Mehhiko rannapuhkus
Mõnus puhkus Playa del Carmenis või Cancunis


22. november – 30. november 2021

Individuaalreis

Mehhiko rannapuhkus

22. nov – 30. nov 2021  / Hinnainfo

al. 1890€ kui valida Cancun - Krystal Cancun hotell 4*

al. 2196€ kui valida Playa del Carmen - Mahekal Beach Resort hotell 4*, Garden View tuba (aiavaatega)

Mehhiko on põnev, maagiline ja imekaunis. Mõeldes Mehhikost kangastuvad silme ette tuhanded värvid - tšillipipra erkpuna vürtsikates roogades, pikad valged liivarannad türkiissinise Kariibi mere ääres, asteekide, maiade, olmeekide ja teiste põlisrahvaste ehitatud uhkete linnade hallikad varemed sügavrohelise vihmametsa taustal. Indiaanikultuuride pärimus ja rahvariiete lõimed on sama kirjud ja erksavärvilised kui moodsate suurlinnade vilgas sagimine. Mehhiko puudutab hinge, ilmselt üsna sügavalt!

Riiki sisenemise tingimused (30. augusti seisuga):

 • Välisministeeriumi andmetel võivad Eesti kodanikud viibida Mehhikos viisavabalt kuni 180 päeva ühe aasta jooksul.
 • Kõik reisijad peavad enne reisi täitma Mehhiko tervisedeklaratsiooni ja enne Eestisse tagasi saabumist piiriületaja deklaratsiooni (juhendid saadab Albion).

NB! Riiki sisenemise tingimused võivad muutuda kiirelt. Hoiame neil jooksvalt silma peal ning teavitame, kui midagi peaks muutuma. Kõigile registreerunutele saadame eraldi täpse ülevaate.

1. päev 

Tallinn - Frankfurt - Cancun / Playa del Carmen

Lend LH885 Tallinn-Frankfurt 06.20-07.50, lennuaeg 2h 30min (Lufthansa)
Lend LH514 Frankfurt-Cancun 10.40-15.25, lennuaeg 11h 45min (Lufthansa)

Saabume Cancuni õhtupoolikul, seejärel sõidame Playa del Carmenisse. Kunagine väike kaluriküla Playa del Carmen asub Cancunist 60 kilomeetri kaugusel. Küla on nüüd õitsele puhkenud ning sellest on saanud Riviera Maya kõige boheemlaslikum paik. Lisaks suurepärastele randadele on siin linnakeses võluv linnakeskus mõnusate poekeste, butiikide, restoranide ja jalakäijate alleedega. Siin on mõnus elu nautida. 

Majutus: Playa del Carmen Mahekal Beach Resort hotell 4* / Krystal Cancun hotell 4*

2.-7. päev

Playa del Carmen

Puhkus Playa del Carmenis või Cancunis.

Võimalus osaleda erinevatel ekskursioonidel (lisatasu eest).

Toidukorrad: hommikusöök
Majutus: Playa del Carmen Mahekal Beach Resort hotell 4* / Krystal Cancun hotell 4*

8. päev 

Playa del Carmen / Cancun - Frankfurt

Vaba hommikupoolik. Lõunal sõidame Cancuni, kus alustame teekonda tagasi Eestisse.

Lend LH515 Cancun-Frankfurt 17.15-10.50+1, lennuaeg 10h 35min (Lufthansa)

Toidukorrad: hommikusöök

9. päev

Frankfurt - Tallinn

Lend LH882 Frankfurt-Tallinn 14.35-17.50, lennuaeg 2h 15min (Lufthansa)Reisi hind:

al. 1890€ kui valida Cancun - Krystal Cancun hotell 4*

al. 2196€ kui valida Playa del Carmen - Mahekal Beach Resort hotell 4*, Garden View tuba (aiavaatega)

Paketis sisaldub:

 • lennupiletid
 • majutus programmis märgitud "first class" ehk 4* hotellis, kahesed toad
 • kõik hommikusöögid
 • programmis vastavalt märgitud söögikorrad
 • transfeer lennujaam-hotell-lennujaam

Lisatasu eest:

 • majutus üheses hotellitoas 600 € Krystal hotellis ja 950 € Mahakel Beach hotellis
 • maalt lahkumise maks, tasutakse lennujaamas
 • reisikindlustus
 • võimalus osaleda ekskursioonidel:

