Reunion ja Mauritius
Uhke loodusreis India ookeani lõunaavarustel


18. november – 1. detsember 2021
Grupis 15 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Riho-Bruno Bramanis

Reunion ja Mauritius

18. nov – 1. dets 2021  / 4893 €

Nagu paradiisiski, saab ka sel reisil kõike ise valida. Kes soovib, võib end lihtsalt türkiissinisel ookeanil, smaragdrohelisel laguunil ja palmipuude salul lummata lasta. Samas ei tule India ookeani saartel ka puudust seikleja hingega puhkaja rõõmustamiseks.

Madagaskarist umbes 800 kilomeetrit ida pool, keset India ookeanit, asub vulkaanilise tekkega Reunioni saar. Saar on Prantsusmaa meretagune piirkond, mis kuulub Euroopa Liitu ning seetõttu on seal ka rahaühikuks euro. Reunion on ideaalne puhkusepaik just loodusesõpradele - võrratult mitmekesise loodusega saarel on troopilised metsad, kõrged mäed, sügavad kanjonid, pahisevad joad ning loomulikult vulkaanid. Saare kõrgeim punkt on kustunud vulkaan Piton de la Neige (3069 meetrit). Reunioni peamine vaatamisväärsus - aktiivne kilpvulkaan Piton de la Fournaise - asub saare lõunaosas. Piton de la Fournaise on üks maailma paremini ligipääsetavaim aktiivne vulkaan, mille kraatri juurde on võimalik matkata. Vulkaani ümbrus, mis on kaetud laavaga, näeb välja justkui kuumaastik. Reunionil asub kolm cirque'i ehk üüratut looduslikku amfiteatrit. Cirque de Salazie, Cirque de Cilaos ja Cirque de Mafate on tekkinud Piton des Neiges tegevuse ja erosiooni tulemusel. Reunioni loodus on täis tabamatut jõudu ja maagiat. Mis võiks olla meeldejäävam kui vaadelda mulksuvat ja suitsevat vulkaani päris lähedalt!  

Reunionist vaid 200 kilomeetri kaugusel asub teinegi troopiline paradiis - Mauritius. Mark Twain ütles kunagi "Kõigepealt loodi Mauritius ning seejärel loodi paradiis Mauritiuse koopiana". Kuulsal kirjanikul on täiesti õigus. Umbes Saaremaa suurune troopiline Mauritius on justkui unistus. Roheliste palmidega ääristatud valged liivarannad, helesinine laguunivesi ning aastaringselt idaalilähedane ilm muudavad saare põhjamaalase jaoks parimaks puhkusepaigaks. Lisaks korallidega ümbritsetud suurepärasetele randadele on siin ka palju võrratut elusloodust - ümbritsevates lahtedes on väga mitmekesine mereelustik, kus ujuvad ringi hiiglaslikud merekilpkonnad, delfiinid, vaalad ning haid. Maismaal on Black River Gorges rahvuspark oluline paik, millel on hindamatu roll endeemilise floora ja fauna hoidmisel ja kaitsmisel. Siin on tehtud suuri jõupingutusi, et ka tulevikus elaksid maailmas sellised haruldased linnud nagu Mauritiuse tuuletallaja, kaeluspapagoi ja roosatuvi. Pargi eebenipuu saludes võib kohata hirvi, metssigu, makaake ning haruldasi Mauritiuse lendrebaseid. Hollandi printsi Maurice van Nassau järgi nime saanud saarel elab tänapäeval huvitav rahvaste mosaiik, tänu kellele on siinne kultuur, toit ning religioon väga mitmepalgeline. Gurmaanide jaoks on siin palju põnevat. Külalisi võetakse vastu sooja sõbralikkusega.

Reunionile ja Mauritiusele sisenemise tingimused (seisuga 01.09.2021):

 • Eesti kodanikud võivad viibida Mauritiusel viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul. Réunioni territooriumile võivad Eesti kodanikud siseneda samadel tingimustel nagu Prantsusmaa territooriumile, ehk viisavabalt.
 • Riikidesse sisenemiseks on vaja esitada: 1) ELi COVID digitõend, mis tõendab, et vaktsineerimiskuur on lõpetatud. Pfizer, Moderna ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineerimisel peab olema teisest doosist möödas vähemalt 7 päeva ning Johnson & Johnson vaktsiiniga vaktsineerimisest 4 nädalat, JA 2) koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis on tehtud 72h jooksul enne väljalendu.
 • Lapsed: alla 18-aastased vaktsineerimistõendit esitama ei pea, kuid peavad tegema teise PCR-test pärast Mauritiusele saabumist.
 • Kõik reisijad peavad enne reisi täitma Reunioni tervisedeklaratsiooni, Mauritiuse tervisedeklaratsiooni ja enne Eestisse tagasi saabumist Eesti piiriületaja deklaratsiooni (juhendid saadab Albion).

