Pakistan
Sõbralik ja ainulaadne!


9. september – 18. september 2021
Grupis 10 reisijat
Reisijuht: Hille Hanso

Pakistan

9. sept – 18. sept 2021  / 2992 €

Pakistani on õnnistatud suursuguse looduse ja rikka ajalooga. Samas, riiki räsinud poliitilise ebastabiilsuse tõttu on Pakistan kahjuks ka kogenud reisilise radarilt kauaks kõrvale jäänud. Pakistani lõunaosas on iidsetest India linnadest võrsunud vilgast tegevust täis linnad. Riigi karmi maastikuga põhjaosa on valdavalt metsik ääreala, kus on aset leidnud vaid mõningad pindmised muutused alates Mogulite impeeriumi ajast. Äärealade vahele jääv maa on täis iidsete tsivilisatsioonide varemeid, kindluseid ja kiviseid kõrbeid. Taevapiiril püüab pilku Himaalaja mäeahelik, mille krooniks kuulus K2. Hunza oru maastikupildis domineerivad majesteetlikud lumega kaetud mäed ja jääliustikud ning rikkalikult saaki andvad puuviljaaiad ja põllud. Muust maailmast eraldatud idülliline Hunza org oli Pakistani omaenda Shangri-La. 

Fotod: Hille Hanso ja Naiknam Karim

1. päev

Tallinn - Istanbul - Islamabad

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.40

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 12.40-16.00
Lend TK714 Istanbul-Islamabad 20.40-04.05+1

2. päev

Islamabad

Saabume Islamabadi varahommikul. Pärast varast hommikusööki teeme linnaekskursiooni.

Islamabad on moodsa Pakistani pealinn. Moodne Islamabad on suures kontrastis Pakistani ajalooliste linnade ja küladega. Islamabad on uus linn ning rajatud läänelike pealinnade sarnaselt. Linn asetseb Potohar platool - maalilise Margalla mäeaheliku mäejalamil. Islamabadi maastik on imekaunis.

Külastame Lok Virsa muuseumi - Pärandi muuseumi, mis on esimene etnoloogia muuseum Pakistanis. Siin kajastatakse nii Pakistani suurrahvaste kui ka äärealade vähemusrahvuste ajalugu ja elavaid traditsioone. Seejärel külastame Faisal mošeed, Daman-i-Koh'i, Shakespeare'i parki, Nurpur Shahani pühamut ning kohalikku turgu.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Islamabad Ramada hotell 4*

3. päev

Islamabad / Gilgit

Täna hommikul lendame Gilgitisse, eeldusel, et ilmaolud seda lubavad (kui ei luba, siis sõidame bussiga mööda Karakorami maanteed Chilasesse, ööbime seal ning järgmisel päeval sõidame Gilgiti kaudu Karimabadi).

Külastame Kargah Buddhat, mis on kivist tahutud kuju Kargah Nullah kõrval, umbes 6 kilomeetrit Gilgitist läänes, vana Puniali tee ääres. Seda peetakse üheks populaarseimaks lühikeseks väljasõiduks Gilgitist. Buddha kuju on umbes 3 meetrit kõrge ning vaatab kaitsvalt üle Gilgiti. 7. sajandil tahutud kuju näitab tolleaegse talendika meistri oskusi.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gilgit Serena hotell

4. päev

Gilgit / Hunza org / Karimabad 

Täna sõidame Gilgitist Hunza oru endisesse pealinna Karimabadi (2 tundi).

Hunza oru looduse ilu ja inimeste külalislahkus on kirjeldamatu. Piki Hunza orgu kulgeb nüüd Karakorami autotee, aga vanasti oli org osa legendaarsest Siiditeest, mis on tuntud juba Marco Polo aegadest. Siinsest kandist kõneledes väitis omaaegne asekuningas lord Curzon, et "väikeses Hunzas on rohkem üle 6000 meetri ulatuvaid tippe kui 3000 meetri kõrguseid mägesid Alpides". Hunza jõgi murrab otse läbi Karakorami mäeaheliku, suubub Gilgiti jõkke ja on selle suurim lisajõgi. Suur sild viib siinsamas Karakorami autotee üle jõe ning üsna lähedale jääb ka Haldikish ja Hunza püha kalju, mis on kaunistatud paljudest eri ajastustest pärit raidkirjade ja joonistustega. Hunza oru maastikupildis domineerivad majesteetlikud lumega kaetud mäed ja jääliustikud ning rikkalikult saaki andvad puuviljaaiad ja põllud. Mägede siluetis annavad tooni Rakaposh ja Ultar, orgu ilmestavad arvukad jääliustikud, nende hulgas ka Passu ja Batura. Muust maailmast eraldatud idülliline Hunza org võis omal ajal inspireerida ka James Hiltonit looma oma kuulsat Shangri-La'd. Siinsete kohalike elanike pikaealisuse põhjuseks peetakse kohalikke toitumisharjumusi, sest süüakse palju puu- ja aedvilju. Pikale elueale ja elujõule aitavat kaasa ka Hunza vesi, mida kohalikud kutsuvad "mel".

Täna külastame muinasjutulist Baltit kindlust, mis asub Karimabadi kohal ja on üks vanimaid säilinud kindluseid piirkonnas.See oluline vaatamisväärsus rajati 900 aastat tagasi ning 2004. aastal kanti ka UNESCO maailmapärandi esmasesse nimistusse. Kindluse strateegiline asukoht üleval pool Karimabadi oli oluline osa Hunza oru valitsevate dünastiate püsimajäämisel. Baltit kindluse arhitektuur meenutab Tiibetit. Kindlus on üle elanud mitmeid ajaloolisi sündmusi, varemetest veelgi kaunimana tõusnud, ent peamine puidust raamistik on muutumatuna püsinud.

Õhtul seame end sisse Karimabadi hotellis.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Karimabad Darbar hotell

5. päev

Karimabad / perekülastus / Duiker / Karimabad

Täna käime Karimabadi kohalikul turul ning teeme kahetunnise jalutuskäigu Karimabadist väljapoole. Meil on eriline võimalus külastada kohalikku peret, kellelt saame parima aimduse kohaliku eluolu tegelikkust. Hunza oru inimesi kutsutakse hunzukutch'ideks. Siin on naistel rohkem vabadust võrreldes teiste Pakistani maapiirkondadega. Lõunasöök koos kohalikega.

Seejärel sõidame Duikerisse Eagle’s Nest vaatepunkti, kust avaneb võrreldamatu vaade Hunza orule. Duikeri küla asub 2935 meetri kõrgusel ning siit on hea vaade just Hunza oru keskosale nind ka Hoperi liustikule.

Õhtuks suundume tagasi Karimabadi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Karimabad Darbar hotell

6. päev

Karimabad / Gulmit

Täna hommikul külastame Dong Dassi kivisse graveeritud iidseid kirjutisi, Pakistani ja Hiina Sõpruse tunnelit, Atta Abadi järve, Passu küla ja Gulmitit. Passu asub 2540 meetri kõrgusel ja 50 kilomeetri kaugusel Hunza keskmest. Siin on mitmeid matkaradu.

Gulmit on Gojali pealinn - väike küla 2400 meetri kõrgusel merepinnast. Gulmiti muuseum on täis traditsioonilisi esemeid ning asub Raja Hussain Ali Khani majas, Marco Polo kõrtsi kõrval. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gulmit Marco Polo hotell

7. päev

Gulmit / Gilgit

Täna teeme matka Ondra kindlusesse. Tee peal läbime ka Hoperi orgu, kust avanevad võrratud vaated mitmetele kõrgetele mäetippudele ja liustikule. Õhtuks tagasi Gilgitisse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Gilgit Serena hotell

8. päev

Gilgit / Islamabad

Lendame Gilgitist Islamabadi (1 tund). Poolepäevane ekskursioon Taxilas. Juhul, kui lend ei peaks meist sõltumatul põhjusel väljuma, sõidame (ligi 9h) Beshamisse, kus ka ööbime. 

Majutus: Islamabad Ramada hotell 4*

9. päev

Islamabad / Peshawar

Täna teeme päevase ekskursiooni Peshawaris (kui lendame eelmine päev Islamabadi; kui lend ei välju, siis sõidame täna Beshamist Islamabadi). Peshawar on Pakistani kõige vanem linn ning ühtlasi üks vanimaid Lõuna-Aasias.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Islamabad Ramada hotell 4*

10. päev

Islamabad - Istanbul - Tallinn

Varahommikul sõidame Islamabadi lennuväljale ning suundume tagasi koju.

Lend TK711 Islamabad-Istanbul 05.30-09.30
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 14.00-17.20Reisi hind: 2992 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid Tallinn-Islamabad-Tallinn
 • lennud Pakistanis Islamabad-Gilgit-Islamabd
 • transport vastavalt programmile
 • eestikeelne ekskursiooniporgramm
 • programmis vastavalt märgitud söögikorrad
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades
 • programmis mainitud kohtade sissepääsud ja rahvusparkide maksud
 • Albion Reiside reisijuht 

Lisatasu eest:

 • viisa ja selle vormistamine piiril
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 350 €
 • reisikindlustus 

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Hea on teada, et PZU katab ka COVID-19 juhtumid.

Enne reisi:

a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, kusjuures reisija ise tunneb ennast hästi ja haigusnähud puuduvad, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:

Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Temaga koos reisivale kaaslasele hüvitatakse tagasilennupilet ning vajadusel lisamajutus kuni 7 päeva (maksimaalselt 100€/öö). Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas ja ollakse terve, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

 1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib, kuna tegemist on esmahaigestumisega.
 2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
 3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis