Neeme Rauaga New Yorki


15. jaanuar – 21. jaanuar 2022
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Neeme Raud

Neeme Rauaga New Yorki

15. jaan – 21. jaan 2022  / 1671 €

NEW YORK – kosmopoliitne, kultuurne, glamuurne ja taskukohane!

Kui tundub võimatu, et New York saab olla taskukohane ning ilma turistide hordideta, siis see reis tõestab vastupidist. Nimelt on aasta algus ainus aeg, kui suurlinn tõmbab hetkeks turistidest hinge. Linnaekskursioonidel ei tule vaatamisväärtuste juures võidelda kümnete teiste gruppidega ning Metropolitan Opera, Carnegie Hall, Broadway – kõikjale on soodsalt häid kohti saada. Moodsa Kunsti Muuseum MoMA on just taasavatud pärast kogu suve 2019 kestvaid ümberehitusi. Guggenheim, Whitney, Metropolitan Museum – masse ei ole kusagil, maailmakuulsate teoste ees saab lausa üksi seista ning neid nautida. Lisaks pakuvad tuhanded poed sügis-talvise hooaja hinna-alandusi – kohati kuni 85%. Meie poolepäevane väljasõit maailma suurimasse luksusbrändide väljamüügilinnakusse just sel eriliste hinnaalanduste ajal on šopingu teraapia tipptase! 

Reisijuht Neeme Raud, kes New Yorgis elanud 20 aastat, teab kõiki selle jaanuari alguse aja parimaid pakkumisi ning oskab aja, mil newyorklased ise oma linna naudivad, ka meile toredaks talvepuhkuseks muuta.

See reis ei ole New Yorgi tuur tavamõttes - et siirdume bussiga paigast paika ja reisijuht esitab lugematul hulgal arve, kuupäevi jne. Neeme lemmikkohtadesse liigume metrooga ja jala ning jalutame iga päev kilomeetreid - just nii nagu newyorklased seda teevad. New Yorgis aga ei märka distantsi, kuna ümberringi on pidevalt midagi vaadata - linn elab oma vilgast elu ning meist möödub kogu maailm oma värvikuses. Seda kirevust sinna otsima lähemegi - ees ootab reis ühes maailma tõelises tulipunktis.

1. päev

Tallinn - Helsingi - New York

Kogunemine lennujaamas kell 06.25.

Lend AY1012 Tallinn-Helsingi 08.25-08.55
Lend AY005 Helsingi-New York 12.40-14.40

Sõit lennujaamast Manhattanile Park Central Hotelli. Jagame praktilist infot – näiteks kus hommikust süüa (võimalusi hotelli ümbruskonnas on kümneid).

Õhtusöök omal käel. Kes soovib pisut veel uidata, siis hotelli vahetus naabruses on Rockefelleri keskus ja ka nüüdse USA riigipea Donald Trumpi kodumaja Trump Tower, mis on ka saanud kohaks, mille ees pilte tehakse.

Majutus: Manhattan Park Central New York hotell 4*, mis asub 7. avenüül - Central Pargi ja Times Square'i vahel

2.-5. päev

New York 

Reisijuht Neeme Raud soovib meile New Yorki näidata kui oma sõpradele ning tutvustab linna igal reisipäeval. Neid kohti, mida näidata, muuseume, kus käia, nurgataguseid, mida avastada, on tõesti palju. Hommikusöögi võimalusi on hotelli ümbruses väga palju. Sellel reisil anname võimaluse kogeda neid erinevaid võimalusi, mida Manhattan pakub. Lõuna- ja õhtusöögikohad pakub välja Neeme. New Yorgis on palju maailmakuulsaid muuseume, näituseid, kontserte. Selleks kõigeks avaneb nüüd võimalus!

Märksõnad on Vabadussammas, Wall Street, New Yorgi börs, ÜRO peakontor, uus Maailmakaubanduskeskus, Greenwich Village, East Village, Hiinalinn, Väike Itaalia, Empire State Building, Broadway, Times Square, Central Park, SoHo, Harlem, Brooklyn, New Yorgi Eesti maja, nõukogude nostalgiline Brighton Beach – venelaste linnaosa, ja palju muud.

Samuti jääb piisavalt vaba aega omal käel linna võlude avastamiseks ning igal hetkel saab reisijuhilt küsida soovitusi, mida teha, kuhu minna, mis huvitab.
 

Mõningaid näpunäiteid:

 • Keda huvitab, siis teeme õhtusöögi New Yorgi Eesti majas www.estonianhousenewyork.com
 • Metropolitan Operas mõni menulavastus, piletid tuleb ilmselt ette ära võtta neti kaudu, kuigi ka samal päeval tuleb teatud arv müüki www.metopera.org
 • Moodsa Kunsti Muuseum asub praktiliselt meie hotelli kõrval www.moma.org
 • Kuulus Guggenheimi muuseum www.guggenheim.org
 • Tasuta on ka samas kõrval asuv väga hea juudi-kunsti muuseum thejewishmuseum.org
 • Samas kandis – mida nimetataksegi „muuseumide miiliks“ - asub ka hiiglaslik Metropolitan Museum www.metmuseum.org, kus saab õhtu veeta – muuseum on laupäeviti avatud kuni kella 21ni ning seal ei ole ametlikult tegelikult kehtestatud pileti hinda, kuigi soovitatakse 25 dollarit maksta, aga võib maksta ka näiteks 5 dollarit ja ikka lastakse sisse (aga sellest lähemalt kohapeal). Seal samas on ka muljetavaldav Austria kunsti eramuuseum (kollektsioonis Klimpt, Schiele ja teised) www.neuegalerie.org
 • Alates kella 15st võib Broadway'le osta Times Square’il asuvast kassast poole hinnaga pileteid. Et Broadway piletid on kallid, siis poole hinnaga pilet on ka kindlasti umbes 70 dollari kandis.
 • Õhtul võib minna näiteks mõnda jazziklubisse – üks kuulsamaid jazzisaale asub meie hotelli naabruses TimeWarneri keskuses
 • Kui on huvi, võime teha viimase õhtusöögi koos näiteks Korea restoranis – Väike-Korea on 32. tänaval. Kui huvi, peaks kohad ette kinni panema - sealsed restoranid on taskukohased, aga õhtuti tavaliselt rahvast täis.

Majutus: Manhattan Park Central New York hotell 4*

6. päev

New York - Helsingi

Vaba aeg veel viimase New Yorgi „õhu“ hingamiseks ning soovi korral ka ostlemiseks. Varume lennujaama sõiduks piisavalt aega, et mitte sattuda õhtuse tipptunni keskele.

Lend AY006 New York-Helsingi 19.05-10.10+1

7. päev

Helsingi - Tallinn

Lend AY1015 Helsingi-Tallinn 11.55-12.25Reisi hind: 1671 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Finnair)
 • majutus Manhattanil 4* hotellis, kahesed toad (ilma hommikusöögita)
 • transport lennujaam-hotell-lennujaam
 • reisiprogramm Neeme Raua juhtimisel

Lisatasu eest:

 • ühistranspordi ja tasuliste muuseumide külastused, eeldatav kulu ca 200 dollarit
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 550 EUR
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis