Omaan
Tuhande ja ühe öö muinasjutt


16. oktoober – 24. oktoober 2020
Grupis 14 reisijat
Reisijuht: Martti Kalda

Omaan

16. okt – 24. okt 2020  /  €

Omaan on justkui "Tuhande ja ühe öö" muinasjutt, mille lugude värvikusele ja fantaasiarikkusele pole võrdset. Omaani muudavad unustamatuks kaunis mosaiik meeliülendavatest maastikest, traditsioonilisest kultuurist ning kohaliku rahva väärikusest ning tugevusest. 2000 km pikkust rannajoont valvavad iidsed võimsad linnused. Kiiskavvalgetesse randadesse tulevad merikilpkonnad oma pesa ehitama. Tohutuid mäemassiive ja Wahiba kõrbe hoomamatut tühjust lõhestavad kaunid rohelised oaasid, datlipuud, kaelamurdvad kanjonid ning kitsad jõeorud wadid, mis ärkavad ellu peamiselt vaid vihma ajal. Linnades meelitavad vürtside aroomidest pakatavad turud – soukid, kindlused ja unustamatu Suur Mošee Masqatis. Araabia riikide hulgas, mis üldiselt jõuavad meie uudistesse vaid usuäärmuslaste mässude ning rahutuste tõttu, on tõeline kergendus külastada Omaani, mis on justkui rahu ja väljapeetuse oaas. Sultan Qaboos on alates oma troonile tulekust 1975. aastal andnud Omaanile võimaluse kiiresti areneda unustamata aga seda, et omaanlaste südames on erilisel kohal traditsioonilise eluviisi ja kultuuri hoidmine. Aastal 1975 oli Omaanis vaid 5 km asfalteeritud teid, tänapäeval on Omaan kaetud peegelsiledate kiirteede võrgustikuga, mille kõrval aga endiselt jalutavad kaamelite karjad ja kerkivad beduiinide külakesed. Omaan on täis üllatusi ja meeldejäävaid hetki.

1. päev

Tallinn - Istanbul - Masqat

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.25.

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 12.25-15.45
Lend TK744 Istanbul-Masqat 18.25-00.25

Majutus: Masqat Ramee Guest Line hotell 4*
 

2. päev

Masqati linnaekskursioon

Hommikul alustame Masqati suurmošeega, mis avati 2001. aastal ning kus asub maailma suuruselt teine käsitsi kootud vaip ning suuruselt teine lühter maailmas.

Pärast seda sõidame Muttrahi. Teel külastame loodusloomuuseumi, kust saame infot loomastiku ja taimestiku kohta ning kus on kohalike loomade, putukate, lindude ja botaanikaaedade väljapanek.

Seejärel külastame traditsioonilist Muttrahi turgu (Souq Muttrah), kus meil on piisavalt aega ostlemiseks ning elamiseks sisse idamaisesse elegantsi. Edasi võtame suuna Masqati vanalinnale, kus külastame tema majesteedi sultan Qaboos Bin Saidi paleed ja vanu portugallaste rajatud Al-Jalali ja Al-Mirani kindlusi. Tagasiteel hotelli külastame Al Bustani paleed, mida peetakse Lähis-Idas parimaks hotelliks omataoliste hulgas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Masqat Ramee Guest Line hotell 4*
 

3. päev

Masqat / Barka / Nakhal / Rustaq / Masqat

Pärast hommikusööki sõidame Barkasse, mis on tuntud oma hõrgutavate maiustuste ja kalaturu poolest. Barkas külastame Bait Al Na’amani, imaami vana maja ja selle kuulsat hamami (kümblusruumi).

Jätkame sõitu Wadi Al Abyadi suunas. Meil avaneb võimalus sõita ja kõndida läbi ühe suurima ofioliitse kivimikompleksi.

