Pariis
Pariis edasijõudnutele Sirje Lefebvrega


20. september – 24. september 2023
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Sirje Lefebvre

Pariis

20. sept – 24. sept 2023  / 1379 €

Avastame Pariisi Sirje Lefebvrega! Reis sobib nii Pariisi esmakülastajale kui ka "edasijõudnutele". Sirje on tunnustatud giid, kes on Pariisis elanud üle 30 aasta. Meie Pariisi reisil avaneb hea võimalus avastada huvitavaid nurgataguseid, kuulda huvitavaid lugusid, nautida prantsuse kulinaaria hõrgutisi, tutvuda maailmaklassi kunstiga ja palju muud.

Linnareisile omaselt avastame Pariisi jalgsi ja ühistransporti kasutades.

Tule taasavastama “pidu sinus eneses”, nagu ütles kunagi üks kuulus ameeriklane! Pariis pakub alati midagi uut ja põnevat: uued näitused, salajased nurgakesed, gurmaanlikud naudingud.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 14.11.2022):

 • Alates 01.08.2022 ei kehti Prantsusmaale sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis-, läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Pariis

Lend BT861 Tallinn-Pariis 15.55-17.55, lennuaeg 3h (Air Baltic)

Õhtul saabub Air Balticu otselend Pariisi Charles de Gaulle lennuväljale. Seejärel transfeer hotelli. Ööbime Pariisis väikses perehotellis kesklinna vaiksel tänaval.

Soovijaile õhtusöök restoranis Les Noces de Jeannette. Restoran asub Operetiteatri kõraval ja on oma nime saanud ühest etendusest. Hind 38€ (aperitiiv, 3-käiguline õhtusöök, vein).

Majutus: Hôtel du Pré 3*

2. päev

Pariisi linnaekskursioon / Garnier ooperiteater 

Hommikusöök hotellis või omal käel. Pariisile kohaselt on hotellis hommikusöögid lihtsad - soe jook, saiakesed ja moos. 

Tutvume Pariisiga, jalutades läbi 19. sajandi passaažide kuni Jumalaema kirikuni. Meie teele jääb Place Vendôme - Päikesekuninga aegne elukvartal, kuhu oli raske leida elanikke. Praegu laiutavad siin sajandivanused juveelipoed ja muidugi hotell Ritz ning Napoleoni sammas. Lõuna soovijaile Ladina kvartali restoranis, kus saame muuhulgas maitsta konnakoibi. 

Vaba pealelõuna. Seejärel läheme Ooperi väljakule. Kaubamaja Galerie Lafafayette katuselt saame hea ülevaate sellest suurest linnast. Kui on soovi, väisame Parfüümide muuseumi, kus saame tutvuda parfüümide valmistamise ajaloo ja tänapäevaga.

Õhtul soovijaile balletietendus Alan Lucien Oyen Garnier ooperimajas. Maailma ühelt suuremalt lavalt tantsu vaadates saame ühtlasi tutvuda ka 19. sajandi lõpul ehitatud eriti uhke ooperimajaga.

Majutus: Hôtel du Pré 3*

3. päev

Pere Lachaise / Montmartre / Seine'i jõgi

Täna sõidame vaatama ajaloolist 40 ha suurust surnuaeda Pere Lachaise, mis on otsekui skulptuuride muuseum. Sinna on maetud ka Wiiralt. 

Pealelõunal tutvumine Montmartre mäega, mis oli kuni aastani 1900 omaette külake. Avastame mäe peidetud nurgakesi.

Õhtusöök kunagises kunstnike lemmikkõrtsis Auberge de La Bonne Franquette. Selle kõrtsi siseõuest on maalinud Van Gogh pildi, mida saab praegu imetleda Orsay muuseumis. Hind 38€ (aperitiiv, 3-käiguline õhtusöök, vein).

Majutus: Hôtel du Pré 3*

4. päev

Versailles

Täna sõidame rongiga Versailles lossi ja aedu vaatama. Siin elasid ja valitsesid kuningad Prantsmaad 100 aasta jooksul. Külastame kas Suuri Apparetemente või kuninga eluruume. Kui veab, teeme tutvust lossi salasoppidega. Versailles aiad olid eeskujuks sadadele barokkaedadele kogu maailmas, näiteks Peterhof ja Washington.

Õhtul soovijatele 2.5-tunnine laevasõit Seine’i jõel. Kruiis möödub Pariisi tuntud monumentidest. Hinnavahemik 89€-119€ (sõltuvalt istekohast). Hinnas sisaldub aperitiiv, 3-käiguline õhtusöök omal valikul ning vein, vesi. Elav muusika.

Majutus: Hôtel du Pré 3*

5. päev

Pariis / Pariis – Tallinn

Vaba aeg omal käel linna avastamiseks või näiteks muuseumide külastamiseks. 

Võimalusi on erinevaid, näiteks: Marmottan, kus on muuhulgas suurepärane Monet kollektsioon; Dekoratiivkunsti muuseum Louvre ühes tiivas. NB! Louvre ja Orsay muuseumide külastuseks tuleb teha eelnev reservatsioon. 

Gurmeesõpradele soovitab Sirje Lefebvre kuulsaid, aga kalleid restorane nagu nt Grand Vefour, Jules Verne, Tour d’Argent.. nimekiri on pikk. Soovituslik on ka kohvipaus kuulsas šokolaadikohvikus Angelina.

Pärastlõunal transfeer lennujaama.

Lend BT682 Pariis-Tallinn 18.45-22.30, lennuaeg 2h 45min (Air Baltic)Reisi hind: 1379 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Air Baltic)
 • majutus Pariisi kesklinna hubases 3* hotellis
 • transport lennujaam-hotell-lennujaam
 • ühistranspordi piletid
 • reisiprogramm Sirje Lefebvre juhtimisel

Lisatasu eest:

 • tasuliste muuseumide külastused
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 158€
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd PZU ja Salvaga.

Salva:

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust Eestis ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama PCR testiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri. Esmakordne COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivust Eestis on kindlustusjuhtum ja Salva katab reisi ärajäämisega seotud kulud. Covid-19 läbipõdenud inimesele pakutakse reisi ärajäämise kaitset COVID-19 tõttu, kui reisi alguskuupäevaks on tervenemisest möödas vähemalt 2 kuud. Kui reisi alguskuupäevaks on möödas vähem kui 2 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne poliisi sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustuse%20teabedokument%2009.12.2020.pdf
www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Salva%20Kindlustuse%20reisikindlustuse%20tingimused.pdf


PZU:

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2020/05/Üldtingimused-U100_2020.pdf

Broneeri reis