Mehhiko - ringreis Yucatani poolsaarel


17. aprill – 28. aprill 2021
Grupis 16 reisijat
Reisijuht: Teet Toome

Mehhiko - ringreis Yucatani...

17. apr – 28. apr 2021  / 2890 €

Mehhiko on põnev, maagiline ja imekaunis. Mõeldes Mehhikost kangastuvad silme ette tuhanded värvid - tšillipipra erkpuna vürtsikates roogades, pikad valged liivarannad türkiissinise Kariibi mere ääres, asteekide, maiade, olmeekide ja teiste põlisrahvaste ehitatud uhkete linnade hallikad varemed sügavrohlise vihmametsa taustal. Yucatani poolsaar pakub meile kõike seda mõnusalt kompaktselt. Mehhiko puudutab hinge, ilmselt üsna sügavalt!

1. päev 

Tallinn - Frankfurt - Cancun

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.20-07.50, lennuaeg 2h 30min (Lufthansa)
Lend LH514 Frankfurt-Cancun 10.40-15.25, lennuaeg 11h 45min (Lufthansa)

Saabume Cancuni pärastlõunal. Seejärel sõit hotelli ning puhkus.

Toidukorrad: õhtusöök
Majutus: Cancun Adhara Hacienda hotell 3*

2. päev

Cancun / Chichén Itzá / Ikkil / Izamal / Merida

Hommikul alustame teekonda läbi Valladolidi Chichén Itzá suunas. Valladolid on väike, unine koloniaallinnake Yucatani poolsaare südames, mis asub just Merida, Cancuni, Tulumi ja Uxmali teede ristumispaigas. 

Üks enim külastatud ning ka üks kõige olulisemaid maiade templiasukohti Mehhikos on Chichén Itzá (UNESCO maailmapärand). Kuigi maiade asualal on palju muistseid varemeid, on need kõige ligipääsetavamad, kuna paiknevad Yucatáni poolsaarel Mérida linna lähedal. Chichén Itzát peetakse üheks seitsmest uue aja maailmaimest. Chichén Itzá tuleneb maiakeelsetest sõnadest: chi - suu, chen - kaev ja itza on hõimunimi. Kokkuvõtlikult tähendab see "itza hõimu kaevusuu". Aastal 600 AD rajatud linnas saame imetleda Kukulani püramiidi, palliväljakut ja observatooriumit. Kui seista keset linna kõrguva Kukulkani astmikpüramiidi – nn El Castillo ehk Kindlusekese tipul, kuhu viib igast küljest kõrge ja järsk 365 astmega trepp, avaneb vaade varemetelinnale ja selle ümber laiuvale lõputule džunglile. Nn Sõdurite templit ümbritseb kolonnide kaupa saba peal seisvaid maokujusid. Nad näevad tõesti välja nagu sõjamehed, kuigi kunagi on nad olnud sambad ja toetanud katust, mis nüüd juba ammu on hävinud. Ümmarguse observatooriumihoone treppide, poolkaarte, võlvide, sammaste ja teiste elementide kõik astronoomilised funktsioonid pole tänaseni lahti mõistatatud. Pallimänguplats on hiigelehitis. Kaks meeskonda pidid suutma ajada küünarnukile kinnitatud lapatsiga kautšukpalli läbi teineteise vastu kõrgele müürile kinnitatud üsna väikese läbimõõduga kivist rõngaste. Pallimäng ei olnud pelgalt lõbustus, vaid rituaalne kombetalitus, kusjuures kaotajaks jäänud meeskond toodi ohvriks jumalatele.

Külastame ka Chichén Itzást vaid kahe kilomeetri kaugusel asuvat Cenote Ikkili, mida tuntakse kui Holy Blue Cenote (Püha kaev). Kividega sillutatud protsessioonitee viis Chichén Itzást raamatutest paljuloetud Püha kaevuni. See on karstipinnases asuv sügav šaht, mille tume veepind on maapinnast kümmekond meetrit madalamal. Iidsed maiad uskusid, et vihmajumal Chaak elab kaevudes ja looduslikes sügavikes. Ka siin viidi läbi ohvritalitusi.