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Hoiame neil jooksvalt silma peal ning teavitame, kui midagi peaks muutuma. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Mauritius

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.40

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.40-22.55 (Turkish Airlines)
Lend TK160 Istanbul-Mauritius 02.20-13.10, lennuaeg 9h 40min (Turkish Airlines)

2. päev

Mauritius

Saabume Mauritiusele. Sõidame ookeni kaldal asuvasse hotelli, puhkus.
Võimalus kohe sooja ookeani tormata!

Toidukorrad: õhtusöök
Majutus: Preskil Island Resort 4*

3. päev

Mauritius - Reunion / Salazie org  / St. Denis

Hommikune lend Mauritiuselt Reunionile 10.00-10.45

Pärast piiriületuse bürokraatia läbimist  sõidame Salazie'i oru suunas. Salazie'i org asub saare kirdeosas ning Cirque de Salazie on kolmest cirque'ist kõige kergemini ligipääsetavam. "Salaozy" on malagassikeelene sõna, mis tähendab "hea telkimisplats". Siinne org on lopsakas, mägede külgedelt voolavad alla pahisevad kosed. Salazie'i elanikkond on enamasti India tamiilid. Tamiili kultuuri kõige värvikamaks näiteks on erksavärvilised templid. 

Seejärel sõidame koskede ning banaani- ja vesikressiistandustega ümbritsetud Salazie'i mägiorgu. Jõuame võluvasse kreooli külla Hellbourgi. Hellbourgi võib pidada justkui vabaõhumuuseumiks. Kaunid majakesed on ümbritsetud lopsakasse rohelusse uppuvate aiakestega. 

Õhtuks sõidame Reunioni pealinna St. Denis, kus majutume kesklinna hotelli. St. Denises avaneb võimalus jalutada linnatänavatel, külastada kohvikuid, poode jpm.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: St Denis Juliette Dodu hotell 3*

4. päev

Reunion / Dos d'Âne / Cap Noir - vaade Mafate orgu 

Pärast hommikusööki sõidame piki Reunioni saare läänrannikut ja keerame seejärel sisemaale, et jõuda Dos d'Âne külasse, siit matkame 30 minutit Mafate oru servale. Ja mis vaatepilt siit avaneb (kui ei ole udu)! Hea ilma korral teeme ka siin oru servas matka, et imetleda suurepäraseid vaateid. Õhtuks sõidame lääenranniku väikelinna ja majutume mere läheduses asuvasse hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Saint Leu Iloha Seaview hotell 3+

5. päev

Reunion  / Mafate org - Reunioni võimsam looduslik amfiteater

Täna sõidame Piton Maïdo (2000 m) juurde, et nautida unustamatut vaadet Cirque Mafatele. Cirque'i ümbritsevad kõrged mäed ning seetõttu on paiga imetlemiseks vaja sõita mööda pikka ja käänulist teed. Meid ümbritsev maastik on vaheldusrikas. Kui jõuame Mafate orgu servale, siis teeme kerge matka. Sellesse orgu ei vii ükski tee, sinna saab vaid jalgsi - selleks tuleb laskuda ligi 2000m. Orus on kolm küla, mille elanikud on sinna teadlikult kolinud, et olla kaugel eelal tsivilisatsiooni mugavustest. Tänase matka pakub välja kohalik reisijuht, matka raskuse üle tehakse otusus kohapeal.

Pärastlõuna St Gilles'i piirkonna ja rannamõnude nautimiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Saint Leu Iloha Seaview hotell 3+

6. päev

Reunion / Cilaose org -  looduslik amfiteater

Pärast hommikusööki sõidame Cilaose orgu, mis on rahvuspargi südameks. Cirque de Cilaos keskuseks on Cilaose küla, mis asub 1200 meetri kõrgusel saare keskel, mägede vahel. Küla oli kunagi põgenemispaigaks orjadele, kuid tänapäeval on kuulus termaalveesanatooriumi ja veini poolest. Cilaos on kolmest cirque'ist kõige päikselisem. Cilaose ("Tsilaosa") nimi pärineb malagassi keelest ning tähendab "meie siit ei lahku". Avastame oma teekonnal väge täis loodust, kus pilku püüavad järsud mäetipud ja võimsad kaljud. Saare kõrgeimate mägedega ümbritsetud mägikuurortis saame teha jalutuskäike metsa, lähedal asuvasse väikelinna, armsatesse külakestesse, viinamarjaistandustesse ja põldudele. Cilaos on kuulus oma tikandite ning ka läätsede poolest. Algselt kasvatati läätsi Îlet a Cordes'il ning läätsekasvatus sai alguse Cilaoses 1850. aastatel. Cirque tootis juba 1881. aastal ligi 25 tonni läätsi. Tänapäeval on toodang kahekordistunud. Gurmaanide jaoks on siinsed läätsed erililine delikatess tänu siinsele ainulaadsele kliimale. Kauneimad vaated piirkonnale avanevad La Roche Merveilleuse'i vaatekohast.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Cialos Le Vieux Cep hotell 3*

7. päev

Reunion / Cilaos / St. Pierre

Peale hommikusööki teeme veel mõne kergema matka Cilaose ümbruses. Seejärel sõidame saare lõunaosas asuvasse St. Pierri linna. Teekond on läbi uhkete mägede, kõrgeim neit ulatub 3000 meetrini. St. Pierre on suuruselt teine linn saarel, mis rajati 1735. aastal. Linnas asub pisilaevade vilgas sadam, mis on igasuguste merega seotud tegevuste hälliks - siin purjetatakse ja kalastatakse. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Battan des Lames hotell 3+*

8. päev

Reunion / maailma üks aktiivsem kilpvuklaan - Piton de la Fournaise 

Umbes 500 000 aastat tagasi purskas saare lõunaosas uus vulkaan. Täna sõidamegi selle vulkaani juurde. La Plaine des Cafres juurest sõidame üles Piton de la Fournaise'i (tõlkes "Ahju silm") juurde. Piton de la Fournaise'i tipp kerkib 2631 meetri kõrgusele üle merepinna. Praegu on see Réunioni saare moodustanud vulkaani ainuke aktiivselt purskav kraater. Vulkaan purskab iga paari aasta tagant, pakkudes suurejoonelisi ilutulestikega sarnanevaid vaatemänge. Siin saab ohtu kartmata looduse võimsat vaatemängu imetleda. Hawaii-tüüpi (kilpvulkaan) pursete tagajärjel voolab vulkaanist ojadena vedel laava. Merre suubuvad pikad laavaojad võivad ulatuda mitmete kilomeetriteni, mille tagajärjel kasvab saar korrapäraselt suuremaks. Teeme peatuse Le Nez de Boeuf'i vaateplatvormil, Plaine des Sables kõrbelisel platool ning vulkaani kaldeeras asuval mägiteel Pas de Bellecombe. Kes soovib, saab matkata väikese vulkaanikraatri Formica Leo juurde.

Pärastlõunal külastame vulkaanile pühendatud muuseumi La Cité du Volcan, saamaks põhjalikumat ülevaadet Reunioni vulkaani kohta. Muuseum on haridus- ja teaduskeskus, kus kasutatakse innovatiivseid ja interaktiivseid tehnoloogiad saare geoloogilise ajaloo tutvustamiseks. Sõidame tagasi Saint Pierre'i.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Battan des Lames hotell 3+*

9. päev

Reunioni ldarannik ja laava 

Võtame kohe ette teekonna saare idapoolses osas ning mööda lõunarannikut. Vaid paar aastat tagasi voolas siin laava üle maantee, purustades teel maju. Täna näeme unustamatuid laavamaastikke, Notre Dame des Laves'i ja la Vierge au Parasoli. Laava voolas Grand Bruléś nii 1998., 2000., 2001., 2005., kui ka 2007. aastal.

Edasi sõidame mööda rannikut ning teeme teel mitmeid peatusi enne St. Denisi jõudmist. Õhtuks sõidame Reunioni pealinna St. Denis, kus majutume kesklinna hotelli. St. Denises avaneb võimalus jalutada linnatänavatel, külastada kohvikuid, poode jpm.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: St Denis Juliette Dodu hotell 3*

10. päev

Reunion - Mauritius 

Sõidame lennujaama ja lendame Mauritiusele.
Lend MK218 Reunion-Mauritius 12.05-12.50

Jõuame Mauritiusele ning sõidame oma majutuskohta, mis asub imekaunil liivarannal, mida ümbirtseb 14 hektari suurune kookospalmisalu. 

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Constance Belle Mare Plage hotell 5*

11. päev

Puhkus Mauritiusel 

Päev puhkuseks. Soovi korral on võimalus osaleda Mauritiuse põhjaosa tutvustaval ekskursioonil: pealinn Port Louise, Pampelmousses'i botaanikaaed, 19. saj. suhkruparunite mõis Château de Labourdonnais. Hind 70€.

Kalameestele: võimalus kalastuseks. Hind ja võimalused kokkuleppel

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Constance Belle Mare Plage hotell 5*

12. päev

Puhkus Mauritiusel 

Päev puhkuseks. Soovi korral on võimalus osaleda Mauritiuse lõunaosa tutvustaval ekskursioonil: Grand Bassini kraatrijärv, mis on hindue püha paik, Black River Gorges’i rahvuspark, Chamareli juga, Seitsme värvi maad.  Hind 70€

Kalameestele: võimalus kalastuseks. Hind ja võimalused kokkuleppel.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Constance Belle Mare Plage hotell 5*

13. päev

Mauritius / Istanbul

Päev puhkuseks. Õhtul sõidame lennujaama.

Lend TK161 Mauritius-Istanbul 21.15-06.05

Toidukorrad: hommikusöök

14. päev

Istanbul - Helsingi - Tallinn

Lend TK1761 Istanbul-Helsingi 09.05-11.35

Lend AY1019 Helsingi-Tallinn 13.50-14.25

 Reisi hind: 4893 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud ekskursioonid Reunionil
 • majutus programmis märgitud hotellides või sarnastes
 • programmis märgitud söögikorrad
 • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

 • programmis lisatasu eest märgitud ekskursioonid
 • reisikindlustus
 • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis