Mekongi jõel
Läbi Vietnami ja Kambodža, VÄGA põhjalik tutvus Angkoriga ja puhkus Siami lahe ääres


8. märts – 26. märts 2019
Grupis 10 reisijat2 vaba kohtagaranteeritud väljumine
Reisijuht: Martti Kalda

Mekongi jõel

8. märts – 26. märts 2019  /  3875 € 

Vietnamit ja Kambodžat ette kujutades kangastuvad silme ette imelised pildid: kuldlehtedega kaunistatud pagoodid sätendamas troopilise päikese käes, võbelevate riisipõldude vahelt kerkimas kivised mäenõlvad, naised kandmas kaupu turule korvid kaelakookude otsas, arglikud noored mungad oma safranikarva rüüdes templitreppidel astumas. Albioni reisilistel on võimalik tutvuda küllusliku ja lopsaka Mekongi jõe maailmaga, seilates tasasel Mekongi jõel, avastades peenelt viimistletud budistlikke templeid ja külastades kohalikke hõime, õppimaks tundma siinset mõtteviisi ja hingelaadi. Saigonis ja Phnom Penhis kerib lahti Vietnami ja Kambodža kurblik ja inspireeriv ajalugu. Grand finale on Kambodža sürreaalne „kadunud linn“, mõistatuslik khmeeri kuningate linn Angkor. Kuldne päike helkimas üle taevasse tõusvate Angkor Wati kivitornide on unustamatu vaatepilt.

See reis viib meid Saigonist piki Mekongi jõge ajaloolise Angkori kompleksini. Tutvume väga põhjalikult Angkori kompleksiga Kambodžas. Sulandume kogukonna tegevustesse ja näeme veel vähe avastatud paiku.

1. päev 

Tallinn-Istanbul-Ho Chi Minh City

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.00

Lend TK1424 Tallinn-Istanbul 18.10-22.30
Lend TK168 Istanbul-Ho Chi Minh City 02.30-16.50, lennuaeg 10t20min

2. päev 

Ho Chi Minh ehk vana nimega Saigon

Saabume Saigoni kell 16.50

Viisaformaalsused ja passikontroll, kohtumine kohaliku giidiga, transfeer hotelli. 
Viisa eest tuleb piiril tasuda 25 USD.

Majutus: Saigoni kesklinn, vanas koloinaalhoones asuv Grand hotell 4*

3. päev 

Saigoni linnaekskursioon 

Kell 8.30 suundume terve päeva kestvale ekskursioonile Ho Chi Minh Citys (endine Saigon). Külastame Hiinalinna Choloni linnaosas, avastame sealseid turge ja poode, samuti näeme Guangzhou stiilis Thien Hau pagoodi, mis on pühendatud merejumalannale. Järgneb FITO muuseumi külastus. See on Vietnami esimene traditsioonilise meditsiini muuseum, kus on erakordne kogu 3000st esemest, mis on olnud olulised traditsioonilise hiina ja vietnami meditsiini arengus. Siin leiame ravimivalmistamise vahendeid ning muid esemeid, mida võib kohata apteekides, ja mille kohta lugeda vanadest raamatutest ja arhiividokumentidest. Läheme kesklinna Ben Thanh'i turule, kus pakutakse tohutul hulgal värsket toidukaupa. Pärastlõunal külastame Vietnami sõja või Vietnami ajaloo muuseumi (valime ühe) ning endist presidendipaleed. Viimase juurest jalutame (buss on igal hetkel meie käsutuses) teiste Ho Chi Minhi peamiste vaatamisväärsuste juurde: Vana-Saigoni postkontor, Dong Khoi tänav (endine Rue Catina), Kontinentaalhotell, Ooperimaja ja Saigoni raekoda. Õhtupoolikul naaseme hotelli.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Saigon Grand hotell 4*

4. päev 

Saigon / Cu Chi tunnelid 

Asume teele hommikul, kui liiklus on rahulikum. Sõit Cu Chi'sse kestab 2 tundi. Kohale jõudes suundume Vietnami sõja ajal Viet Congi poolt kasutusel olnud tunnelitesse, kus meid juhatab eraldi giid. Need tunnelid on tõestuseks vietnamlaste suurest nutikusest ja leidlikkusest. Näeme salajasi, lõksudeni viivaid uksi, maa-aluseid kööke, elutube ja koosolekuruume. Soovi korral on võimalus lähedalasuvas lasketiirus AK47 või M16 üks salvetäis kuule välja tulistada (omal vastutusel; pole mõeldud nõrganärvilistele). Pärast ekskursiooni naaseme hotelli Saigonis, ülejäänud päev on vaba. Võimalus külastada Saigoni restorane ja baare. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Saigon Grand hotell 4*

5. päev 

Saigon / Cai Be / Can Tho / Mekongi jõgi / Vietnami köök

Lahkume Saigonist umbes kell 8 hommikul ning võtame suuna Mekongi deltale, üheksa draakoni maa suunas. Linnast välja jõudes võimegi näha võimsat deltat, tema maalilist puutumatut maastikku ja lõputuid veeteid. Umbes kella 10ks jõuame Cai Be sadamasillale, kust meid viiakse paadiga Mekongi puhkekeskusesse, mis on tuntud kui Mekongi delta "roheline pärl". Ainuüksi paadisõit on elamus omaette, kuna see on meie esimene kokkupuude Mekongi viljastavate vetega, mis rikastavad ümberkaudset maa-ala. Saabudes Mekongi puhkekeskusesse, tervitavad meid keskuse bambusevärava juures sõbralikud töötajad, kes kannavad selle paikkonna traditsioonilisi rõivaid. Lõunasöök jõeäärses restoranis. Pärast väikest puhkepausi alustame jalgsimatka, et tutvuda külaeluga Mekongi puhkekeskuse lähedal. Külastame kookoskommide töötuba ja tellisetehast. Kohtume ja suhtleme kohalike inimestega, kes on tuntud oma sõbralikkuse, soojuse ja lahkuse poolest. See on võimalus tundma õppida selle piirkonna hingelaadi ja mõtteviisi. Õhtul teeme tutvust vietnami köögiga: õpime kokkade käe all valmistama Mekongi tuntumaid toite. See on meeldiv ajaviide, lisaks omandame uusi retsepte, mida ise kodus järele proovida. Õhtusöök meeldivas õhkkonnas. Sõidame tagasi Cai Be'sse ning jõuame Can Tho'sse.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök
Majutus: Victoria Can Tho hotell 4*

6. päev 

Can Tho / Mekongi jõgi / hommikune ujuv turg / kohalikud külad 

Can Tho on Mekongi delta südames asuv ülikoolilinn, mis paikneb kolme jõe kohtumispaigas. Mekongi delta oli muiste khmeeride kuningriigi osa, veel tänagi elab siin palju etnilisi khmeere. Alustame varahommikul, et külastada Cai Rangi ujuvaid turge, kus elu kihab juba alates kella seitsmest hommikul. Ujuv turg on üks Mekongi delta kultuurile omaseid nähtusi. Kui minna kohale varasel kellaajal, võib Tieni jõel näha üsna elavat vaatemängu, kus kogunevad sajad paadid, et kaubelda värske toodanguga. Avastame seda kõike väikese paadiga. Meile avaneb elav ja värvikas pilt, kuidas ümberkaudsetest maapiirkondadest on kokku tulnud palju inimesi, et müüa kõikvõimalikke puu- ja juurvilju. Külastame kohaliku talupidaja kodu ja puuviljaistandust, maitseme hooajavilju, seejärel sõidame tagasi Ninh Kieu paadisilla juurde. Jätkame Mekongi delta avastamist, sõidame mööda rahulikult looklevaid veeteid ja kanaleid. Hingame värsket õhku, naudime ilusat vaadet ja maitseme äsjanopitud puuvilju kohalikes viljapuuaedades. Sõidame tagasi Ninh Kieu sadamasillale. Sõit Can Tho'sse.

Can Tho'sse jõudes teeme mõnusa jalgrattamatka maapiirkonda. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Victoria Can Tho hotell 4*

7. päev 

Can Tho / Chau Doc 

Pärast hommikusööki võtame ette 3-tunnise sõidu Chau Doc'i. Tänase päeva veedame Chau Doc'i linna ja selle ümbrust avastades. Teel teeme peatuse Thot Not'is, kus on võimalus näha bambuskorvide valmistajate asulat Long Thanh. Jõuame Chau Doc'i. Kui aeg lubab, siis külastame Xu Lady ja Thoai Ngoc Hau templit ja kalakasvandusi.

Pärastlõunal külastame Tra Su metsa. See pelgupaik asub vaid 20 kilomeetri kaugusel Chau Doc'ist. Siin elutseb mitmeid värvikirevaid linde ja loomi. Maod, kilpkonnad, nahkhiired jne. Huvi pakuvad kindlasti vee peal kõndivad linnud. Lindude väike kehakaal võimaldab neil hõljudes kõndida. Kohalikud ehitasid Vitenami sõja ajal oma elamud bambusritvadest kinnitades katused puu külge. Vietnami sõja ajal oli Tra Su mets revolutsionääride pelgupaik.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Victoria Chau Doc hotell 4*

8. päev 

Can Tho / Phnom Penh 

Täna sõidame mootorpaadiga Kambodža piirile. Passikontrolli, tolli- ja immigratsiooniformaalsuste järel jätkame sõitu mööda Mekongi jõge Phnom Penhi, Kambodža pealinna. Meid tervitatakse saabumisel ning viiakse hotelli.

Lõunasöök restoranis Bopha Phnom Penh.

Külastame 1866. aastal ehitatud kuningapaleed. Hoonekompleksis on ka Hõbepagood, mis on oma nime saanud üle 5000 raske hõbeplaadi järgi, mis pagoodi põrandaid katavad. Paiga algne nimetus on Wat Prakeo (Smaragdbuddha tempel). Siin templis näeme kullast, hõbedast, kristallist ja pronksist buddhasid. Edasi suundume lähedalasuvasse Rahvusmuuseumisse, mis on ehitatud traditsioonilises khmeeri stiilis. Siin on maailma kõige täielikum 4.-13. sajandist pärinevate arhailiste khmeeri kunstiteoste ja religioossete esemete kollektsioon. Näitusel on üle 5000 väljapaneku, mis annab tunnistust kuningriigi kultuuripärandi rikkusest. Lisaks elutseb muuseumi katusel tohutu suur nahkhiirekoloonia. Linnaekskursiooni lõpetuseks külastame kaasaegset Wat Phnomi pagoodi, mis seisab künkal, paigas, kus Phnom Penhi linn asutati.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Phnom Penh Himawari hotell 4*

9. päev 

Phnom Penh 

Külastame Tuol Sleng'i vanglat (S-21) ning Choeung Ek'i surmavälju. Need paigad on tunnistajateks punaste khmeeride režiimi kuritegudest. See ekskursioon pole kuigi lõbus kogemus, kuid aitab meil mõista selle ikka veel areneva riigi kujunemislugu. Jätkame tutvust Phnom Penh'iga. Lõunasöök restoranis Lotus Blanc. Turu külastus. Võimalus oma tingimisoskused proovile panna, jalutades suveniiride, kohaliku käsitöö ja elektroonikaseadmete lettide vahel.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Phnom Penh Himawari hotell 4*

10. päev 

Phnom Penh / Kampong Thom

Pärast hommikusööki lahkume Phnom Penhist, sõidame läbi Kambodža maapiirkondade ja väikeste külade Kampong Thom'i poole. Teel võimalus teha peatus Skuon'i turu külastamiseks. See on populaarne peatuskoht, kus müüakse kambodžalaste lemmiksnäkki, ch'ngain ('maitsvaid') kaheksajalgseid olevusi. Ämblikud püütakse ümberkaudse piirkonna pehmest pinnasest, kus neid nende urgudest välja kaevatakse. Skuonist edasi jääb Kampong Cham, sadamalinn Mekongi jõe kallastel. Külastame Kampong Cham'i lähedal asuvat Wat Nokor'i templit, mis on kuulus oma kaunite seinamaalingute poolest. Pärast lühikest linnatuuri ja turuga tutvumist lõunasöök kohalikus restoranis. Suundume Kampong Thom'i, meie tänase päeva sihtkohta.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kampong Thom Sambor hotell 3*

11. päev 

Kampong Thom / Siem Reap 

Täna suundume Sambor Prei Kuk'i, mis on üks olulisemaid eel-Angkori ajast pärinevaid paiku. Sambor Prei Kuk'i templid rajati Chenla perioodil 6.-7. sajandil. Siinsetes metsades on üle 100 hästi säilinud templi. Kolme tähtsamat kohta ühendavad väikesed varjulised rajad. Meeldiv jalutuskäik džunglis koos vapustavate vaadetega. Templikompleksi ümber asuvas seitsmes külas tehakse siiani põlisel viisil käsitööd, kasutades materjalina bambust ja rotangpalmi. Külarahvas valmistab meile templite lähedal lihtsa, kuid väga maitsva lõunasöögi, millega toetame selle kogukonna majandust. Pärastlõunal kolmetunnine sõit Siem Reap'i. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Siem Reap Tara Angkor hotell 4*

12. päev 

Angkori ekskursioon

Päeva alustuseks külastame iidse Angkor Thomi linna imetlusväärseid templeid. Angkor Thom oli Jayavarman VII ajal Suure Khmeeri Impeeriumi viimane pealinn. Linna ümbritseb ruudukujuliselt 8 meetri kõrgune müür. Siseneme linna iidse Lõunavärava kaudu, mis on muljetavaldav kivivärav, millele on nikerdatud elevandid ja neli hiiglaslikku nägu. Mõlemal pool sissekäigurada on 54 jumalat ja deemonit, kes hoiavad püha madu. Edasi suundume Bayoni templisse, mis asetseb täpselt muistse linna südames. See 12. sajandi meistriteos on suursugususe khmeeride kultuuri musternäide, tuntud oma 54 torni ja mõistatuslike kivist nägude poolest, mis esindavad suure khmeeride impeeriumi 54 provintsi. Ka Elevantide terrass ning Pidalitõbise Kuninga terrass on kindlasti vaatamist väärt, mõlemad on tuntud oma keerukate madalreljeefide poolest. Lõunapaus restoranis, seejärel Ta Prohmi templi külastus. Ta Prohm on ainulaadne selle poolest, et on jäetud nii nagu ta kord leiti: džunglisse ja võssa kasvanult, seinad mitmest küljest sisse varisemas. See teeb sellest "Tomb Raideri templist" ühe maalilisema ja meeldejäävama Angkori templite seas. Nüüd päeva kõige meelikütkestavama elamuse juurde: suursugune Angkor Wat. Rajatud 12. sajandi alguses kuningas Suryavarman II valitsusajal, sümboliseerib tempel oma konstruktsiooni poolest Meru mäge, jumalate kodu. Templi seintel on kivist nikerdused ja madalreljeefid, millel on kujutatud hindu mütoloogia elemente ning sõdu, mis Suryavarman II oma valitsusajal pidas. Angkor Wat on tuntud ka templit kaunistavate apsara tantsijannade kujude poolest, mida on üle 2000. Arvatakse, et rasked ehitustööd võisid kesta umbes 30 aastat. Tänapäeval on Angkor Wat'i kujutatud Kambodža riigilipul, kuivõrd see tempel on khmeeri rahva sümboliks. Viibime seal päikeseloojangu ajal, kui külastajaid on vähem ning mil apsarad saavad särada kõige kaunimas valguses. Naaseme Siem Reapi. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Siem Reap Tara Angkor hotell 4*

13. päev 

Angkori ekskursioon 

Pärast hommikusööki külastame Banteay Sreid ja Banteay Samret. Banteay Srei on ehitatud roosast liivakivist ning on üks väiksemaid, aga samas üks kaunemaid templeid, mida reisil näeme. Tempel, mille rajas 967. aastal Jayavarman V-le guru, on oma peenete, sügavate ja keeruliste nikerduste poolest khmeeri arhitektuuri musternäidis. Nii nikerdused kui ka madalreljeefid on hästi säilinud, kuigi on üle tuhande aasta vanad. Tagasiteel Siem Reapi külastame Banteay Samret. See asub Angkori kompleksi idaservas ning on väga sarnane Angkor Watiga. Tempel on kompaktne, sel on tüüpiline lootoselille-kujuline torn. Banteay Samre on ehitatud khmeeri arhitektuuri hiilgeajal ning see tempel on väga hästi säilinud. Lõunasöök restoranis Viroth. Pärastlõunal sõidame umbes 15 kilomeetrit Siem Reapist välja, vaatama Roluos'i linna templeid. Roluos on olnud kunagise khmeeri tsivilisatsiooni keskus, toona kandis see linn Hariharalaya nime. See on siinse piirkonna vanim templitekompleks, pärinedes 8. ja 9. sajandist. Tutvume kolme peamise templiga - Bakongi, Preah Ko ja Loleiga - ja teeme lühikese jalgsiekskursiooni (ligi 3 kilomeetrit). Ümberringi laiub maastik riisipõldude ja suhkrupalmidega, mis on Kambodžale väga iseloomulik. Roluosi pagoodi juurde sõidame härjavankritega - see on tore ja lõbus kogemus, mis aitab ka Kambodža maaelust aimu saada. Väikeses kaasaegses Roluosi pagoodis tervitavad meid budamungad piduliku kombetalitusega, soovides meile tervist ja turvalist teekonda - see on väga eriline kogemus.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Siem Reap Tara Angkor hotell 4*

14. päev

Angkori ekskursioon 

Varahommikul läheme tutvuma kohaliku külaeluga Ta Brak külas. Istume koos kohalikega hommikusöögilauda. Siin on hommikune aeg täis kõige vilkamat sagimist. Sõidame läbi turutänava, täis värviküllaseid väljapanekuid kohalikest juurviljadest ja ürtidest. Teeme jalutuskäigu külatänavatel ning vastavalt hooajale näeme riisiistutust, mattide punumist, juurviljade koristust jms. Enne külast lahkumist saame osa kaunist ja lihtsast budistlikust tseremooniast. Seejärel suundume paadireisile Tonlé Sapi järvele, kus meil on võimalus tutvuda sealse eluga. Tonlé Sap on Kagu-Aasia suurim mageveejärv, mille mõõtmed sõltuvalt aastaajast suuresti varieeruvad. Kuival hooajal umbkaudu 2500 kilomeetri suurune järv paisub sajuhooajal pea neljakordseks (10 000 km). Suundume Kampong Phlucki - külla, mis asub küll veidi kaugemal, kuid kus käib võrdlemisi vähe turiste. Selles vaiadele ehitatud külas, üleujutatud mangroovimetsade keskel, näeme kohalike kalameeste ja nende perede igapäevaelu. Istume paati ning teeme tiiru järvel. Näeme vaiadele ehitatud maju, mis on järvega vahetus ühenduses, möödume vee peal ujuvatest majakestest ning pilkupüüdvatest üleujutatud metsadest, see kõik maalib tõetruu pildi elust vee ääres. Ühes ujuvas majas valmistatakse meile maitsev lõunasöök. Naudime kaunist loodust järve idüllilises rahus ja vaikuses. Pärastlõunal paadisõit tagasi Siem Reapi. 

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Siem Reap Tara Angkor hotell 4*

15. päev 

Siem Reap / Sihanouk Ville / Siami laht

Varahommikul suundume Siem Reap rahvusvahelisele lennuväljale.
Lend K6 7102Siem Reap-Phnom Penh 06:35-07:20

Phnom Penhist sõidame Sihanouk Ville, teekond võtab aega 6-7 tundi.

Sihanouk Ville'i jõudes sõidame kiirpaatidega oma rannahotelli - kas The Royal Sand Resort või Sok San Resort.

Reisi hinnas sisaldub majutus Sok San Resort hotellis 4* - superior hotell, Pavilion Sea view tuba. Soovi korral on võimalus majutuda The Royal Sand Resort hotellis 5* - deluxe hotell, Ocean View Villa tuba. Lisatasu selle valiku korral 575 eurot kolme öö eest (inimese kohta).

Toidukorrad: hommikusöök (box)
Majutus: Sok San Resort hotell 4*

16.-17. päev

Siami laht / päevad rannamõnudeks 

Vabad päevad rannamõnude nautimiseks. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Sok San Resort hotell 4*

18. päev  

Sihanouk Ville / Phnom Penh / lend PhnomPenh-Bangkok-Istanbul

Vaba hommik. Keskpäeval alustame bussisõitu Sihanouk Ville'ist Phnom Penh'i.

Lend PG936 PhnomPenh-Bangkok 19.25-20.40
Lend TK069 Bangkok-Istanbul, 23.50-06.20, lennuaeg 10h 30min

Toidukorrad: hommikusöök

19. päev 

Istanbul-Tallinn

Lend TK1421 Istanbul-Tallinn 09.40-12.00Reisi hind: 3875 € 

Paketis sisaldub:

  • lennupiletid
  • majutus programmis märgitud hotellides, kahesed toad
  • programmis märgitud toitlustus
  • transport vastavalt programmile (buss ja paadid)
  • ekskursiooniprogramm vastavalt reisikirjeldusele
  • eestikeelne reisijuht

Lisatasu eest:

  • Vietnami ja Kambodža viisad, tasumine piiri: Vietnami viisa eest 25 USD ja Cambodia viisa eest 30 USD. 
  • maalt lahkumise tasud, kokku 25 USD, tasumine kohapeal sularahas
  • majutus üheses hotellitoas 900 eurot
  • reisikindlustus

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Broneeri reis

Broneeringvorm

Broneeringuinfo

Mekongi jõel

8. märts 2019 – 26. märts 2019