Pärast seda sõidame Nakhali, mis on tuntud seal asuva suurejoonelise iidse kindluse poolest, mis paikneb kaljumägedes. Nakhalis külastame Ain Al Thowarah allikaid, mille vesi on väga soe ning kasulik erinevate nahahaiguste ravimiseks.

Pärast seda sõidame Rustaqi ning külastame seal iidset Rustaqi kindlust. See muljetavaldav ehitis ehitati Omaanis neli sajandit enne islamiusu tulekut (advent of islam; dawn of islam). Selle kõrgeim torn on üle 18.5 meetri kõrge ning 6-meetrise diameetriga, kindlus koosneb relvalaost, mošeest ning neljast tohutu suurest tornist. Pärast seda sõidame tagasi Masqatti.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Masqat Ramee Guest Line hotell 4*

4. päev

Masqat / Bimmah neeluauk / Wadi Shab / Sur / Ras Al Had

Pärast hommikusööki läheme bussi ning sõidame piki rannikuäärset teed lõunasse, Qurayati ja Wadi Shabi kaudu Surisse. Tee kulgeb läbi imeilusaid vaateid pakkuvate orgude, valgete liivarandade ning kaunite oaaside. Meie esimeseks peatuseks on Quriyat - väike kaluriküla, mis oli kuulus hobusekaubanduse poolest.

Seejärel sõidame Bimmah neeluaugu juurde. Selle imekauni paiga kujundas sissevajumine Maa pinnakihis, mis tekitas pinnasesse tohutu suure augu. Pärast seda sõidame Finsi randa, ühte kaunimasse valge liivaga randa Omaanis. Seejärel jätkame teed suundudes Wadi Tiwisse, kus teeme peatuse ujumiseks ja liivaranna nautimiseks. Wadi Shabis naudime ujumist kaljude vahel kristallselges vees ning vaatleme eri liiki taimi ja linde. Qalhatis külastame Bibi Maryami varemeid ja vana mošeed, mis on tuntud oma kupli poolest, seejärel sõidame Suri kaudu Ras Al Haddi.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Sur Plaza hotell 4*

5. päev

Ras Al Hadd / Al Khabba / Ja’alan Bani Bu Ali / Wadi Bani Khalid / Wahiba

Pärast hommikusööki sõidame Ras Al Jinzi kaudu Al Khuwaimahi. Tee keerutab kaunite kaljunukkide vahel ja läbib väikseid kalurikülasid.

Jätkame sõitu Ja’alan Bani Bu Alisse, kus külastame vana mošeed, mis oma 52 kupliga on üks vanimaid ja parimaid omataoliste hulgas. Seejärel sõidame Wadi Bani Khalidi. Käänuline tee ja järsk mäkketõus pakuvad imekauneid vaateid viljakale orule ja pikale rohelisele datliistanduste rivile. Linn on nime saanud kohaliku hõimupealiku järgi ja tuntud oma kauni kristallselge vee poolest. Lõunatame oaasis, pärast mida jätkame teed maagiliste Wahiba Liivade suunas. Wahiba Liivadeks (Wahiba Sands, Ramlat al-Wahiba) kutsutavas kõrbepiirkonnas veedame meeldivalt aega beduiiniperekonnaga, nendega datleid süües ja kohvi juues. Pärast seda sõidame oma kõrbelaagrisse, kus enne check-in'i teeme peatuse päikeseloojangu pildistamiseks ja lühikese offroad sõidu liivadüünides. Ööbimine Wahiba Liivadel traditsioonilises kõrbelaagris.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Arabian Oryx hotell 4*

