Saudi Araabia


10. november – 17. november 2021
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Saudi Araabia

10. nov – 17. nov 2021  / 4475 €

Saudi Araabiat peetakse islami sünni ja vaimsuse keskuseks. Riik on täis põnevat ajalugu ning sütitavat sümbolismi. Selle riigi külastamine on reisilise jaoks üks keeruliseim kogu maakeral. Need, kellel õnnestub aga riiki pääseda, saavad imetleda Araabia maailma suurepäraseid aardeid. Siit on leitud rohkem kui 11000 kiviaegset, islamieelset kui ka islamiaegset arheoloogilist paika! Riyadhist, kunagisest savitellisetest müüriga ümbritsetud peatuspaigast kaubateedel, on saanud üks rikkaim linn kogu maakeral. Saudi Araabias põimub moodsaim arhitektuur iidsega, säravad pilvelõhkujad kerkivad kõrbe taustal, moodsa väliskesta all on konservatiivsed ning sügavalt juurdunud tavad. Kuningriigi kõrbeline keskkond on voolinud iidsete saudi araablaste ainulaadse eluviisi. Saudide elu, perekonna sidemed ja ühiskonna korraldus on tihedalt seotud nende maaga, olgu siis valitsevaks vihm ja viljakus või põud koos põletava kuumusega. 

1. päev

Tallinn - Riyadh

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.50.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 13.00-17.25
Lend TK140 Istanbul-Riyadh 20.30-00.35

Saabume südaööl Riyadhi Kuningas Khalidi nimelisse rahvusvahelisse lennujaama ning seejärel sõidame hotelli.

Majutus: Riyadh Holiday Inn hotell

2. päev

Riyadh / Diriyyah

Täna hommikul läheme Diriyyahi, mis on üks Al Saudi dünastia ajaloo olulisemaid paiku. Koht asub Najdi piirkonna ida osas Wadi Hanifa orus. Ajalooline Diryyah on Islah Dawahi häll ning Saudi riigi esimene pealinn, olles nii Saudi Araabia riigi sündimise tunnistajaks.

Ryadhi (tõlkes ka kui 'Aedade') linna tuntuimaks vaatamisväärsuseks on ajalooline Musmaki kindlus. Palee ehitati aastal 1895 Abdullah bin Rashidi valitsemise ajal. Ajalooline palee toimis valitseja armee sõjalise garnisonina, armee juhiks oli Ryadhi linna kuberner. 15. jaanuaril 1902. aastal hõivas kindluse Ibn Saud.

Pärast lõunasööki jätkub päev Rahvusmuuseumis, kus saame tutvuda Araabia ja islami pärandi uhkusega. Rahvusmuuseum on jagatud kaheksaks galeriiks, kus kõneldakse Araabia ajaloost universumi loomisest kuni moodsa ajani.

Külastame ka 1937. aastal ehitatud Murabba paleed, mis on kuningas Abdulazizi tähtsaim rajatud palee. Palee ehitati kuningliku perekonna jaoks ning koosneb presidendi lossidest, abiehitistest ning kuningas Abdulazizi nõukogu hoonest. Kuningas koos perekonnaga kolis paleesse 1937. aastal. Palee on ehitatud traditsioonilise Najid stiilile vastavalt ainult kohalikest ehitusmaterjalidest.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Riyadh Holiday Inn hotell

3. päev

Riyadh / Al Ula

Hommik Riyadhis. Seejärel sõidame lennujaama, et lennata Al Ulasse (1h 45min).

Al Ula asub Saudi Araabia loodeosas ning on tuntud kui üks põnevamaid arheoloogilisi sihtkohti maailmas, kus käinud on veel vaid vähesed. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Al Ula Sahary Camp

4. päev

Al Ula / Madain Saleh

Pärast hommikusööki külastame Madain Salehi arheoloogilist paika, Hijazi raudteejaama, Nabateani kaevu, Qasr Al Binti, Diwani ja Al Faridi paleed.

Wadi Al Ula on Madain Salehi väravaks. Paik on saanud tuntuks kui Lihyanite Lõvi. Lihyani hõimud olid Natateanite (100-500 eKr) esivanemad. Madain Salehi kutsuti iidsel ajal 'Al Hijr' ning siin asus peatuspaik ajaloolisel kaubateel. Al-Hijri (varasema nimega Hegra) tähelepanuväärne arheoloogiline ala on suurim, mida Petrast, Jordaanias eksisteerinud Nabatea tsivilisatsiooni pealinnast, lõuna pool näha saab. Nabatea tsivilisatsioon õitses alates 2. sajandist eKr. Linn asub täiesti isoleeritult 9 km2 alal 845 km kaugusel Saudi Araabia loode osas asuvas Jeddahist, Tabouki ja Madinah vahel.

