Reunion ja Mauritius
India ookeani lõunaavarustel


20. november – 3. detsember 2019
Grupis 18 reisijat
Reisijuht: Argo Schneider

Reunion ja Mauritius

20. nov – 3. dets 2019  /  3995 € 

Nagu paradiisiski, saab ka sel reisil kõike ise valida. Kes soovib, võib end lihtsalt türkiissinisel ookeanil, smaragdrohelisel laguunil ja palmipuude salul lummata lasta. Samas ei tule India ookeani saartel ka puudust seikleja hingega puhkaja rõõmustamiseks.

Madagaskarist umbes 800 km ida poole, keset  India ookeanit asub vulkaanilise tekkega Reunioni saar. Saar on Prantsusmaa meretagune piirkond, kuulub Euroopa Liitu ning rahaühikuks on euro. Reunion on ideaalne puhkusepaik just loodusesõpradele. Võrratult mitmekesise loodusega saarel on troopilised metsad, kõrged mäed, sügavad kanjonid, pahisevad joad ning loomulikult vulkaanid. Saare kõrgeim punkt on kustunud vulkaan Piton de la Neige (3069 m). Reunioni peamine vaatamisväärsus - aktiivne vulkaan Piton de la Fournaise asub saare lõunaosas. Piton de la Fournaise on üks maailma paremini ligipääsetavaim aktiivne vulkaan, mille kraatri juurde on võimalik matkata.Vulkaani tegevuse tõttu on 20% Reunioni pindalast kaetud laavaga, mis näeb välja justkui kuumaastik. Reunionil asub kolm cirque'd ehk üüratut looduslikku amfiteatrit. Cirque de Salazie, Cirque de Cilaos ja Cirque de Mafate on tekkinud Piton des Neiges tegevuse ja erosiooni tulemusel. Reunioni loodus on täis tabamatut jõudu ja maagiat.  Mis võiks olla meeldejäävam kui vaadelda mulksuvat ja suitsevat vulkaani päris lähedalt!  

Reunionist vaid 200km kaugusel asub teinegi troopiline paradiis - Mauritius. Mark Twain ütles kunagi "Kõigepealt loodi Mauritius ning seejärel loodi paradiis Mauritiuse koopiana". Kuulsal kirjanikul on täiesti õigus. Umbes Saaremaa suurune troopiline Mauritius on justkui  unistus. Roheliste palmidega ääristatud valged liivarannad, helesinine laguunivesi ning aastaringselt idaalilähedane ilm muudavad saare põhjamaalase jaoks parimaks puhkusepaigaks. Lisaks korallidega ümbritsetud suurepärasetele randadele on siin ka palju võrratut elusloodust - ümbritsevates lahtedes on väga mitmekesine mereelustik, kus ujuvad ringi hiiglaslikud merekilpkonnad, delfiinid, vaalad ning haid. Maismaal on Black River Gorges rahvuspark oluline paik, millel on hindamatu roll endeemilise floora ja fauna hoidmisel ja kaitsmisel. Siin on tehtud suuri jõupingutusi, et ka tulevikus elaksid maailmas sellised haruldased linnud nagu Mauritiuse tuuletallaja, kaeluspapagoi ja roosatuvi. Pargi eebenipuu saludes võib kohata hirvi, metssigu, makaake ning haruldasi Mauritiuse lendrebaseid. Hollandi printsi Maurice van Nassau järgi nime saanud saarel elab tänapäeval huvitav rahvaste mosaiik, tänu kellele on siinne kultuur, toit ning religioon väga mitmepalgeline. Gurmaanide jaoks on siin palju põnevat. Külalisi võetakse vastu sooja sõbralikkusega.

1. päev

Tallinn-Mauritius

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.00
Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.20-22.40
Lend TK160 Istanbul-Mauritius 02.20-13.10, lennuaeg 9t 40min.

2. päev

Mauritius-Reunioni saar 

Saabume Mauritiusele. Jätkulend MK238 Mauritius - Reunion 15.30-16.15
Saabume Reunioni lennujaama.
Sõidame Reunioni pealinnas St Denis asuvasse Le Saint Denis 3* hotelli.

3. päev

Reunion, idarannik 

Pärast hommikusööki sõidame ringi saare idapoolses osas ning mööda lõunarannikut. Vaid paar aastat tagasi voolas siin laava üle maantee purustades teel maju. Täna näeme unustamatuid laavamaastikke, Notre Dame des Laves ja  la Vierge au Parasol. Laava voolas Grand Bruléś 1998, 2000,  2001, 2005 ja 2007. aastal.

Pärastlõunal külastame  St-Phillipe vürtside ja parfüümide aeda. Siin kasvab huvitavaid endeemilisi taimi ning saare üks vanim mets. Saame tunda aromaatsete geraaniumite, vetiveeriate, ylang-ylangi, kardemoni ja kaneeli hurmavat lõhna. Edasi sõidame mööda rannikut ning teeme teel mitmeid peatusi enne St-Pierre jõudmist. St-Pierre on suuruselt teine linn saarel. Saint Pierre rajati 1735. aastal ning siin on pisilaevade vilgas sadam. Sadam on igasuguste merega seotud tegevuste hälliks - siin purjetatakse ja kalastatakse. Samuti on siin tähelepanu pööratud turismitööstuse arengule. 

Õhtusöök hinna sees.

Majutus hotellis Villa de Lisle 4*.

4. päev

Reunion, Piton de la Fournaise 

Hommikusöök.  
Umbes 500 000 aastat tagasi purskas saare lõuna osas uus vulkaan. Täna sõidamegi selle vulkaani juurde. La Plaine  des Cafres juurest sõidame üles Piton de la Fournaise (tõlkes "Ahju silm")  juurde. Piton de la Fournaise'i tipp kerkib 2631 m kõrgusele üle merepinna. Praegu on see Réunioni saare moodustanud vulkaani ainuke aktiivselt purskav kraater. Vulkaan purskab iga paari aasta tagant, pakkudes suurejoonelisi ilutulestikega sarnanevaid vaatemänge. Siin saab ohtu kartmata looduse võimsat vaatemängu imetleda. Hawaii-tüüpi pursete tagajärjel voolab vulkaanist ojadena vedel laava. Merre suubuvad pikad laavaojad võivad ulatuda mitmete kilomeetriteni, mille tagajärjel kasvab saar korrapäraselt suuremaks.  Teeme peatuse Le Nez de Boeuf  vaateplatvormil, Plaine des Sables kõrbelisel platool ning  vulkaani kaldeeras asuval mägiteel Pas de Bellecombe. Siin teeme tunnise jalutuskäigu väikeses vulkaanikraatris nimega Formica Léo.

Pärastlõunal külastame vulkaanile pühendatud muuseumi La Cité du Volcan saamaks põhjalikumat ülevaadet Reunioni vulkaani kohta. Muuseum on haridus- ja teaduskeskus, kus kasutatakse innovatiivseid ja interaktiivseid tehnoloogiad saare geoloogilise ajaloo tutvustamiseks. Sõidame tagasi Saint Pierre'i.
Õhtusöök hinna sees.

Majutus hotellis Villa de Lisle 4*.

5. päev

Reunion, Cilaos org 

Hommikusöök. Seejärel sõidame Cilaos orgu, mis on rahvuspargi südameks. Cirque de Cilaos keskuseks on Cilaose küla.  See asub 1200 m kõrgusel merepinnast saare keskel, mägede vahel. Küla oli kunagi põgenemispaigaks orjadele, kuid tänapäeval on kuulus termaalveesanatooriumi ja veini poolest. Cilaos on kolmest  cirques't kõige päikselisem. Tsilaosa nimi pärineb malagassi keelest ning tähendab "meie siit ei lahku".  Meie teekonnal avastame väge täis loodust, kus pilku püüavad järsud mäetipud ja võimsad kaljud. Saare kõrgeimate mägedega ümbritsetud mägikuurortis saame teha jalutuskäike metsa, lähedal asuvasse väikelinna, armsatesse külakestesse, viinamarjaistandustesse ja põldudele. Cilaose tikandid on kuulsust kogunud. Samuti läätsed. Algselt kasvatati läätsi Îlet a Cordes'il ning läätsekasvatus sai alguse Cilaoses 1850-tel. Cirque tootis juba 1881 ligi 25 tonni läätsi. Tänapäeval on toodang kahekordistunud. Gurmaanide jaoks on siinsed läätsed erililine delikatess tänu siinsele ainulaadsele kliimale.  kaunimad vaated piirkonnale avanevad La Roche Merveilleuse vaatekohast.

Õhtusöök hinna sees.

Majutus Cialos hotellis Le Vieux Cep 3*.

6. päev

Reunion, läänerannik 

Hommikusöök. Peale hommikusööki jalutame mööda botaanikarada  La Roche Merveilleuse juurde ning imetleme cirque'd. Seejärel sõidame  läänekalda poole. Teel peatume mõningate geoloogiliste huviväärsuste juures, St-Leu's imetleme maailma parimaid "vasaklained", mis meelitavad siia tuhandeid surfareid. Külastame moodsat Stella muuseumi, kus kajastatakse Reunioni saare ja suhkrurootööstuse ajalugu. Pärastlõunal sõidame Saint-Gilles.

Õhtusöök hinna sees.

Majutus St. Giles Relais de L'Hermitage 3* hotellis.

7. päev

Reunion, Piton Maïdo 

Hommikusöök. Seejärel sõidame Piton Maïdo (2000m) juurde, et nautida unustamatut vaadet Cirque Mafatele. Cirque'd ümbritsevad kõrged mäed ning seetõttu on paiga imetlemiseks vaja sõita mööda pikka ja käänulist teed. Meid ümbritsev maastik on vaheldusrikas- suhkruroo ja teiste toiduainete põllud, geraaniumi väljad ja krüptomeeria metsad.

Tagasi rannikule sõites külastame geraaniumi õli valmistamise töökoda. Geraanium on väärt raviomadustega taim, mille õli kasutatakse ekseemide, psoriaasi, astma, diabeedi jms raviks. Geraanniumi õli segatult sidruni ja lavendli õliga sobib haavade puhastamiseks. Pärastlõuna St-Gilles piirkonna nautimiseks.

Õhtusöök hinna sees.

Majutus St. Giles Relais de L'Hermitage 3* hotellis.

8. päev

Reunion, Salzie. Mauritius 

Hommikisöök.

Seejärel sõidame Salazie oru suunas. Salazie org asub saare kirde osas ning Cirque de Salazie on kolmest cirques't kõige kergemini ligipääsetavam.  Salaozy  on malagassi keelene sõna, mis tähendab "hea telkimisplats". Siinne org on lopsakas, mägede külgedelt voolavad alla pahisevad kosed. Salazie elanikkond on enamasti India tamiilid. Tamiili kultuuri kõige värvikamaks näiteks on erksavärvilised templid. 

Teel möödume vanilli kasvatustest. Siinsetest ehedates kreooli mõisates ollakse pühendunud selle ühe maailma tuntuima vürtstaime kasvatamisele. Kesk-Ameerika troopikametsadest pärineva hariliku vanilli (V. planifolia) kasvatamine on aega ja pühendumist nõudev protsess, kus iga taim ükshaaval paljundatakse ning seda saab teha vaid sel ainsal päeval, mil lill õitseb. Kunstlik tolmeldamine ja samuti pikka aega vältav töötlemine ongi põhjuseks, miks vanill on safrani kõrval tänapäevani üks kallimaid vürtse.

Seejärel sõidame koskede, banaani ja vesikressi istandustega ümbritsetud Salazie mägiorgu. Jõuame võluvasse kreooli külla Hellbourgi. Hellbourgi võib pidada vabaõhu muuseumiks. Kaunid majakesed on ümbritsetud lopsakasse rohelusse uppuvate aiakestega. 

Pärastlõunal lendame Mauritiusele.

Lend MK239 Reunion-Mauritius 17.30-18.15.

Jõuame Mauritiusele. Sõidame oma hotelli, milleks on Sugar Beach Resort 5*.
Meie majutuskoht asub imekaunil liivarannal, mida ümbirtseb 14 hektari suurune kookospalmisalu. 

9.-12. päev

Puhkus Mauritiusel 

Majutus hotellis Sugar Beach Resort 5*.

Hommiku-ja õhtusöök hinna sees.

Reisijuhi abiga on Teil võimalik sisustada oma päevi erinevate tegevustega. Veealune maailm, kalapüük jpm.

Meil on suur valik erinevaid ekskursioone, mida on vőimalik tellida ja tasuda kohapeal. Näiteks:

Pealinn Port Louise ja Pampelmousses'i botaanikaaed, hind 55 eurot.

Mauritiuse sisemaa loodus ja külad, hind 60 eurot.

Imeline väikesaar Ile Aux Cerfs, hind 65 eurot.

Veealused tegevused - sõit merepõhjas väikesel allveelaeval, hind 115 eurot. 

Veesafari - saame jalga plastikkingad, kaitsmaks jalgu teravate korallide eest. Järjekorras ronime redelit mööda alla veepiirile. Kui oleme õlgadeni vees, siis lastakse vintsiga meile hapniku voolikuga varustatud kiiver pähe ja võibki lasta end laguuni põhja vajuda. Jalutades ise kolme meetri sügvuses vees ja ümberringi käib vilgas elu. Hind 50 eurot.

Suurt kala püüdmas - iga kalamehe unistus. Hind kokkuleppel kohapeal.

13. päev

Mauritius

Hommikusöök.
Vaba päev. Õhtul sõidame lennujaama

Lend TK161 Mauritius-Istanbul 21.05-06.00.

14. päev

Istanbul-Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.45-12.05.

 Reisi hind: 3995 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid Tallinn-Istanbul-Mauritius-Reunion ja tagasi
  • transport vastavalt programmile
  • ekskursioonid Reunionil
  • majutus programmis märgitud hotellies
  • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest:

  • programmis lisatasu eest märgitud ekskursioonid
  • reisikindlustus
  • majutus üheses hotellitoas

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Reunion ja Mauritius

20. november 2019 – 3. detsember 2019