Omaan
Tuhande ja ühe öö muinasjutt


17. oktoober – 26. oktoober 2023
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Martti Kalda

Omaan

17. okt – 26. okt 2023  / 2948 €

Omaan on justkui "Tuhande ja ühe öö" muinasjutt, mille lugude värvikusele ja fantaasiarikkusele pole võrdset. Omaani muudavad unustamatuks kaunis mosaiik meeliülendavatest maastikest, traditsioonilisest kultuurist ning kohaliku rahva väärikusest ning tugevusest. 2000 kilomeetri pikkust rannajoont valvavad iidsed võimsad linnused. Kiiskavvalgetesse randadesse tulevad merikilpkonnad oma pesa ehitama. Tohutuid mäemassiive ja Wahiba kõrbe hoomamatut tühjust lõhestavad kaunid rohelised oaasid, datlipuud, kaelamurdvad kanjonid ning kitsad jõeorud wadid, mis ärkavad ellu peamiselt vaid vihma ajal. Linnades meelitavad vürtside aroomidest pakatavad turud – soukid, kindlused ja unustamatu Suur Mošee Masqatis. Araabia riikide hulgas, mis üldiselt jõuavad meie uudistesse vaid usuäärmuslaste mässude ning rahutuste tõttu, on tõeline kergendus külastada Omaani, mis on justkui rahu ja väljapeetuse oaas. Sultan Qaboos on alates oma troonile tulekust 1975. aastal andnud Omaanile võimaluse kiiresti areneda unustamata aga seda, et omaanlaste südames on erilisel kohal traditsioonilise eluviisi ja kultuuri hoidmine. Aastal 1975 oli Omaanis vaid viis kilomeetrit asfalteeritud teid, tänapäeval on Omaan kaetud peegelsiledate kiirteede võrgustikuga, mille kõrval aga endiselt jalutavad kaamelite karjad ja kerkivad beduiinide külakesed. Omaan on täis üllatusi ja meeldejäävaid hetki.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 18.08.2022):

  • Eesti kodanikud vajavad Omaani reisimiseks e-viisat.
  • Omaani saavad siseneda kõik reisijad, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Riiki sisenemiseks ei ole vaja esitada ühtegi COVID-19 dokumenti, testitõendit ega deklaratsiooni. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Masqat

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.25.

Lend TK1422 Tallinn-Istanbul 12.25-15.45 (Turkish Airlines)
Lend TK774 Istanbul-Masqat 18.25-00.15+1 (Turkish Airlines)

Majutus: Masqat Ramee Guestline hotell 4*

2. päev

Masqati linnaekskursioon

Täna teeme tutvust Omaani pealinna Masqatiga.

Külastame Muttrahi sadamapiirkonda ja käime traditsioonilisel Muttrahi turul (Souq Muttrah), kus meil on piisavalt aega ostlemiseks ning idamaisesse elegantsi sisse elamiseks. Siit võib leida nii kuld- ja hõbeehteid, peeneid kangaid, vürtse ning antiikesemeid.

Edasi võtame suuna Masqati vanalinnale, kus külastame Sultan Qaboos Bin Saidi paleed ja 16. sajandil portugallaste poolt rajatud Jalali ja Mirani kindlusi. Külastame ka Bait Al Zubairi muuseumit, mis annab meile põhjaliku ülevaate Omaani ajaloost ja traditsioonidest. Tagasiteel hotelli sõidame mööda Sidabi kalurikülast ja Masqati parlamendihoonest.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Masqat Ramee Guestline hotell 4*

3. päev

Masqat / Barka / Nakhal / Ain Thowarah / Al Hazm / Masqat

Hommikut alustame Masqati Suure Mošee külastamisega, mis avati 2001. aastal ning kus asub maailma suuruselt teine käsitsi kootud vaip ning 8-tonnine lühter. Arvatakse, et tegu on ühe kaunima mošeega Araabiamaades. Mošeesse mahub korraga 6500 usklikku.

Sõidame mööda Al Batinahi 'rohelist rannikut' Barkasse, mis on tuntud oma hõrgutavate maiustuste ja kalaturu poolest. 

Pärast seda jätkame oma sõitu Nakhali oaasi suunas, mis on tuntud seal asuva suurejoonelise Hajari kaljumägedesse ehitatud kindluse poolest. Nakhalis külastame ka Ain Thowarah kuumaveeallikaid, mille vesi on väga soe ning kasulik erinevate nahahaiguste ravimiseks.

Pärast seda sõidame Al Hazmi kindluse juurde, mis ehitati 18. sajandi alguses Al Yarubi hõimu poolt ja mis on üks suuremaid ja uhkemaid kindluseid Omaanis.

Õhtuks tagasi Masqatti.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Masqat Ramee Guestline hotell 4*

4. päev

Masqat / Bimahi neeluauk / Wadi Shab / Sur / Ras Al Jinz

Pärast hommikusööki sõidame piki rannikuäärset teed lõunasse, Qalhati ja Wadi Shabi kaudu Surisse. Tee kulgeb läbi imeilusaid vaateid pakkuvate orgude, valgete liivarandade ning kaunite oaaside.

