Põhja-Korea rahvamaraton - kõigile!
Võimalus osaleda distantsidel 5km, 10km, 21km, 42km. Finiš staadionil 40 000 aplodeeriva põhjakorealase ees!


9. aprill – 14. aprill 2020
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Argo Schneider

Põhja-Korea rahvamaraton -...

9. apr – 14. apr 2020  / 2673 €

Ligipääsematu Põhja-Korea tekitab ühtlasi nii hämmingut kui omamoodi imetlust. See riik on justkui üks viimaseid valgeid laike maailmakaardil. Välisele vaatlejale tundub, et Põhja-Korea on meeleheitlikult pühendunud oma parima külje näitamisele, olles ise valulikult teadlik oma isoleeritusest. Betoonist, pronksist ja marmorist Pyongyang on totalitaarse riigi ideoloogia väljendus. Maailma suurim, võimsaim, kõrgeim, avaraim, sügavaim (jne) metroo, torn, väljak, palee või monument asub kindlasti just Põhja-Koreas. Pyongyangi metroo ei ole lihtsalt transpordivahend vaid ideoloogilise hariduse andmise paik nagu ka kõik väljakud, monumendid ja paleed. Läbitungimatu saladuslooriga on kaetud põllumajandus, sõjavägi, tööstus, igapäevaelu ja sotsiaalsed probleemid. Siinsed inimesed tunduvad siiralt armastavat oma juhte. Nad räägivad ülima aupaklikusega oma juhist Kim Il Sung'ist ja Kim Yong Il'ist, kutsudes esimest "minu isaks". Nende igapäevaelu osaks on hommikul enne tööle minekut käia kummardamas Kim'ide kujudele ning kanda rinnas märke ühe või koguni kahe Kim'i portreega. Kindlasti on nad uhked, et nende viisaastaku plaanid on täidetud kolme aastaga. Vaatamata reserveeritusele on nad aga väga sõbralikud ja külalislahked. 

Reisi teeb kindlasti eriliseks võimalus osaleda rahvusvahelisel Pyongyangi rahvamaratonil, mis on enamat kui lihtsalt jooksuvõistlus! See toob kokku põhjakorealased ja välismaalased üle maailma, nii amatöörid kui ka professionaalid. Osaleda võivad kõik, olenemata sportlikust tasemest - distantse võib läbida ka kõndides. Valida saab nelja erineva distantsi vahel - 5 km, 10 km, poolmaraton ja täispikk maraton. Kõik jooksud algavad ja lõpevad Kim Il Sungi staadionil, kus on publikuks 40000-50000 juubeldavat põhjakorealast. Füüsilisest pingutusest isegi meeldejäävam saab kindlasti olema vahetu suhtlus kohalikega, kes jooksul osalevad või tee ääres teistele hoogsalt kaasa elavad. Rahvamaraton on tõepoolest elamus kõigile - kes isegi ka lühemat distantsi läbi kõndida ei soovi, saab soovi korral staadionil maratoni ajal aset leidvat jalgpallimängu vaadata ning finišisse saabuvatele jooksjatele koos teiste pealtvaatajatega kaasa elada. 

1. päev

Tallinn - Helsingi - Peking 

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.15.

Lend AY1020 Tallinn-Helsingi 15.15-15.50 (Finnair)
Lend AY085 Helsingi-Peking 18.20-06.55+1 (Finnair)

2. päev

Peking - Pyongyang 

Hiina transiitviisa vormistamine lennujaamas.

Air Koryo lend JS152 Peking-Pyongyang väljub kell 12.55

Saabume Pyongyangi lennujaama kell 16.00 kohaliku aja järgi.

Sõidame lennujaamast Pyongyangi. 

Täna avastame Pyongyangi ajalugu. Pyongyang on Korea Rahvademokraatliku Vabariigi pealinn, mis asub Taedongi jõe kaldal. Pyongyang tähendab korea keeles "lai maa". Pyongyangi ajalugu ulatub aastasse 427 AD, kui mainitakse esimest korda Koguryo kuningriigi pealinna. See oli võimsaim kuningriik Korea kolme kuningriigi (Silla, Paekche ja Koguryo) hulgas. 932 AD Koryo dünastia esimene kuningas WangGon viis pealinna Songak’i (tänapäeva Kaesong). 14. sajandil rajas järgmine valitsev dünastia oma uue pealinna Seouli.

Korea lõhenemine Põhja- ja Lõuna-Koreaks sai alguse Teise maailmasõja lõpus, kui 1945. aastal vabastas Korea põhjaosa jaapanlastest Nõukogude Liidu ja lõunaosa Ameerika Ühendriikide väed. Maa jagati mööda 38. paralleeli. 1948. aastal kuulutati välja Korea Rahvademokraatlik Vabariik, mille de facto pealinnaks sai Pyongyang. Korea jagunes kaheks vastandliku ilmavaatega riigiks, mis päädis Korea sõjaga. Konflikt algas 1950. aastal. Korea Vabariigi poolel võitlesid USA ja veel 15 riigi sõjaväelased, kes tegutsesid ÜRO lipu all. Korea Rahvademokraatliku Vabariigi poolel võitlesid Hiina ja Nõukogude Liidu üksused. Sõja käigus (1950-1953) vallutati Pyongyang paariks kuuks Lõuna-Korea üksuste poolt ning linn hävitati 1952. aasta pommitamise ajal, millest võttis osa 1400 USA lennukit. 1953. aastal sõlmiti vaherahu. Põhja- ja Lõuna-Korea peaministrite vahel sõlmitud kokkuleppe kohaselt eraldab riike sõjaline demarkatsioonijoon, millest mõlemale poole jääb nelja kilomeetri laiune demilitariseeritud ala. Pärast sõda oli Pyongyang praktiliselt maa pealt minema pühitud. Siiski otsustati linn uuesti üles ehitada hävinud linna varemetele. Pyongyang kerkis tuhast tohutu kiirusega, milles oli oma otsustav osa ka NSVL-il ning Hiina RV-l. Ülesehituse käigus rajati uus linnaplaneering parkide, laiade tänavate ning grandioossete ehitistega. Selles 3.5 miljoni elanikuga linnas on kohalike ehtne elu külastajate jaoks kättesaamatus kauguses. Külastajate jaoks kindlaks määratud marsruudile jäävad monumendid ja vaatamisväärsused, mille kangelasteks on Korea RDV rajaja ja pikaaegne liider Kim Il Sung, tema poeg Kim Jong Il ning kuus aastakümmet vana kommunistliku dünastia ideoloogia.

Esmapilgul tundub Pyongyang suurlinn nagu iga teinegi oma pilvelõhkujate, tehaste, monumentide ja Lasnamägedega. Silma torkavad säravad, tuttuued kommunistlikus stiilis ehitised oma suurejooneliste fassaadidega. Need on siinse arengu ja kasvava jõukuse tähised. Monumendid on nii suured, et nende intensiivsus võtab hinge kinni. Hiiglaslikke kunstilisi propaganda plakateid pole võimalik mitte märgata, aga nähtamatuks jäävad poodide vaateaknad. See on miljonite linn, kus ei ole eriti liiklust.

Külastame Korea sõjamuuseumi, kus tutvustatakse Põhja-Korea nägemust Korea sõjast (1950-53). Korea RDV juht Kim Jong Un avas 2013. aastal suurejooneliselt renoveeritud muuseumi, kus näeme ka spioonilaeva USS Pueblo, ainukest USA laeva, mis kunagi kaaperdatud. Laeva kaaperdajaks 1968. aastal oli vaid 7 Põhja-Korea mereväelast. Väljapanekul on näha Ameerika relvad ning alla lastud lennukid.

Toidukorrad: õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4* - Taedongi jõel asuv parim kohalik hotell

3. päev

Pyongyang / linnaekskursioon

Pärast hommikusööki suundume kaunisse Mansudae purskaevude parki linna südames. 80 meetri kõrgusele purskuvate jugade vahel on tantsivate ja mängivate naiste graatsilised skulptuurid.

Külastame Mansudae suurt monumenti. Kim Il Sung'i 60. sünnipäevale pühendatud hiiglaslik, 20 meetri kõrgune, pronksist kuju valmis 1972. aastal. Suure juhi Kim Il Sung’i kuju kõrval avati teinegi mälestusmärk armastatud juhi Kim Yong Il'i ülistamiseks pärast tema surma 2011. aastal. See sündmus haakus ühtlasi Kim II Sungi sajanda sünnipäeva pidustustega 2012. aastal. Sündmuse olulisuse rõhutamiseks sai Kim Il Sung’i monument selga uued riided ning tema näoilmet muudeti. Mansudae monumendil kujutatud liidrid on kohalike hulgas väga austatud ning palutakse, et meiegi austame suurt juhti ja armastatud juhti lillede asetamisega mälestusmärgile. Juhtide pronksist kujude kõrval asetseb veel kaks monumenti – „Jaapani vastase revolutsioonilise võitluse" ning „Sotsialistliku ülesehituse" monumendid. 50 meetri pikkusel monumendil on kujutatud üle 200 võitleja. Monumendi tagusel seinal on mosaiikpannoo Paektu mäest, mis on revulotsiooni pühitsetud sünnipaik.

Külastame Taedongi jõe vastaskaldal asuvat Juche torni, millega ülistatakse Juche ideoloogiat. Mälestusmärk avati 1982. aastal Kim Il Sung’i 70. sünnipäeva auks. Maailma kõrgeima kivist torni (170 meetrit) kõik 25500 valgest graniidist tahtutud kivi sümboliseerivad ühte päeva Kim II Sung’i elust kuni tema 70. sünnipäevani. Kim Il Sung’i poolt väljatöötatud Juche „suurepärane, originaalne ning revulotsiooniline ideoloogia" on Põhja-Korea ametlik poliitiline ideoloogia. Rahvamasse näeb Juche subjektina, kes võib oma saatust ise vormida. Aastal 1970 võttis Kim Il Sung’i poeg, Põhja-Korea liider Kim Yong Il, kasutusele uue võrdpildi, rääkides rahvast kui kehast, mida riigi liider ühiskonna ajuna juhib. Partei on "närvisüsteem, mis rahvast esindades hoiab kontakti ajudega". 

Pärast lõunasööki jätkame jalutuskäiguga linnas. Korea Töölispartei uhkeldav monument avati Juche 84. (1995) aastal. Põllumehe, töölise ja intellektuaali käsi on haaranud sirbi, haamri ja pintsli ümmarguse ringi sees. Ümmargune ring sümboliseerib juhi, partei ja rahva ühtsust.

Külastame Kwangbok ostukeskust, mis on populaarne ostukeskus, kus külastajatel on võimalik vahetada raha kohaliku Won vastu ning teha sisseoste. Õhtul suundume Kaeson noorte lõbustusparki, mis on üks populaarseim lõbustuspark ja ööelu koht Pyongyangis. Siin on võimalus kohalikke näha ja nendega koos fotosid teha.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4*

4. päev 

Pyongyangi rahvamaraton

Pärast hommikusööki hotellis läheme Kim Il Sungi staadionile, kust algab Pyongyangi maraton! Pyongyangi maraton (tuntud ka kui Mangyondae Prize International Marathon) on iga-aastane suurim jooksuvõistlus Põhja-Koreas, mis toimus esimest korda 1981. aastal. Välismaalastele avati maraton alles 2014. aastal ning on nüüd tunnustatud ka IAAF ja AIMS poolt. Pyongyangi maraton on enamat kui lihtsalt jooksuvõistlus. See toob kokku põhjakorealased ja välismaalased üle maailma, nii amatöörid kui ka professionaalid. Osaleda võivad kõik, olenemata sportlikust tasemest - distantse võib läbida ka kõndides!

Meil on võimalik valida nelja erineva distantsi vahel - 5 km, 10 km, poolmaraton (21.1 km) ja täispikk maraton (42.195 km). Kõik jooksud algavad ja lõpevad Kim Il Sungi staadionil, kus on publikuks 40000-50000 juubeldavat põhjakorealast. Pyongyang tähendab korea keeles ‘tasast maad’ - ka maratonirada on võrdlemisi tasane. Rahvamaratoni teekond viib läbi Pyongyangi ning võimaldab näha seda müstilist suurlinna teistsuguse nurga alt. Tee peale jäävad mitmed tähelepanuväärsed hooned ja monumendid, mille juures kohalikud jooksjatele ergutussõnu hüüavad ja plaksu löövad. Seega füüsilisest pingutusest isegi meeldejäävam saab kindlasti olema vahetu suhtlus kohalikega, kes jooksul osalevad või tee ääres teistele hoogsalt kaasa elavad.

Selleks, et staadionil finišeerida, on maratoni läbimiseks aega 4 tundi, poolmaratoni jaoks 2.5 tundi ning 5 km ja 10 km jaoks 2 tundi. Staadion suletakse 4 tundi pärast starti, et alustada autasustamist, seega hilisemad lõpetajad lõpetavad staadioni kõrval. Kes kogu distantsi läbida ei jaksa, võib alati pooleli jätta ning osaleja transporditakse bussiga staadionile tagasi. Rajale on märgitud kilomeetripostid ning samuti on näha ka aega näitavate tabloodega autosid. Riietusel ei tohi olla suuri nähtavaid logosid, aga kanda võib näiteks maratoni ametlikku särki (sisaldub maratoni hinnas). Samuti on kindel valik ühevärvilised ilma suurte logode ja hüüdlauseteta spordiriided. Keelatud on igasugune rahvussümboolika - nt lipud. 

Rahvamaraton on tõepoolest elamus kõigile - kes isegi ka lühemat distantsi läbi kõndida ei soovi, saab soovi korral staadionil maratoni ajal aset leidvat jalgpallimängu vaadata ning finišisse saabuvatele jooksjatele koos teiste pealtvaatajatega kaasa elada. Pyongyangi maraton on avatud nii amatööridele kui ka professionaalsetele jooksjatele (professionaalidel tuleb eelnevalt esitada oma viimase kolme aasta parim tulemus ning CV; täidetud peavad olema World Rankings for Bronze Label Marathon tingimused jm).

Autasustatakse 10 km, poolmaratoni ja täispika maratoni kolme paremat naist ja meest nii professionaalide kui ka amatööride arvestuses. Pärast autasustamistseremooniat sõidame tagasi hotelli, kus saame käia duši all ja vahetada riided. 

Pyongyangis peab kindlasti proovima ka metroosõitu. Maailma üks sügavaim metroo on suurejooneline vaatamisväärsus. See on projekteeritud toimima pommivarjendina sõjaolukorra puhul. Kõlavate nimedega metroojaamad "Võit", "Punatäht", "Seltsimees" jne on graniidist, marmorist, kaetud võimsate mosaiikidega töökatest töölistest ja sangarlikest sõduritest ning hõbedaselt küütleva valgustusega. Metroo keskmine sügavus on 110 meetrit ning sõites "ametlikult lubatud" liinil saame vaid ette kujutada, mis kõik peitub suletud uste taga veelgi sügavamal. Valvsate korrapidajate silme all saame kohalike inimestega ühte vagunit jagada. 

Teel näeme Triumfikaart. Maailma suuruselt teine triumfikaar - Mehhiko Monumento a la Revolución järel - ehitati 1982. aastal president Kim II Sungi Jaapani ülemvõimu (1925-45) vastase võitluse ülistamiseks. 25500st valgest graniitblokist laotud 60 meetri kõrgune kaar on igati Pariisi Arch de Triumphi vääriline. Morani mäe jalamile püstitati see suursugune mälestusmärk Kim Il Sungi 70. sünnipäeval. Graniitkivide sümboolne arv märgib suure armastatud juhi elupäevade arvu kuni juubelipidustusteni.

Käime ka Kim Il Sungi sünnikohas - Mangyongdae majas. Seejärel põikame sisse Pyongyangi pisikesse õllepruulikotta, kus on võimalik proovida erinevat sorti kohalikku õlu.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Yanggakdo International hotell 4*

5. päev

Pyongyang - Peking

Hommikul sõidame lennujaama, et lennata Pekingisse.

Air Koryo hommikune lend Pyongyang-Peking

Hiina transiitviisa vormistamine lennujaamas. Seejärel sõit lennujaamast hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: hotell Pekingis 4*

6. päev

Peking - Helsingi - Tallinn

Pärast hommikusööki sõidame lennujaama.

Lend AY086 Peking-Helsingi 10.55-14.15 (Finnair)
Lend AY1023 Helsingi-Tallinn 16.25-17.00 (Finnair)Reisi hind: 2673 € 

Paketis sisaldub:

 • Kõik lennupiletid
 • Pyongyangi maratoni registreerimistasu
 • Transport vastavalt programmile
 • Majutus programmis märgitud hotellides (kahesed toad)
 • Kõik hommikusöögid
 • Lõuna- ja õhtusöögid Põhja-Koreas
 • Programmis märgitud ekskursiooniprogamm koos sissepääsudega
 • Jootraha (mis on seal "kohustuslik")
 • Eestikeelse reisijuhi teenused

Lisatasu eest:

 • Pyongyangi maratoni distantsitasu: 50 USD 5 km, 70 USD 10 km, 100 USD 21 km ja 150 USD 42 km distantsil. Osalemistasu makstakse kohapeal enne jooksu US dollarites, kupüürid peavad olema korralikud. Osalemistasu sisaldab ka maratoni ametlikku särki, medalit ning diplomit.
 • Jalgpallivõistluse pilet 20 eurot - neile, kes ei soovi osaleda maratonil. Makstakse Pyongyangis kohapeal sularahas.
 • Põhja-Korea viisa 85 eurot
 • Majutus üheses hotellitoas 250 eurot
 • Reisikindlustus

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Põhja-Korea rahvamaraton - kõigile!

9. aprill 2020 – 14. aprill 2020