1) Chichen Itza & Cenote Maya

Ekskursioon ühe enim külastatud ning ka ühe kõige olulisema maiade templi Chichén Itzá juurde (UNESCO maailmapärand). Kuigi maiade asualal on palju muistseid varemeid, on need kõige ligipääsetavamad, kuna paiknevad Yucatáni poolsaarel Mérida linna lähedal. Chichén Itzát peetakse üheks seitsmest uue aja maailmaimest. Chichén Itzá tuleneb maiakeelsetest sõnadest: chi - suu, chen - kaev ja itza on hõimunimi. Kokkuvõtlikult tähendab see "itza hõimu kaevusuu". Aastal 600 AD rajatud linnas saame imetleda Kukulani püramiidi, palliväljakut ja observatooriumit. Kui seista keset linna kõrguva Kukulkani astmikpüramiidi – El Castillo ehk Kindlusekese tipul, kuhu viib igast küljest kõrge ja järsk 365 astmega trepp, avaneb vaade varemetelinnale ja selle ümber laiuvale lõputule džunglile. Sõdurite templit ümbritseb kolonnide kaupa saba peal seisvaid maokujusid. Ümmarguse observatooriumihoone treppide, poolkaarte, võlvide, sammaste ja teiste elementide kõik astronoomilised funktsioonid pole tänaseni lahti mõistatatud. Pallimänguplats on hiigelehitis. Kaks meeskonda pidid suutma ajada küünarnukile kinnitatud lapatsiga kautšukpalli läbi teineteise vastu kõrgele müürile kinnitatud üsna väikese läbimõõduga kivist rõngaste. Pallimäng ei olnud pelgalt lõbustus, vaid rituaalne kombetalitus, kusjuures kaotajaks jäänud meeskond toodi ohvriks jumalatele. Pärast Chichen Itza külastust avastame Cenote Mayat ehk koopas asuvat maa-alust veekogu, kus saame ka ujuda. Tutvume maiade kultuuriga ja sööme traditsioonilist lõunasööki. Hind 194 USD.

2) Sian Ka'an Circuito Xlimbal Maya

Ekskursioon Chunyaxche külasse, kus asub maiade muistis - Muyil. Muyili lähedal Sian Ka'ani kaitsalas asuvad ka Chunyaxche ja Muyili järved. Vaatame rohkem kui 1000 aastat vana iidset maiade kaevatud kanalit, mis sirge joonena ühendab Muyili varemeid merega. Hind 168 USD (algusega Cancunist 184 USD).

3) Rio Secreto

Matkame koos kogenud giidiga Rio Secreto maa-aluse jõe salapärastes tunnelites, kus on tuhandeid stalaktiite ja stalagmiite. Hind 118 USD,

4) Coba Mayan Encounter

Ekskursioon Coba arheoloogilise paiga juurde. Siin asub ka piirkonna kõrgeim maiade tempel. Külastame ka maa-aluseid veekogusid ja naudime traditsioonilist maiade lõunasööki. Hind 150 USD.

5) ATV Xtreme Zip Line & Tulum

Ekskursioon Tulumi arheoloogilisse paika, kust avaneb kaunis vaade Kariibi merele. Seejärel seikleme ATV-dega Emotions Native pargi käänulistel džungliradadel ning avastame maailma pikimat maa-alust jõge. Hind 157 USD.

6) Xplor seikluspark

Xplor on seikluspark, kus saame avastada põnevat maa-alust elu nii ujudes kui ka raftingut tehes ning sõita 13 erineva zip-line'iga. Hind 173 USD.

7) Xenses

Xenses on maagiline teemapark, kus põhirõhk on erinevatel meeltel. Viie tunni jooksul on võimalik kogeda erinevaid elamusi, mis pakuvad meie meeltele elevust. Saame tutvuda erinevate ökosüsteemide, värvide, tunnete ja palju muuga. Hind 97 USD (algusega Cancunist 108 USD).

8) Swim Adventure Delfinarios

Võimalus ujuda koos delfiinidega. 1h hariv programm ja 30min aega vees koos delfiinidega. Hind 178 USD (algusega Cancunist 200 USD).

9) Xcaret Plus

Xcaret on privaatne looduskaitseala, kus on nii hiljuti avastatud maiade pühapaiku kui ka maa-aluseid tunneleid, veeauke, laguune ja randu. Siin on ka akvaarium, liblikaaed, orhideeaed ja palju erinevaid linde-loomi. Päeva jooksul toimub mitmeid etteasteid, nende hulgas ka folkloorishow. Hind 184 USD.

Tasumine

 • täissumma hiljemalt 12.03.2021

Tühistamine

 • kui reis jääb ära seoses piiride sulgemisega või muul, reisikorraldajast mittesõltuvatel põhjustel, on reisijal pakettreiside direktiivist tulenevalt õigus kogu ettemaksu tagastusele. Reisikorraldaja ja reisija vahelise kokkuleppe alusel on võimalik ka reisi edasilükkamine, ettemaksu kasutamine mõne teise reisi jaoks või vautšeri väljastamine.
 • alates 12. märtsist on tühistamistasu 100%
 • palun tutvuge Albion Reiside poolt korraldatavate pakettreiside tüüptingimustega

Reisiprogramm

Reisikorraldajana anname endast parima, et reis toimuks täpselt nii nagu lubatud. Samas jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi ja muuta majutuskohti (kindlustades seejuures võimalikult ligilähedase või parema standardi). Teeme seda juhul, kui see on meist sõltumatutel põhjustel vajalik või vältimatu. Meie programmi läbiviimine sõltub tihti ka kohalikest oludest, nagu liiklusummikud, ootamatu ilmamuutus jne. Reisijuhil on õigus teha programmis muudatusi, näiteks asendades ühe külastusobjekti teisega.

Riiki sisenemise tingimused

 • Mehhiko on Eesti passiga reisijatele viisavaba. Pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu. Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.
 • Mehikosse sisenemisele mingeid Covid-19 piiranguid ei ole - pole vaja olla isolatsioonis, samuti ei nõuta negatiivset Covid-19 testitulemust. Enne reisi on vajalik täita elektrooniline tervisedeklaratsioon. Maskid on mõndades kohtades kohustuslikud - ühistranspordis, avalikes siseruumides, ka osadel tihedama liiklusega tänavatel. Söögikohad ja kauplused on üldjuhul avatud, kuid võivad kehtida täitvuspiirangud.

Reisikindlustus

Hea on teada, et PZU katab ka COVID-19 juhtumid.

Enne reisi:

a) Reisija esmahaigestumist enne reisi COVID-19-sse käsitletakse tingimuste järgi kui haigestumist ükskõik millisesse teise haigusesse ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
b) Kui reisijal tehakse enne reisi COVID-19 test ja see on positiivne, kusjuures reisija ise tunneb ennast hästi ja haigusnähud puuduvad, siis ka sellisel juhul käsitletakse seda kui haigestumist ja reisi maksumus hüvitatakse kuni reisitõrke summani.
NB! Täpsusustused haigestumise kohta on välja toodud allpool.

Reisi ajal:

Covid-19 positiivne juhtum läheb meditsiiniabi kindlustuskaitse alla ning haigestumisega kaasnevad lisakulud hüvitatakse kindlustusseltsi poolt - positiivse tulemuse saanu on arstliku jälgimise all ja reisimine toimub üksnes ‘fit to fly’ sertifikaadi alusel. PZU hüvitab haigestunud isiku ravikulud ja meditsiiniliselt näidustatud majutus- ja transpordikulu meditsiiniabi kindlustuskaitse alt. Temaga koos reisivale kaaslasele hüvitatakse tagasilennupilet ning vajadusel lisamajutus kuni 7 päeva (maksimaalselt 100€/öö). Kahjude korral vaadatakse igat juhtumit eraldi ning vastavalt sellele toimub ka hüvitamine. Kui Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimese karantiin on möödas ja ollakse terve, siis ootab ees kojulend ja selle pileti kompenseerib reisikindlustus. Oluline on ka teada, et Covid-19 positiivse reisijaga ei saa reisikorraldaja füüsiliselt kontaktis olla, küll aga saab aidata telefoni-interneti vahendusel.

Palun tutvuge reisikindlustuse teabelehe ja kindlustustingimustega:

https://pzu.ee/wp-content/uploads/2018/06/Reisikindlustus.pdf
Reisikindlustuse tingimused nr.761
Kindlustuse üldtingimused U100/2020

Täpsustused haigestumise kohta:

 1. Olles ostnud reisi ning haigestudes esmakordselt koroonaviirusesse ja omades PZU reisikindlustust, siis kindlustuskaitse on kehtiv ka juhul, kui test vahetult enne reisi osutub positiivseks. Kindlustuskaitse kehtib, kuna tegemist on esmahaigestumisega.
 2. Kui ollakse varasemalt põdenud koroonaviirust ja sellest tervenenud, aga soovides minna reisile, siis palume teha kordustesti enne reisi broneerimist ja kindlustuse ostmist. Kui kordustest on negatiivne, võib osta reisi ja reiskindlustuse, ja kui 72h enne reisi tehtav test on taas positiivne, siis hüvitab PZU tekkinud kahju, sest reisi ja reisikindlustuse ostmise ajal oli see negatiivne.
 3. Kui olete põdenud koroonaviirust, kuid ei ole reisi/reiskindlustuse ostmise hetkeks kordustesti teinud ja olete ostnud reisi ja reisikindlustuse ning 72h enne reisi tehtav test on positiivne, ei kuulu kahju hüvitamisele. Koroonaviirusesse haigestumist ja tervenemist ei hinnata enesetunde järgi vaid testitulemustest lähtuvalt. Veenduge, et nii reisi kui reisikindlustuse ostmise hetkel on test negatiivne.

 

Broneeri reis