Ahvenaga New Yorki


14. jaanuar – 20. jaanuar 2022
Grupis 16 reisijat4 vaba kohta
Reisijuht: Reigo Ahven

Ahvenaga New Yorki

14. jaan – 20. jaan 2022  / 1671 €

NEW YORK – kosmopoliitne, kultuurne, glamuurne ja taskukohane!

Kui tundub võimatu, et New York saab olla taskukohane ning ilma turistide hordideta, siis see reis tõestab vastupidist. Nimelt on aasta algus ainus aeg, kui suurlinn tõmbab hetkeks turistidest hinge. Linnaekskursioonidel ei tule vaatamisväärtuste juures võidelda kümnete teiste gruppidega ning Metropolitan Opera, Carnegie Hall, Broadway – kõikjale on soodsalt häid kohti saada. Moodsa Kunsti Muuseum MoMA, Guggenheim, Whitney, Metropolitan Museum – masse ei ole kusagil, maailmakuulsate teoste ees saab lausa üksi seista ning neid nautida. Lisaks pakuvad tuhanded poed sügis-talvise hooaja hinna-alandusi – kohati kuni 85%.

Reigo Ahven teab kõiki selle jaanuari alguse aja parimaid pakkumisi ning oskab aja, mil newyorklased ise oma linna naudivad, ka meile toredaks talvepuhkuseks muuta. Ja loomulikult - meid ootavad ees meeleolukad õhtud, sest Reigo teab ja tunneb New Yorgi parimad džässiklubisid, ja neid me koos ka avastame!

See reis ei ole New Yorgi tuur tavamõttes - et siirdume bussiga paigast paika ja reisijuht esitab lugematul hulgal arve, kuupäevi jne. Reigo lemmikkohtadesse liigume metrooga ja jala ning jalutame iga päev kilomeetreid - just nii nagu newyorklased seda teevad. New Yorgis aga ei märka distantsi, kuna ümberringi on pidevalt midagi vaadata - linn elab oma vilgast elu ning meist möödub kogu maailm oma värvikuses. Seda kirevust sinna otsima lähemegi - ees ootab reis ühes maailma tõelises tulipunktis.

1. päev

Tallinn - Helsingi - New York

Kogunemine lennujaamas kell 06.25.

Lend AY1012 Tallinn-Helsingi 08.25-08.55
Lend AY005 Helsingi-New York 12.40-14.40

Sõit lennujaamast Manhattanile Park Central Hotelli. Jagame praktilist infot – näiteks kus hommikust süüa (võimalusi hotelli ümbruskonnas on kümneid).

Õhtusöök omal käel. Kes soovib pisut veel uidata, siis hotelli vahetus naabruses on Rockefelleri keskus ja ka endise USA riigipea Donald Trumpi kodumaja Trump Tower, mis on ka saanud kohaks, mille ees pilte tehakse.

Majutus: Manhattanil 4* hotellis

2.-5. päev

New York 

Reisijuht soovib meile New Yorki näidata kui oma sõpradele ning tutvustab linna igal reisipäeval. Neid kohti, mida näidata, muuseume, kus käia, nurgataguseid, mida avastada, on tõesti palju. Hommikusöögi võimalusi on hotelli ümbruses väga palju. Sellel reisil anname võimaluse kogeda neid erinevaid võimalusi, mida Manhattan pakub. Lõuna- ja õhtusöögikohad pakub välja reisijuht. New Yorgis on palju maailmakuulsaid muuseume, näituseid, kontserte. Selleks kõigeks avaneb nüüd võimalus!

Märksõnad on Vabadussammas, Wall Street, New Yorgi börs, ÜRO peakontor, uus Maailmakaubanduskeskus, Greenwich Village, East Village, Hiinalinn, Väike Itaalia, Empire State Building, Broadway, Times Square, Central Park, SoHo, Harlem, Brooklyn, New Yorgi Eesti maja, nõukogude nostalgiline Brighton Beach – venelaste linnaosa, ja palju muud.

Samuti jääb piisavalt vaba aega omal käel linna võlude avastamiseks ning igal hetkel saab reisijuhilt küsida soovitusi, mida teha, kuhu minna, mis huvitab.

Mõningaid näpunäiteid:

 • Keda huvitab, siis teeme õhtusöögi New Yorgi Eesti majas www.estonianhousenewyork.com
 • Metropolitan Operas mõni menulavastus, piletid tuleb ilmselt ette ära võtta neti kaudu, kuigi ka samal päeval tuleb teatud arv müüki www.metopera.org
 • Moodsa Kunsti Muuseum asub praktiliselt meie hotelli kõrval www.moma.org
 • Kuulus Guggenheimi muuseum www.guggenheim.org
 • Tasuta on ka samas kõrval asuv väga hea juudi-kunsti muuseum thejewishmuseum.org
 • Samas kandis – mida nimetataksegi „muuseumide miiliks“ - asub ka hiiglaslik Metropolitan Museum www.metmuseum.org, kus saab õhtu veeta – muuseum on laupäeviti avatud kuni kella 21ni ning seal ei ole ametlikult tegelikult kehtestatud pileti hinda, kuigi soovitatakse 25 dollarit maksta, aga võib maksta ka näiteks 5 dollarit ja ikka lastakse sisse (aga sellest lähemalt kohapeal). Seal samas on ka muljetavaldav Austria kunsti eramuuseum (kollektsioonis Klimpt, Schiele ja teised) www.neuegalerie.org
 • Alates kella 15st võib Broadway'le osta Times Square’il asuvast kassast poole hinnaga pileteid. Et Broadway piletid on kallid, siis poole hinnaga pilet on ka kindlasti umbes 70 dollari kandis.
 • Õhtul võib minna näiteks mõnda jazziklubisse – üks kuulsamaid jazzisaale asub meie hotelli naabruses TimeWarneri keskuses
 • Kui on huvi, võime teha viimase õhtusöögi koos näiteks Korea restoranis – Väike-Korea on 32. tänaval. Kui huvi, peaks kohad ette kinni panema - sealsed restoranid on taskukohased, aga õhtuti tavaliselt rahvast täis.

Majutus: Manhattanil 4* hotellis

6. päev

New York - Helsingi

Vaba aeg veel viimase New Yorgi „õhu“ hingamiseks ning soovi korral ka ostlemiseks. Varume lennujaama sõiduks piisavalt aega, et mitte sattuda õhtuse tipptunni keskele.

Lend AY006 New York-Helsingi 19.05-10.10+1

7. päev

Helsingi - Tallinn

Lend AY1015 Helsingi-Tallinn 11.55-12.25Reisi hind: 1671 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Finnair)
 • majutus Manhattanil 4* hotellis, kahesed toad (ilma hommikusöögita)
 • transport lennujaam-hotell-lennujaam
 • reisiprogramm Reigo Ahvena juhtimisel

Lisatasu eest:

 • ühistranspordi ja tasuliste muuseumide külastused, eeldatav kulu ca 200 dollarit
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 550 EUR
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

 

Reisikindlustus

Hea teada, mida PZU hüvitab COVID-19 juhtumitega seoses.

Enne reisi:
a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Juhul kui haigestumisest tulenevalt vajatakse saatjat, hüvitatakse haigestunuga koos reisivale ühele saatjale vältimatud ja põhjendatud transpordi- ja ööbimiskulud välisriigis kuni 7 ööpäeva eest (maksimaalselt 100 eurot ööpäevas), kui need on eelnevalt kindlustusandjaga kooskõlastatud. Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas, inimene on tervenenud ja arsti luba reisimiseks olemas, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib kuna tegemist on esmahaigestumisega.
2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

Broneeri reis