Pärastlõunal sõidame kenasse koloniaallinna Izamali, kus asub San Antonio de Padua klooster. Iidse maiade pühapaiga kohale rajatud kloostri imposantne arkaadidega väljak on Rooma Püha Peetruse väljaku sarnane. Jätkame teekonda Merida suunas.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Merida Gamma El Castellano hotell 3*

3. päev

Merida / Celestun / Merida

Varahommikul sõidame 90 kilomeetrit Meridast ida suunas Celestuni, mis on 59 000 hektari suurune looduspark. Mehhiko lahe äärses jõedeltas saame jälgida roosade flamingode, kormoranide ja teiste linnuliikide tegemisi. 

Seejärel tagasi Meridasse, kus käime katedraalis, Montejo residentsis, zocalol ehk peaväljakul ja kohalikul turul.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Merida Gamma El Castellano hotell 3*

4. päev

Merida / Uxmal / Campeche

Täna sõidame Meridast Uxmali. Uxmal (UNESCO maailmapärand) on üks kauneim maiade suurepärase arhitektuuri muistis Mehhikos. Maiad olid asteekide järel tuntuselt teise Mehhiko kõrgkultuuri loonud rahvas. Maiade asulad jäävad Yucatáni poolsaarele ja Mehhiko ning Guatemala vihmametsadesse. Kõrgajal oli maiade impeeriumis rohkem kui 40 linna, kus igaühes elas 5000 kuni 50000 inimest. Poolsaare nimi tuleneb põliselanike vastusest 1502. aastal saabunud hispaanlaste esimesele küsimusele ja tähendab maia-kitšee keeles “Ma ei saa aru”. Maiade linn Uxmál rajati Yucatani poolsaarele umbes 7. sajandil AD. Tollel ajal elas siin ilmselt 25 000 inimest. Arheoloogidel on siin paljugi alles metsast välja puhastamata. Seega on Uxmális vaatamisväärseid ehitisi mõneti vähem, kuid see-eest on need ka väga imposantsed. Võluri (nii nagu hispaanlased seda kutsuma hakkasid) püramiidi ehitusstiil on ainulaadne. Rajatisel on ümarad nurgad, küljed on järsud ja kaks laiematel külgedel asetsevat treppi on tõelised taevateed. Püramiidi seinad on hoolikalt ja rikkalikult kaunistatud vihmajumal Chaaci kujutavate skulptuuride ning sümbolitega. Loomulikult on siin ka palliplats, kuigi üsna ajahambast puretud. Kuningapalee fassaad on üle saja meetri pikk, siseruumid on kõrvuti ja avanevad välja, tubade seinad on ajaloo vältel tõrvikutest tahmunud, ehitise ülaosa kaunistavad väga kunstipärased raidfriisid. Pidulik, paljude astmetega terve palee laiune trepp laskub efektselt platsile, mille keskel on kivist troon. Ilmselt toimusid sel väljakul suured sõjaväe- ülevaatused ja vastuvõtud. 

Seejärel sõidame kunagisse piraatide pesasse Campechesse (UNESCO maailmapärand). Campeche hiilgeaeg oli 17.-18. sajandil, mil linnamüürid pidid tõrjuma sagedasi Kariibi mere piraatide rünnakuid. Linnamüüride vahel peituvad kenad koloniaalstiilis varjuliste siseõuedega majad ning müüritornides on arhailised suurtükid sinisele merele suunatud.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Campeche Gamma Malecón hotell 3*

5. päev

Campeche / Calakmul / Chicanna 

Pärast hommikusööki alustame sõitu Chicanna suunas. Tee peal käime Guatemala piiri lähedal asuvas Calakmuli arheoloogilises paigas, mis asub troopilises looduskaitsealas. Siin on viite erinevat liiki kaslasi, 230 linnuliiki ning tuhandeid erinevaid taimi. Calakmul 'avastati' alles 1931. aastal ning selle aja jooksul on kokku loetud üle saja ehitise ning väljakaevamised käivad tänaseni.

Ööbime Chicanna lähedal.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Chicanna Eco Village Resort 3*

6. päev

Chicanna / Kohunlich / Chetumal

Alustame päeva ekskursiooniga Chicanna arheoloogilises paigas, mille kõrgaeg oli 550-700 AD. Paljude arvates oli just see linn omal ajal piirkonna elegantseim. Kuigi linn oli väike, elas siin mitmeid olulisi ühiskonnategelasi ja ka valitsejaid.

Pärast Chicannat käime ka Kohunlichi varemete juures. Siin asub Maskide tempel, kus on kümneid hästi säilinud kahemeetriseid näoskulptuure.

Seejärel sõidame Belize'i piiri ääres asuvasse Chetumali, mis on alates 1915. aastast olnud Quintano Roo pealinn. Linn on modernne ja mõnusa troopilise õhkkonnaga.

Toidukorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Chetumal Fiesta Inn hotell 4*

7. päev

Chetumal / Cenote Azul / Bacalar / Playa del Carmen

Alustame sõitu Chetumalist Playa del Carmeni suunas. Käime Cenote Azuli koopas asuv maa-alune veekogus, mis on 77 meetrit sügav. Veidi eemal asuvas Bacalaris külastame San Felipe vana kindlust. Õhtuks Playa del Carmenisse.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Playa del Carmen Mahekal Beach Resort hotell 4*

8. päev

Playa del Carmen

Päevad Mehhiko parimas rannas türkiissinise Kariibi mere ääres. Kunagine väike kaluriküla Playa del Carmen asub Cancunist 60 kilomeetri kaugusel. Küla on nüüd õitsele puhkenud ning sellest on saanud Riviera Maya kõige boheemlaslikum paik. Lisaks suurepärastele randadeleon siin linnakeses võluv linnakeskus mõnusate poekeste, butiikide, restoranide ja jalakäijate alleedega. Siin on mõnus elu nautida. 

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Playa del Carmen Mahekal Beach Resort hotell 4*

9. päev

Playa del Carmen 

Vaba päev rannas või linnas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Playa del Carmen Mahekal Beach Resort hotell 4*

10. päev

Playa del Carmen 

Vaba päev rannas või linnas.

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Playa del Carmen Mahekal Beach Resort hotell 4*

11. päev 

Playa del Carmen / Cancun - Frankfurt

Vaba hommikupoolik. Lõunal sõidame Cancuni, kus alustame teekonda tagasi Eestisse.

Lend LH515 Cancun-Frankfurt 17.15-10.50+1, lennuaeg 10h 35min (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

12. päev

Frankfurt - Tallinn

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 14.35-17.50, lennuaeg 2h 15min (Lufthansa)Reisi hind: 2890 € 

Paketis sisaldub:

 • kõik lennupiletid
 • majutus programmis märgitud majutuskohtades, kahesed toad
 • kõik hommikusöögid
 • programmis vastavalt märgitud söögikorrad
 • transport vastavalt programmile (buss)
 • eestikeelne ekskursiooniprogramm koos sissepääsudega
 • Albion Reiside reisijuht

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 685 eurot
 • maalt lahkumise maks 55.65 USD, tasutakse lennujaamas
 • reisikindlustus 

Tasumine

 • täissumma hiljemalt 12.03.2021

Tühistamine

 • kui reis jääb ära seoses piiride sulgemisega või muul, reisikorraldajast mittesõltuvatel põhjustel, on reisijal pakettreiside direktiivist tulenevalt õigus kogu ettemaksu tagastusele. Reisikorraldaja ja reisija vahelise kokkuleppe alusel on võimalik ka reisi edasilükkamine, ettemaksu kasutamine mõne teise reisi jaoks või vautšeri väljastamine.
 • alates 12. märtsist on tühistamistasu 100%
 • palun tutvuge Albion Reiside poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Riiki sisenemise tingimused

 • Mehhiko on Eesti passiga reisijatele viisavaba. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu. Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.
 • Mehikosse sisenemisele mingeid Covid-19 piiranguid ei ole - pole vaja olla isolatsioonis, samuti ei nõuta negatiivset Covid-19 testitulemust. Enne reisi on vajalik täita elektrooniline tervisedeklaratsioon. Maskid on mõndades kohtades kohustuslikud - ühistranspordis, avalikes siseruumides, ka osadel tihedama liiklusega tänavatel. Söögikohad ja kauplused on üldjuhul avatud, kuid võivad kehtida täitvuspiirangud.

Reisikindlustus

Hea on teada, et PZU katab ka COVID-19 juhtumid.

Enne reisi:
a) Reisija haigestumine enne reisi COVID-19 käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, kusjuures reisija ise tunneb ennast hästi ja haigusnähud puuduvad, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.

Reisi ajal:
Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Temaga koos reisivale kaaslasele hüvitatakse tagasilennupilet ning vajadusel lisamajutus kuni 7 päeva (maksimaalselt 100€/öö). Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas ja ollakse terve, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Broneeri reis