New York
Majutus 4* Manhattanil Central Parki läheduses


21. oktoober – 28. oktoober 2023
Grupis 16 reisijat4 vaba kohta
Reisijuht: Reigo Ahven

New York

21. okt – 28. okt 2023  / 2618 €

Reigo Ahven soovib teile New Yorki näidata nagu oma sõpradele. Märksõnad on Vabadussammas, Wall Street, New Yorgi börs, uus Maailmakaubanduskeskus, Greenwich Village, Hiinalinn, Väike Itaalia, Empire State Building, Broadway, Times Square, Central Park, Harlem, Brooklyn. Ja loomulikult — meid ootavad ees meeleolukad õhtud, sest Reigo teab ja tunneb New Yorgi parimaid džässiklubisid — neid me koos ka avastame!

Reigo Ahven tutvustab New Yorki igal reisipäeval. Neid kohti, mida näidata, muuseume kus käia, nurgataguseid mida avastada, on tõesti palju! Hommikusöögi võimalusi on hotelli ümbruses kümneid. Sellel reisil anname võimaluse kogeda neid erinevaid võimalusi, mida Manhattan pakub. New Yorgis on palju maailmakuulsaid muuseume, näituseid, kontserte. Selleks kõigeks avaneb nüüd võimalus! Käime hästi palju jalgsi. Aga samas on ka ühistranspordikaart meil hinna sees.

New York on linn, kus sinust möödub kogu maailm oma värvikuses ja seda kirevust sinna otsima lähmegi. See reis ei ole New Yorgi tuur tavamõttes - et siirdume bussiga paigast paika ja reisijuht esitab lugematul hulgal arve, kuupäevi jne. Reigo lemmikkohtadesse liigume metrooga ja jala ning jalutame iga päev kilomeetreid. See peaks kõigile meeldima, sest Eestis selliseid jalutuskäike eriti teha ei saa ja New Yorgis ei märka distantsi, kuna ümberringi on pidevalt midagi vaadata — linn elab oma vilgast elu.

Riiki sisenemise tingimused (seisuga 20.05.2023):

 • USAsse reisival Eesti kodanikul peab olema biomeetriline pass, mis peab kehtima kogu plaanitava reisi vältel, kehtiv tagasi- või edasisõidu pilet ning eelnevalt elektroonilise reisiloa taotlemise süsteemis ESTA saadud positiivne vastus.
 • USAsse saavad siseneda nii Covid-19 vastu vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijad. Alates 12. maist 2023 pole enam riiki sisenemisel vaja esitada vaktsineerimis- või testimistõendit. 

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev

Tallinn - New York 

Lend AY1014 Tallinn-Helsingi 11.15-11.45, lennuaeg 30min (Finnair)
Lend AY005 Helsingi-New York 13.00-14.40, lennuaeg 8h 40min (Finnair)

Sõit lennujaamast Manhattanile Hyatt Centric Midtown hotelli, mis asub Bryant pargi kõrval viienda ning Madisoni avenüü vahel. Koguneme hotelli fuajees ja teeme lühikese jalutuskäigu Central Parki, tutvume ning jagame praktilist infot – näiteks kus hommikust süüa jne. Teeme väikese ringkäigu pargis ja imetleme uhkeid linnavaateid.

Õhtusöök omal käel. Kes soovib pisut veel uidata, siis hotelli naabruses on Rockefelleri keskus ja ka nüüdse USA riigipea Donald Trumpi kodumaja Trump Tower, mis on ka saanud nüüd kohaks, mille ees käiakse pilte tegemas.

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

2. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Kes soovib päeva väga sportlikult alustada, võib mõelda hommikujooksule – käimisele Central Pargis. Ring ümber pargi on 10 kilomeetrit, aga teha saab muidugi ka väiksemaid tiire. Reede õhtust kuni esmaspäeva hommikuni on park liikluseks suletud, ainult rahva päralt! Et meil on jala käimist reisi ajal palju, siis ennast hommikul liialt väsitada muidugi ei tasuks, kuigi hommikujooks, koos sadade new yorklastega, kes seda teevad, annab hea süsti kogu päevaks.

Alustame väikese jalgsimatkaga üle Times Square’i – ja see ei ole "Aja väljak" nagu osa eestlasi on tõlkinud, vaid saanud oma nime seal asunud „New York Timesi“ toimetuse järgi. Päeval on Times Square igavalt hall, elama puhkeb ta pimeduse saabudes, kui süttivad sajad reklaamid. Meie liigume sealt edasi 34. tänavale ja vaatame kõigepealt Manhattanile nii-öelda katuselt – kuulsa Empire State Buildingu vaateplatvormilt. Pilet Empire State Buildingusse on umbes 30 dollarit; kui juhtub, et piletijärjekord EBS hoones on hiigelpikk, siis vaatame sealt ehk vaadet öisele Manhattanile. New Yorgile kõrgelt vaadates seletame lahti Manhattani tänavate võrgu „malelaua“ printsiibi ja linna ning tänavate jagunemise ida- ja lääne-poolseteks.