6. päev

Wahiba / Ibra / Nizwa / Bahla / Jabrin / Nizwa

Pärast hommikusööki sõidame Ibrasse, kus külastame vana mahajäetud “Al Minzafah” linnakese iidseid ajaloolisi varemeid. Ibras on meil aega ka naiste turu (müüa tohivad vaid naised) külastamiseks (ainult kolmapäeviti), kust saame osta viirukit ja traditsioonilist kaupa enne kui suundume Nizwasse, kus ööbime. Nizwa on kuulus hõbedaseppade ja reedeste loomakauplemisturgude poolest. Nomaadid käisid seal igal reedel, et müüa oma kitsi, vürtse, kulda, keraamikat, lehmi ja kaameleid. Pärast seda jätkame sõiduga Bahlasse, mis on tuntud oma müstilise kindluse ja linnamüüri poolest, teeme peatuse kindluse pildistamiseks, mis oli 2015. aastani sehitustööde tõttu suletud. Bahlas avaneb meil võimalus külastada keraamikatöökoda ning näha, kuidas inimesed ühiselt töötavad, et luua väga lihtsate tööriistade abil kauneid ja originaalseid esemeid. Hiljem sõidame Jabrini kindlusse, mis ehitati 1670. aastal ning on Omaani kauneim loss.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Golden Tulip Nizwa hotell 4*

7. päev

Nizwa / Misfah / Al Hamra / Al Nakhar / Jabal Al Shams

Pärast hommikusööki suundume Nizwast Jabal Shamsi, Omaani kõrgeimasse mäetippu (umbes 3009 meetrit üle merepinna). Teel peatume Misfah Al Abreyeenis - maalilises põllumajanduslikus külas Jabal Al Akhdari mäeharjal. Sellele külale iseloomulikud kitsad koridorid, maalilised aknad ja uksed panevad märkama aja möödumist. Järgmisena võtame suuna Al Hamrale ja selle 400 aasta vanustele toortellistest majadele. Külastame vana maja nimega “Bait Al Safa” (valikuline tegevus) - traditsioonilist omaani maja, kus näeme, kuidas omaanlased elasid 400 aastat tagasi.

Pärast seda sõidame Jabal Al Shamsi. Tee keerutab läbi kaunite orgude ja hüljatud külade nagu näiteks Wadi Al Nakhar ja Wadi Ghoul. Mäetipus avaneb meile maaliline vaade kanjonile ja mahajäetud Sab Bani Khamise külale. Pärast seda sõidame puhkekeskusse, kus ööbime.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Jabal Al Shams Mountain Resort hotell 3*

8. päev

Jabal Shams / Jabal Al Akhdar / Birkat Al Mawz / Masqat

Pärast hommikusööki sõidame Jabal Al Akhdari kaudu Masqati suunas. Teel külastame Birkat Al Mawzi ja võtame ette lühikese jalutuskäigu läbi vana hüljatud linnakese, mis sõjas hävitati. Jätkame teed rohelistesse mägedesse ning naudime hingematvaid vaateid mäenõlvadele ja rohelistele terrassidele. Teeme esimese peatuse Al Aquris ja suundume sealt kergele matkale läbi vanade külade, möödudes roosiaedadest ja vanadest niisutussüsteemidest, mida me praegu kutsume "Falaj". Seejärel sõidame Wadi Bani Habibi ja saame seal näha, kuidas inimesed kasutavad siiani puuviljataimede istutamiseks endisaegseid meetodeid. Päeva lõpuks sõidame tagasi Masqatisse.

Hilisõhtul sõidame lennujaama.

Toidukorrad: hommikusöök

9. päev

Masqat - Istanbul - Tallinn

Lend TK775 Masqat-Istanbul 01.20-05.30
Lend TK421 Istanbul-Tallinn 09.40-12.05Reisi hind: (avaldame hinna peatselt)

Hind sisaldab

  • Lennud (Turkish Airlines)
  • Majutus programmis märgitus hotellides
  • Programmis märgitud toitlustus
  • Ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega 
  • Transport Omaanis 4WD Toyota Landcruiseritega
  • Eestikeelne reisijuht alates Tallinnast

Lisatasu eest

  • Majutus üheses hotellitoas (soovi korral)
  • Reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Omaan

16. oktoober 2020 – 24. oktoober 2020