Meie esimeseks peatuseks on alates 2018. aastast UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Qalhati iidne linn, kus asub Bibi Miriami mauseolum. Seejärel sõidame Bimahi neeluaugu juurde. Selle imekauni paiga kujundas sissevajumine Maa pinnakihis, mis tekitas pinnasesse tohutu suure augu. Jätkame teekonda suundudes Wadi Shabi, kus teeme peatuse jalutamiseks kaljude ja lopsakate roheliste aedade vahel. Suris näeme, kuidas ehitatakse traditsioonilisi Araabia puitlaevu - dhow'e. Sur oli vanasti oluline kaubanduslinn ja Omaani orjakaubanduse keskpunkt.

Õhtul käime koos kohaliku pargivahiga Turtle Beachil, et hea õnne korral kohata haruldasi rohelisi merekilpkonni, kes käivad liiva sisse oma mune munemas.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Turtle Beach Resort hotell 3*

5. päev

Sur / Al Khabba / Ja’alan Bani Bu Ali / Wadi Bani Khalid / Wahiba kõrb

Pärast hommikusööki sõidame Ida-Omaani Al Sharqiyahi piirkonda. Tee keerutab kaunite kaljunukkide vahel ja läbib väikseid kalurikülasid.

Teeme peatus Ja’alan Bani Bu Alis, kus külastame vana mošeed, mis oma 52 kupliga on üks vanimaid ja parimaid omataoliste hulgas. Seejärel sõidame Wadi Bani Khalidi. Käänuline tee ja järsk mäkketõus pakuvad imekauneid vaateid viljakale orule ja pikale rohelisele datliistanduste rivile. Linn on nime saanud kohaliku hõimupealiku järgi ja tuntud oma kauni kristallselge vee poolest.

Jätkame teed 4x4 autodes maagiliste Wahiba Liivade suunas. 15000 km2 suurusel Wahiba Liivadeks (Wahiba Sands, Ramlat al-Wahiba) kutsutavas kõrbepiirkonnas asub ka meie traditsiooniline kõrbelaager.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Arabian Oryx Camp

6. päev

Wahiba kõrb / Nizwa / Bahla / Jabrin / Nizwa

Pärast hommikusööki sõidame Omaani vanasse pealinna Nizwasse. Nizwa on kuulus hõbedaseppade ja reedeste loomakauplemisturgude poolest. Nomaadid käisid seal igal reedel, et müüa oma kitsi, vürtse, kulda, keraamikat, lehmi ja kaameleid. Külastame maailmakuulsat Nizwa kindlust.

Seejärel sõidame Jabrini kindlusse, mis ehitati 1670. aastal ning on Omaani kauneim loss, tuntud oma puitnikerduste ning ümbritseva lopsaka taimestiku tõttu.

Pärast seda jätkame sõiduga Bahlasse, mis on tuntud oma müstilise kindluse ja linnamüüri poolest. Teeme peatuse kindluse pildistamiseks, mis oli 2015. aastani ehitustööde tõttu suletud. Bahlas avaneb meil võimalus külastada keraamikatöökoda ning näha, kuidas inimesed ühiselt töötavad, et luua väga lihtsate tööriistade abil kauneid ja originaalseid esemeid.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Nizwa Al Diyar hotell 3*

7. päev

Nizwa / Al Hamra / Jebel Shams

Pärast hommikusööki alustame teekonda Nizwast Jebel Shamsi ehk Omaani kõrgeima mäetipu suunas. Teel peatume Al Hamras ja näeme traditsioonilisi toortellistest Omaani majasid, mis annavad ettekujutuse, kuidas omaanlased elasid 400 aastat tagasi.

Pärast seda sõidame 4x4 autodega Jebel Shamsi 3009-meetrise tipu suunas. Tee keerutab läbi kaunite orgude ja hüljatud külade. 'Päikese mägi' on nii Omaani kui ka terve Araabia poolsaare kõrgeim punkt. Mäetipus avaneb meile maaliline vaade kanjonile. Pärast seda sõidame puhkekeskusse, kus ööbime.

Toidukorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Jebel Shams Resort hotell 3*

8. päev

Jebel Shams / Birkat Al Mawz / Masqat

Pärast hommikusööki alustame sõitu Masqati suunas. Teel külastame Birkat Al Mawzi oaasi ja võtame ette lühikese jalutuskäigu läbi vana hüljatud linnakese, mis sõjas hävitati. Näeme ka kohalikke banaani- ja datliistandusi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Masqat Ramee Guestline hotell 4* 

9. päev

Masqat 

Vaba päev Masqatis. Hilisõhtul sõidame lennujaama.

Toidukorrad: hommikusöök

10. päev

Masqat - Istanbul - Tallinn

Lend TK775 Masqat-Istanbul 01.15-05.30 (Turkish Airlines)
Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 08.30-11.35 (Turkish Airlines)Reisi hind: 2948 € 

Hind sisaldab

  • lennud (Turkish Airlines)
  • majutus programmis märgitus hotellides
  • programmis märgitud toitlustus
  • ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega 
  • transport Omaanis, maanteel väikebuss, kõrbes 4x4 maasturitega
  • eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest

  • majutus üheses hotellitoas (soovi korral) 380 €
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/Reisikindlustustuse%20teabedokument.pdf
https://www.salva.ee/sites/default/files/insurance/terms/reisikindlustuse_tingimused_rkt-20_03.pdf

Broneeri reis