Edasi ostame metroopiletid ja sõidame all-linna, Manhattani saare lõunatippu, kust linna ajalugu algas. Teeme ringsõidu State Islandi Ferry'ga (praamiga). Näeme ära Vabadussamba ja muidugi võimsad linna panoraamid. Tagasi Mahattanile jõudes siirdume Wall Street'ile, maailma finantssüdamesse. Börsile küll ei pääse, aga näeme börsihoonet ja ka kuulsat börsipulli skulptuuri. Edasi lühike jalutuskäik uude Maailmakaubanduskeskusesse, 11.09.2001 terroriohvrite (neid oli ligi 3000) memoriaali vaatamine – seal endiste kaksiktornide asukohtades sügavikku langev vesi on võimas. Arhitekt Santiago Calatrava uus transpordi-luksuskaubanduse keskus "Ground Zeros" on üks Manhattani uusimaid arhitektuuriimesid. Edasi Hiinalinna ja selle keskel olevasse Väikesse Itaaliasse (Little Italy), kus sööme taskukohast lõunat – kas siis Hiina (Aasia) või Itaalia toidukohas, valime kohapeal.

Pärastlõunal vabad valikud.

NÄPUNÄITEID:

 • Keda huvitab, siis teeme õhtusöögi New Yorgi Eesti majas www.estonianhousenewyork.com
 • Metropolitan Operas mõni menulavastus, piletid tuleb ilmselt ette osta interneti kaudu, kuigi ka samal päeval tuleb teatud arv müüki. www.metopera.org
 • Moodsa Kunsti Muuseum asub lühikese jalutuskäigu kaugusel www.moma.org

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

3. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Sõidame metrooga 125. tänavale, kuulsa mustanahaliste linnaosa Harlemi peatänavale. Harlemist – ärge kartke, seal on ohutu. Matkame Columbia ülikoolilinnakusse. Vaatame maailma üht suurimat gooti-stiilis rajatist St. Johni katedraali. Jalutame mööda Broadwayd Upper West Side linnaosas – see on New Yorgi nii-öelda Pariisi järgi tehtud bulvari-rajoon. Põikame 72. tänaval korraks ka Central Parki, et käia ära Yoko Ono poolt abikaasa John Lennoni mälestuseks rajatud „Maasikavälul.“ Just seal pargi ja 72. tänava nurgal, oma kodumaja ees Lennon 1980. aastal tapeti. Jalutame ka mõnel kõrvaltänaval, mille townhoused on paljudele kindlasti filmidest tuttavad. Vaatame ära NY kõrgkultuurikeskuse Lincoln Centeri, kus asuvad Metropolitan Opera, NY ballett ja filharmoonia.

Lõuna mõnes kohalikus restoranis.

Pärastlõunal vabad valikud.

NÄPUNÄITEID: 

 • Kuulus Guggenheimi muuseum www.guggenheim.org
 • Tasuta on ka samas kõrval asuv väga hea juudi-kunsti muuseum thejewishmuseum.org
 • Samas kandis – mida nimetataksegi „muuseumide miiliks“ - asub ka hiiglaslik Metropolitan Museum www.metmuseum.org, kus saab õhtu veeta – muuseum on laupäeviti avatud kuni kella 21ni. Ja seal ei ole ametlikult tegelikult kehtestatud pileti hinda, kuigi soovitatakse 25 dollarit maksta, aga võib maksta ka näiteks 5 dollarit ja ikka lastakse sisse (aga sellest lähemalt kohapeal). Seal samas on ka muljetavaldav Austria kunsti eramuuseum (kollektsioonis Klimpt, Schiele ja teised) www.neuegalerie.org
 • Alates kella 15st võib Broadway'le osta Times Square’il asuvast kassast poole hinnaga pileteid. Et Broadway piletid on kallid, siis poole hinnaga pilet on ka kindlasti umbes 70 dollari kandis.
 • Õhtul võib minna näiteks mõnda džassiklubisse – üks kuulsamaid džässisaale asub TimeWarneri keskuses

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

4. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Sõidame metrooga 34. tänavale ja teeme jalutuskäigu New Yorgi viimaste aastate üheks „kuumemaks“ kohaks saanud endisele raudtee sillale rajatud High Line'i pargis (www.thehighline.org) ja selle naabrusesse kerkivas täiesti uues pilvelõhkujate rajoonis Hudson Yards. Kogu piirkond meenutab natuke ulmefilmi, sest veel 5-6 aastat tagasi oli see praktiliselt tühermaa-suur rongidepoo.