Al Hijr kindlus ehitati Abbasidi perioodil 985 AD palverändurite peatus- ja puhkekohana. Kindluses on suur siseõu ning kaev. Kindluse kaunimaks ehteks on suurepärased islami võlvkaared. Siin piirkonnas paikneb suurejooneline hauakambrite ja monumentide kogum, mille arhitektuurivormid ning kaunistused on vahetult maastikul leiduvasse liivakivisse tahutud. Kokku on siin 111 hästi säilinud suurejoonilist hauakambrit, mille 94 kaunistusega fassaadid pärinevad esimesest sajandist eKr. Samuti leidub siin 50 Nabatea-eelsel perioodil jäädvustatud raidkirja ja ka koopamaalinguid. Kõik see ilmestab silmapaistval viisil nabatealaste erilist arhitektuuristiili ja sellealaseid saavutusi. Kaitsealal on terve hulk kaevusid, enamasti kaljusse raiutud, mis tunnistavad põldude niisutamiseks vesiehitisi loonud nabatealaste meisterlikkust. Need kaevud on tänini kasutusel. Nabatealaste hüdrotehnikaoskused võimaldasid neil kõrbeid oma tahtele allutada, oaasides maad viljeleda ning Araabia, Vahemere maailma ja Aasia vahelisi kaubateid kontrollida. 2. sajandil allutas Rooma keiser Traianus Nabatea tsisvilisatsiooni oma võimule ning see sulandus aegamisi Rooma maailma.

Naaseme majutuskohta.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Al Ula Sahary Camp

5. päev

Al Ula / Jeddah

Hommikul külastame Khuraiba elevandikivi ja Al Ula ('Muda küla') vanalinna. Seejärel lendame Jeddahisse (1h 10min).

Jeddah, mida hellitlevalt kutsutakse ka kui 'Punase mere pruut', asub Punase mere rannikul. Jeddah on sadamalinn ning ühtlasi ka väravaks Meka püha linna juurde. Jeddahi araabiapärasus ning ainulaadne kultuur meelitab linna külalisi kaugelt ja lähemalt.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jeddah Prime Al Hamra hotell

6. päev

Jeddah

Pärast hommikusööki külastame traditsioonilisi Ottomani maju. Ottomani majad on enamasti ehitatud korallidest ning toestatud puitvõrestikuga. Puittalad moodustavad siseseintele huvitava mustri. Nasif maja on üks kaunimatetest ning tuntuimatest majadest ehitatud 1850. aastatel kuulsa Nasif perekonna jaoks. Nasifid olid mõjukad kaupmehed ning nende maja oli Jeddahis 19. ning 20. sajandil üks tähtsamaid kogu linnas. Kuningas Abdul Aziz veetis selles majas ka oma esimese öö Jeddahis Mohammed Nasifi külalisena pärast seda, kui oli juhtinud oma võiduka armee Lääne provintsi pealinna. 

Seejärel külastame kaunist Altaybat Int'l City teaduse ja tarkuse muuseumi. Muuseumis näeme kunsti, etnograafiat ja arheoloogilisi leide. Pärast muuseumikülastust sööme kohalikus restoranis maitsva lõunasöögi. Meie päev jätkub Abdul Rauf Khalili kunstimuuseumis, kus saame tutvuda haruldase ning väga tähelepanuväärse kollektsiooniga.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Jeddah Prime Al Hamra hotell

7. päev

Jeddah / Istanbul

Täna on meil võimalus külastada Jeddah muuseumit ning kuningatorni. Käime ka Makkahi tänaval. Vaba aeg Jeddahis.

Pärast õhtusööki sõidame lennujaama.

Lend TK95 Jeddah-Istanbul 02.20-06.30

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök

8. päev

Istanbul - Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.40-12.05Reisi hind: 4475 € 

Paketis sisaldub:

  • Turkish Airlines lennupiletid Tallinn-Istanbul-Riyadh / Jeddah-Istanbul-Tallinn
  • siselennud Saudi Araabias: Riyadh-Al Ula / Al Ula-Jeddah
  • majutus programmis märgitud 4* hotellides  
  • kõik ekskursioonid vastavalt reisikirjeldusele
  • sissepääsud
  • toitlustus vastavalt reisikirjeldusele
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas 550 eurot
  • reisikindlustus 
  • viisa - iga reisija vormistab online viisa

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Saudi Araabia

10. november 2021 – 17. november 2021