Prantsuse Polüneesia
Tuamotu atoll - Bora Bora - Moorea - Huahine - Tahiti


27. detsember – 12. jaanuar 2023
Grupis 14 reisijat4 vaba kohta
Reisijuht: Kertu Bramanis

Prantsuse Polüneesia

27. dets – 12. jaan 2023  / 8850 €

Kuulsad maadeavastajad Wallis, Bougainville ja Cook kasutasid esmakordselt sõna "Polüneesia" Lõunamere saarestiku kirjeldamiseks 18. sajandi lõpus. Seiklejad otsisid palavikuliselt Lõunamandrit - kontinenti, mille eesmärgiks arvati olevat planeedi tasakaalustamine. Hiigelkontinenti otsides leidsid avastajad pelgalt väikesi saarekesi, kus ei leidunud ei kulda, hõbedat ega muid suuri rikkusi. Vaatamata sellele sai saartest peagi paradiisi maapealne kehastus. Rändajate jaoks, kes olid olnud kuid merel, oli see tõeline Eedeni aed, kus elasid Prantsuse filosoof Rousseau kirjasule abil kuulsust kogunud "üllameelsed metslased". Tänapäevalgi saartele saabudes pannakse külalistele kaela kaunitest lõhnavatest lilledest pärjad, veetlevad kaunitarid tantsivad puusanõtkutustega tantsu ning nende käte kaunid liigutused hakkavad vaikselt sulatama põhjamaa inimese karget ratsionaalset mõtlemist. Mägistel saartel toovad vaheldust sügavrohelised orud, kus vulisevad ojad ja pahisevad karged kosed. Polüneesia on naeratav ja sõbralik ning Gauguini maalidel kujutatud Eedeni aed ja fantaasia kuldne kuningriik pole kuhugi kadunud.  

Prantsuse Polüneesia territoorium koos ookeaniga on võrreldav Euroopaga. Prantsuse Polüneesia koosneb umbes 118-st saarest, mis omakorda on jagatud viieks arhipelaagiks - Seltsi saared, Tuamotu, Markii, Gambieri ja Australi saarestikud. Polüneesia saared on pea kõik vulkaanilise tekkega. Lõunamere põhjas, umbes 4000 meetri sügavusel, on maakoores kuumad täpid. Et kuum täpp püsib ühe koha peal, tema kohal olev laam aga liigub, siis on kuuma täpi vulkanism moodustanud ahelikus paiknevaid saarestikke. Kui vulkaani tegevus vaibub, siis kasvatab vulkaan endale korallriffi ümber. Mõnes saarestikus, näiteks Tuamotul nagu leidub pelgalt atolle, sest iidsed vulkaanid on oma raskuse tõttu vajunud meresügavustesse ning merepinnale on jäänud vaid korallidest niinimetatud vöö. Poolel teel Los Angelesest Sydneysse asuv Tahiti saar on noorem ja seetõttu on nähtaval ka vulkaanid. Tahiti noorem õde Moorea annab vast kõige paremini edasi Prantsuse Polüneesia külalislahket murevaba elustiili. Bora Bora on aga ideaalne mesinädalateks - romantiline ja piltilus.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 22.04.2022):

 • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus. Prantsuse Polüneesias võivad Eesti kodanikud viibida viisavabalt kuni 3 kuud.
 • USAsse ja Prantsuse Polüneesiasse sisenemiseks on vaja esitada: 1) tõend (ELi digitõend) COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta (kasutusjuhendis märgitud sobiva intervalliga, vaktsineerimise lõpetamisest peab olema möödunud vähemalt 14/28 päeva sõltuvalt vaktsiinist), JA 2) USAsse sisenemiseks koroonaviirus SARS-CoV-2 sertifikaat negatiivse PCR või antigeeni testi kohta, mis on tehtud mitte rohkem kui üks päev enne väljalendu (aktsepteeritud testitüübid: antigeen, NAAT, RT-LAMP, RT-PCR või TMA)
 • NB! Alates 01.02.2022 kehtib vaktsineerimistõend ELis reisimiseks 9 kuud (270 päeva), kehtivust arvestatakse esimese vaktsiinikuuri viimase doosi manustamise kuupäevast. Kuna Prantsuse Polüneesiasse sisenemiseks kehtivad reeglid on seotud Prantsusmaa reeglitega, siis vaadake, et teie tõend oleks reisimiseks kehtiv.
 • Lisaks tuleb täita erinevad maale sisenemise deklaratsioonid (juhendid saadab Albion)

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Amsterdam - Pariis - Papeete

Kogunemine Tallinna lennujaamas hommikul kell 05.50.

Lend BT857 Tallinn-Amsterdam 07.50-09.25, lennuaeg 2 tundi 20 min (Air Baltic)
Lend AF1741 Amsterdam-Pariis14.50-16.10, lennuaeg 1 tund 20 min (Air France)

Lend AF076 Pariis-Papeete 18.10-06.10 + 1 lennuaeg 21 tundi 35 min (Air France) koos tehnilise vahemaandumisega Los Angeleses

2. päev

Tahiti saar 

Saabume hommikul Tahitile. Sõidame hotelli ja puhkame. Meil on tellitud varajased toad.

Tahiti saar ise on number kaheksa kujuline, tekkinud kahest suurest vulkaanist umbes kaks miljonit aastat tagasi. Number kaheksa rõngad moodustuvad poolsaartest: Tahiti Iti - mis tähendab Väike Tahiti ja Tahiti Nui mis tähendab Suur Tahiti. Tahiti pindala on 670 ruutkilomeetrit, kõige kõrgem tipp on Rohena mägi, mis on 2241 meetri kõrgune. Elanikud on koondunud enamasti kitsastele rannikuäärsetele tasandikele. Mägine saare keskosa on väga dramaatilise ilmega ning läbi kasvanud troopilistest taimedest, sõnajalgadest. Siin-seal paistavad silma langevad kosed. Koskedes jätkub alati vett, sest saare mägiste vulkaanide tippudes on suured järved. Siin on kaks aastaaega: kuiv ja niiske.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tahiti by Pearl Resort 4* (Ocean View Room)

3. päev

Tahiti saar / Moorea saar 

Hommikul sõidame praamiga Moorea saarele.

Moorea on eksootiline südamekujuline saar, mille ümbermõõt on umbes 60 kilomeetrit. Mooreal on mitu kohalikku nime: Eimeo tähendab kollast sisalikku ja Fee kaheksajalga. Saare pindala on 132 ruutkilomeetrit ning elanikke on saarel ligi 20 000. Südamekuju tõttu nimetatakse Mooreat ka armastuse saareks. Saare kõrgeim tipp on 1207 meetrit. Moorea on kui lopsakas troopilisi lilli täis aed. Elutempo on siin aedlinnas palju rahulikum kui Tahiitil. Saare süda on kaetud hõbedaste ananassi põldudega. Saare tekitanud vulkaan on osaliselt vee alla vajunud ning alles jäänud kraatrist on tekinud kaunid lahed - Opunohu ning Cooki laht. 

Lisatasu eest on õhtul võimalus osaleda Tiki külas Polüneesia tantsude etendusel koos õhtusöögiga. Kaunites niineseelikutes tantsijad annavad tantsides edasi oma ajalugu ja eeposeid, nad tantsivad oma jumalatele, sõdalaste hingedele, vihmale ja armastusele. Etenduse järel pakutakse traditsioonilises maaahjus küpsetatud õhtusööki. Polüneesia õhtusöök 85 €.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Kia Ora Moorea Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

4. päev

Moorea saar 

Vaba päev Moorea saarel. 

Toidukorrad: hommikusöök, vana-aasta õhtusöök
Majutus: Sofitel Kia Ora Moorea Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

5. päev

Moorea saar 

Vaba päev Moorea saarel.

Võimalus erinevateks tegevusteks ja saare avastamiseks. 

Täna on võimalus osaleda poolepäevasel ekskursioonil "Aito 4 Wheel Drive Safari Tour". Sõidame ringi Moorea saare kaunimates paikades. Edasi sõidame Belvedere'i, mis tähendabki kaunist vaatekohta. Koha nimetuse vääriliselt näeme kauneid vaateid Cooki ja Opunohu lahtedele, mägedele, lopsakale taimestikule mäenõlvadel. Saludes kasvavad mangod, avokaadod, kookospähklid jms. Saarel uitab ringi tuhandeid kanu, kes on kunagi ammu toodud siia esimeste sisserändajate poolt. Belvedere asub niinimetatud Hai Hamba ehk Bali Hai kõrval. Mõistame, et oleme iidse vulkaani kraatris. Meie ees on püha mägi Rotui (886 meetrit, mis oligi vulkaani peamine avaus), mis vajub iga 10 aastaga neli sentimeetrit. Sõidame läbi ananassitee, kus mäenõlvadel on erinevate suurustega ananassipõllud. Ananass on kaktuseline taim ja ananassipõllule tasuks minna korraliku kaitseriietuse ning matšeetega varustatult. Ananassi "lehe" okkad on lõikavalt teravad. Kasutame neljarattaveolisi kastiga maastikuautosid (kuus inimest ühes kastis), ekskursiooni pikkus 3h 30min. Ekskursiooni hind 85€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Kia Ora Moorea Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

