Pariis
Pariis edasijõudnutele Sirje Lefebvrega


17. aprill – 21. aprill 2023
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Sirje Lefebvre

Pariis

17. apr – 21. apr 2023  / 1330 €

Avastame Pariisi Sirje Lefebvrega! Reis sobib nii Pariisi esmakülastajale kui ka "edasijõudnutele". Sirje on tunnustatud giid, kes on Pariisis elanud üle 30 aasta. Meie Pariisi reisil avaneb hea võimalus avastada huvitavaid nurgataguseid, kuulda huvitavaid lugusid, nautida prantsuse kulinaaria hõrgutisi, tutvuda maailmaklassi kunstiga ja palju muud.

Linnareisile omaselt avastame Pariisi jalgsi ja ühistransporti kasutades.

Tule taasavastama “pidu sinus eneses”, nagu ütles kunagi üks kuulus ameeriklane! Pariis pakub alati midagi uut ja põnevat: uued näitused, salajased nurgakesed, gurmaanlikud naudingud.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 14.11.2022):

 • Alates 01.08.2022 ei kehti Prantsusmaale sisenemisel enam reisipiirangud ning ei nõuta EL COVID digitõendi (vaktsineerimis-, läbipõdemis- või testimistõend) olemasolu.

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn – Pariis

Lend BT689 Tallinn-Pariis 15.55-17.55, lennuaeg 3h (Air Baltic). 

Õhtul saabub Air Balticu otselend Pariisi Charles de Gaulle lennuväljale. Seejärel transfeer hotelli. Ööbime Pariisis väikses perehotellis kesklinna vaiksel tänaval.

Vaba aeg või õhtusöök lustakas elava muusikaga restoranis Bistrot de La Montaigne, kus on hädavajalik manustada konnakoibi! Muud toitu ikka ka.

Majutus: Hôtel du Pré 3*

2. päev

Garnier ooperiteater / Ladina kvartal / Marais kvartal

Hommikusöök hotellis või omal käel. Pariisile kohaselt on hotellis hommikusöögid lihtsad - soe jook, saiakesed ja moos. 

Alustame hommikut jalutuskäiguga läbi Pariisi südame Garnier Ooperiteatrist kuni 400 aastat tagasi rajatud Vogeeside väljakuni. Meie teele jäävad: ooperiteater (võimalik külastada ka seest kui muuseumi), parfüümimuuseum. Place Vendôme - Päikesekuninga aegne elukvartal, kuhu oli raske leida elanikke. Praegu laiutavad siin sajandivanused juveelipoed ja muidugi hotell Ritz ning Napoleoni sammas.

Kuninglik palee Burini kummaliste triibuliste postidega selle siseõues. Pompidou omapärase arhitektuuriga kultuurikeskus ja terve maa-alune linnak - Forum les Halles; Pariisis suur raekoda ja Cite saar Jumalaema kirikuga. Ladina kvartal. Põneva elamuse pakub maailma vanim bistroo Le Procope, kus kunagi toimusid muuhulgas konspiratiivkohtimised revolutsiooni ettevalmistustamiseks. See ongi sobiv koht lõunapausiks. Jätkame Marais kvartalis. Šopahoolikute üks paradiise, sest just siin asuvad paljud noorte moeloojate butiigid ning parimad juveelipoed: Marais on ajalooline juudikvartal. Pealelõunal avastame vana Pariisi Carnavalet muuseumis. Selles väikeses palees elas Päikesekuninga ajal Mme de Sevigne, kes oma kirjades kirjeldas põhjalikult tolleaegset ühiskonda.

Kuna me oleme lähedal St Louis saarele (tuntud miljonäride elukohana ja jäätisesaarena), siis miks mitte kasutada ära võimalust veeta lustakas õhtu restoranis Nos ancêtres les Gallois.

Majutus: Hôtel du Pré 3*

3. päev

Montmartre / muuseumid / Pere Lachaise

Täna jalutame Montmartre mäele avastamaks selle peidetud nurgakesi. Lõuna kunagises boheemlasteste lemmikkohas - Auberge de La Bonne Franquette. Selle kõrtsi siseõuest on maalinud Van Gogh pildi, mida saab praegu imetleda Orsay muuseumis. Pealelõunal saavad huvilised külastada Salvador Dali, Naiivkunsti, Romantismi või Montmartre ajaloo muuseume. Või sõidame vaatama ajaloolist 40 ha suurust surnuaeda Pere Lachaise, mis on otsekui skulptuuride muuseum. Sinna on maetud ka Wiiralt. 

Õhtul soovijaile maailmakuulus kabaree Moulin Rouge või Lido. 

Majutus: Hôtel du Pré 3*

4. päev

Malmaisoni loss / muuseumid / Montparnasse

Väljasõit Malmaisoni külastamaks Napoleon I abikaasa Josephine lossi ja selle võluvat aeda. Tagasiteel peatume Invaliidide hospiitsi juures. Saame tutvuda Päikesekuninga ajal rajatud kuppelkirikuga, kus asub imposantne keisri hauamonument. Sõjahuvilisi ootab Armee ja makettide muuseum. Aga skulptor Rodini austajad võivad sisse astuda Bironi lossi - Rodini muuseumi. Neile, kes soovivad end jäädvustada Eiffeli taustal, soovitab Sirje Lefebvre tõusta Pariisi kõrgeima, Montparnasse torni tippu, kust avaneb võrratu vaade linnale. Seal saab ka nautida kerge lõunasöögi.

Majutus: Hôtel du Pré 3*

5. päev

Marmottani muuseum / Dekoratiivkunsti muuseum / šokolaadikohvik / Maxime's / Pariis - Tallinn

Hommikut alustame muuseumitega: Marmottan, kus on muuhulgas suurepärane Monet kollektsioon; Dekoratiivkunsti muuseum Louvre ühes tiivas. Pärast seda kohvipaus kuulsas šokolaadikohvikus Angelina. Seejärel jalutuskäik Pariisi vanimas aias, kus muuhulgas kasvatati siidiusse. Kui läheb hästi, siis heidame pilgu kuulsa restorani Maxime’s (muusikasõpradele meenub kohe operett Lõbus lesk - terve vaatus toimub selles restoranis) muuseumi. Tegemist on eramuusuuseumiga, mille peab külastamiseks ette tellima.

Gurmeesõpradele soovitab Sirje Lefebvre kuulsaid, aga kalleid restorane nagu nt Grand Vefour, Jules Verne, Tour d’Argent.. nimekiri on pikk. 

Pärastlõunal transfeer lennujaama.

Lend BT680 Pariis-Tallinn 18.55-22.40, lennuaeg 2h 45min (Air Baltic)Reisi hind: 1330 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Air Baltic)
 • majutus Pariisi kesklinna hubases 3* hotellis
 • transport lennujaam-hotell-lennujaam
 • ühistranspordi piletid
 • reisiprogramm Sirje Lefebvre juhtimisel

Lisatasu eest:

 • tasuliste muuseumide külastused
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 158€
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salva ja PZU-ga.

SALVA

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf


PZU

Covid-19 ja meditsiiniabi kindlustus. PZU hüvitab meditsiiniabi kindlustusjuhtumi korral kindlustatud isiku Covid-19-sse haigestumisega seotud ja tingimustes sätestatud ravikulud kuni poliisil märgitud meditsiiniabi kindlustuse kindlustussummani. Meditsiiniabi kindlustuse alusel ei kuulu hüvitamisele Covid-19 karantiini või muude piirangutega seotud kulutused, sh täiendavad majutus- ja transpordikulud. Karantiini jäämisel lisanduvad kulud majutusele ja transpordile on võimalik kindlustada reisitõrke kindlustuskaitse alt.

Covid-19 ja reisitõrke kindlustus. Reisitõrke kindlustusjuhtumiks loetakse:

 • reisi ärajäämine, kui kindlustatud isik, tema pereliige või ainus reisikaaslane haigestub enne reisi algust Covid-19 viirusesse ja ei saa seetõttu reisile minna;
 • reisi katkemine, kui selle põhjustab kindlustatud isiku, temaga koos reisiva pereliikme või ainsa reisikaaslase haigestumine reisil Covid-19 viirusesse. Sellisel juhul hüvitatakse kindlustatud isiku põhjendatud lisakulu majutusele ja transpordile Eestisse tagasipöördumiseks ning välisriigis karantiinis viibimiseks kuni 14 päeva eest.

Covid-19 läbipõdenud inimesele kehtib Covid-19 tõttu reisi ärajäämise kaitse juhul, kui reisikindlustuse lepingu sõlmimise ajaks on tervenemisest möödas vähemalt 4 kuud. Kui tervenemisest on möödas vähem kui 4 kuud, siis reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtib juhul, kui enne reisikindlustuse lepingu sõlmimist on PCR-testi tulemus negatiivne.

Pane tähele!

 • Kõik muud reisitõrke juhtumid, mis on mõjutatud Covid-19 viirusest (riikides kehtestatud karantiininõuded, kohustuslikud testimised, eneseisolatsioon, teatud piirkondadesse sisenemise keelud, lennuaegade muutused / lendude tühistamised jm) ning nendest tingitud täiendavad kulud, hüvitamisele ei kuulu.
 • PZU ei hüvita reisimiseks vajaliku Covid-19 testimise kulu.
 • Hüvitamine toimub eeldusel, et kindlustatud isikul on meditsiiniliselt kinnitatud Covid-19 haigestumine.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2021/12/Reisikindlustuse-tingimused_761_2021_EST-1.pdf
pzu.ee/wp-content/uploads/2023/01/Uldtingimused-U100_2022.pdf

Broneeri reis