Pariis
Pariis edasijõudnutele Sirje Lefebvrega


25. aprill – 29. aprill 2022
Grupis 12 reisijat
Reisijuht: Sirje Lefebvre

Pariis

25. apr – 29. apr 2022  / 973 €

Avastame Pariisi Sirje Lefebvrega! Reis sobib nii Pariisi esmakülastajale kui ka "edasijõudnutele". Sirje on tunnustatud giid, kes on Pariisis elanud üle 30 aasta. Meie Pariisi reisil avaneb hea võimalus avastada huvitavaid nurgataguseid, kuulda huvitavaid lugusid, nautida prantsuse kulinaaria hõrgutisi, tutvuda maailmaklassi kunstiga ja palju muud.

Linnareisile omaselt avastame Pariisi jalgsi ja ühistransporti kasutades.

Tule taasavastama “pidu sinus eneses”, nagu ütles kunagi üks kuulus ameeriklane! Pariis pakub alati midagi uut ja põnevat: uued näitused, salajased nurgakesed, gurmaanlikud naudingud.

1. päev

Tallinn – Pariis

Lend BT689 Tallinn-Pariis 15.55-17.55, lennuaeg 3h (Air Baltic). 

Õhtul saabub Air Balticu otselend Pariisi Charles de Gaulle lennuväljale. Seejärel transfeer hotelli. Ööbime Pariisis väikses perehotellis kesklinna vaiksel tänaval.

Vaba aeg või õhtusöök lustakas elava muusikaga restoranis Bistrot de La Montaigne, kus on hädavajalik manustada konnakoibi! Muud toitu ikka ka.

Majutus: Hôtel du Pré 3*

2. päev

Garnier ooperiteater / Ladina kvartal / Marais kvartal

Alustame hommikut jalutuskäiguga läbi Pariisi südame Garnier Ooperiteatrist kuni 400 aastat tagasi rajatud Vogeeside väljakuni. Meie teele jäävad: ooperiteater (võimalik külastada ka seest kui muuseumi), parfüümimuuseum. Place Vendôme - Päikesekuninga aegne elukvartal, kuhu oli raske leida elanikke. Praegu laiutavad siin sajandivanused juveelipoed ja muidugi hotell Ritz ning Napoleoni sammas.

Kuninglik palee Burini kummaliste triibuliste postidega selle siseõues. Pompidou omapärase arhitektuuriga kultuurikeskus ja terve maa-alune linnak - Forum les Halles; Pariisis suur raekoda ja Cite saar Jumalaema kirikuga. Ladina kvartal. Põneva elamuse pakub maailma vanim bistroo Le Procope, kus kunagi toimusid muuhulgas konspiratiivkohtimised revolutsiooni ettevalmistustamiseks. See ongi sobiv koht lõunapausiks. Jätkame Marais kvartalis. Šopahoolikute üks paradiise, sest just siin asuvad paljud noorte moeloojate butiigid ning parimad juveelipoed: Marais on ajalooline juudikvartal. Pealelõunal avastame vana Pariisi Carnavalet muuseumis. Selles väikeses palees elas Päikesekuninga ajal Mme de Sevigne, kes oma kirjades kirjeldas põhjalikult tolleaegset ühiskonda.

Kuna me oleme lähedal St Louis saarele (tuntud miljonäride elukohana ja jäätisesaarena), siis miks mitte kasutada ära võimalust veeta lustakas õhtu restoranis Nos ancêtres les Gallois.

Majutus: Hôtel du Pré 3*

3. päev

Montmartre / muuseumid / Pere Lachaise

Täna jalutame Montmartre mäele avastamaks selle peidetud nurgakesi. Lõuna kunagises boheemlasteste lemmikkohas - Auberge de La Bonne Franquette. Selle kõrtsi siseõuest on maalinud Van Gogh pildi, mida saab praegu imetleda Orsay muuseumis. Pealelõunal saavad huvilised külastada Salvador Dali, Naiivkunsti, Romantismi või Montmartre ajaloo muuseume. Või sõidame vaatama ajaloolist 40 ha suurust surnuaeda Pere Lachaise, mis on otsekui skulptuuride muuseum. Sinna on maetud ka Wiiralt. 

Õhtul soovijaile maailmakuulus kabaree Moulin Rouge või Lido. 

Majutus: Hôtel du Pré 3*

4. päev

Malmaisoni loss / muuseumid / Montparnasse

Väljasõit Malmaisoni külastamaks Napoleon I abikaasa Josephine lossi ja selle võluvat aeda. Tagasiteel peatume Invaliidide hospiitsi juures. Saame tutvuda Päikesekuninga ajal rajatud kuppelkirikuga, kus asub imposantne keisri hauamonument. Sõjahuvilisi ootab Armee ja makettide muuseum. Aga skulptor Rodini austajad võivad sisse astuda Bironi lossi - Rodini muuseumi. Neile, kes soovivad end jäädvustada Eiffeli taustal, soovitab Sirje Lefebvre tõusta Pariisi kõrgeima, Montparnasse torni tippu, kust avaneb võrratu vaade linnale. Seal saab ka nautida kerge lõunasöögi.

Majutus: Hôtel du Pré 3*

5. päev

Marmottani muuseum / Dekoratiivkunsti muuseum / šokolaadikohvik / Maxime's / Pariis - Tallinn

Hommikut alustame muuseumitega: Marmottan, kus on muuhulgas suurepärane Monet kollektsioon; Dekoratiivkunsti muuseum Louvre ühes tiivas. Pärast seda kohvipaus kuulsas šokolaadikohvikus Angelina. Seejärel jalutuskäik Pariisi vanimas aias, kus muuhulgas kasvatati siidiusse. Kui läheb hästi, siis heidame pilgu kuulsa restorani Maxime’s (muusikasõpradele meenub kohe operett Lõbus lesk - terve vaatus toimub selles restoranis) muuseumi. Tegemist on eramuusuuseumiga, mille peab külastamiseks ette tellima.

Gurmeesõpradele soovitab Sirje Lefebvre kuulsaid, aga kalleid restorane nagu nt Grand Vefour, Jules Verne, Tour d’Argent.. nimekiri on pikk. 

Pärastlõunal transfeer lennujaama.

Lend BT680 Pariis-Tallinn 18.55-22.40, lennuaeg 2h 45min (Air Baltic)Reisi hind: 973 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid (Air Baltic)
  • majutus Pariisi kesklinna hubases 3* hotellis
  • transport lennujaam-hotell-lennujaam
  • ühistranspordi piletid
  • reisiprogramm Sirje Lefebvre juhtimisel

Lisatasu eest:

  • tasuliste muuseumide külastused
  • soovi korral majutus üheses hotellitoas 158€
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis