Provence ja Cote d'Azur
Kaks Prantsusmaa pärlit


3. oktoober – 12. oktoober 2022
Grupis 14 reisijat6 vaba kohta
Reisijuht: Sirje Lefebvre

Provence ja Cote d'Azur

3. okt – 12. okt 2022  / 2640 €

Provence on piirkond Kagu-Prantsusmaal Vahemere ääres, külgnedes Itaaliaga. See on osa Prantsuse Vabariigi Provence-Alpes-Côte d'Azuri piirkonnast. Traditsiooniline Provence'i piirkond vastab Vari, Vaucluse'i, Bouches-du-Rhône'i, Alpes-de-Haute-Provence'i, Alpes-Maritimesi ja osaliselt Hautes-Alpes'i departemangule.

Provence — see tähendab pittoresksete kitsaste, käänuliste tänavatega linnakesi; kõrgeid kindlusemüüre, mis on peitunud mägedesse; tüümiani ja rosmariini parfüümi, tsikaadide sirinat, lõputuid hõbedasi oliivisalusid ja sinetavaid lavendlivälju, punetavaid viinamägesid, päikest ning merd. Aga ka võimsaid antiikehitusi, keerulist ajalugu. Läbi sajandite on kunstnikud leidnud inspiratsiooni Provence‘i kirgastest värvidest, lopsakast loodusest ja mahedusest. See on Van Goghi, Cesanne, Chagalli, Picasso ja paljude teiste maailm. Provence on ka Côte d'Azur, kuulus French Riviera, mis laiub Hyères’ist kuni Mentonini oma luksuslike hotellide, kaunite butiikide, šikkide restoranide ja mõnusate  randadega sillerdava Vahemere kaldal, mille pärlid on Nice, Cannes, Saint Tropez...

Provence'i süda tuksub mägededes, mis ühendab Alpe merega. Kuidas on võimalik ühe tunniga jõuda kõrgmägedest päikeselise rannani? Hüpata suuskadelt otse Vaheremere lainetesse? See on võimalik, sest Azuri Alpid kõrguvad 4000 meetri kõrgusel otse Nice'i kohal. Provansaali keel on laulev nagu kunagiste trubaduuride viisid. Kohalikud elanikud armastavad rikkaliku laua ümber nalja visata nautides aromaatsed hõrgutisi mahedate veinide saatel. Kindlasti ei tohi unustada lõunamaa inimeste lemmikjooki pastissi. 

Provence’i polegi võimalik kirjeldada. Sinna peab ise minema, avastama, nautima, tunnetama, õppima.. Tulge meiega!

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 25.04.2022):

 • Euroopa Liidu riikides reisides peab kaasas olema kehtiv reisidokument (pass või ID-kaart)
 • Prantsusmaale saab siseneda sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks on vaja esitada üks järgnevatest: 
  • tõend Covid-19 vaktsineerimiskuuri täieliku läbimise kohta (NB! Alates 15.02.2022 loetakse kehtivaks vaktsineerimistõend, millel on kirjas: tõhustusdoos (või tõhustusdoosi asemel läbipõdemine [täisvaktsineerimise järel] või on vaktsineerimiskuuri lõpetamisest möödunud vähem kui 9 kuud), VÕI
  • sertifikaat koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse PCR-testi kohta, mis on tehtud max 72h enne esimest väljalendu, VÕI
  • sertifikaat koroonaviirus SARS-CoV-2 negatiivse antigeeni testi kohta, mis on tehtud max 48h enne esimest väljalendu, VÕI
  • COVID-19 läbipõdemist tõendav sertifikaat, mis on väljastatud mitte vähem kui 11 päeva ja mitte enam kui 6 kuud enne reisi algust
 • Kõik reisijad peavad täitma elektroonilise riiki sisenemise ankeedi
 • Lapsed: alla 12-aastased lapsed on vabastatud vaktsineerimise ja testimise nõuetest.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Pariis – Montpellier

Kogunemine Tallinna lennujaamas.

Lend BT861 Tallinn-Pariis 15.55-17.55
Lend AF7684 Pariis-Montpellier 21.00-22.20

Saabumine Montpellier'sse. Transfeer ja majutus kesklinna hotelli.

Montpellier - u 300 tuhande elanikuga Languedoc-Roussilloni pealinn, kus keskaegsed kvartalid sulanduvad varjurikastesse parkidesse. Vanalinn asub hiiglasliku Comedie vâljaku ja Peyrou triumfikaare (17. sajand) vahel.

Antigone neoklassistlikus kvartalis (kunagine sõjaväe manöövrite väljak) paiknevad kauplused ja büroohooned. Kuldlõike väljaku proportsioonides on arvestatud antiikset kontseptsiooni. 14. sajandi benediktiinide kloostris asub Meditsiini fakulteet.

Majutus: Montpellieri kesklinna hotell 3*, Hotel d'Aragon või sarnane

2. päev

Aiges Mortes / Stes-Maires de la Mer / Sète / Languedoci veinipiirkond

Väljasõit piki Vahemere rannikut Rhoni jõe suudmealale: peatus Aiges Mortes nimelises keskaegses kindluskülas (13. sajand). Ajaloomuuseumi külastus endises vangitornis ja lõuna tüüpilises Camargue'i restoranis. Vaatame, kuidas rannikul valmistatakse soola. Jätkame sõitu kuni Stes-Maires de la Mer'ini, mis on tuntud palverändurite meeliskohana alates 9. sajandist. 24. ja 25. mail tähistatakse siin kahe Maria päeva ja valitakse igal aastal mustlaskuningas. Camargue on tuntud linnukaitselana, loodetavasti saame näha ka roosasid flamingosid ning muid Vahemere linde.

Tagasiteel peatus kaunis rannlinnas Sète, kus elas muuhulgas üks prantslaste lemmiklauljaid Georges Brassans. Jalutuskäik rannapromenaadil, kus peaaegu iga maja allkorrusel on mereandide restoran. Siin on ka Vahemere rannikul nii harvaesinev looduslik valge liivarand. 

Teeme tutvust ka Languedoci veinipiirkonnaga, mis on üks suurimaid Prantsusmaal.

Majutus: Montpellieri kesklinna hotell 3*, Hotel d'Aragon või sarnane

3. päev

Montpellier le Vieux / Roqueford / Millau

Teekond läbi mäemassiivi Montpellier le Vieux, mida kutsutakse kaoseks ja neetud mäeks Millau poole. Teel peatus Roqueford'is, kust on pärit see kuulus sinihallitusjuust. Vaatame, kuidas seda tehakse. Lõuna rekkameeste restoranis Le Combalou, saame maista tõelist kodukööki.

Jõuame Millau'sse, tutvume maailma ühe kõrgeima viaduktiga, mis tundub olevat imekerge oma elegantsuses (pikkus 2460m, kõrgus 270m, sammaste kõrgus 343m) ja astume sisse kohalikku muuseumi, mille kõige huvitavam ekspositsioon on lamba- ja kitsenahast kindad, mida on siinkandis valmistatud juba 12. sajandist saadik. Enne, kui kinnas lõplikult valmis saab, töötleb teda umbes 70 erinevat kätt!

Õhtul jalutuskäik Montpellier vanalinnas.

Majutus: Montpellieri kesklinna hotell 3*, Hotel d'Aragon või sarnane

4. päev

Montpellier / Cote de Provence'i veinipiirkond / Pond du Gard / oliivõli mahetootja / Avignon

Alustame sõitu Avigoni poole. Siin on Cote de Provence'i veinipiirkond, külastame mõnda keldrit.

Täna on ka antiigitund: Nimes'-siin asub Prantsusmaa suurim roomaaegne amfiteater, (I-II aastatuhande vahetus) mis mahutas u 24 000 vaatajat!

Vaatame üle Pond du Gard'i - kõige paremini säilinud 2000 aastase Rooma akvedukti kogu maailmas, mis kuulus 7 maailmaime hulka.

Astume sisse antiikseid sildu ja muid ehitisi käsitlevasse väga õpetlikku muuseumi.

Oliveraie JeanJean - oliivõli mahetootja - 30 hektarit ja ligikaudu 10000 puud. Tutvume ühe perekonna ajalooga, kes on end pühendanud oliivide kasvatamisele. Degusteerime loomulikult erinevaid tooteid. www.oliveraie-jeanjean.com

Majutus: Avignoni hotell 3*, La Banasterie või sarnane

5. päev

Avignon / Paavstide Palee / Chateauneuf des Papes / šokolaadimaja

Avignon - kultuuri ja kunstide linn (u 200 tuhat elanikku) Rhoni jõe kaldal. Jalutuskäik keskaegses vanalinnas, mis on ümbritsetud 14. sajandist pärit 4.3 km pikkuse linnamüüriga.

Avignon on tuntud suveteatri festivalilinnana. Festival algas juba 1947. aastal. Praktiliselt terve juulikuu on teatrirahva käes. Igas linna nurgas toimub mingi etendus, igal aastal etendatakse u 35-40 etendust, väiksemaid etteasteid on u 300. Pileteid müüakse u 120 tuhat, tasuta üritustel käib u 35 tuhat vaatajat. www.festival-avignon.com

Paavstide Palee - see majesteetlik ehitis on pärit 12. sajandist ning seda on võrreldud Egiptuse püramiididega. Siin elasid 1309-1377 Rooma paavstid (nn Avgnoni vangipõlv). Nii palee kui poolik Benezet sild kuuluvad UNESCO kultuuripärandisse. Tutvumine paleega.

Väljasõit kuulsasse Chateauneuf des Papes veinialale. Domaine de St Siffrein maja külastus ja veinide degusteerinine.

Samas külas asub šokolaadimaja, kus saame teada, milline šokolaad ja vein sobivad omavahel kokku. Degusteerime erinevaid sorte. www.chocolat-castelain.com 
majutus Avignonis.

Majutus: Avignoni hotell 3*, La Banasterie või sarnane

6. päev

Avignon / Distillerie Frigolet / Les Baux-de-Provence / lavendlimuuseum / Aix-en Provence

Sõit Aix-en Provenci poole: kunagine kuulus kuumaveeallikate linn, endine Provence'i pealinn ja vanim ülikoolilinn Lõuna-Prantsusmaal. Jalutame vanalinna käänulistel tänavatel. Siit on pärit Cezanne'i perekond ja muidugi asub siin ka Cezanne'i muuseum-ateljee.

Teel tutvume kohaliku likööritootjaga: Distillerie Frigolet - tasuta www.chateaurenard.com

Peatus teel Les Baux-de-Provence'is, viimane on üks ilusamaid viimamägede keskel kõrgel kaljurünkal asuvaid Prantsusmaa külasid - kunagine protestantismi keskus 15 sajandil. Veinipiirkonna nimi on siin Baux de Provence (ainult 345 ha). See on tuntud juba antiikajast.

Peatus lavendlimuuseumis - Route de Gorde. www.museedelalavande.com

Majutus: Aix-en Provence'i hotell 3*, Cezanne Boutique või sarnane

7. päev

Aix-en Provence

Päev Aix-en-Provence'is. Mõnus ja rahulik jalutuskäik vanalinnas: kuulsad purskkaevud, varjulised väljakud, mis kümblevad Provence'i päikeses. Külastame kunstimuuseumi, kus ennekõike teeme tutvust Cezanne loominguga. Lisaks veel Fondation Vaserely, Musee des Tapisserie (vaibad XVII sajandist alates).

Majutus: Aix-en Provence'i hotell 3*, Cezanne Boutique või sarnane

8. päev

Aix-en Provence / Biotis klaasiküla / Antibes / Cannes

Alustame teekonda Cannes'i poole. Teel peatume Biotis klaasikülas. Siin on huvitav klaasimuuseum ja töökoda. Kui jõuame, teeme tiiru mäe otsas asuvas Bioti kindluses.

Peatus Antibes'is - vana kreeka-aegne linn Antipolis. Provansaali turul asutume sisse salapärasesse kohvikusse, kus allkorrusel saame teada kõike põnevat ja kunagi rangelt keelatud joogist - absindist.

Õhtuks jõuame Cannes'i - glamuursesse filmifestivali linna.

Majutus: Cannes'i kesklinna hotell 3*, Splendid Hotel või sarnane

9. päev

Cannes / St Honorat saar

Võtame aja maha! Sõidame laevaga 15 minuti kaugusel asuvasse St Honorat saarele - rahu, vaikus, linnulaul, saja-aastased oliivipuud, viinamarja istandused ja benediktiinide klooster, mis on siin tegutsenud juba 16. sajandist alates. Kui läheb hästi, siis saame degusteerida munkade veine ja likööre.

Päeva lõpetame Cannes'is - teeme sõidu minirongiga läbi linnasüdame ja vanalinna mäe otsas.

Majutus: Cannes'i kesklinna hotell 3*, Splendid Hotel või sarnane

10. päev

Cannes - Tallinn

Lendame tagasi Tallinnasse.

Lend BT866 Nice-Tallinn 10.15-14.30Reisi hind: 2640 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • majutus vastavalt programmile (kahestes tubades)
 • programmis märgitud toitlustus
 • transport vastavalt programmile
 • programmis märgitud ekskursioonid kohaliku ja eestikeelse giidiga

Lisatasu eest:

 • programmis märgitud külastuskohtade sissepääsud
 • majutus üheses hotellitoas 500€
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus
PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus
Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
https://pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
https://pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis