikud, ülejäänud on võõrtöölisest sisserändajad Aasiast. 

Majutus K Hotel Manama 4* hotellis.

14. päev

Bahrein

Pärast hommikusööki läheme tutvuma Manama linnaga. Päevane ekskursioon viib meid Maailma Kaubanduskeskuse, Al Khamis mošee, Bahreini rahvusmuuseumi, Bahraini rahvusvahelise F1 ringraja, Manama Sacred Heart kiriku juurde.

Lõunasöök hinna sees.

Majutus K Hotel Manama 4* hotellis kuniks lennujaama sõiduni. 

15. päev

Lend Bahrein - Istanbul - Tallinn

Lend Bahrein-Istanbul 02.55-06.35
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.45-12.05

 Reisi hind: 5950 € 

Paketis sisaldub:

  • Kõik lennupiletid 
  • Siselennud Saudi Araabias: Jeddah-Abha, Abha-Al Ula
  • Majutus programmis märgitud 4* hotellides  
  • Kõik ekskursioonid vastavalt reisikirjeldusele
  • Sissepääsud
  • Toitlustus vastavalt reisikirjeldusele
  • Eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • Majutus üheses hotellitoas 1400 eurot
  • Reisikindlustus 
  • Viisa organiseerib reisikorraldaja

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Saudi Araabia suur ringreis ja Bahrein. Punasest merest Pärsia laheni.

1. november 2018 – 15. november 2018