Saudi Araabia
Pealinn Riyadh


7. november – 12. november 2023
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Saudi Araabia

7. nov – 12. nov 2023  / 3400 €

Saudi Araabiat peetakse islami sünni ja vaimsuse keskuseks. Riik on täis põnevat ajalugu ning sütitavat sümbolismi. Selle riigi külastamine on reisilise jaoks üks keeruliseim kogu maakeral. Need, kellel õnnestub aga riiki pääseda, saavad imetleda Araabia maailma suurepäraseid aardeid. Siit on leitud rohkem kui 11000 kiviaegset, islamieelset kui ka islamiaegset arheoloogilist paika! Riyadhist, kunagisest savitellisetest müüriga ümbritsetud peatuspaigast kaubateedel, on saanud üks rikkaim linn kogu maakeral. Saudi Araabias põimub moodsaim arhitektuur iidsega, säravad pilvelõhkujad kerkivad kõrbe taustal, moodsa väliskesta all on konservatiivsed ning sügavalt juurdunud tavad. Kuningriigi kõrbeline keskkond on voolinud iidsete saudi araablaste ainulaadse eluviisi. Saudide elu, perekonna sidemed ja ühiskonna korraldus on tihedalt seotud nende maaga, olgu siis valitsevaks vihm ja viljakus või põud koos põletava kuumusega. 

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2022):

 • Eesti kodanikud vajavad Saudi Araabiasse reisimiseks viisat, mida on võimalik taotleda elektrooniliselt. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu. Saudi Araabiasse ei saa siseneda isikud, kes on eelneva 14 päeva jooksul viibinud Iraanis, Liibanonis või Türgis.
 • Saudi-Araabiasse sisenemiseks on vaja esitada tõend (ELi digitõend) COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta (kasutusjuhendis märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14 päeva)
 • Lisaks tuleb täita maale sisenemise deklaratsioonid (juhendid saadab Albion) ning omada kehtivat Covid-19 kattega reisikindlustust

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Frankfurt - Riyadh

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 04.50 hommikul.

Lend LH885, Tallinn-Frankfurt 06.50-08.20, lennuaeg 2h 30min (Lufthansa)
Lend LH636, Frankfurt-Riyadh 12.00-19.40, lennuaeg 5h 40min (Lufthansa)

Saabume õhtul Kuningas Khalidi nimelisse rahvusvahelisse Riyadhi lennujaama ning seejärel sõidame hotelli. 

Majutus: Crowne Plaza Riyadh Al Waha 4* või sarnane

2.-5 päev

Riyadh

Saame põhjaliku ülevaate saudide elust-olust, tutvume peallinna ja selle ümbrusega.

Tegevust juhib reisijuht Martti Kalda.

Masmaki kindlus ja seal samas kõrval asuv Deira turg on üks osa Riyadhi ajaloolisest keskusest.

Masmaki kindlus ehitati 1865.aastal rivaalitseva Rashidi perekonna poolt ajal, mil Saudi pere oli eksiilis Kuweidis. Kindluse vallutamine 1902.aasta külmal jaanuarikuul tähistas Saudi Araabia loomise avapauku. Värava puidust plankudes on endiselt kinni esimese kuninga poolt sinna löödud odaots. Lähedasel Deira turul müüakse aga vanavara, siin on rida kohvikuid. Sealsamas asuv As-Sufaat väljak on nii pealinna peamoshee (al-Rajhi moshee) asukoht, kui ka paik, kus kurjategijaid endiselt avalikult hukatakse

Murabba palee ja Rahvusmuuseum.

1936.aastal ehitatud Murabba palee oli Saudi perekonna esimene administratiivhoonete kompleks. Klassikalises Nedji stiilis ehitatud hoones on hulk ruume kus mehed patjade vedeledes muiste riigi asju otsustasid. Osa ruume on reserveeritud aga väliskülalaistele, siin on võõrustatud nii Saksamaa kantslerit, kui Hiina ja USA presidenti. Kõrvalasuv Rahvusmuuseum (rajat 1999) annab suurepärase ülevaate Saudi Araabia ajaloost alates dinosaurustest kuni tänapäevani

Kuningriigi keskus.

See 305 m kõrgune tornmaja on uue Riyadhi keskus. Pilvelõhkuja ülaosas paikneb ka vaateplatvorm, kust avanevad kaunid vaated linnale. Samas hoones on ka riigi kauneim kaubanduskeskus. Riyadhis on kaubanduskeskusi hulgaliselt. Gallery Mall, Al Nakheel Mall, Hayat Mall jne.

Riyadhi loomaaed.

Annab suurepärase ülevaate Saudi Araabia loomadest, keda vabas looduses praktiliselt võimatu näha. Flamingod, elevandid, ninasarvikud, pantrid, gepardid, krokodillid, kõrberebased ja arvukad linnud

Diriyyah oaas.

Riyadhi kesklinnast veidi eemal, eeslinnas paikneb Saudi pere algne kodulinn Diriyyah. Algne linn rajati juba 7.sajandil, ent tänaseni säilinud hooned on 15.-16.sajandist. 18.-19.sajandil oli see Saudi pere ja Araabia poolsaare iseseisvusliikumise keskus. Alates 2010 on linn UNESCO nimekirjas, varemetelinn on renoveerimisel

Wadi Namar.

Kesklinnast 11 km kaugusel asuv looduslik veehoidla ja kosk. Kena koht piknikku pidada ja kuumal ajal ringi jalutada.

Ja väga palju muud!

Toidukorrad: hommikusöök,
Majutus: Crowne Plaza Riyadh Al Waha 4* või sarnane

6. päev

Riyadh - Frankfurt - Tallinn

Lend LH637, Riyadh-Frankfurt 01.10-05.50, lennuaeg 6h 40min (Lufthansa)
Lend LH882, Frankfurt-Tallinn 13.50-17.10, lennuaeg 2h 20min (Lufthansa)Reisi hind: 3400 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid 
 • majutus 4* hotellides  
 • hommikusöögid
 • tegevusesed reisijuhi juhtimisel
 • vajalik transport lennujaama ja hotelli vahel

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 250 eurot
 • reisikindlustus 
 • viisa (e-viisa)
 • reisiload, tervisedeklaratsioonid, testimised jms

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salva ja PZU-ga.

SALVA

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf


PZU

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2023/01/Uldtingimused-U100_2022.pdf

Broneeri reis