Jalutame mööda High Line’i Greenwich Village'isse ja vaatame selle kuulsa naabruskonna ja ta legendid üle. Nädalavahetus on aeg, kui paljud linlased just Village'isse jalutama tulevad, neile kenadele tänavatele. Sealsetes restoranides käivad paljud söömas pühapäeviti ka brunchi – mis on siis sõnadest breakfast ja lunch – ja naudivad oma päeva. Village'is on tore valida endale mõni restoran, kus ka lõunat süüa.

Et New Yorgi kaubandusvõrk on õhtuni avatud, siis võib õhtupoolikul natuke ka poodidesse piiluda. Õhtusöök omal käel.

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

5. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Tänase päeva üks märksõna on poliitika. Käime ära ÜRO peakorteris, mille postkontorist saab saata kodustele ainulaadse ÜRO templiga kaardi. Edasi metroosõit Grand Central Terminalist suurepärase kiirrongiga (kaks peatust) kuulsa Brooklyni silla juurde ja sammume üle selle Brooklyni linnaosassa, mis on praegu ülikuum koht elamiseks. Jõeäärsed vaated Manhattanile. 

Loodetavasti saame seal lõunaks süüa ka väidetavalt New Yorgi parimat pizzat (pizza, mitte hamburgerid, on ilmselt New Yorgi kõige populaarsem kiirtoit).

Õhtupoolik kõigil vaba.

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

6. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Hommikupoolik vaba. Küsige soovitusi, mida teha, kuhu minna, mis huvitab. Kui on piisavalt huvilisi, võime ette võtta sõidu (metrooga nii 45 minutit) Brighton Beachile, New Yorgi „Väikesesse Odessasse,“ mis elab oma nõukogude venelikku elu. Samas saab sealt lisaks mõningasele endisaegsele nostalgia-laksule ka teha kena jalutuskäigu ookeani ääres.

Lõuna omal käel või Brighton Beachil mõnes vene restoranis.

Pärastlõunal sõidame East Village'isse – vaatame, mida kujutab endast see kunagi hispsterite, punkarite ja boheemlaste linnaosa. Kunstihuvilistel soovitame juba varem sinna sõita, et ära käia ühes New Yorgi uuemas muuseumis, avangardset uut kunsti näitavas New Museumis. East Village’ist jalutame läbi trendika SoHo (Londoni Sohoga ei ole sel nimel midagi pistmist, nimi tuleb – nagu pragmaatilises New Yorgis paljud nimed – sellest, et see linnaosa jääb lõunapoole Houstoni tänavat – South of Houston, SoHo).

Majutus: Hyatt Centric Midtown hotell 4*

7. päev

New York

Hommikusöök omal käel. Vaba aeg veel viimase New Yorgi „õhu“ hingamiseks ning soovi korral ka ostlemiseks.

Lõuna omal käel. Pärastlõunal ärasõit hotellist lennujaama – varume selleks piisavalt aega, et mitte sattuda õhtuse tipptunni keskele, mil metrood küll liiguvad suuremate tõketeta, aga on rahvast täis.

Lend AY006 New York-Helsingi 19.05-10.10+1, lennuaeg 8h 5min (Finnair)

8. päev

Helsingi - Tallinn

Lend AY1015 Helsingi-Tallinn 12.15-12.45, lennuaeg 30min (Finnair)Reisi hind: 2618 € 

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid (Finnair)
 • majutus Manhattanil 4* hotellis, kahesed toad (ilma hommikusöögita)
 • transport lennujaam-hotell-lennujaam
 • reisiprogramm Reigo Ahvena juhtimisel

Lisatasu eest:

 • ühistranspordi ja tasuliste muuseumide külastused, eeldatav kulu ligikaudu 200 dollarit
 • soovi korral majutus üheses hotellitoas 1000 EUR
 • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Reisikindlustus

Albion teeb koostööd Salvaga.

Covid-19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse. Salva hüvitab COVID-19 (sh COVID-19 mutatsioonidest ja variatsioonidest lähtuva) haigestumise tõttu välismaal tekkinud ravikulud (kulud diagnostikale, ravimitele, haiglaravile) lepingus märgitud tervisekindlustuse kindlustussummani (maksimaalselt kuni 200 000 eurot). Samuti katab lisakulutused majutusele karantiini sattumise korral ning vajadusel uute tagasisõidupiletite maksumuse kuni 2000 eurot eeldusel, et kindlustatul on meditsiiniliselt kinnitatud COVID-19 haigestumine.

COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse. Salva hüvitab reisipaketi maksumuse juhul, kui kindlustatul diagnoositakse COVID-19 haigestumine pärast reisi ärajäämise kindlustuskaitse kehtivuse algust ning reisimine on seega vastunäidustatud. Kindlustatu peab COVID-19 haigestumise tõendama arstitõendiga, kiirtesti tulemust kindlustusandja tõendina ei aktsepteeri.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:
Reisikindlustustus teabedokument  (PDF)
Reisikindlustuse tingimused rkt-20 03 (PDF)

Broneeri reis