Peruu
Põhjalik ringreis, kaks päeva Machu Picchul, Amazonase metsad


16. oktoober – 31. oktoober 2019
Grupis 18 reisijat  / välja müüdud
Reisijuht: Teet Toome

Peruu

16. okt – 31. okt 2019  /  3995 € 

Peruu on kui keeruka mustriga peenekoeline kangas, mis leitud Peruu iidsete muumiate matmispaikadest. Kanga värvidesse on põimitud maailma kuivemad kõrbealad Atacamas, maailma kõrgeim laevatav järv Titicaca, suursugused Andid ja altiplano, jäised liustikud, võimsad kanjonid, viljakad orud ja troopiline Amazonase vihmamets. Kanga  mustrisse on kootud 5000 aasta pikkune tsivilisatsioonide ja impeeriumide lugu, milles osalised on põlised indiaani hõimud, suursugused inkad, konkistadooride vallutused ja tänapäev. Peruu linnade tänavatel kantakse protsessioonide ees katoliku pühakute  pilte ja riste, mille järel tantsivad indiaani muusika saatel paganlikke tantse põlisrahvaste rõivastes värvikad salgad.  Siinstele kõrbejoonistustele, iidsete linnade varemetele, templitele, püramiididele ja paleedele ei ole võrdset kogu maaimas. Andide ja Inkade püha oru õhk mõjub nagu eliksiir valmistades meid ette kohtumiseks salapärase ja ülevaga Machu Picchul. 

 

1. päev 

Lend Tallinn - Amsterdam - Lima 

Kogunemine Tallinna Lennujaamas kell 05.30

Lend BT 621Tallinn - Amsterdam 07.25-09.00 (Air Baltic)
Lend KL743 Amasterdam - Lima 12.35-18.10 (KLM)

Saabume Perusse samal õhtul. Majutus Limas San Augustin Exclusive hotellis.

2. päev 

Peruu pealinn Lima 

Peale hommikusööki ekskursioon Limas. Lima on moodne linn täis kontraste, kultuuri ja sagimist. 1535.a. konkistadoor Francisco Pizarro poolt rajatud Hispaania impeeriumi Lõuna-Ameerika pealinn, Kuningate linn Lima, on plahvatuslikult kasvanud ligi 10 miljoni elanikuga Peruu kõige rahvarohkemaks piirkonnaks. Siin leidub kauneid koloniaalajastu villasid, inka-eelsete kultuuride varemeid, ajaloolisi kirikuid ja väga häid muuseume täis hindamatuid aardeid. Linna ajalooline keskus on 1991. aastal kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning selle südameks on Plaza Mayor, kus vaatamata aastasadade vältel linna laastanud maavärisemistele kõrgub imposantne Lima katedraal, Palacio de Gobierno ehk presidendi residents, Palacio Arzobispal ehk peapiiskopi residents jms. Külastame San Francisco kirikut ja kloostrit. Mõistame, miks San Fracisco on üks külastatavaim kirik Limas, kui jalutame kloostri nägusates ristikäikudes ja siseõuedes, mille seintel on Sevillast pärit 17. saj. originaalkahhelkivid, kiikame sisse raamatukokku, mis on koduks 25000 muistsele raamatule ja käsikirjale, imetleme Lõuna-Ameerika versiooni maailma ühest kuulsaimast maalist "Viimane õhtusöömaaeg" ning eksleme kõhedakstegevates katakombides, kus geomeetriliste mustritena on laiali laotatud 70000 inimese viimsed maised jäänused. Peruu Rahvusmuuseumi (ajalugu, arheoloogia, antropoloogia) külastus. Peruu Rahvusmuuseumis saame hea ülevaate erinevate inka-eelsete (näiteks Chavini, Paracase, Nazca, Huari, Wari jms) kultuuridest. Muuseumikogus on imestusväärne väljapanek inka-eelsest arhitektuurist, skulptuurist, erinäolisest keraamikast, rikkalikest hauapanustest ja muumiatest, kaunitest ja keerukate müstiliste ning religioossete motiividega kangastest. Muuseumikülastus on hea sissejuhatus Vana-Peruu religioonide mitmesuguste arhailiste vägede, hingede ja maagiliste uskumuste maailma. 


Täna on lõunasöök hinna sees.
Majutus Limas San Augustin Exclusive hotellis.

3. päev 

Lima - Puno 

Hommikusöök. Kullamuuseumi külastus. Peruu on iidsetest aegadest olnud kullarikas maa. Selle särava ning tuhmumatu metalli hiiglaslik hulk on olnud nii Peruu rikkuse allikaks, kui ka ligi meelitanud palju pahandusi. Miguel Gallo rajas Kullamuuseumi esindusliku eramuuseumina, mille kollektsioon on austusavaldus Peruu iidsete kullasseppade hiilgavaile teadmistele ja oskustele. Meie silme ees avanevad varakambrid kullast, hõbedast ja isegi plaattinast valmistatud surimaskide, kroonide, nina- ja kõrvarõngaste, kaelakeede, kiivrite, tseremoniaalsete kujukeste ning nugadega. Muuseumi kogus on ka "mütsid" inimeste juustest, keraamikat, muumiad, sulgedest tehtud poncho jms. Muuseumi ülakorrusel on Armas Del Mundo - suurepärane väljapanek maailma erinevatest relvadest ja militaarsest varustusest.

Pärastlõunal lendame Titicaca järve juurde.

Lend LA2097 Lima - Puno (Juliaca) 17.20-19.00.

Puno asub 3800m kõrgusel merepinnast. 
Majutus Punos Royal Inn hotellis.

4. päev

Peruu Andid. Puno. Elu Titicaca järvel 

Hommikusöök. 
Täna tutvume eluga Titicaca järvel (vanas indiaani keeles tähendab see „kivi puuma“). Merepinnast 3800m kõrgusel asuv müütiline Titicaca on maailma kõige kõrgeim laevatatav järv. Kõigepealt sõidame paadiga läbi kõrkjalabürintide urose indiaanlaste ujuvatele saartele. Saared koosnevad tegelikult ligi 40 kõrkjasaarest ning selle elanikeks on üks vanimaid kestvalt põlist eluviisi säilitanud rahvaid Lõuna-Ameerikas. Legendide kohaselt oli uppumist ja äikest trotsiv jumalikku päritolu rahvas olemas juba enne päikest ning seetõttu kutsuvad kohalikud ennast „maailma vanimaks rahvaks“. Kõigi tõenäosuste kohaselt  sai aga urose indiaanlaste ebatavaline hõljuv eksistents „vee ja taeva vahel“  alguse 15.-16. saj, kui põgeneti inkade või hispaanlaste vaenulikkuse eest maismaal. Tänapäeval on Urose hõimud segunenud aymara indiaanlastega ning kõneldakse vaid aymara keelt. Kõrkjasaarte inimeste elud on kokku põimunud  järvel kasvavate totora  kõrkjatega. Siinsed inimesed ehitavad endale kõrkjatest saared, majad, paadid, vaatetornid, kõrkjaid kasutatakse tule tegemiseks ja käsitööks, kõrkjate valgeid südamikke süüakse maiusena või kasutatakse ravimina jne. Sellistel saartel elamine on pidev töö, sest saari tuleb iganädalaselt uuendada värskete kõrkja kihtidega. Vaatamata sellele, et ligi 40% siinse rahva jaoks on turism peamiseks elatusallikaks, on tegemist haruldaselt elurõõmsa ja lahke saarerahvaga, kes särasilmi tutvustavad oma igapäevast eluviisi.

Edasi sõidame Taquile saarele (35km Punost). Siin elab ketšua indiaanlaste kogukond. Põlist kogukondlikku elulaadi „ära varasta, ära valeta ja ära ole laisk“ ei riku ei elekter, autod, laamad, hobused ega eeslid. Ligi 4000 meetri kõrgusel asuv saar on 200 meetrit kõrge ja kõik eluks tarvilik viiakse seljas 545 järsust trepist üles. Terrasspõllud vahelduvad lammaste karjamaadega, mille sisse on mustriks sobitatud pisikesed saviplokkidest majakesed. Omaette vaatamisväärsuseks on kohalike värvikad mitmekihilised ning olulisi sõnumeid kandvad rahvariided, mis kaitsevad siinse lõikava tuule ja terava päikese eest. Siin räägitakse väga vana keelt. Huvipakkuv on see, et siin näete kuduvaid mehi. Kui meil koovad kampsuneid ja sokke ikka naised, siis seal teevad seda mehed. Mis saab olla parim kingitus, kui meeste poolt kootud alpaka lõngast mütsid, sokid, kampsunid. Pöördume tagasi Punosse. 

Täna on lõunasöök hinna sees. 
Majutus Punos Royal Inn hotellis.

5. päev 

Puno - Cusco 

Hommikusöök. Täna sõidame (10-12 tundi) Punost Cuscosse. Cusco asub 3300m kõrgusel merepinnast.
Titicaca järve piirkonna suurim linn Puno on kahe iidse Andide tsivilisatsiooni, aymara ning ketšua indiaanlaste kultuuride sulam. Ligi 150 000 elanikuga linn on juba varahommikul täis vilgast tegevust. Pisikesed laevad ja paadid väljuvad sadamast, moto- ja jalgrattataksod sibavad ringi pisikestel ent värvikatel tänavatel, mustal turul kaubeldakse Boliiviast pärit kaupadega.
Jätame Puno seljataha ja alustame teekonda läbi Andide Altiplano kiltmaa. Tule, tuulte ja jää maal on valitsejaks mäed - päikesest punaseks ja pruuniks küpsenud, lumiselt valged, kiviselt hallid, teravate vulkaanide tipud sirutuvad üle 6300 meetri taeva poole. Maailma suuruselt teine kiltmaa Tiibeti järel asub enamasti 3000-4000 m kõrgusel. Kõrgmägede liustikest ja lumesulamisveest alguse saavad jõed (sh ka Amazonase algallikas) ja kosed kosutavad pisutki janust maastikku. Tuultest räsitud jahedal kiltmaal suudavad ellu jääda vaid mõned üksikud kidurad puud. Kooskõlas kogu ümbritseva loodusega elavad siin inimesedki pisikestes varjulistes mägikülades sama hõredalt. Kuldsetel tasandikel tatsuvad ringi nõtked metsikud vikunjad, karvapalli sarnased alpakad ja tüüakad laamad. Siinne maastik tuletab meile meelde rohkem kui kusagil mujal maailmas, et kunagi oli aeg ka enne inimest.
Meil on teel mitmeid fotopeatuseid, üks neist La Raya's 4335 m kõrgusel merepinnast, kust avaneb ilus vaade Andidele.
Vaatleme arheoloogilisi kohti - Raqchi inka taevajumala Wiracocha tempel. Inkade radadel asuva salapärase Raqchi kiviküla keskel kõrguvad ligi 20 meetri kõrgused ning 100 m pikkused peatempli varemed. Rida väiksemaid templeid, ligi kakssada ümmarguse põhiplaaniga laohoonet, külalismajad, administratiivhooned ning nutikad niisutussüsteemid annavad aimu, et see paik oli inkade jaoks oluline halduslik ning usuline keskus.
Järgmise peatuse teeme Andahuaylillase kabelis, mida hellitavalt kutsutakse ka Lõuna-Ameerika Sixtuse kabeliks. Väikeses põlluharijate kogukonnas rajasid jesuiidid 16. sajandi lõpus oma pühakoja iidsete põlisrahvaste pühapaigale. Kabeli rikkalik barokne sisu on pöördvõrdes selle tagasihoidliku välisilmega. Imelised seina- ja laemaalingud, maalid, altar ning kullatud puunikerdused on ehe koloniaalajastu kunstipärl.

Täna on lõunasöök hinna sees. 
Majutus Cuscos San Augustin Internacional hotellis.

6. päev 

Cusco ja selle ümbrus 

Hommikusöök. Täna tutvume lähemalt Cusco ümbrusega. Mägine Cusco, millest nüüdseks on saanud Peruu turismipealinn, oli kunagi inkade kuninglik pealinn. Siit viljakast Cusco orust sai 12.-13. sajandil alguse suurim Kolumbuse-eelne impeerium Uues Maailmas. Inkade kuninglik dünastia anastas kõik ümbritsevad hõimud, makstes neile altkäemaksu, hirmutades, pidades läbirääkimisi, või lihtsalt neid ära lummates. Kolumbiast Tšiilini ulatuva inkade muistse impeeriumi pealinna vallutasid 1532. aastal Hispaania konkistadoorid, jättes linnast alles vaid alusmüürid. Konkistadooride kombe kohaselt ehitati neile katedraalid, kloostrid ja paleed. Inkade ehituskunsti ilmekaks näiteks on Cusco linna põhiplaan ja loendamatutele maavärinatele vastu pidanud alusmüürid. Inkade insenerid teadsid juba ammu, et kasutades millimeetri murdosa täpsuseid tappühendusi saab ehitada maavärinakindlaid müüre.
Cusco peaväljak Plaza de Armas oli inkade tseremoniaalne „sõdalaste väljak“, kus tähistati Päikese festivale ning austati oma valitsejaid. Cusco omanäoliseks ehteks on Santo Domingo kirik, mis on rajatud inkade Päikesetempli (Koricancha) varemetele. Vaid legendid jutustavad inkade uskumatult säravast ning suursugusest templist: Päikese jumala Inti auks olid templi seinad kaetud puhta kullaga ning täis tipitud kalliskive, aias olid elusuurused kullast ja hõbedast loomade kujud ning siin valvasid inkade kuninglikud muumiad oma rahva üle tseremooniate ajal. Vallutajad tassisid kulla laiali ja suurt osa sellest otsitakse siiani.
Cusco linna ümbritsevatel mäenõlvadel on tuhandeid vägevaid inkade muistised. Pidevalt avastatakse üha uusi arheoloogilisi muistiseid, mis aitavad kivi-kivi haaval panna kokku ajaloo hämarustesse mattunud inkade mõistatusliku tsivilisatsiooni mosaiikpilti. Sacsahuamani kindluse hiiglaslikud megaliitsed kosmilise energiaga laetud kiviseinad, milles mõned ligi 350-tonnised kivilahmakad on vastu pidanud sõdadele, maavärinatele ja ajale. Puca-pucara tähendab ketsua keeles "Punane kindlus" on hea näide põliste inkade militaararhitektuurist. Kenko pühamu ehk huaca koosneb erinevatest tunnelitest ja koopast, milles paikneb ohvrialtar. Inkade veekultuse pühapaigas Tambomachays allutati looduslik allikas nii, et see moodustas rida lätteid. Siin paigus on rohkem kui kusagil mujal nähtav inkade sünnipärane võime ehitada kooskõlas ümbritseva loodusega.

Täna on lõunasöök hinna sees. 

Majutus Cuscos San Augustin Internacional hotellis.

7. päev 

Inkade püha org. Ketšua indiaanlaste külad 

Hommikusöök. Sõidame inkade pühas orus. Inkad pidasid paradiisiks maa peal Urubamba jõe äärset piirkonda ning selle helde loodus oli nende viljaaidaks ja rikkuse allikaks. Iidsed maaharijad valdasid oskuslikult kõrgmäestikus põllupidamist. Terrasspõldudel kasvatasid nad rohkem kui 70 erinevat kohalikku saagitaime ja hoidsid viie aasta viljavarusid hiiglaslikes ladudes ikaldusaastateks. Pisaci mägiküla keerukates oludes oskasid  inkad ehitada kõrgele mäe otsa nii kindluse, elamuid, templeid Päikesele ja Kuule kui ka rajada muljetavaldavaid terrasspõlde. Inkade insenerid ühendasid katkendlikud teelõigud üheks terviklikuks võrgustikuks, ühendades nii hiiglasliku impeeriumi. Edasi viib teekond meid muistsesse inkade kindluslinna ja pühapaika Ollantaytambosse. Igivana kangelase järgi nime saanud linnakese elanikud kannavad edasi iidseid ketšua traditsioone. Malelaua ruudustikuna ehitatud linnakese munakivisillutisega tänavatel jalutades, peidetud siseõuedesse piiludes ning kindlusemüüridest üles ronides saame justkui ajas rännata.

Täna on lõunasöök hinna sees. 
Majutus Urubambas, La Hacienda Valle hotellis.

8. päev 

Inkade külad, vanad terrasspõllud ja soolakaevandus

Hommikusöök.
Kes soovib, võib täna puhata, sest jääme samasse hotelli. Aga, kellel avastamislusti jätkub, võib ühineda päevasele väljasõidule!
Alustame ilusast Mara külast (3028m), kus elasid inkande ülikud. Siin näeme inkadele rikkust toonud soolakaevandusi, milledest osad toimivad tänapäevani. 
Seejärel vaatleme Moray küla (3176m) ja selle ümbruses asuvaid terrasspõldusid. Siin oli inkade maaviljeluse katselava.

Täna on lõunasöök hinna sees. Lõunatame "Wayra" nimelises restoranis, kus pakutakse võimalust vaadata Peruu hobusetõu (paso) demonstratsiooni.

Majutus Urubambas, La Hacienda Valle hotellis.

9. päev 

Machu Picchu 

Pärast hommikusööki sõidame rongiga (1.5 tundi) Aguas Calientesesse, mida tuntakse ka Machu Picchu Pueblona. See linnake on peidetud mägede vahele ning on viimaseks peatuseks enne maailmakuulsatele varemetele siirdumist. Linnake on täis hotelle ja mõnusaid kohvikuid ning loendamatul hulgal suveniiriletikesi. 
Machu Picchu Pueblost viib lühike bussisõit mööda serpentiini mäest üles Machu Picchu varemetele.  
2350 meetri kõrgusel asuv Machu Picchu kaljulinn on saanud oma nime mäenõlva järgi, millele linn on rajatud. Miski maailmas ei ole ülevam kui hakata aimama iidse linna kontuure siis, kui hommikune uduloor hakkab ennast suursuguse Machu Picchu mäetipu ümbert vaikselt lahti rullima. See paik on maagiliselt rahulik, eraldatud ning meditatiivne, nagu vastand sellele kirevale rahvusvahelisele seltskonnale, kes on tulnud siia külastama ühte tänapäeva maailma seitsmest maailmaimest. Nii esmakordseid kui ka sagedasi külastajaid võtab hingetuks selle looduse ja inimese ühise meistriteose müstika. Machu Picchu avastati läänemaailma jaoks alles 1911. aastal Hiram Binghami poolt, mil loodus oli selle täielikult omaks tunnistanud. Inkade kivitöötlemise kunst on vastu pidanud ajale, võimsatele hävituslikele loodusjõududele ning inimtegevusele. Linna tõeline otstarve ja põhjus, miks ta kunagi inkade poolt hüljati, on siiani jäänud mõistatuseks. Asjatundjad spekuleerivad, et paik võis olla jumalate kummardamise paik, siin jälgiti tähtede liikumist või see oli inkade üheksanda valitseja Pachcuteci maavilla. Tavaliselt ollakse Machu Picchu varemete juures vaid neli tundi, kell 11 saabuvad rongiga Cuscost turistid, kes kõik ka lahkuvad rongiga Cusco poole kell kolm pärastlõunal. Meie suureks eeliseks on see, et jääme siia terveks päevaks. Milline müstiline tunne siin on, kui äkitselt leiad end peaaegu üksi iidsest inkade impeeriumi keskusest. 

Täna on õhtusöök hinna sees. 

Majutus Machu Picchu jalamil asuvas Aguas Calientese linnakeses, El Mapi hotellis.

10. päev 

Machu Picchu teine külastuspäev. Huayna Picchul 

Hommikusöök. Tänase hommikupoole kasutame Machu Picchu veelkordseks külastuseks. See annab teile hea võimaluse avastada koos reisijuhiga (või omal käel) Machu Picchu salapäraseid paiku. Varahommikul on meil võimalus minna ka Huayna Picchule (lisasime selle pileti hinna sisse), kust avanevad hoopis uued vaated kogu ümbrusele. 
Pärastlõunal sõidame rongiga Cuscosse.  
Majutus Cuscos San Agustin Internacional hotellis.

11. päev 

Peruu Amazonase vesikond. Külluslik lopsakus

Hommikusöök.
Sõidame Cusco lennujaama. Lend LA2075 Cusco - Puerto Maldonado 11.55-13.00.

Puerto Maldonados ootab meid ees 45-minutiline retk mootorpaatidega piki Madre de Diose jõge oma ööbimispaika - vihmametsas asuvasse ökoloogilisesse lodži. Keset ürgset loodust asuvates kohalikust materjalidest ehitatud luksuslikes onnikestes saame võrkkiiges kiikudes lõõgastuda, maitsta siit metsast korjatud puuvilju ning  öösel uinuda ööloomade ja lindude hääli kuulates. Meile tutvustavad kohalikku liigirikast loomastikku,  lopsakat taimestikku ja ellujäämise saladusi siin metsades sündinud ja kasvanud loodusgiidid. Lodžis on meile mugavamaks rändamiseks valmis pandud kummikud, taskulambid ja isegi ökoloogilised sääsetõrjevahendid. 

Õhtuhämaruses, kui päike on loojunud, on meiegi meeled ja aistingud teravustunud. Lõunapoolkera tähtede valguses on parim aeg ööloomade eluga tutvumiseks. Õhtusel paadiretkel loodame peale sattuda ettevaatlike kaimanite jahiretkedele, kapibaaradele, öösorridele ja öökullidele. Kottpimedas vihmametsas jalutades  heljuvad jaanimardikad nagu virvatulukesed nähtamatu mere lainetel meie ümber. Putukad ja kahepaiksed on tulnud peidupaikadest välja toitu otsima ja meie taskulampide vihkudes märkame tagasipeegelduvaid ööloomade silmi.  

Täna on lõuna-ja õhtusöök hinna sees. 
Majutus džunglis Inkaterra Hacienda Concepcion lodžis.

12. päev 

Amazonase vihmamets 

Hommikusöök. Varahommikul sõidame 20 minutit üle Amazonase vesikonda kuuluva Madre de Diose jõe. Jõudes paremkaldale, alustame 3 km pikkust matka läbi elust pulbitseva metsa, rännates mööda radu, mida on uhtunud tuhanded vihmapiisad. Puudel kõikudes mängivad möiraahvid meiega peitust. Puulatvade vahel vilksavad meist mööda sinised ja kollased aarad. Käelaba suurused erksinised morfo liblikad hõljuvad meist mööda, andes märku, et vihmamets on koduks ligi 600 erinevat liiki linnule, 1200 liiki liblikale ning paljudele imetajatele. Seilame paadiga läbi soiste vete kuni jõuame Sandovali järveni. Sandovali järv on koduks väga haruldastele looduskaitse all olevatele jõesaarmatele. Jõekallastel vohava suursuguse taimestiku varjus elutsevad tuhanded linnud. Pöördume tagasi Madre de Diose jõele. Rännakuks on arvestatud ligi 6 tundi. Pärastlõunal jätkame seiklust. Meie matkarajaks on puulatvade kohal olev ripptee. Sõidame 10 minutit paadiga Inkaterra Canopy Walkway Center juurde. Pärast esimese torni treppidest ligi 30 meetrit üles ronides avastame end sõna otseses mõttes puulatvadel kõndimas. Džungli kroonis asetsev ripptee ühendab kaheksat erinevat platvormi. Vaid tasakesi, ise lärmi tegemata liikudes näitavad loodetavasti end meile ahvid, laiskloomad ja linnud. Pärast puulatvadest alla laskumist kõnnime Anakonda rajal. See on umbes 200 meetrine puidust sild üle soo. Selles lopsakas ökosüsteemis on võimalik märgata erinevaid kahepaikseid, madusid, linde, imetajaid, hiiglaslikke puid ja ravimtaimi. Kuigi kuiv aastaaeg on just lõppemas, on siinne vihmametsa põhi alati vetruv ja niiske ning täis lõhnu, hääli ning värve. Hoiame pöialt, et ka 30 aasta pärast on vihmametsad sama elujõulised.

Täna on lõuna-ja õhtusöök hinna sees.
Majutus džunglis Inkaterra Hacienda Concepcion lodžis.

13. päev 

Amazonase vihmamets 

Hommiusöök.
Järjekordne päev Amazonase vihmametsas. Täna külastame siinse põlisrahva elupaiku, tutvume nende eluviisiga. Meile tutvustatakse ravijõudu omavaid taimi.
Pärastlõunal liigume kanuudega. Proovime koos kohaliku indiaanihõimu liikmetega kala püüda.

Täna on lõuna-ja õhtusöök hinna sees.
Majutus džunglis Inkaterra Hacienda Concepcion lodžis.

14. päev 

Puerto Maldonado - Lima 

Hommikusöök.
Hommikune puhkus. Sõidame mootorpaadiga tagasi Puerto Maldonadosse ja sealt lendame Limasse.  
Lend LA2080 Puerto Maldonado - Lima 16.40-18.20.  
Lend KL744 Lima - Amsterdam 21.05-15.25+1 (kuhu jõuame järgmisel päeval)

15. päev 

Amsterdam

Saabume Amsterdam pärastlõunal, kell 15.25.
Ööbimine Amsterdami lennujaama lähistel 3* hotellis.

16. päev 

Amsterdam - Tallinn 

Lend BT622 Amsterdam - Tallinn 10.20-13-40Reisi hind: 3995 € 

Paketis sisaldub:

  • kõik programmis märgitud lennud
  • majutus programmis märgitud heades 3* hotellides
  • transport vastavalt programmile
  • hommikusöögid
  • programmis märgitud toitlustus
  • eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
  • eestikeelne reisijuht
  • progammiga seotud lisakulutusi ei ole

Lisatasu eest:

  • majutus üheses hotellitoas 640 EUR
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Peruu reis on kogenud reisijatele. Kuigi reis ei ole üleliia pingutust nõudev, peaks iga reisiline tunnetama oma füüsilist vormi ja olema valmis mõõdukaks füüsiliseks pingutuseks. Paljude ekskursioonide ajal kõnnime 1-8 kilomeetrit ebatasase pinnasega teid mööda, mis võivad olla kivised või libedad, samuti liigume mööda treppe. Meie reisi ajal jõuame ka 4300 meetri kõrgusele üle merepinna, kus võivad vahel tekkida mäestiku haiguse nähud. Üldjuhul soovitatakse haigusnähtude leevendamiseks juua palju vett (vähemalt 3 liitrit päevas) ja DIAMOX vms ravimit. Palun konsulteerige oma perearstiga, kuidas ja missuguseid ravimeid kasutada. Meie päevased keskmised temperatuurid jäävad +15 ja +30 kraadi vahele. Viibime ka troopilises piirkonnas, kus temperatuurid ületavad +30 kraadi ja tihti sajab troopilist vihma. Peame olema valmis igasuguseks ilmaks!

Broneeri reis

Broneeringuinfo

Peruu

16. oktoober 2019 – 31. oktoober 2019