6. päev

Moorea saar

Vaba päev Moorea saarel.

Võimalus erinevateks meelepärasteks tegevusteks ja mõnusaks puhkuseks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sofitel Kia Ora Moorea Beach Resort hotell 4*, Luxury Garden bungalow

7. päev

Moorea saar / Huahine saar 

Lendame läbi Bora Bora Huahine saarele.

Lend VT260 Moorea-Bora Bora 11.10-12.00, lennuaeg 50min
Lend VT462 Bora Bora-Huahine 16.20-16.45, lennuaeg 25min

Huahine on tuntud oma eheduse ja looduse poolest, kuid ei ole turistide seas veel niivõrd tuntud, mis teeb saare külastuse seda erilisemaks. Saar on tuntud kui Tahiti saarte kõige paremini hoitud saladus. Lopsakad rohelised metsad, taltsutamatu maastik ning omapärased väikesed külakesed - Huahine saarel saame kogeda tõeliselt kohalikku elu. Kahte Huahine saart ümbritseb sügav kristallselgelt sinine laguun, silmailu lisavad võrratud lahesopid ja valged liivarannad.

Saarel asub vaid kaheksa väikest küla ning reisijaid ootab ees kaasaegses maailmas pea muutumatuna säilinud Polüneesia saarte rahulik ja murevaba elutempo. Huahine saare pinnas on väga toitainerikas, tagades kohalikele põllumeestele rikkaliku vanilje, melonite ja banaanide saagi.

Võimalused erinevateks tegevusteks ja saare avastamiseks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitai Lapita Village Huahine hotel 3*

8. päev

Huahine saar 

Päev Huahine saarel.

Võimalus erinevateks meelepärasteks tegevusteks, millest Huahine saarel puudust ei ole. Näiteks poolepäevane retk 4WD maasturiga ümber saare, hind 60€.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Maitai Lapita Village Huahine hotel 3*

9. päev

Huahine saar / Bora Bora saar 

Jätkame saarte avastamist - lendame Bora Bora saarele. 

Lend VT422 Huahine-Bora Bora 16.55-17.20, lennuaeg 25min

Bora Bora saarel majutume mitmeid auhindu võitnud Conrad Nui 5* tõelises luksushotellis, mis asub Motu To'opua atollil.

Eksootiline Bora Bora saar, mida hüütakse Vaikse ookeani pärliks, asub 260 kilomeetrit Tahitist loodes. Bora Bora on ümmargune. Saare rannikul jookseb ümber saare 32 kilomeetri pikkune autotee - viidates sellele, et saar on päris pisike. Rannajoont ilmestavad väljaulatuvad maaninad ja nende vahele jäävad mõnusad lahesopid. See on justkui kauni polüneeslanna harali sõrmedega käsi, mille ümber on visatud täiuslik korallkäevõru. Saar on ümbritsetud peaaegu täielikult laguuni ning korallriffiga või motudega. Läbipääs rifist on vaid ühest kohast. See ongi põhjuseks, miks USA merevägi valis II maailmasõja ajal 1942. aastal just Bora Bora saare oma baasiks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus:  Pearl Resort 4* Bora Bora

10. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus:  Pearl Resort 4* Bora Bora

11. päev

Bora Bora saar

Vaba päev Bora Bora saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Soovijatel võimalus osaleda päevasel paadireisil, kus näeme haisid, raisid ja teisi veeloomi. Sööme pisikesel saarel maitsvat lõunasööki, milleks on tavaliselt kohalikud grillroad. Toredad kohalikud giidid tutvustavad kohalikke tavasid. Ekskursiooni hind 150€

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus:  Pearl Resort 4* Bora Bora

12. päev

Bora Bora saar / Rangiroa saar / Tuamotu atoll

 „Ohtlik saarestik“, „Halvad veed“ „Labürint“ on vaid mõned Tuamotu saarestiku hüüdnimedest, millega esimesed Euroopa päritolu meresõitjad neid Lõunamere saari kutsuma hakkasid. Hüüdnimed annavad mõista kui ohtlik oli purjelaevadega atollide ja loendamatute korallriffide vahelistes vetes navigeerimine. Arvatakse, et saartele jõudis esimese eurooplasena Hispaania konkistadoor Quiros 1605. aastal.  Tuamotu saarestiku 77 atolli laotuvad kagu-loode suunas 1450 km pikkuse ketina. Tuamotu on maailma suurim atollide grupp ja ühtlasi Prantsuse Polüneesia saartestike hulgas vanim. Vulkaanide kraatrid on ammu merre vajunud ja vee peal on nähtav vaid korallidest ringid ja nende sees helesinised laguunid. Atolli suurusest olenemata ei ole laguunid tavapäraselt sügavamad kui 40 või 50 meetrit. Kui korallid saavad kasvada normaaltingimustes, „kasvab“  ka atoll samas tempos kui selle basaltne vundament maakoore sügavustesse vajub. Kui korallide kasv aeglustub siis neelab ookean tasapisi ka saared. Tahitist 250 km lõunas,  500 meetri sügavusest on avastatud täiesti merre vajunud 20 saarest koosnev  saarestiku kett.

Tänapäeval elab Tuamotu saarestikus umbes 16 000 elanikku, kes peamiselt tegelevad turisminduse, mustade pärlite  ja kookospähklite kasvatamisega. Saarestiku suurim saar on Rangiroa, mis on ühtlasi ka maailma suuruselt teine atoll. Rangiroa tähendab kohalikus keeles "piiritu taevas". Rangiroa on umbes 70 km pikk ja laiema koha peal 20 km lai. Saarel elab umbes 3000 inimest, kes jagunevad kahe suurema küla Tiputa ja Avatoru vahel. Rangiroa on sukeldujate Meka.  Siinsetes vetes on hulganisti haisid, raisid, barrakudasid, delfiine ja merekilpkonni. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hotel Le Maitai Rangiroa 4*

13. päev

Tuamotu atoll

Vaba päev Rangiroa saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hotel Le Maitai Rangiroa 4*

14. päev

Tuamotu atoll

Vaba päev Rangiroa saarel, võimalus erinevateks tegevusteks.

Soovijatel võimalus osaleda päevasel paadireisil Blue Lagooni. Sinine laguun on väikestest laidudest ümbritsetud laguun, mis on ideaalne paik kohtamaks haisid, raisid ja teisi veeloomi. Sööme pisikesel saarel maitsvat lõunasööki, milleks on tavaliselt kohalikud grillroad. Toredad kohalikud giidid tutvustavad Rangiroa ja Paumotu kultuuri. Ekskursiooni hind 90€

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Hotel Le Maitai Rangiroa 4*

15. päev

Rangiroa - Tahiti / Tahiti 

Vaba päev Rangiroal. Pärastlõunal lendame Tahitile.

Lend VT461 Rangiroa-Tahiti 18.30-19.20, lennuaeg 55min

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Tahiti by Pearl Resort 4* (Ocean View Room)

16.-17. päev

Papeete - Pariis - Tallinn

Lend AF079 Papeete-Pariis 08.20-16.45+1, lennuaeg 21h (Air France), tehniline vahemaandumine Los Angeleses
Lend BT694 Pariis-Riia 18.40-22.25 lennuaeg 2h 30 min  (Air Baltic)

Lend BT361 Riia-Tallinn 23.15-00.05+1 lennuaeg 50 min (Air Baltic)


 


 Reisi hind: 8850 € 

Paketis sisaldub:

 • lennud Tallinn-Tahiti-Tallinn, vt täpsemalt reisikirjeldusest
 • saartevahelised lennud Polüneesias
 • majutus kahestes tubades (programmis märgitud hotellides ja tubades)
 • programmis märgitud söögikorrad
 • kohapealsed maksud 
 • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus kohustusliku Covidi kattega, Albion vahendab PZU kindlustust, vt nende tingimusi alt
 • majutus üheses hotellitoas 1950€
 • ekskursioonid, mis on programmis vastavalt märgitud
 • reisiload, tervisedeklaratsioonid, testimised jms

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega. 

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis