Bora Bora - Moorea - Huahine - Tahiti
Prantsuse Polüneesia


25. detsember – 10. jaanuar 2022
Grupis 18 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Kertu Bramanis

Bora Bora - Moorea - Huahine -...

25. dets – 10. jaan 2022  / 8750 €

Kuulsad maadeavastajad Wallis, Bougainville ja Cook kasutasid esmakordselt sõna "Polüneesia" Lõunamere saarestiku kirjeldamiseks 18. sajandi lõpus. Seiklejad otsisid palavikuliselt Lõunamandrit - kontinenti, mille eesmärgiks arvati olevat planeedi tasakaalustamine. Hiigelkontinenti otsides leidsid avastajad pelgalt väikesi saarekesi, kus ei leidunud ei kulda, hõbedat ega muid suuri rikkusi. Vaatamata sellele sai saartest peagi paradiisi maapealne kehastus. Rändajate jaoks, kes olid olnud kuid merel, oli see tõeline Eedeni aed, kus elasid Prantsuse filosoof Rousseau kirjasule abil kuulsust kogunud "üllameelsed metslased". Tänapäevalgi saartele saabudes pannakse külalistele kaela kaunitest lõhnavatest lilledest pärjad, veetlevad kaunitarid tantsivad puusanõtkutustega tantsu ning nende käte kaunid liigutused hakkavad vaikselt sulatama põhjamaa inimese karget ratsionaalset mõtlemist. Mägistel saartel toovad vaheldust sügavrohelised orud, kus vulisevad ojad ja pahisevad karged kosed. Polüneesia on naeratav ja sõbralik ning Gauguini maalidel kujutatud Eedeni aed ja fantaasia kuldne kuningriik pole kuhugi kadunud.  

Prantsuse Polüneesia territoorium koos ookeaniga on võrreldav Euroopaga. Prantsuse Polüneesia koosneb umbes 118-st saarest, mis omakorda on jagatud viieks arhipelaagiks - Seltsi saared, Tuamotu, Markii, Gambieri ja Australi saarestikud. Polüneesia saared on pea kõik vulkaanilise tekkega. Lõunamere põhjas, umbes 4000 meetri sügavusel, on maakoores kuumad täpid. Et kuum täpp püsib ühe koha peal, tema kohal olev laam aga liigub, siis on kuuma täpi vulkanism moodustanud ahelikus paiknevaid saarestikke. Kui vulkaani tegevus vaibub, siis kasvatab vulkaan endale korallriffi ümber. Mõned saared nagu Huahine on pelgalt atollid, sest iidne vulkaan on oma raskuse tõttu vajunud meresügavustesse ning merepinnale on jäänud vaid korallidest niinimetatud vöö. Poolel teel Los Angelesest Sydneysse asuv Tahiti saar on noorem ja seetõttu on nähtaval ka vulkaanid. Tahiti noorem õde Moorea annab vast kõige paremini edasi Prantsuse Polüneesia külalislahket murevaba elustiili. Bora Bora on aga ideaalne mesinädalateks - romantiline ja piltilus.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 21.10.2021):

 • USAsse ja Prantsuse Polüneesiasse sisenemiseks on vaja esitada: 1) tõend (ELi digitõend) COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta (kasutusjuhendis märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14/28 päeva sõltuvalt vaktsiinist), JA 2) koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR-testi kohta, mis on tehtud 72h jooksul enne väljalendu
 • Kõigil peab olema kehtiv ESTA
 • Lisaks tuleb täita erinevad maale sisenemise deklaratsioonid (juhendid saadab Albion)

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Helsingi - Los Angeles

Kogunemine Tallinna lennujaamas hommikul kell 12.50.

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 14.50-15.25, lennuaeg 35min (Finnair)
Lend AY001 Helsingi-Los Angeles 16.40-17.45, lennuaeg 11h 5min (Finnair)

Majutus: Los Angeles Westin Bonaventure hotell 4*

2. päev

Los Angeles - Tahiti

Hommikupoolik Los Angeleses. Õhtuks suundume lennujaama ja jätkame teekonda Tahitile.

Lend TN111 Los Angeles-Tahiti 22.50-05.05+1, lennuaeg 8h 15min (Air Tahiti Nui)

Toidukorrad: hommikusöök 

3. päev

Tahiti saar

Saabume hommikul Tahitile. Sõidame hotelli ja puhkame. Meil on tellitud varajased toad.

Tahiti saar ise on number kaheksa kujuline, tekkinud kahest suurest vulkaanist umbes kaks miljonit aastat tagasi. Number kaheksa rõngad moodustuvad poolsaartest: Tahiti Iti - mis tähendab Väike Tahiti ja Tahiti Nui mis tähendab Suur Tahiti. Tahiti pindala on 670 ruutkilomeetrit, kõige kõrgem tipp on Rohena mägi, mis on 2241 meetri kõrgune. Elanikud on koondunud enamasti kitsastele rannikuäärsetele tasandikele. Mägine saare keskosa on väga dramaatilise ilmega ning läbi kasvanud troopilistest taimedest, sõnajalgadest. Siin-seal paistavad silma langevad kosed. Koskedes jätkub alati vett, sest saare mägiste vulkaanide tippudes on suured järved. Siin on kaks aastaaega: kuiv ja niiske.

Majutus: Tahiti by Pearl Resort 4* (Ocean View Room)

4. päev

Tahiti saar

Soovijatel on võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil "Tahiti troopilised aarded". Külastame pühapaika Arahurahu (tõlkes: tuhk) Marae'd (pühapaik vabas õhus), kus meid tervitab Tiki - jumalik esiisa, kaitsja ja valvaja. Veel külastame Arahoho veepurskeava, kus vesi mühinal koopasse ja koopast jälle välja pritsib. Astume läbi Venus pointi, kus on kapten Cooki, kuulsate mässajate laeva Bounty mälestusmärk ning kuninganna Pomare IV majakas. Ekskursiooni hind 85 eurot.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tahiti by Pearl Resort 4* (Ocean View Room)

5. päev

Tahiti saar / Moorea saar

Hommikul lendame Moorea saarele.

Lend VT264 Tahiti-Moorea 10.30-10.45, lennuaeg 15min

Moorea on eksootiline südamekujuline saar, mille ümbermõõt on umbes 60 kilomeetrit. Moorea kohalik nimi Eimeo tähendab kollast sisalikku. Saare pindala on 132 ruutkilomeetrit ning elanikke on saarel ligi 20 000. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Kia Ora Moorea Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

6. päev

Moorea saar

Vaba päev Moorea saarel.

Täna on võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil "Aito 4 Wheel Drive Safari Tour". Sõidame ringi Moorea saare kaunimates paikades. Edasi sõidame Belvedere'i, mis tähendabki kaunist vaatekohta. Koha nimetuse vääriliselt näeme kauneid vaateid Cooki ja Opunohu lahtedele, mägedele, lopsakale taimestikule mäenõlvadel. Saludes kasvavad mangod, avokaadod, kookospähklid jms. Saarel uitab ringi tuhandeid kanu, kes on kunagi ammu toodud siia esimeste sisserändajate poolt. Belvedere asub niinimetatud Hai Hamba ehk Bali Hai kõrval. Mõistame, et oleme iidse vulkaani kraatris. Meie ees on püha mägi Rotui (886 meetrit, mis oligi vulkaani peamine avaus), mis vajub iga 10 aastaga neli sentimeetrit. Sõidame läbi ananassitee, kus mäenõlvadel on erinevate suurustega ananassipõllud. Ananass on kaktuseline taim ja ananassipõllule tasuks minna korraliku kaitseriietuse ning matšeetega varustatult. Ananassi "lehe" okkad on lõikavalt teravad. Kasutame neljarattaveolisi kastiga maastikuautosid (kuus inimest ühes kastis), ekskursiooni pikkus 3h 30min. Ekskursiooni hind 85€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Kia Ora Moorea Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

7. päev

Moorea saar / aastavahetus

Vaba päev Moorea saarel.

Võimalus erinevateks tegevusteks ja saare avastamiseks. Soovitame poolepäevast matka saare keskosa metsades, hind 40€.

Toidukorrad: hommikusöök, aastavahetuse gala-õhtusöök
Majutus: Sofitel Kia Ora Moorea Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

8. päev

Moorea saar

Vaba päev Moorea saarel.

Võimalus erinevateks meelepärasteks tegevusteks ja mõnusaks puhkuseks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Kia Ora Moorea Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

9. päev

Huahine saar

Lendame läbi Bora Bora Huahine saarele.

Lend VT260 Moorea-Bora Bora 11.10-12.00, lennuaeg 50min
Lend VT462 Bora Bora-Huahine 16.20-16.45, lennuaeg 25min

Huahine on tuntud oma eheduse ja looduse poolest, kuid ei ole turistide seas veel niivõrd tuntud, mis teeb saare külastuse seda erilisemaks. Saar on tuntud kui Tahiti saarte kõige paremini hoitud saladus. Lopsakad rohelised metsad, taltsutamatu maastik ning omapärased väikesed külakesed - Huahine saarel saame kogeda tõeliselt kohalikku elu. Kahte Huahine saart ümbritseb sügav kristallselgelt sinine laguun, silmailu lisavad võrratud lahesopid ja valged liivarannad.

Saarel asub vaid kaheksa väikest küla ning reisijaid ootab ees kaasaegses maailmas pea muutumatuna säilinud Polüneesia saarte rahulik ja murevaba elutempo. Huahine saare pinnas on väga toitainerikas, tagades kohalikele põllumeestele rikkaliku vanilli, melonite ja banaanide saagi.

Võimalused erinevateks tegevusteks ja saare avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitai Lapita Village Huahine hotel 3*

10. päev

Huahine saar

Päev Huahine saarel.

Võimalus erinevateks meelepärasteks tegevusteks, millest Huahine saarel puudust ei ole. Näiteks poolepäevane retk 4WD maasturiga ümber saare, hind 60€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitai Lapita Village Huahine hotel 3*

11. päev

Bora Bora saar 

Jätkame saarte avastamist - lendame Bora Bora saarele. 

Lend VT422 Huahine-Bora Bora 16.55-17.20, lennuaeg 25min

Bora Bora saarel majutume mitmeid auhindu võitnud Conrad Nui 5* tõelises luksushotellis, mis asub Motu To'opua atollil.

Eksootiline Bora Bora saar, mida hüütakse Vaikse ookeani pärliks, asub 260 kilomeetrit Tahitist loodes. Bora Bora on ümmargune. Saare rannikul jookseb ümber saare 32 kilomeetri pikkune autotee - viidates sellele, et saar on päris pisike. Rannajoont ilmestavad väljaulatuvad maaninad ja nende vahele jäävad mõnusad lahesopid. See on justkui kauni polüneeslanna harali sõrmedega käsi, mille ümber on visatud täiuslik korallkäevõru. Saar on ümbritsetud peaaegu täielikult laguuni ning korallriffiga või motudega. Läbipääs rifist on vaid ühest kohast. See ongi põhjuseks, miks USA merevägi valis II maailmasõja ajal 1942. aastal just Bora Bora saare oma baasiks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Conrad Bora Bora Nui 5*, Lagoon view suite / Garden villa (lisatasu veepealse villa eest 220€ inimese kohta ühe öö eest)

11. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks. Soovitame poolpäevast matka Kuningate orus, hind 50€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Conrad Bora Bora Nui 5*, Lagoon view suite / Garden villa (lisatasu veepealse villa eest 220€ inimese kohta ühe öö eest)

13. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Soovijatel võimalus osaleda päevasel paadireisil, kus näeme haisid, raisid ja teisi veeloomi. Sööme pisikesel saarel maitsvat lõunasööki, milleks on tavaliselt kohalikud grillroad. Ekskursiooni hind selgub hiljem.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Conrad Bora Bora Nui 5*, Lagoon view suite / Garden villa (lisatasu veepealse villa eest 220€ inimese kohta ühe öö eest)

14. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks. Teeme kohapeal ühised plaane.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Conrad Bora Bora Nui 5*, Lagoon view suite / Garden villa (lisatasu veepealse villa eest 220€ inimese kohta ühe öö eest)

15. päev

Bora Bora - Tahiti / Tahiti - Los Angeles

Vaba päev Bora Boral. Õhtul lendame Bora Boralt Tahitile.

Lend VT461 Bora Bora-Tahiti 18.30-19.20, lennuaeg 50min

Õhtul alustame kojulendu.

Lend TN002 Tahiti-Los Angeles 21.30-07.15+1, lennuaeg 7h 45min (Air Tahiti Nui)

Toidukorrad: hommikusöök

16.-17. päev

Los Angeles - Helsingi - Tallinn

Lend AY002 Los Angeles-Helsingi 18.20-15.10+1, lennuaeg 10h 50min (Finnair)
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00 (Finnair)Reisi hind: 8750 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud Tallinn-Tahiti-Tallinn, vt täpsemalt reisikirjeldusest
 • saartevahelised lennud Polüneesias:
  • Tahiti - Moorea
  • Moorea - Bora Bora
  • Bora Bora - Tahiti
 • majutus kahestes tubades (programmis märgitud hotellides ja tubades)
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kohapealsed maksud 
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus kohustusliku Covidi kattega, Albion vahendab PZU kindlustust, vt nende tingimusi alt
 • majutus üheses hotellitoas 1950€
 • ekskursioonid, mis on programmis vastavalt märgitud
 • reisiload, tervisedeklaratsioonid, testimised jms

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

 

 

Broneeri reis